hypothetical
29 Mar, 2024, 08:43

Autor Wątek: Malutka bidulka.  (Przeczytany 2297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Malutka bidulka.
« dnia: 09 Lip, 2010, 21:33 »
Witam wszystkich.
od jakiegoś czasu przyglądam się uważnie jednej szynszylce w sklepie zoologicznym, blisko mojego osiedla. Na początku mieli parke mlodziutkich szynszyli, samiczke sprzedali i zostal sam - prawdopodobnie samczyk.
na początku miał dość (jak na warunki sklepowe) duże akwarium do własnej dyspozycji.
Sprzedawczyni, chcąc mu umilić towarzystwo, wrzuciła mu świnkę morską. Dzisiaj (09.07) zobaczyłam że świnki są już dwie. Zwierzaczek jest żywy pogodny, opieke ma dobrą, trocinki, świeża woda, ale jak patrze na warunki dla moich pannic to wydaje mi się że moja szyszka by się udusiła w takim akwarium.
Pytałam się czy nie mogą go przenieść do klatki, takiej żeby miał przewiew, i trochę więcej miejsca. jest mały jeszcze, będzie miał z 5-6 miesięcy. Niestety brak miejsca, a brali parkę dla chętnego który jednak wziął tylko samiczkę.
na początku wołali za niego około 145 zł. Teraz już nawet nie wiem. Ja nie mogę kupić, choćbym bardzo chciała. Maluszek mial na poczatku obszarpany z sierści nosek, ale już odrosła ładnie.
Sklep znajduje się w Lubinie (woj, dolnośląskie, byłe legnickie). Może znajdzie się ktoś kto zechce kupić standard samczyka, bo w tym sklepie jak na razie to ludzie chcą oddawać szynszylki młode a nie kupować.
Pozdrawiam



Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline Ciupelek

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 657
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Kiwi, Titi, Fifi
Odp: Malutka bidulka.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lip, 2010, 10:29 »
zwróć Panu uwagę.

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Malutka bidulka.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lip, 2010, 07:04 »
Witam

Pytałam się czy nie mogą go przenieść do klatki, takiej żeby miał przewiew, i trochę więcej miejsca. jest mały jeszcze, będzie miał z 5-6 miesięcy. Niestety brak miejsca, a brali parkę dla chętnego który jednak wziął tylko samiczkę.


Niestety już pytałam, mówiłam, zwracałam uwagę.
Nic nie pomaga

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline Mała_Mi

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lenka (oddana),Myszka [*]
Odp: Malutka bidulka.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lip, 2010, 17:09 »
poszukaj może tu -> http://zwierzak-w-domu.info/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=131

Ustawa z 21 sierpnia 1997 o ochronie zwierząt


Cytuj
Art. 6.

10.utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji,


Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Malutka bidulka.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lip, 2010, 20:33 »
Szynszyl ma klatkę owszem nie za dużą, ale w niej spokojnie chodzi, leży, dodatkowo ma dwie koleżanki świnki. Nie jest to za dobrze ale na to nic nie poradzę. Zamienili mu jedna ściankę na kratki więc ma przewiew. Ściółka jest czysta, jestem w sklepie przynajmniej raz w tygodniu więc widzę czysty pojnik, pełne miski jedzenia, mnie martwi fakt że w małym akwarium jest ze świnkami a wiadomo, że pokarm świnki i szynszyla jest troszkę różny, więc i jego dieta może nie być prawidłowa. Że nie ma półeczki, a wiem jak szynszyle uwielbiają być wyżej od wszystkich i wszystkiego. Jest młodziutki, najchętniej idąc do sklepu chciałabym już go nie zobaczyć i dowiedzieć się, że ktoś go kupił :)
Poza tym w sklepie mówią że go puszczają, jakoś im nie wierzę, mają tam tyle wszystkiego nastawiane, że jakby go puścili to nie wiem czy by go znaleźli.
Będę chodzić, rozmawiać i na własna rękę szukać kogoś kto może zechce go kupić.
Może się uda :)

Zakręcona Szynszylomaniaczka

 

Moja siostruńcia urodziła malutką Wiktorię :D

Zaczęty przez xenarthraDział Kalendarz

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 2419
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2005, 13:18
wysłana przez xenarthra
malutka samiczka razem? osobno?

Zaczęty przez AsikDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3447
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2009, 22:41
wysłana przez Basia_W
Malutka kotka

Zaczęty przez kamstachDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 2700
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2010, 14:15
wysłana przez kamstach
SimplePortal