hypothetical
29 Mar, 2024, 09:31

Autor Wątek: parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.  (Przeczytany 38933 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
karolajn ja jestem takim amatorem :) własnie moja parka ma 1 potomstwo i zawsze musi byc ten 1 raz .. patrzac na szczesliwa samice i na obłakanego z szlenstwa samca hihiihi sadze ze nie ma nic złego w tym ze łaczymy naszych pupili :) i jak wczesniej ze wzgledu na agresywnosc samca co do mojej i meza osoby chciałam go wykastrowac tak teraz zrezygnowałam z całego pomysłu ... mimo ze bestia strasznie nas gryzie :) 

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
szyszunka a ja wlasnie oczekuje kiedy w koncu moja parka zdecyduje sie na potomstwo hehe :) Gdyby to były myszy itp. to na pewno nie zdecydowalabym sie na parke, z wiadomych powodow :p A tak poza tym moim zdaniem kazde stworzenie powinno miec przynajmniej raz w zyciu potomstwo. Moze sie to komus wydac dziwne, no ale coz -  Matka Natura ;)

KaRoLc!a ;)

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Na tym polega opieka nad zwierzętami - żeby zadbać o wszystkie etapy ich rozwoju.
Jeśli chce się mieć potomstwo od swoich ulubieńców - proszę bardzo. Trzeba się przygotowyć i być świadmomym obowiązków.
Jeśli szynszyl zachoruje powinno sie go zawsze leczyć - na tym polega odpowiedzialność za swoje zwierzęta.

A na Forum jesteśmy po to razem - zeby sobie pomagać i doradzać, a nie krytykować :-) ... być może na innym Forum - ktoś miał akurat "zły dzien" czasami się zdarza - nie zniechęcajcie się - tylko przedstawcie własne argumenty - wtedy pomagacie takze tamtym ludziom. Pomacie i zroumec coś - co es poza ich zrozumeniem jak do tej pory :-)

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Dokładnie. Sa osoby, ktore potrafia oddac zwierzaka kiedy ten zachoruje, albo nawet złapie pchły. Andreas a o tamtym forum to szkoda w ogole gadac bo to jest jedna wielka kłotnia ;) No ale dosc o tym :)
Mysle ze juz biorac parke pod swoj dach człowiek powinien byc swiadom "skutkow" ;) oraz gotowy na przyjecie maluchow i dalsze sprawy zwiazane z opieka nad nimi :) Gorzej jesli tak nie jest, bo jak ktos np. masowo rozmnaża myszy ;p to szkoda zwierzakow.

KaRoLc!a ;)

Offline Mysza14

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frodo i Zuzalka
Dzięki Wam wszystkim za to wsparcie :D
Widzę, że macie doświadczenie więc jak to było u was kiedy je połączyliście to długo czekaliście na małe czy tak od razu zaczęły sie starać. Bo ja sie boję, że zaczną się starać od razu;)Moja parka już się poznała, znaczy mają tylko wspólny wybieg.

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Moja parka jest juz razem od roku i jeszcze nie zostałam "babcia" ;) Samiec jest zdecydowany na dziecko ;p Ale jego Dama chyba ma jeszcze watpliwosci ;p

KaRoLc!a ;)

Offline Martynka146

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mimi
moja szynszylka ma 9 miesięcy (gdzies napisalam ze ma 7 ale pomylilam sie -jak ja dostalam miala pol roku a dostalam ja pod koniec lipca.Tego jestem pewna) Bardzo intensywnie mysle i szukam dla niej drugiej szynszyli.Ale dzisiaj sobie pomyslalam ze dlaczego nie moglabym kupic dla niej szynszyla-samca.Rozumiem ze to wiaze sie z posiadaniem moze potomstwa,obowiazkami,i ogolnie wielka odpowiedzialnoscia ale wlasnie zapytam najpierw o zdanie doswiadczonych posiadaczy szylek i moze dopiero podejme decyzje.

Pozdrawiam

Niemam podpisu :)

Offline Chamaedorea

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pulpecja [*], Bella [*]
Może nie jestem doświadczonym posiadaczem szylek, ale...

Ja mimo wszystko kupiłabym szylkę tej samej płci. Po co robić sobie kłopoty? W dodatku, gdybyś miała trzymać szylki ciągle razem, to samiczka miałaby zbyt wiele ciąż w ciagu roku, a to mogłoby ją wykończyć... A skoro chcesz kupić szylkę jako towarzystwo dla drugiej, to mogłoby to tak właśnie wyglądać... A z tego co wiem, to kastracja jest u gryzoni ogólnie raczej przeciwwskazana, lepiej może nie narażać swojego zwierzaka na nie wybudzenie się...

Pulpecja i Bella ze mną od 26 września 2007. [']

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
No tak, malusie szylki to dużo radości ale i smutku . Czas szybko mija i te parę miesięcy z maluszkami przeleci jak z bicza strzelił, a później ciężko oddaje się takie kruszynki które się bardzo pokochało. Im jestem starsza tym ciężej oddaje mi się te maluchy. Na dzień dzisiejszy została mi z małych jeszcze samiczka i jakoś nie mogę się zdobyć na to aby znaleźć jej dom - jest taką słodziutką szylusią o bardzo wesołym usposobieniu. Niestety jednak jest to nieuniknione bo muszę w końcu rozdzielić ją z ojcem aby nie było kłopotu.
 Tęsknię za wszystkimi oddanymi szylkami ( a było ich 12 ), każda była inna i niepowtarzalna.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Martynka146

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mimi
Szukam jednak samiczki dla mojej szylusi ale...kolezanka chce oddac szylka -jest mlodziutki ma 3 miesiace.Jak narazie sie zastanawiam czy wziasc od niej tego szylka czy szukac dalej i wlasnie chcialam zapytac czy gdybym jednak zdecydowala sie wziasc tego samczyka to czy on nie jest za maly zeby go trzymac razem z samiczka??Wiecie o co mi chodzi-kiedys napewno beda chcieli cos ciekawego :) ze soba zrobic-dlatego wole sie 100 razy zastanowic

Niemam podpisu :)

Offline justynan2

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufek, Zadziorka, Tymon i Karolek (Szelma(*))
Ja osobiscie mimo że mam parkę radziłabym wziąść ci samiczkę. Naprawdę dużo mniej kłopotów a i w przyszłości jak bedziesz chciała jeszcze powiększyć stadko to nie bedzie przeciwskazań. Ja niestety nie mogę już powiększyć stadka chciaż chciałabym bardzo.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Jestem za jednopłciowym stadkiem :) I to nie tylko dlatego, że nie mam kłopotów z rujkami, ciążami i całym ambarasem, ale głównie dlatego, że właśnie Ja decyduje czy moje stadko powiększy się o kolejną kulkę czy nie. Hmm.. a w mojej okolicy i przy 'podjeściu' ludzi ze środowiska w jakim przyszło mi żyć (gdzie zwierze trzyma się w oborze na szynkę) to nie byłoby jak znaleźć dobrego domku.. :( I mogę je powiększyć, ponieważ nie ma żadnych przeciwskazan co do trzymania ilości kulek, ale zawsze nad tym zapanuje.

No chyba, że nałóg powiększania stadka mnie powali na kolana  [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] ;P
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2007, 20:32 wysłana przez Mysza »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Martynka146

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mimi
to w takim razie poczekam az znajde gdzies samiczke-tylko ze wg mnie to ciezko jakos idzie gdzie bym nie szukala to wszedzie chlopczyki :)

Niemam podpisu :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
ja mam samiczke na wydaniu, ale musisz troszke poczekać :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Martynko a czy daleko mieszkasz ode mnie, bo tak jak pisałam wcześniej to została mi Pusia ( jutro kończy 6 miesięcy) której muszę znależć dom ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Martynka146

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mimi
mieszkam w Będzinie do Katowic dojade ale dalej juz niestety nie :( bo jestem nie zmotoryzowana

Niemam podpisu :)

Offline milena153

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fredziu;****
Po jakim czasie znajomości szynszylki zaczynają uparwiać sex? :pytam_pytam_pytam:
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2008, 18:54 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Szynszyle robią to tylko podczas rui u samicy, bo kiedy samiczka nie ma rui to ostudza zapędy samca i odgania go od siebie.
Niebardzo wiem co masz na myśli pisząc o czasie znajomości. Jeśli połączysz ze sobą parkę np. 4 miesięcznych szylków to minie dobrych kilka miesięcy zanim osiągną dojrzałość płciową i to zrobią.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline milena153

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fredziu;****
nieee...chodzi o to ile muszą się znać. Mają już około 2,5 roku;)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Od kiedy są razem ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
to jest bardzo płynny okres :) Szylki Szyszunki miały jeden miot jakies pół roku po zapoznaniu się ze sobą a teraz od prawie roku już młodych nie mają. Możliwe, że warunki bytowe u Ciebie nie pozwalają im na posiadanie młodych np. zbyt mała klatka, może dostaja za mało jedzenia, lub tez jakis czynnik w otoczeniu działa na nie dyskomfortowo uniemożliwiając im w ich odczuciu posiadanie młodych.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Ja dołączałam pięciomiesięczną samiczkę do półtorarocznego samca i pierwsze młode pojawiły się dopiero po 19 miesiącach.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline krzysiek_1945

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 9
  • Uzbierane migdały: 0
mam mały problem muj igor ma 1/5 roku dokupiłem 4 miesiencznom  samiczke ale prubuje sie doniej dobierac czy moze zrobic jej krzywde narazie jom odsegregowałem czy to normalne dzienkuje za rade i porade

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Niestety może jej zrobić krzywdę bo czasami samiczki mają wcześniej rujkę, a jako niedojrzała samiczka może mieć duży problem z urodzeniem młodych, nie mówiąc o tym że jej organizm sam potrzebuje składników odżywczych bo jeszcze rośnie.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline krzysiek_1945

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 9
  • Uzbierane migdały: 0
kiedy moge je razem polonczyc w jednej klatce nie martwionc śie o zdrowie małej melki tera siedzom osobno ale to dla jej dobra dzienkuje za rady

 

filmy absolutnie myszowate :) i inne myszowate arcydzieła

Zaczęty przez ZieffkaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8099
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2009, 00:43
wysłana przez Zieffka
Kolby różano-kokosowe i inne, dlaczego kolby są niezdrowe

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Żywienie

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 31687
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2016, 08:35
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
szynszyle i inne gatunki: psy, szynszyle i koty, świnki morskie, koszatniczki, króliki...

Zaczęty przez cappuccinoDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 80676
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2017, 08:39
wysłana przez Rukola
Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15045
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
[KOSZALIN i okolice / inne miasta] Szynszylowe panny szukają domu

Zaczęty przez Wilczy DeszczDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3062
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2018, 20:29
wysłana przez dream*
SimplePortal