hypothetical
29 Mar, 2024, 08:25

Autor Wątek: Ciąża, co dalej??  (Przeczytany 11180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Lip, 2009, 09:18 »
No to gratulacje  :).
Kiedy maluch się urodził (?) bo opisujac jak Zosia jest gruba myślałam, że będzie ich więcej.
Samiczka powinna oczywiście zjeść łożysko.
Piasku nie dawać jakieś 10 dni.
A jakiego koloru maluch jest ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Lip, 2009, 09:26 »
maluszek urodził sie dzisiaj, przebudziłam sie o 4 i Zosia piszczała i siedziała schowana w domku, wiec sobie opmyślałam że może coś z tego będzie, ale jak wstałam o 8 to jak gdyby nigdy nic siedziała na połce z Mańkiem wiec pomyślałam że to fałszywy alarm, ale poźniej schowała sie do odmku i z niego nie wychodziła wiec zaczełam zaglądac, Zosia sie nie ruszała a  było słychac tuptanie, póżniej wypatrzyłam maluszka :D
jest jasno szary a ogonek ma u nasady Ciemny jak Manius a na końcu biały
narazie nie robie zdjęc, bo nie chce go zabierac matce, a opzatym jest jeszcze mokry po porodzie także wida że nie dawno sie urodził.
Narzeczony już jedzie z płyta i będziemy dzielic klatke na pół, a narazie Maniuś ma nieprzewidziany wybieg i spi pod szafa :D
maluszek narazie jest jeszcze słaby, tylko sie czołga, mam nadzxieje że mamusia sie bedzie nim dobrze opiekowac :D 

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Lip, 2009, 09:30 »
O rany!Gratuluję babciu.Jak czuje się Zosia? Bardzo się cieszę  że wszystko jest ok.Niestety ja nie mam doświadczenia z maluchami  ale Basia  na pewno udzieli ci cennych rad i wskazówek.Wszak babcią była juz nie jeden raz  :D Na pewno maluszek jest śliczny.A Zosia będzie cudowną mamą.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Lip, 2009, 09:36 »
Oj to maluszek na pewno będzie śliczny  :). Jeśli Zosia urodziła niedawno, to nie wykluczone jest, że będzie rodzić następne, poród kilku maluchów może potrwać kilka godzin.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Lip, 2009, 09:43 »
to po każdym maluchu rodzi i zjada łożysko??
Manius został zamknięty w drewnianej skrzynce położonej dnem do góry :( szkoda mi go ale nie może biegac po pokoju bo nie mam czasu go pilnowac,
jak narzeczony przyjedzie z drugim poidełkiem i deska to spiętrujemy klatke i manius będzie mieszkał na piętrze :D innego pomysłu narazie nie mam, a znajomi od których moge pożyczyc klatke beda dopiero wieczorem.
dziękuje za gratulacje :*:*:*

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Lip, 2009, 09:49 »
Tak na 99% jestem pewna, że rodzi się maluch, potem jego łożysko, następnie drugi maluch itd.
Biedny bezdomny Maniuś  :), wypuszczony na pokój pewnie i tak trzymałby się w pobliżu klatki z samiczką.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Lip, 2009, 09:55 »
manius uz jest zamknięty, ale to co sie działo pod klatka, to nic tylko nagrac i pokazywac innym :D normalnie co zaloty, ogonki chodziły jak wycieraczki, odgłosy wszelkie i różne i coś na kształt tańca godowego :D normalnie cudaśne :d teraz na szczeście Zosia siedzie spokojnie z maluszkiem :D maluszek już wysechł i stawia swoje pierwsze kroki poza domkiem, :d
mam jeszcze takie pytanie, teraz Zosia ma ruje poporodowa, a kiedy będzie nastepna ruja?? jest na to jakaś reguła??

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Lip, 2009, 10:05 »
Dopóki będzie karmić nie powinna mieć ruji, powinna pojawić się dopiero gdzieś po 3 miesiącach.
Życzę niezapomnianych wrażeń podczas obserwacji maluszka  [taniec]. No i czekamy na pierwsze zdjęcia.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Lip, 2009, 10:54 »
to dobrze, teraz Mianus będzie oddzielony akuratnie do mojego wyjazdu skończy sie Zośce ruja
maluszka moge dawac do tatusia czasmi mam nadzieje, żeby sie do niego też przyzwyczaił tylko jak zabiore maluszka Zosi to sie będzie denerwowac :(

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Lip, 2009, 10:59 »
Za kilka dni jak maluszek będzie już w miarę duży, możesz spokojnie wypuścić rodzinke na pierwszy wspólny wybieg. Polecam jakieś małe pomieszczenie, np korytarz. Uwazaj tylko żeby tatuś nie wskakiwał na mamusie :) No i wybieg niech będzie krótki, żeby nie stresowac malucha. Podczas takiego wybiegu, tatuś będzie mógł obwąchac i poznac swoją latorośl. Edek u nie wprost zakochał się w swoich maluchach. Na wybiegu Ryśka tylko patrzyła jak to czmyhnąć , a Edzio nie odstępował maluchów na krok

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Lip, 2009, 17:06 »
Maliuszek jak oszalały lata po klatce :D
Maniuś już też mieszka znowu w klatce, rylko ze na piętrze , ale nie jest z tego jakoś specjalnie zadowolony ;/
ale Zosia nie siedzi z maluszkiem  :( ona siedzi na dachu domku cały czas, tylko od czasu do czasu schodzi do malca, zastanawiam sie czy nie dac go do taty żeby do grzał, albo żeby wsadzi do domku butelke z cieplą woda!! co o tym myślicie??

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #36 dnia: 31 Lip, 2009, 19:00 »
Spokojnie, tatuś na razie niech zostanie sam w górnej części klatki, trochę czasu co prawda minie zanim się przyzwyczai do zaistniałej sytuacji, ale jutro rano powinien być już spokojniejszy
A co do samiczki, to czy ona karmi maluszka? Bo jezeli schodzi do niego co jakiś czas to nic złego sie nie dzieje, że czasem na chwilę ucieka odpocząć na daszek domku, a jezeli go nie karmi to sprawdź czy ma pokarm w cyckach i ewentualnie zabierz domek z klatki i wyższe półki, żeby mamusia nie miała gdzie uciekać przed maluchem.

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #37 dnia: 31 Lip, 2009, 19:17 »
jak mam sprawdzic czy ma pokarm?? wystarczy ścisnac cycka?? teraz maluszka położyłam koło matki to sie przytulił, ale nie szuka cycka, czyli co?? nie jest głodny??

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #38 dnia: 31 Lip, 2009, 20:07 »
Jeśli maluch wygląda zdrowo i jest energiczny to powinno być wszystko w porządku. Gdyby był głodny to jednak szukałby cycka przy mamie. Mamy musisz pilnować żeby zbyt dlugo nie przesiadywała gdzieś u góry bo maluch będzie chciał się do niej dostać wspinając po prętach klatki . Obserwuj malucha przez kilka godzin jeśli masz czas, będziesz miała pewność czy matka go karmi. Na razie nie stresowałabym samiczki braniem na ręce i sprawdzaniem czy ma mleko.
 Teraz jest lato i temperatura u ciebie chyba nie jest zbyt niska żebyś musiała go dogrzewać.


I jak tam maluszek po nocy ?
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2009, 08:36 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Sie, 2009, 08:45 »
Mimo wszystko wsadziłam mu butelke z ciepla wodo do domku, bo jak go wyjełam z klatki wczoraj wieczorem to miał zimne łapki i tak jak by kichał :( przestraszyłam sie, dopiero wieczorem też zauważyłam że Zosia karmi, ale to może dalteo że dopiero wieczorem miałam czas im sie dłużej przyglądnąc. Teraz maluszek btyka po klatce w ta i spowrotem wiec można sądzic że jest najedzony, bo gbydy był głodny to nie miał by siły rozrabiac :D i Zosie rzadziej widac na domku wiec ja jestem spokojniejsza, bo wczoraj co do nich zaglądałam to Zosia na domku a maluszek w domku  :D

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Sie, 2009, 08:49 »
W takim razie chyba wszystko ok. A czy tatuś poznał już potomka  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Sie, 2009, 09:56 »
Brawa dla Zosi  :D ,w końcu to jej pierwszy maluszek, musi  uczyć się opieki nad nim.A swoją drogą  ciekawe jaka jest płeć maluszka.Wiem ze to za wczesnie ale i tak jestem ciekawa. :D

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Sie, 2009, 13:54 »
Dla wprawnego oka wcale nie jest za wcześnie  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Sie, 2009, 09:13 »
maluszek bryka jak opętny :d
już z się wspina po pretach żeby sie dostac na domek jak go mamusia zostawi, tylko niestety ucieka przez prety, nie mam klatki z mniejszym rozstawem dlatego kupiłam siatke żeby odłożyc siatką w małe oczka. ale w zwiazku z brakiem czasu nie obłożyłam jeszcze tej klatki, może uda mi sie to zrobic dzisiaj. Wczoraj uciekł 2 razy ale mały szwagier pilnował go wiec mnioe od razu wołał, a na noc owlekłm klatke kocem i nie udalo mu sie zdesantowac :D
dzisiaj tez postaram sie wkleic jakas fotke maluszka, ale to dopieor po południu bo narazie totalny brak czasu

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Sie, 2009, 10:06 »
No to czekamy z niecierpliwością na zdjęcia, a dla maluszka może mogłabyś coś podstawić pod domek tak, aby umiał na niego wejść? Ja mam w klatce dość duży domek i kiedy rodziły się maluchy wstawiałam specjalne schodki dla nich, aby mogły wejść na górę. Kiedy wystarczająco podrosly, że potrafiły już same wejść, to schodki zabierałam aby nie zagracały dodatkowo klatki.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Sie, 2009, 10:11 »
A to cwana mała bestia  :shock: .

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Sie, 2009, 14:17 »
one wszystkie tak szybko ćwiczą mięśnie chyba po narodzinach :) ledwo to z brzucha wyjdzie, a już w atletę się bawi :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Sie, 2009, 15:09 »
Przypomniało mi się, że jak nadchodziła pora karmienia, to malutki Malwinek tak wisiał na kratach (na wejściu) jak małpka.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Sie, 2009, 08:14 »
Maluszek i owszem miał kładke którą mogł wychodzic na domek do mamy, ale z niej nie korzystał i nie korzysta bo woli się wspinac :D
jest słodziutki. Tylko tatuś bardzo przeżywa rozłąke z rodziną :(

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża, co dalej??
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Sie, 2009, 08:58 »
Minęło już kilka dni, więc Zosia może być już po ujce. Możesz dzisiaj sprawdzić reakcję Mańka na Zosię na wybiegu. Bywało, że ja moje łączyłam już na 3 dzień od porodu.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

Od rana mamy małego szynszylka! Co dalej?

Zaczęty przez msekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 237
Wyświetleń: 40598
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2015, 01:04
wysłana przez dream*
NOWORODEK NIE ODDYCHA - dlaczego i co dalej?!

Zaczęty przez DeeloDział hodowla i rozmnażanie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5518
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2007, 15:58
wysłana przez Mysza <")))/
Moj pierwszy szylek,co dalej?

Zaczęty przez WariatDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2061
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2004, 14:39
wysłana przez emlcia
Życie trwa dalej....

Zaczęty przez Anna83Dział Tęczowy Most

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4141
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2015, 21:28
wysłana przez Anna83
Następna ciąża w czasie wychowywania maluchów

Zaczęty przez _SmErFeTkA_Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1746
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2005, 22:33
wysłana przez alika77
SimplePortal