24 Kwi, 2024, 09:49

Autor Wątek: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)  (Przeczytany 39622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Sty, 2009, 19:54 »
szyszka je tak bardzo rzadko, zazwyczaj je normalnie,
co do wagi na razie nie mam jak za bardzo tego sprawdzic :/ Postaram sie pomyslec nad tym

Moje szynszyle oba lubia kaloryfer, a niunia nie ma problemu z jedzeniem czy waga, choc jest od szyszki bardziej zywa. Ale czesto obie potrafia podokuczac. Nic specjalnego nie ma w ich zachowaniu, niunia ostatnio tylko np zaczela wyrzucac granulat z kuwet :/

Co do tej wizyty, ktos polecany w krakowie?

waznie wykazalo wartosci

400g dla szyszki i 900g dla niuni. Waga moze byc nieteges dlatego podaje dwie wag aby bylo widac roznice.
 
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2009, 22:36 wysłana przez Esper »

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Lut, 2009, 20:24 »
nops szyszka wazy 0,35kg

wina tego wszystkiego jest najprawdopodobniej sklep w ktorym dorastala, gdzie z jakiegos powodu trzonowiec zaczal rosnac w zla strone, teraz po prostu ja to w dziaslo podraznialo wiec nie chciala jesc... ja sie jej nie dziwie,

najprawdopodobniej to bylo tez przyczyna lzawienia z oka jakis czas temu...

teraz najprawdopodobniej czekaja ja co 2-3 miesieczne wizyty na pilowanie zabka...

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Lut, 2009, 20:35 »
Niestety tak.Ale dobrze,że udało się ustalić przyczynę braku apetytu i problem został usunięty.
Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia szyszki!!

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Lut, 2009, 00:41 »
w krakowie polecany: dr.Baran z kliniki Arka na ul.Chłopskiej 4

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Lut, 2009, 09:32 »
ten wet u ktorego bylem uczciwie powiedzial ze nie ma sprzetu do tak dokladnych zabiegow, ale zrobil co bylo potrzebne na teraz, nie ma tak drobnych pilniczkow o odpowiednim ksztacie by zlikwidowac cale wkrzywienie, co i tak nie pomogloby na zawsze,

nastepnym razem wybierzemy sie gdzies indziej, ale na razie sie cieszymy bo 2-3 miesiace mamy spokoju, a szyszce smakuje przypisana jako lek szalwia :)

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Lut, 2009, 17:08 »
No to był bardzo uczciwy wet bo inni to tylko żeby zarobic pieniadze tak jak to było dzisiaj ale to nie w tym watku.

I decyzja podjęta :D

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Lut, 2009, 19:12 »
ja zaczęłam podtuczać moją Sferę-niby 517 g ale sama skóra i kości. nigdzie nie mogłam dostać gerberków brokułowych? czy ktoś z Wawy mi może powiedzieć gdzie dostać? kiedyś nie miałam problemu...ale teraz nigdzie nie ma! :(
kupiłam więc "pierwsze jabłka z dziką różą" (10g węglowodanów na 100g) i "marchew i jabłko" (też ok 9-10g węglowodanów na 100g)
mała strasznie chętnie wsuwa. nawet po 5 ml na raz 0.o
wiem, że może to za słodkie, ale musi nabrać ciałka. normalnie kręgosłup i same kości. aż wygląda jakby garb miała :(
za to Wacława wczoraj złapałam (udało mi się!) i jak go tak sobie na rękach podniosłam...na oko 1kg wychodzi jak w mordkę strzelił 0.o trzeba tu komuś karuzelę kupić :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline anetka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Edzio i Tadzio :)
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Lut, 2009, 19:47 »
Brokułowe gerbery jakiś miesiąc temu kupowałam w carrefourze w Arkadii i było jeszcze sporo, ale przyznam, że to było jedyne miejsce gdzie je znalazłam. W małych osiedlowych sklepach ich wtedy nie było. Widać jak człowiek w potrzebie to wtedy brakuje :) Moj Edward właśnie tylko te najchętniej je. Jabłko z marchwią i jabłko z różą też zjadł, ale podejrzewam, że dlatego, że strzykawka miała jeszcze ten okropny zapach brokułów (mnie osobiście odrzuca i mdli jak czuje te brokuły, ale czego się nie robi dla kochanego zwierzaczka :D). A samej marchewki to wogóle nie chce jeść i ucieka.

Może jak Sfera taka chudziutka to dodawaj jej granulat do tych gerberków. Zawsze to bardziej pożywne. Ja dodawałam jeszcze dodatkowo zarodki pszenne. Ogólnie pozwoliło to na utrzymanie Eda w miare dobrej kondycji (nie chudł już). Albo niech Wacław odda jej trochę swojego ciałka :D

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Lut, 2009, 10:50 »
Wacław to teraz taki tłuścioch, że szkoda gadać. a najśmieszniejsze, że to on ma najwięcej energii i najbardziej się przeciska ze wszystkich-dlatego najtrudniej go złapać :D
jutro pojadę zatem do Arkadii. bo nigdzie w marketach też nie widziałam tego gerberka.
małej dosypię rzeczywiście granulatu lub zarodków (z zarodkjami to plus, bo uwielbia je :))
dla jasności-dostaje 20-15ml gerberka na dobę, a granulatu tez trochę wcina :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Mar, 2009, 10:04 »
A czy była badana pod kątem pasożytów ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #60 dnia: 04 Mar, 2009, 15:04 »
Patrycjo, przy pasożytach apetyt może bardzo znacząco się osłabić. Jakiś czas temu przerabiałam lamblie. Głównymi objawami był silny spadek apetytu, duży spadek wagi, bilirubina i urobilinogen w moczu. Nie sugeruj badania kupek tylko powiedz, że chcesz je zrobić. Pamiętaj jednak o tym, że trzeba je przeprowadzić kilkakrotnie. 3-4 razy co +- tydzień. Ja początkowo nie miałam o tym pojęcia i zrobiłam jednokrotne badanie, które wyszło ujemnie. Nie ma też sensu decydować się na zbieranie kup przez tydzień, gdyż oddając bobki do badania pod mikroskopem nie będziesz miała pewności, czy zostanie przebadany każdy bobek. Weterynarz lub laborant robi to wybiórczo.
Do badań biochemicznych na wątrobę nie potrzeba dużo krwi, czasami upuszczają kroplę z uszka lub paluszka.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Mar, 2009, 22:28 »
Ze spada z wagi,to jest bardzo zle,    zmiel  mlynkiem  troche jedzenia,ktore jej kiedys dawalas , dodaj  critical i pylek pszczeli , pokroj drobno  sianko i   wymieszaj to wszystko z sokiem marchewkowym  acha przesiej przez sitko , bo ci nie  przejdzie przez  strzykawke  ,  najlepiej karm ja  mala  szczykawka  2ml ,karm ja czy  chce czy nie chce bo ci z glodu  umrze    najlepiej podawac male ilosci i czesto   po 3 do 4 szczykawek  co 3 -4 godziny 
Trzymam kciuki

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Mar, 2009, 09:48 »
zbadaj mocz pod katem cukrzycy.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Claudi

  • Gość
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #63 dnia: 08 Maj, 2009, 20:58 »
Doskonała porada Dream. Mocz i krew. Jeśli jest to cukrzyca, będzie poważny problem, bo do leczenia niezbędne jest podawanie insuliny. A tego sie nie praktykuje u szczyli o ile wiem.

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Lut, 2010, 07:43 »
Witam
nie wiem czy był poruszany taki temat - chyba w pogaduchach, ale to nie pogaduchy. Potrzebuje rady i pomocy.
Moja szynszylka Szyszka, od czasu połączenia z Zakrętką - a było to ponad 2 tygodnie temu, zaczęła wyraźnie chudnąć.
Zrobił się z niej taki mały szczurek. Owszem nigdy nie była duża szynszylą, ale teraz trochę zmalała. Tylko futro zostało to samo.
Jedzenia nie jest za mało, karma dobra wzbogacona różnymi dodatkami, siano, zioła patyczki jabłoni, owoce róży kolba raz bakaliowa raz kokosowo różana raz migdałowa - no w ogóle maja duży wybór, za każdym razem dostają inna kolbę dla urozmaicenia. Miski są łącznie trzy - w jednej dużej karma podstawowa a w dwóch dodatki. Plus dwie kule na sianko i kolba.
Nie wiem co się dzieje, bo widzę że wcina, co prawda dużo mniej niż Zakrętka - ta to tylko siedzi i futruje. Ale gryzie i patyki i owoce i warzywa. Wyciąga sobie sianko z kulek i tez je.
Pije tak samo jak wtedy gdy była sama.
czy to możliwe że ma rujkę???? :???:
Powiedzcie jak poznać czy szynszylka ma rujkę i czy to może być jakiś jej objaw. Zaznaczam, że uzębienie ma w dobrym stanie, gania jak szalona, skacze na prawie 2 metry. To co lubi porywa w mgnieniu oka i ucieka w najdalszy kat od Zakrętki. Wiem tez że Zakrętka podkrada jej jedzenie z łapek, dlatego jak podchodzę ze smakołykami mam zawsze więcej tak żeby Zakrętka dostała swoje i zamknęła pyszczek a w tym czasie podaję Szyszce. Fakt jest tez taki że Szyszka nie jest za bardzo łasa na smakołyki, owszem zje jednego migdałka a czasem nawet i tego nie chce.
Martwi mnie ten fakt, bo mam wrażenie, że mi ubywa szynszylki.  :icon_frown:
Wiem że muszę znaleźć małą wagę kuchenna i zacząć ja ważyć.
Może znacie jakieś przyczyny chudnięcia i sposoby na wzbogacenie apetytu kulek.  :(




scaliła Basia_W
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2010, 10:02 wysłana przez Basia_W »

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline Ewa1983

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka & Homik
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Lut, 2010, 08:36 »
Niestety sama za bardzo Ci nie pomogę, ale chętnie przeczytam odpowiedzi, bo mam podobny problem i też z Szyszką....Odkąd mam Homcię (prawie miesiąc) to Szyszki jakby mi ubywa, widzę że je, pije ale jakoś tak inaczej wygląda - jest starsza 2 miesiące a już mniejsza. A Homcia wcina i wcina...No i widzę że Szyszka niby na wybiegu gania, skacze ale jakby taka smutniejsza była. Tak sobie myślę że to może zazdrość albo smutek że teraz nie jest już sama tylko musi się mną dzielić..hehe...staram się je miziać tyle samo ale co ja poradzę że Homcia tylko by chciała żeby ją miziać, a Szyszka to rodzaj dzikuska i woli sama siedzieć...
Szczerze mówiąc to ja zaczęłam się martwić czy to nie coś z ząbkami i jak zrobi się trochę cieplej to przejadę się z nią do "Ogonka" kontrolnie.

A u mnie od 29.01. wciąż chyba hierarchia nie ustalona, Szyszka wskakuje na młoda a tamta podskakuje jak szalona do góry i nie da na siebie wejść, ale z drugiej strony już przestała próbować wskakiwać na Szyszkę. Więc nie wiem jak to u nich jest z pozycją w stadzie.

Ciekawa jestem czy ktoś jeszcze miał problemy z chudnięciem szynszyli, kiedy inna zawitała w domu?

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Lut, 2010, 13:29 »
Jak miałam Malwę i Narcyza, to Malwa była ogromna, a Narcyz chudy. To ona zawsze pierwsza jadła. Jak Malwy zabrakło, to Narcyz przytył i był to jedyny czas w jego życiu kiedy w miarę "dobrze" wyglądał. Gdy Malwin podrósł Narcyz przestał normalnie  jeść. Myślałam, że tym razem syn go zdominował, ale zaczęły się rozwijać choroby - zapalenie oskrzeli, potem zęby. Czy choroby rozwijały się na skutek niedojadania, czy odwrotnie nie jestem w stanie stwierdzić.
Ja bardzo uważnie przyglądałabym się osobnikom chudnącym, zwłaszcza, że kiedyś z nieznanej przyczyny jedna koszatniczka zaczęła strasznie chudnąć (wątroba?) i chorować i po pół roku nie dało się jej uratować.
Czy zawsze dominant jest najgrubszy? U mnie tak rzeczywiście jest - Malwin jest zdecydowanie większy od innych.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Lut, 2010, 13:44 »
Fakt jest tez taki że Szyszka nie jest za bardzo łasa na smakołyki, owszem zje jednego migdałka a czasem nawet i tego nie chce.

1. Zrób tak, 2 miski z karmą podstawową, jedna z dodatkami. Mozliwe ze jedna wyjada co lepsze kąski i druga nie może sobie nic wybrać. Pamiętaj o regularnym dosypywaniu jedzonka lub całkowitej wymianie, Niektóre szyszki nie będą jadły tego co ty uznasz za jadalne dla nich i będą chudły.

2. Zrób "test migdałka" jeśli szyszka będzie go kruszyła podczas jedzenia, udaj sie do weta na kontrolę ząbków trzonowych. Szylka która mało je lub nie je wcale, chudnie 15g na dzień. To dużo i szybko jak na takie maleństwa. I koniecznie załatw sobie wage  gramowa, w tesco kosztuja ok 60zł z dokładnościa do 1-2 gramy.

3. suszona babka lancetowata wzmaga trawienie, a co za tym idzie -> poprawia apetyt. Dodaj kilka liści do miski z przysmakami. Pozatym wsyp tam trochę zarodków pszennych, niech szyszka nabierze ciałka.
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2010, 13:46 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Lut, 2010, 14:30 »
Witam
dziękuje za rade i przeniesienie na właściwe miejsce. [-chomik-]
1. Miska jest naprawdę wielka ma około 25 cm średnicy i jedzenia jest naprawdę dużo. Poza tym dwa razy dziennie dosypuję - rano przed pracą i na wieczór na noc.
2. Migdałki nie są kruszone, Szyszka zjada całe , czasem pół resztę odrzuca. Nie zostają żadne kawałki. Poza tym świetnie sobie radzi z kołeczkami z brzozy a mam takie wysuszone o średnicy ponad 1 cm. robi z nich taka mała klepsydrę - jak bobry. Więc zęby to to nie są na pewno. :D
Zresztą sprawdzałam są ostre i zdrowe, trzymają się mocno. :)
3. Co do wagi - to racja, i tak zamierzałam ją kupić bo Zakrętka jest naprawdę utytłana, co prawda troszkę schudła, ale nie za dużo. A kontrola zawsze się przyda. [bacik]

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #69 dnia: 28 Lut, 2010, 20:21 »
Hm...
Wagę kupiłam. Szyszki zważyłam.  :shock:
Szyszka wazy 625g
Zakrętka 900g  :???:
Więc chyba z wagą jest oki. Szyszka jak na naprawdę małego szynszyla waży całkiem sporo. A Zakrętkę trzeba odchudzić. od dzisiaj na wybiegu ganiamy w kółko. :D

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Lut, 2010, 20:49 »
waż szyszkę codziennie o stałej porze, nie wane czy rano cyz wieczorem ale o stałej godzinie i zapisuj wyniki jeśli nadal będzie chudła to znak ze cos jest nie tak.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Lut, 2010, 20:51 »
Z tym ganianiem to sie troszke zastanow, bo szylka moze sie szybko przegrzac a to jest niebezpieczne.
Jedne szylki sa chudziutkie a inne grube taka juz ich uroda. Moj Kugelsien kiedys wazyl kilogram a teraz wazy 900 gram , sam schudl, Guciu tez nie nalezy na najchudszych chodz jest duzo wiekszy od Kugelsien i wazy 920 gram.
Misia Pysia za pare dni bedzie miala rok i wazy tylko 540 gram a je calkiem normalnie i jest zupelnie zdrowa.

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Mar, 2010, 07:19 »
Ej no bez przesady.
Czy Wy wszystko musicie brać na poważnie.  :???:
Przecież nie będę latać za nią bo sama się zmęczę, po prostu będzie dłużej na wybiegu i częściej, i dodatkowo dostanie kółko do biegania - takie ćwiczebne i to wszystko - to miałam na myśli pisząc o ganianiu. :D
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2010, 07:23 wysłana przez kamstach »

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #73 dnia: 03 Mar, 2010, 07:09 »
Witam
Szyszka jest ok - waga się utrzymuje na tym samym poziomie a nawet nieznacznie wzrosła.
Za to Zakrętka przegina, ale tez trzymam jej dietkę. Troszkę schudła - około 15 g przez 3 dni. :D

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
Odp: Krytyczny spadek wagi, szynszyl chudnie (schudł, chudy)
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Cze, 2010, 23:22 »
Witam

Lavia 2,5 miesiaca temu urodziła 3szkrabów - porod bez problemow
Na poczatko wszystko było jak zawsze ,jadła duzo i chetnie , na poczatku zauwazyłam ze lekkojej waga spada alekarmiac 3 szkranbow miała prawo troszke nabrac figury , po 2-2,5 tygodniu pokazały sie duze o leppkiej  konsystecji kupki - jeszcze nie rozwolnienie , potem totalne rozwolnienie -jeszcze takiego nigdy niemiała ,oczywiscie przy tym spadek wagi .
Badania na pasozyty , leczona antybiotykiem , i doustnie jakis lek ktory regoluje prace jelit - wazona cały czas , biegunka ustapiła ,spadek wagi zatrzymany ,
Ale martwiło mnie to ze samica ciagle spi , nie psoci ,w niedziele pojechała kupic wage kuchenna ,waga nawet troche wzrosła adzisiaj tknieta przeczuciem znowu ja zwazyłam i niestety waga spadła .
Kupki w normie ,je chetnie chudnie . Co moze powodowac ciagły spadek wagi  , czy jest mozliwe ze jakby miałaproblemy z zebami to mimo toz jadłaby migdała i nerkowca ????
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2010, 08:12 wysłana przez szyszunka »

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

 
Szynszyl "po przejściach" - jak żywić?

Zaczęty przez JarekDział Żywienie

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 47031
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 17:22
wysłana przez Koffi
chory "kichający" szynszyl

Zaczęty przez gobblerekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4397
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 15:58
wysłana przez gobblerek
Konkurs manualny - "Szynszyl uwieczniony w mydle"

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 35245
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 20:47
wysłana przez Basia_W
Wyniki głosowania na prace konkursowe "Mój przyjaciel szynszyl"!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11231
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2007, 22:23
wysłana przez Mysza <")))/
Wyniki głosowania + NAGRODY - konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Szynszyl"

Zaczęty przez AndreasDział Konkursy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3373
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2007, 13:23
wysłana przez Andreas
SimplePortal