hypothetical
29 Mar, 2024, 11:12

Autor Wątek: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)  (Przeczytany 104757 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #125 dnia: 08 Paź, 2008, 21:31 »
Link do aukcji szybko się przeterminuje, także podaję namiary na sprzedającego: allegro.pl/show_user.php?uid=1610689
Na początku martwiłam się, że wyrzuciliśmy kasę w błoto, bo chociaż nadaliśmy przelew od razu po wylicytowaniu przedmiotu, nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi na maila. Ale na szczęście karuzela doszła w ciągu tygodnia.
U nas jak stała na wybiegu to też wzbudzała umiarkowane zainteresowanie, ale w klatce świetnie się sprawdza. Kuki wczoraj w ogóle zrezygnował z części spaceru na rzecz pobiegania w miejscu :D

Offline martita1991xx

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszuń, Kubusia[ ' ]
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #126 dnia: 08 Paź, 2008, 22:21 »
Pokazałam mamie tą karuzele to powiedziała że mi kiedy indziej kupi :(:(:( muszę iść do dziadka żeby sam mi taką zrobił bo znając moją mamę to się nie doczekam...;/

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #127 dnia: 12 Paź, 2008, 10:42 »
Szyszki w chwili szczytowego zainteresowania karuzelą :D

Offline kitka123

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kitka i Nutka
    • Moje Forum :)
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #128 dnia: 12 Paź, 2008, 12:27 »
Nawet fajna ta karuzela, szylka może się wybiegać nie będąc na wybiegu.
Ale jakoś nie wiem czemu, ale nie jestem całkiem przekonana...

Kitka i Nutka - moje standardziki ;**

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #129 dnia: 12 Paź, 2008, 12:32 »
U nas kulki chętnie wracają z pokoju do klatki, żeby się pokręcić nawet w trakcie normalnego wybiegu, także jesteśmy bardziej niż zadowoleni z zakupu :)

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #130 dnia: 14 Paź, 2008, 21:48 »
Miałam trochę opory, w sumie z przesyłką 42 zł bez gwarancji powodzenia. Ale z drugiej strony ja i moje dwie lewe łapki plus (a raczej minus) jakichkolwiek sprzętów "męskich".. no i skusiłam się, tak tu wychwalacie. Dostałam dziś, wstawiłam przed godziną i... Klusek już przebiegła maraton  :p podchody, skubanie, podskoki i fru! poszła w sprint.
Co prawda bardziej liczyłam na Bubę, ale potwierdziła moje o sobie zdanie - jest potwoooornym leniem... może się przekona jeszcze patrząc na sylwetkę koleżanki ;D

edit: zwracam honor. Bubson tę zabawkę po prostu [kocham] i teraz karuzela jest w ciągłym użyciu, raz biegnie jedna, raz druga. Albo biegną w sztafecie  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2008, 23:21 wysłana przez Belzebuba »

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #131 dnia: 14 Paź, 2008, 21:58 »
Juz dawno się tak nie uśmiałam  :D,jeśli tylko zamieszka ze mną jakaś następna kulka, postsram się o taką karuzelę napewno.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #132 dnia: 06 Lis, 2008, 13:40 »
tu pod koniec filmiku widać jak szylek fajnie sobie zapyla na talerzu filmik :mrgreen:

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #133 dnia: 06 Lis, 2008, 15:09 »
myślę że niestety ten kołowrotek jest za mały....Minimum wynosi 30 cm średnicy ...Trudno jest znaleźć takie kołowrotki najczęściej trzeba robić samemu :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

kubiak666

  • Gość
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #134 dnia: 08 Lip, 2009, 23:43 »
Witam. Widzlałem na wielu filmikach o szynszylach ze maja w swoich klatkach fajne metalowe karuzele do biegania. Są lepsze od kołowrotkow bo nie zaszkodzą ich ogoną. Tak wyglada taka karuzela newbielink:http://www.youtube.com/watch?v=OHwla7DeAIs&feature=PlayList&p=DEFBC94A48B775FF&index=2 [nonactive] widac jak szynszylek na niej biega. Prosze o pomoc w znalezieniu takiej gdzies na allegro albo w sklepie jakims gdyz chcialbym kupic taka zabawke dla moich pociech ;] alno jak sie to nazywa to sam tez postaram sie znalesc ;d

/scaliłam*
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2009, 01:10 wysłana przez dream* »

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #135 dnia: 09 Lip, 2009, 01:10 »
to jest tzw. flying saucer :) nie do dostania w Polsce. a jeśli zechcesz sprowadzić...to zobacz w sklepach zagranicznych na necie koszt samego spodka w przeliczeniu na naszą walutę. masakra. w ogóle nieopłacalne. i wbrew pozorom stanowi zagrożenie. jak w klatce są dwa szyle i jeden biega na tym, a drugi się pod to nawinie, to może mocno mu skore od siły tarcia obetrzeć a nawet nieźle poranić to metal przecież. lepiej wejdź na allegro i zamów za te 50zł z dostawą karuzelę 30cm średnicy

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

kubiak666

  • Gość
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #136 dnia: 09 Lip, 2009, 23:38 »
Ale zwykle karule z drutu moga podobno uszkodzic ogon biegającej w niej szynszyli.. dlatego szukalem innej i ta co znalazlem wydawala mi sie odpowiedniejsza.. moze sie myle. Ja mam 3 szynszyle wiec co do tego co pisalas sie zgadzam.. nie pomyslalem o tym ;]

Szukałem, znalazłem, wyśmiałem ;d cena to 80 dolarów  Shocked sam se zrobie takie cos z miski ale drewnianej ;d bezpieczniejszej. Musze tylko rozwiązac problem obkręcania sie tej własnie miski ;] jak zrobie.. o ile zrobie to wstawie zdjecia.

*scalone - dublowanie postów ...
« Ostatnia zmiana: 10 Lip, 2009, 00:06 wysłana przez Andreas »

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #137 dnia: 10 Lip, 2009, 14:31 »
Zieffce napewno chodziło o KARUZELĘ a nie kołowrotek. Znajdziesz go na allegro jak wpiszesz "karuzela dla pupila".
Ja też taką mam i polecam.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Claudi

  • Gość
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #138 dnia: 10 Lip, 2009, 15:51 »
Co do "flying saucer" - konstrukcja nie jest wcale skomplikowana - tak naprawdę wystarczy duża metalowa miska i stara głowica od magnetowidu oraz kątownik, na którym całość zostanie zainstalowana.

Co do karuzeli: dziś właśnie poakzano mi rozwiązanie nad wyraz proste o łącznych kosztach wykonania rzędu ... 30 złotych. Co ciekawsze najtrudniejszym elementem jest wycięte laubzegą koło ze sklejki...

Jak tylko zrobię zdjęcia - od razu pokażę -
 

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #139 dnia: 10 Lip, 2009, 16:25 »
Ja zrobiłem karuzelę za 10 zł, nie licząc kosztów podstawy (dodatkowe 3 zł około). Miałem zamieścić dokładny opis, ale ciągle brakuje mi czasu. W skrócie może napiszę o co chodzi :)

Kupujemy łożysko toczne o średnicy zewnętrznej około 3 cm i wewnętrznej około 1 cm (koszt ok. 6-7 zł w sklepie gdzie zdzierają;) ); śrubę gwintowaną o średnicy takiej jak wewnętrzna średnica łożyska i długości około 5-6 cm + 3 nakrętki i 3 podkładki ( w sumie ~1 zł). Do tego sklejka w kształcie kwadratu o boku docelowej średnicy karuzeli (ok. 3-4 zł) i grubość 5-8 mm. Za podstawę posłużą kawałki desek o wymiarach (tak na oko):
Dłuższa:
wysokość 3 cm, szerokość, 6-7 cm i długość np 25 cm przy założeniu, że karuzela ma mieć 30 cm średnicy
2x mniejsze:
wysokość 3 cm, szerokość, 6-7 cm i długość 9 cm przy założeniu, że karuzela ma mieć 30 cm średnicy, a szerokość desek = 7 cm.

I teraz wykonanie:
Na środku dłuższej deseczki wiercimy otwór o takiej średnicy, aby nakrętka śruby bez problemu się w nim zmieściła i miała trochę luzu (ok. 2 mm). Następnie frezujemy otwór (patrząc na karuzelę z góry) o średnicy równej średnicy zewn. łożyska i głębokości równej wysokości łożyska (to będzie jakieś 8 mm). W otwór wsadzamy łożysko i unieruchamiamy je wkrętami do drewna (+ podkładki). Do dłuższej deseczki doklejamy krótsze tak aby powstał krzyż i podstawa gotowa.

Teraz koło do biegania. Można je bardzo łatwo wykonać za pomocą zwykłej piłki do drewna. Nie otrzymamy idealnej krzywizny, ale na potrzeby karuzeli wystarczy :)
Poniższy rysunek pokazuje jak wykonywać poszczególne etapy cięcia.


Na sklejce zaznaczamy cyrklem okrąg i tniemy tak jak pokazują przerywane linie. Pokazałem w sumie 2 etapy, ale prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć czynność jeszcze raz i potem papierem ściernym przeszlifować powierzchnię żeby wyrównać :)

Jeszcze kwestia ostatecznego montażu... Najlepiej jak zrobie zdjęcia i je potem tu dokleje razem z wyglądem podstawy.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem póki co :)

Edit:
http://iron-szynszyle.blog.onet.pl/
Na tych zdjęciach się wzorowałem, ale wydaje mi się, że montaż łożyska od góry jest bardziej stabilny :) W każdym razie u mnie się sprawdza i karuzela śmiga jak marzenie. Te zdjęcia tylko w przybliżeniu pokazują jak wygląda moja karuzela.
« Ostatnia zmiana: 10 Lip, 2009, 16:38 wysłana przez got3 »

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #140 dnia: 10 Lip, 2009, 17:32 »
[OT]Wszystko pięknie fajnie ... tylko szynszyle mi podprowadziły cyrkiel w trakcie projektowania a jak go szukałem dobrały się do deseczek i opiłowały brzegi ... i nici z karuzeli :-P ... coś mi się wydaje ze szykują jakąś nową akcje w Koszarach ... czyzby nowy odcinek Muszkieterowie i Latający Spodek ?[/OT]

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #141 dnia: 10 Lip, 2009, 17:36 »
Kupiłam na allegro taką karuzelę ale niestety nie wzbudza zainteresowania  Karmelka.Od czasu do czasu pogryzie  ale nie za dużo widać materiał nie bardzo małemu smakuje.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #142 dnia: 10 Lip, 2009, 18:57 »
bo Karmelek musi zobaczyć, że dupcia mu ucieka na tej karuzeli :D moje lubią się na niej rozpędzić, a potem siąść i kręcić głową w koło i oglądać co się dzieje z pokojem jak kręcą się tak :D no masakryczny widok latającego łebka w lewo i w prawo :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #143 dnia: 10 Lip, 2009, 19:42 »
dokładnie to-p.s dla Greatdee-jesteś na aukcji :D fajny komentarz :P

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #144 dnia: 10 Lip, 2009, 20:25 »
Dzuzi- właśnie taką kupiłam karuzelę.Zieffka -tylko jak mam małego nauczyć  kręcić się na karuzeli?

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #145 dnia: 10 Lip, 2009, 20:35 »
Hehe, tak zamawiałam nową karuzelę dla moich smoków, bo poprzednią oddałam razem z Żabą/Echo Cinnamonce :)


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Chamaedorea

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pulpecja [*], Bella [*]
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #146 dnia: 28 Sie, 2009, 13:56 »
Właśnie zamówiłam ;). Do Bellowej klatki, może kiedyś starczy też na Rillową :).
Wolę kupić, bo zanim dostałabym się do sklepu gdzie mogłabym kupić materiały to minąłby rok, a zanim ktoś by mi to zmontował to... Hm, byłoby to chyba na świętej Nigdy ;).

Tylko mam obawy, czy Bella po prostu tego nie zje :P. Bo ona co prawda półek zbytnio nie gryzie, ale domki pożerała (bo już jej nie wkładam, i taksiedzi pod/w/nad kołowrotkiem ;)) prawie całkiem... ;). Najwyżej będzie tylko na wybiegu, choć wolałabym by Bella nie zjadła tej karuzeli :D.
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2009, 13:57 wysłana przez Chamaedorea »

Pulpecja i Bella ze mną od 26 września 2007. [']

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #147 dnia: 28 Sie, 2009, 20:33 »
dokładnie to-p.s dla Greatdee-jesteś na aukcji :D fajny komentarz :P

mnie zawsze rozwala ten ostatni... o tym jak bardzo szynszyl jest.. hm... "szczęśliwy"
:rotfl2:

Ale wracając do sedna, moje szylaki z niej nie schodzą, biegają praktycznie na okrągło, a szanowna Kluska swojego czasu przyprawiała dream o stan przedzawałowy, rozpędzając się na ponaddźwiękową i gnając z rozwianą grzywką przez noc... dosłownie, całą noc... To jeden z najbardziej udanych zakupów dla Bub.

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #148 dnia: 28 Sie, 2009, 21:29 »
Nasze uwielbiają karuzelę do tego stopnia, że wracają z wybiegu do klatki tylko po to, żeby chwilę pobiegać. Ja rozumiem, że 30m2 to nie jest dużo, ale chyba trochę przesadzają :P
A obgryzają bardzo rzadko i nie jakoś namiętnie, także po prawie roku używania karuzela jest w sumie niezużyta (tylko kolor się zmienił). Ale nasze kluski w ogóle mało rzeczy w klatce obgryzają - półki jak nowe, domek lekko dziabnięty, pieniek do tępienia ząbków tylko zbiera kurz :P

Offline Chamaedorea

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pulpecja [*], Bella [*]
Odp: kołowrotek, karuzela, kółko do biegania. (kupne)
« Odpowiedź #149 dnia: 02 Wrz, 2009, 19:56 »
O rety! :)
Dostałam dziś karuzelkę i ryczę aktualnie... Ze śmiechu! :)

Bella na początku nie wiedziała "z czym to się je" :), ale dzielnie ją zachęciłam rodzynką, żeby chociaż mechanizm poznała ;).
Potem doszłam do wniosku, że może chętniej na to "wpadnie" jak zamienię domek z karuzelą miejscami - wiadomo, na domek ona skacze intuicyjnie. W dodatku za domkiem stała butelka wody do której usiłowała się dziś dostać (papier odgryzła, jak mnie nie było, potem odsunęłam więc się interesowała).
No więc jak wpadła, nie wiedząc, że domek nie jest na swoim miejscu, to myślałam, że padnę :D. No bo ona do tej butelki chciała za wszelką cenę - więc się złapała prętów, a tylnymi łapkami przebierała :D. Komiczny widok :D.

Teraz już śmiga - chyba jej się podoba :D. A ja staram się być cicho, żeby jej śmiechem nie spłoszyć, ale aż się popłakałam :D. Nie mogę wytrzymać ze śmiechu w momencie kiedy ona kończy bieg i sobie tak po prostu siedzi, a karuzela kręci się dalej; albo jak siedzi idealnie na środku i się biedna zastanawia w którą stronę ma biec :D.

Zdecydowanie - zakup roku  [taniec] :D.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrz, 2009, 20:13 wysłana przez Chamaedorea »

Pulpecja i Bella ze mną od 26 września 2007. [']

 

Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15047
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
kołowrotek i dysk dla koszatniczek: średnica, efekt nożyc, polecane modele

Zaczęty przez dream*Dział Akcesoria dla koszatniczek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 18497
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2017, 12:14
wysłana przez dream*
Kołowrotek dla koszatniczek fi 30/35cm - metalowa bieżnia, wytrzymały :)

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Akcesoria dla koszatniczek

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 30628
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2019, 22:18
wysłana przez Afera
czy kołowrotek Savic Orbital 27cm nadaje się dla Szynszyli

Zaczęty przez AdianChinchillaDział Zabawy i zabawki szylek

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3895
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2014, 08:26
wysłana przez AdianChinchilla
Kołowrotek dla szynszyli - duży - fi 40 cm - oferta. [PERM]

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział karmy, klatki, akcesoria

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 63075
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2020, 01:48
wysłana przez dream*
SimplePortal