hypothetical
27 Kwi, 2024, 04:20

Autor Wątek: Szynszyla + Chomik  (Przeczytany 5143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nogad_21

  • Gość
Szynszyla + Chomik
« dnia: 21 Cze, 2010, 21:49 »
Od kiedy Szyszek został sam, ma znaczne problemy z nudą i z samotnością. Niestety, nie chcę kupować nowej kulki. Dlatego też zajrzałem do klatki obok...

Można połączyć ślepą szynszylę i chomika (chomik 1.5 roku, szylek 6 lat )? Nie chodzi mi o wspólną klatkę i jedzonko, a raczej o wybieg. Jest to w ogóle warte zachodu ?

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Szynszyla + Chomik
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Cze, 2010, 08:06 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • ja bym  nie łączyła-jedno będzie agresywne i problem gotowy. a Szyszek się zestresuje nowym zapachem i że coś mu gania pod łapkami, a on dokładnie nie widzi kto ;)
    masz szynszyla, który może teraz bardzo się do Ciebie przywiązać. wykorzystaj to-zadbaj o długi wybiegi, mów do niego, niech ci wchodzi pod kołdę jak siedzisz na łóżku-niech się oswoi mocno. zobaczysz, jak będzie doceniał kontakt z Tobą i ile Tobie samemu to da.

    szynszylowy jest po prostu żywot mój

    na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

    Offline Idka

    • ~Opiekun Stada~
    • *
    • Wiadomości: 1135
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
    Odp: Szynszyla + Chomik
    « Odpowiedź #2 dnia: 22 Cze, 2010, 08:40 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Niby można je połączyć, choć tak jak mówi Zieffka-to może się nie udać.Przede wszystkim szylka opiera się na pamięci przestrzennej, a teraz już niestety nic nie może zobaczyć, a tu nagle taki szok, maleństwo lata pod nogami się plącze. Poza tym chomik,jak to chomik towarzystwa nie potrzebuje zbytnio, a jeszcze niepotrzebny stres i drobne ranki pojawić się mogą,po atakach jednego na drugie. a i jeszcze chomik żyje dość krótko,bo średnio dwa lata, o ile dobrze pamiętam,więc byłaby to raczej krótka znajomość. Znaczy wiesz, ja tam do Twojego chomika nic nie mam i źle mu nie życzę, tylko fakt stwierdzam ;)

    Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
    żem żyć przestał.

    Nogad_21

    • Gość
    Odp: Szynszyla + Chomik
    « Odpowiedź #3 dnia: 22 Cze, 2010, 15:19 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :)

    Chomik żyje dość krótko,bo średnio dwa lata, o ile dobrze pamiętam,więc byłaby to raczej krótka znajomość. Znaczy wiesz, ja tam do Twojego chomika nic nie mam i źle mu nie życzę, tylko fakt stwierdzam ;)

    Niestety, to jest przykry fakt :(

    Offline Idka

    • ~Opiekun Stada~
    • *
    • Wiadomości: 1135
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
    Odp: Szynszyla + Chomik
    « Odpowiedź #4 dnia: 23 Cze, 2010, 07:01 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Hehe,sama chciałam mieć kiedyś chomiczka, mandżurka ( chomika Campbella) bodajże, ale jestem taka ,że bardzo łatwo się przywiązuję i stwierdziłam,że wolę zwierzątko,które żyje trochę dłużej :)

    Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
    żem żyć przestał.

    Nogad_21

    • Gość
    Odp: Szynszyla + Chomik
    « Odpowiedź #5 dnia: 23 Cze, 2010, 16:18 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Hehe,sama chciałam mieć kiedyś chomiczka, mandżurka ( chomika Campbella) bodajże, ale jestem taka ,że bardzo łatwo się przywiązuję i stwierdziłam,że wolę zwierzątko,które żyje trochę dłużej :)

    Chomika to ja mam zupełnie przypadkiem. Dostałem go od brata. ( chomik miał wtedy rok) Brat uznał, że nie ma dla niego czasu.
    I tak dostałem okazję by porównać sobie chomika z szynszylą. Niestety - chomik jest nieco głupiutkim stworzeniem, ale baaardzo szybko się oswaja (czasem 3 dni wystarczą).
    Idka, z tego co się orientuje jest jedna odmiana, która żyje pięć lat :) (Przynajmniej tak mówili mi niektórzy hodowcy i znajomi)

    Offline Mysza <")))/

    • DUCH SZYNSZYLA
    • Administrator
    • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
    • *****
    • Wiadomości: 7782
    • Uzbierane migdały: 48
    • Płeć: Kobieta
    • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
    Odp: Szynszyla + Chomik
    « Odpowiedź #6 dnia: 06 Lip, 2010, 14:58 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Wiem, że od zapytania mineło już troche czasu jednak przeszłam sytuacje chomik-szynszyle w domu kiedy przygarnełam sklepową podrzuconą chomiczkę do domu. Nie podjełabym sie łaczenia szynszyli z chomikiem z kilku powodów. O ile chomik ma raczej nikłe szanse w starciu z zębami rozwscieczonego intruzem szynszyla to dla chomika moze sie to skończyć tragicznie. Inna sprawa to taka, ze kiedy moja chomiczka czuła zapach szynszyla na palcach to gryzła niemiłosiernie, jak miałam ręce pachnące mydłem to była do rany przyłóż. O ile szynszyle da sie połączyć, to o tyle chomiki są zwierzakami żyjącymi pojedynczo a terytorium jednego w naturze wynosi 5km kwadratowych, nijak ma sie to do przelicznika na kuwetę klatki, chomik czułby sie źle mając giganta depczącego w jego M1 :( Klatki oba zwierzątka także mają różne, pomijam juz rozstaw prętów i wycieczki chomika poza klatke z szynszylówki, jednak wejście chomika na półkę i upadek z niej mogłoby sie dla niego skończyc równie tragicznie (a uwierzcie mi moja dżungarka w swojej małej klatce potrafiła spadać z domku i jednopiętrowej niskiej półeczki-chomiki chyba nie mają instynktu samozachowawczego co do wysokości.

    Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

     

    Collage "Szynszyla "

    Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

    Odpowiedzi: 6
    Wyświetleń: 8348
    Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
    wysłana przez Idka
    Czy szynszyla może "chrapać"?

    Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

    Odpowiedzi: 4
    Wyświetleń: 7209
    Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
    wysłana przez florence
    Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

    Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

    Odpowiedzi: 11
    Wyświetleń: 9738
    Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
    wysłana przez Amber Chinchilla
    "MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

    Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

    Odpowiedzi: 5
    Wyświetleń: 98097
    Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
    wysłana przez TrisK
    "Kartoteka szynszyla" czyli przyłapany na gorącym uczynku!!!

    Zaczęty przez Noraa2Dział Pogaduchy i ciekawostki

    Odpowiedzi: 27
    Wyświetleń: 9380
    Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2016, 14:02
    wysłana przez Melphomene
    SimplePortal