hypothetical
28 Mar, 2024, 19:49

Autor Wątek: parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.  (Przeczytany 38888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
sama juz nie wiem co zrobić.. jest to dość poważna decyzja wiadomo ze z parką łączą sie większe obowiązki ale i wieksze radosci - podejżewam!! z kolei nie chce brac chłopca po to zeby go później kastrować czy to samo zrobic z szu :( nic... przemyslimy temat przez weekend i w poniedzialek napisze co postanowilismy :) Poza tym bede musiała sie uśmiechnąć do claudiego :) a co do klatki to na szczescie mam drugą (jest to pierwsza którą miała szu) takze problemu nie będzie ...troszke sie boje tego oswajania ale nic.. musi sie przeciez udac :)
pozdrawiam

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Oczywiscie że musi się udać ;-) jeśli masz "zaplecze" w postaci dodatkowej klatki - to na pewno dwa szczyle się dogadają. Decyzję co do płci - przemyślcie.  Słuzymy poradami - Konstancin to chyba niezbyt daleko od Wawy zatem porady moglibyscie odbierac takze 'na zywo" podczas kolejnych zlotów warszaffki zaszynszylonej ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
Ależ oczywiście :) bardzo chętnie !! Tylko powiedz mi gdzie sa informacje na temat takich "zlotów". W którym wątku ?? Pracujemy w Warszawie a poza tym jesteśmy mobilni wiec spotkanie jak najbardziej :) tym bardziej że w kewestii szylków  :D

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Jak tylko coś "nowego" będzie się szykowało - natychmiast dam znać. Aktualnie w planach jest "Nalot Warszawy na 3 Miasto" ;-)  Wybieramy się w dwa samochody (6 osób) do zaprzyajźnionych szynszylomaniaków z Gdańska, podobno szykuja tam huczne przyjecie ...
Sporo zadeklarowanych szynszylomaniaków z Warszawy i z innych miast uczestniczy w liscie mailowej na Yahoo. Tam zwykle padaja "propozycję" kolejnych spotkań. Ale teraz - ja jestem "posrednikiem" pomiedzy tymi miejscami spotkań szynszylomaniaków i natychmiast jak tylko taka propozycja trafi się na Liscie - ogłoszę to takze na Forum.
Ostatnio bawiliśmy się tak:
http://www.szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2836
A na Listę mozna trafić z tej stronki:
http://www.adad.pl/grupa/szynszyla/list_dysk.html

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
Mam jeszcze jedno pytanko !! W innym wątku dotyczącm ciązy u Szylków został poruszony temat niedoinformowania ludzi, którzy lączą młode szylki w pary i za chwile mają maluchy !! Wiec wolę sie upewnic na 100 % czy 5-miesięczny szylek - samiczka - jeśli się złączy ją z samczykiem może już zajść w ciąze ?? Jeśli tak to czy nie jest za mała zeby zostać mamą?? Mamy na oku pewnego młodzieńca :) ale musimy być pewni że gdy połączymy go z szu nic złego sie im nie stanie !! Acha i jeszcze jedno !! Nasza Szu podobno ma juz 5 miesiecy ale wygląda jakos strasznie młodo..tak jakby miała mniej :( spróbuję dzis wrzucic nowe zdjecia do galerii i proszę o ocene na wasze oko :) ile ma miesięcy a i na wszelki wypadek wrzuce jeszcze zdjecie jej brzuszka - zebyscie potrwierdzili czy to na 100 % dziewczynka.... tylko najpierw musze ją złapać :D a to juz bedzie gorzej !! :)
pozdrawiam

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Tak - jeśli połączysz samiczkę z chłopakiem to nawet 5 miesięczna może zajść w ciążę. Dlatego właśnie wczesniej staralismy się zasugerować zebyś dokładnie przemyslała sprawę "płci" posiadanych zwierząt. Jeśli samica zajdzie w ciążę to znaczy ze do tej ciąży się "nadawała" - ale jest to bardzo wyczerpujace dla jej organizmu. Musi wszak wykarmić dodatkowego oseska ...
Decyzja jest Twoja - jeśli bedziesz umiała poradzić sobie z maluchami w przyszłości to w porządku, w międzyczasie dowiesz się sporo o ciąży szynszylowej. Natomiast jeśli nie do końca jesteś przekonana to ja twierdzę że dwie samiczki takze bedą się w swoim towarzystwie świetnie czuły ;-)

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
tak troche nie na temat laczenia ale co do zdjecia brzuszka... wrzucaj czympredzej to zdjecie :P
moja to miala byc samiczka (nawet na paragonie w sklepie napisali ze samiczka) a teraz widze ze jej tam rosnie male conieco :P nie moge zrobic zdjecia poki co wiec bym sobie chociaz porownala i stwierdzila :P

[-chomik-]

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Na tej str. masz dokładne zdjęcia samiczki i samca-bo samiczka ma także tak jakby co nieco :???:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
'na tej stronie' tzn? :) wiem ze tez ma co nieco ale to sie powieksza chyba :P tzn wydluuuza :P

[-chomik-]

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
zdjęcia juz są w albumie :) przepraszam za jakosc ale ciężko było przytrzymać urwisa :)) Jeśli wiecie co to to jest  :D  to napiszcie.. Chyba jednak po wielu przemyśleniach i dyskusjach z szu stwierdziliśmy wspólnie że przyjaciółka będzie lepsza od przyjaciela !! Wiadomo jak to jest w związku - nie zawsze sie układa:)

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
DZIEWCZUNA ... na 100% - ... chyba  ;-)
Tak bardziej poważnie - wszystko wskazuje na to ze masz 100% dziewuchę ...

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline gosiak

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 97
  • Uzbierane migdały: 0
  • Misia
mam szylke, ma 11 miesięcy, kiedy powinnam znalezdź jej partnera? czy powinno sie dopuszczać szylkę do szylka?

/scaliła coolmamcia
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2008, 14:33 wysłana przez coolmamcia »

Ludzie używają słów tylko po to, by ukryć myśli...

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Przede wszystkim szylke do szylka ;-) ... inne kombinacje sa niewskazane ;-)
Powyżej roku czasu - moim zdaniem jak najbardziej jest gotowa do posiadania potomstwa. Inną sprawa jest - czy Ty bedziesz w stanie zadbać o jej potomstwo ? lub znaleźć im odpowiednie domy oraz odpowiednich włascicieli.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline gosiak

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 97
  • Uzbierane migdały: 0
  • Misia
oczywiście że zapewnię dla małych dom. powiększę grono szylków :), chyba ze znajde naprawde kogoś bardzo odpowiedzialnego, bo rozumiem że posiadanie szylka rodzi duzy obowiązek, to nie wszystko go mieć, ale trza nim potafić się zopiekować.

Ludzie używają słów tylko po to, by ukryć myśli...

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
a czy szynszyle muszą mieć młode bo np. psy powinny mieć ze względów zdrowotnych a jak jest z futrzakami??

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline Iwa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
Witam.
Zastanawiam się nad towarzyszką dla Edusia tylko mam parę pytań. Otóż jak zachowują się dwa szylki? Czy Eduś nadal byłby oswojony by troszkę by zdziczał. Czy taka standardowa klatka wystarczyłaby dla dwóch szylków? Czy razem byłyby spokojniejsze i zajęte bardziej sobą czy każde rozrabiałoby na swój sposób? (wiem, że to pewnie zależy od charakteru szylki, ale jak to jest u Was). I jeszcze czy na początku musiałabym mieć drugą klatkę dla samiczki czy mogę odrazu dać ją do Edusia? Czy wiek samiczki ma wtedy znaczenie? Miałaby być w tym samym wieku co Eduś czy może być młodsza?
Uff, ale się rozpisałam, ale mam wiele wątpliwości i pytań.
Proszę o porady.
Pozdrowionka!

/scaliła coolmamcia
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2008, 14:24 wysłana przez coolmamcia »

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Hej Iwa. Ja najierw miałam Orzeszka (dzikusa) a później Chrupkę(przytulankę). Gdy maluszki zamieszkały razem Orzeszek przejął troszke tej łagodności od Chrupci i teraz jest bardziej przyjacielski niż dawniej jest wręcz bardziej otwarty na ludzi niż wtedy gdy był samotnikiem. Czasami śpia razem przytulone itd. a czasami kładą się w dwóch różnych kątach pokoju albo osobno rozrbiaja to zależy od dnia, ale naprawdę dużo czasu spędzają razem. Co do klatki to zależy jak samiczka zareaguje na partnera i ze wzajemnością i od jej wieku gdy jest młoda to musi być osobno by zbyt wcześnie nie zajść w ciążę i nie mieć żadnych komplikacji.

Tak szczerze Ci powiem że ani przez chwilę nie pożałowałam że Orzeszek ma kobietkę naprawdę zmienił sie nie do poznania jeden szynszyl to dużo radości ale dwa to podwójna radość całkiem innne zwierzaki. Wszędzie ich pełno mniej sypiają są bardziej wesołe więcej rozrabiaja i biegają widać że razem im dobrze a jak sie jeszcze przytulą itp. to aż serduszko rośnie z miłości do nich.

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline alika77

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mały 2004 ;* i Mafia[*]2005-2011
Ja Ci niepomoge bo sama mam ten sam problem ! Chcę kupić Małemu partnerki (jak się uda) jedną beżową a drugą standard. Ale wiem jedno : kupie drugą klatkę dla pań, a dziewczynki będą miały ok. 4 miesięcy (Mały ma 1 rok i 3 miesiące) .

On the road to perfect world,
Only dreams can lead the way...

Offline alika77

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mały 2004 ;* i Mafia[*]2005-2011
Poprawka co do mojego poprzedniego postu. Ja kupuję Na Boże Narodzenie mojemu Maluszkowi Dziewczynke. Chyba będzie beżowa. Kupię dodatkową klatke by niebyło ciągle młodych. ;) Postaram się by była w wieku ok. 5 miesięcy.

On the road to perfect world,
Only dreams can lead the way...

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
no, ale klatka chyba tylko na okres rui bo jak zamierzasz je ciągle trzymać osobno to lepiej kup maluszka tej samej płci będzie im raźniej :)

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline alika77

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mały 2004 ;* i Mafia[*]2005-2011
niemartw się będą spędzać razem 15-24 godz. Poprostu niechce by w zamłodym wieku zaszła w ciąże.

On the road to perfect world,
Only dreams can lead the way...

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
aha no rozumiem :) to super :)fajnie że tak się troszczysz

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline Piterek

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fonic"Ksiezniczka"Konsta"Claudi"Jasminka"Balbinka"
    • http://www.nuh.pl
@alika77, :brawo:  :brawo:  :brawo:  :brawo:   za  wiedze   o  szylkach i  ich  troske   :wink:  :wink:

Pozdrawiamy  "Fonic"  ,"Ksiezniczka +2 z trojaczkow", "Konsta" ,  "Claudi","Jasminka", "Balbinka"
Oraz ja Piterek  :P
Bardzo przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne :(

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Co do zachodzenia w ciążę to samiczka gotowa na młode jest w wieku 8-9 miesięcy, wtedy samiczki najczęściej zachodzą w ciążę. Zdaża się też, że zachodzą w ciążę w wieku 6 miesięcy, ale są to naprawdę wyjątki :) I raczej wtedy częściej dochodzi do wchłonięcia zarodków przez organizm mamusi. Więc jeśli szylki będą w młodym wieku to nie bedziesz musiała ich rozdzielać, aż samiczka osiągnie wiek 8 miesięcy :D No chyba, że będzie należała do wyjątków :D Ja mam waśnie samiczke w wieku 6 miesięcy i niestety dowiedziałam się u Ani Ryś tego co tu napisałam, a "niestety" dlatego, ze bardzo chciałabym zostać w końcu babcią :D
Pozdrawiam

hakuna mata ta

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Ja tez mam taki dylemat... chciałabym dokupić pchełkowi koleżanke ale 1 primo nie chce żeby jego stosunki do mnie sie zmieniły(typu bardziej sie zajmą spobą) i drugie primo nie chce mieć później problemu z oddaniem młodych(nie chodzimi tu na brak chętnych tylko na więzi z nimi jak sie do nich przyzwyczje to nie będe ich w stanie oddać wiem juz jakie to jest trudne bo musiałam juz kiedyś szczeniaczki oddać i później bardzo to przeżywałam :( ) a no i tak mysle że samiec jak to samiec będzie chciał ciągle się.... a samiczka jak będzie w ciązy albo będzie mieć małe to wiecie ;) i czy nie będzie z tym problemu... a może tak dokupić mu kolegę....

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

 

filmy absolutnie myszowate :) i inne myszowate arcydzieła

Zaczęty przez ZieffkaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8093
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2009, 00:43
wysłana przez Zieffka
Kolby różano-kokosowe i inne, dlaczego kolby są niezdrowe

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Żywienie

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 31675
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2016, 08:35
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
szynszyle i inne gatunki: psy, szynszyle i koty, świnki morskie, koszatniczki, króliki...

Zaczęty przez cappuccinoDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 80642
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2017, 08:39
wysłana przez Rukola
Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15008
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
[KOSZALIN i okolice / inne miasta] Szynszylowe panny szukają domu

Zaczęty przez Wilczy DeszczDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3053
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2018, 20:29
wysłana przez dream*
SimplePortal