29 Mar, 2024, 08:23

Autor Wątek: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)  (Przeczytany 41031 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Lip, 2010, 23:55 »
Właśnie prowadzą Zosię w Ogonku ale teraz są nieczynni :( i nie w poniedziałek a w niedzielę tam polecę. boję się tylko tej nocy

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Lip, 2010, 00:17 »
zieffka a co nie tak z powstańców? jest w spisie polecanych.

aoka30 a reszta z Warszawy, ja bym podzwoniła do wszystkich polecanych, moim zdaniem w przypadku tak osłabionego zwierzaka lepszy weterynarz średnio znający się na szylkach niż brak jakichkolwiek działań. jeśli dziś nie uda Ci się nigdzie jechać dowiedz się gdzie jutro Cię ktoś doświadczony przyjmie i jedź jak tylko będziesz mogła

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Lip, 2010, 00:30 »
Byle by Zosia dała radę. Ja i tak miałam z nią jechać do Ogonka w niedzielę.
Zosia jest bardzo słaba przed chwilką trzymałam ją na rękach i rozgrzewałam poczuła się ciut lepiej i zaczęła się wiercić więc na trochę ją odłożyłam bo jak się wierci to bardzo mocno bije jej serduszko.

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Lip, 2010, 00:35 »
Trzymam kciuki za twoją Zosienkę. Będę śledzić ciągle wątek - dzisiaj jestem tu do późna  [jupi]

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Lip, 2010, 00:46 »
a ja dzwonię po wszystkich przychodniach i nikt nie chce nas przyjąć. Właśnie jakaś pani z kliniki całodobowej powiedziała, że chyba dopiero jutro uda mi się kogoś złapać. Znowu wzięłam Zosię na ręce i znowu wydaje mi się że ma spokojniejszy oddech kiedy ją trzymam
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 00:48 wysłana przez aoka30 »

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Lip, 2010, 00:57 »
skoro tak to musisz czekać do rana... jeśli widzisz że trzymanie na rękach jej pomaga to posiedź z nią przez noc a rano jedźcie do jej lekarza

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Lip, 2010, 01:20 »
jej lekarza i tak nie będzie ale może chociaż z nim skonsultują. Coś jest mocno nie tak bo jak Zosia się rusza to aż drżą jej mięśnie. Na rekach chyba jej lepiej bo nawet otworzyła szerzej oczki i ruszyła wąsem. tylko słabo bo ja już odpływam. Ostatnie 2 tygodnie były dla nas bardzo męczące i jak spałam po 3-4 godz to góra.

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Lip, 2010, 01:46 »
Nie poddawaj się ! Walcz ze zdrowiem szylki i snem ! Może mocna kawa - trochę kofeiny by się przydało. Czytałem gdzieś że człowiek gdy nie może spać powinien zrobić przez noc coś, czego nie ma czasu zrobić przez dzień. Gdy mała uzna, że już nie chce być na rękach, zrób też coś dla siebie. (o szylce oczywiście niezapominając)
Dalej trzymam kciuki.

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Lip, 2010, 01:53 »
cały czas ją trzymam na rękach ale teraz nie wiem czy ona mocniej zasnęła czy gorzej się czuje. A ja już zasypiam na siedząco. cieszę się, że jesteście ze mną.

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Lip, 2010, 02:05 »
cały czas ją trzymam na rękach ale teraz nie wiem czy ona mocniej zasnęła czy gorzej się czuje. A ja już zasypiam na siedząco. cieszę się, że jesteście ze mną.

Dla mnie ten wątek jest naprawdę ważny - mój Siuniek zmarł na serce. Niby wszystko jest w porządku, lecz nagle BUM - niewiadomo co się tak naprawdę dzieje. Hmm... a mogłabyś podać kilka informacji ? Chodzi mi o:
-temperatura (uszka ciepłe, letnie, zimne)
-reagowanie na bodźce
-stolec

A jak zachowuje się Kubuś ??

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Lip, 2010, 02:19 »
Uszka zimniutkie. słaba reakcja na bodżce, jak kawałek przejdzie to się słania i ma drżenie mięsni. Kubuś w drugiej klatce raczej przygnębiony.
Nie wiem co robić bo wydaje mi się, że jak Zosia sama siedzi w klatce to się wychładza ale jak ją przykryje to powolutku przechodzi w inne miejsce.  Odnośnie kupek to wieczorem kilka zrobiła a teraz wcale.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 02:21 wysłana przez aoka30 »

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Lip, 2010, 02:24 »
Mój malutki miał bardzo podobne objawy :(
A jak z wymiotami ? Były jakieś ??

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Lip, 2010, 02:27 »
Nie i nawet myślałam, że one nie wymiotują

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Lip, 2010, 02:30 »
Nogad powiedz jak jej mogę pomóc?
Czy mogę się chociaż na godz położyć spać czy ona się może za bardzo wyziębić. Wiem, że to głupie pytanie ale ja ostatnio mało nie spowodowałam wypadku jak wracałam z Zosią ponieważ zaczęłam zasypiać podczas jazdy. Jestem bardzo nisko ciśnieniowcem i kawa już na mnie nie działa bo piję ją litrami.

Teraz Zosia jak by przez moment poczuła się lepiej nawet przeszła z jednej strony klatki na drugą i usiadła na tylnych łapkach. a za sekundę wyglądała tak jak by się jaj mocno kręciło w głowie i znowu leży ale przynajmniej na brzuszku a nie jak przed godziną na boku. Bardzo się denerwuję jak się kładzie na boku bo już nie ma siły normalnie.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 02:40 wysłana przez aoka30 »

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Lip, 2010, 02:42 »
obudź męża czy kogoś innego jeśli z kimś mieszkasz i niech ten ktoś Cię zastąpi na te dwie godzinki, wiem jak ciężko kolejną noc siedzieć bo niedawno miałam to samo z psem, na szczęście nie musiałam chodzić do pracy ale za to przez półtora tygodnia dzień i noc pilnowałam szwów, podawałam wodę, leki itp, spałam 2-4 godziny dziennie jak pojawiał się ktoś na zastępstwo ale jakoś dałam radę. jeśli masz kogokolwiek kto mógłby posiedzieć z Zosią to obudź tą osobę, a jeśli nie to chociaż włóż jej termofor albo butelkę z ciepłą wodą w skarpecie skoro mówisz że się szybko wychładza.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Lip, 2010, 02:47 »
Nie powinny - i raczej tego nie robią.
Ale gdy jest z nimi naprawdę ciężko zdarza im się  :(

Nogad powiedz jak jej mogę pomóc?
Czy mogę się chociaż na godz położyć spać czy ona się może za bardzo wyziębić. Wiem, że to głupie pytanie ale ja ostatnio mało nie spowodowałam wypadku jak wracałam z Zosią ponieważ zaczęłam zasypiać podczas jazdy. Jestem bardzo nisko ciśnieniowcem i kawa już na mnie nie działa bo piję ją litrami.

Ojejku szczerze - nie wiem.
Ja bym zrobił tak:
Co najwyżej 30 minutowa drzemka.
Boisz się że się wyziębi ? Myślałem o takim grzejniczku, coś jakby taka grzejąca poduszka. Jeżeli masz taką poduszkę - włącz ją, włóż do klatki i połóż na poduszce.
Jeżeli masz opcję regulacji grzania, to włącz te najsłabsze.
Ważne - Szczerze. Spójrz na mój profil. Co widzisz ? A no, lat 13, prawie 14. Szyle hoduję od lat 7. A na forum są osoby dorosłe, napewno z większym doświadczeniem ode mnie. Nie jestem ekspertem. Dlatego nie wiem czy moje rady mogą ci się na cokolwiek przydać. Uznaj sama, czy dobrze radzę. Jedno jest pewne - nie skrzywdził bym żadnego zwierzaka na forum.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 02:54 wysłana przez Nogad_21 »

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Lip, 2010, 02:53 »
wiek tutaj nie ma nic do rzeczy, może być nastolatek odpowiedzialny, który myśli co zrobić żeby pomóc zwierzakowi a może być człowiek dorosły który będzie miał to gdzieś i będzie skrajnie nieodpowiedzialny. niewiele możemy pomóc aoce, ale na pewno wsparcie jej pomaga i to że tu jesteś dla niej, niezależnie od wieku.

elektrycznych poduszek bym nie dawała, w razie ugryzienia przez zwierzaka może chyba prąd kopnąć? zresztą wodzie w butelce łatwiej nadać odpowiednią temperaturę

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Lip, 2010, 02:58 »
elektrycznych poduszek bym nie dawała, w razie ugryzienia przez zwierzaka może chyba prąd kopnąć? zresztą wodzie w butelce łatwiej nadać odpowiednią temperaturę
Jest jedno ale...
taka butelka się szybko wychłodzi i grzeje małą powierzchnię.
Jeżeli by tak ustawić poduszkę, by kabelek wystawał przez pręty, to wątpie by szylek się skusił. Dodatkowo, Zosienka jak mówi Aoka jest bardzo słaba - wątpie by cokolwiek próbowała gryźć.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Lip, 2010, 03:04 »
nie mam takiej poduszki więc nie wiem jak to wygląda, ani też jak temperatury się ustala, ale skoro mówisz że powinno być dobrze to ok. tylko temperatura nie może być za wysoka żeby znowu szylki nie przegrzać, nie może też zajmować całej wolnej powierzchni w razie gdyby Zosia nie chciała się grzać żeby miała gdzie leżeć.


Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Lip, 2010, 03:12 »
nie wiem gdzie zniknęło to co pisałam ale napisałam, że może taką poduszkę podłożyć pod kuwetę jest cienka i plastikowa więc powinno dogrzać, co myślicie na ten temat i odnośnie wieku, chciałam powiedzieć Nogat, że masz dużo większe doświadczenie niż ja bo ja mam szylki dopiero niecałe 3 tygodnie

I chciałam jeszcze powiedzieć, że to dla mnie bardzo ważne, że ze mną teraz jesteście bo niby mam męża ale w takich chwilach jestem bardzo samotna.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 03:14 wysłana przez aoka30 »

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Lip, 2010, 03:17 »
a jaką temperaturę daje ta poduszka? wydaje mi się że powinna to być temperatura zbliżona do Twojej, żeby szylka nie traciła temperatury ale też nie przegrzewała się. nie dasz rady nikogo za siebie załatwić do ogrzewania? to by chyba było najbezpieczniejsze.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Lip, 2010, 03:20 »
ehhhh właśnie przed chwilą miałam awanturę bo poprosiłam o wyjęcie poduszki do której nie mogłam sięgnąć bo mam na rękach Zosię. A temperaturę postaram się sprawdzić

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Lip, 2010, 03:21 »
nie wiem gdzie zniknęło to co pisałam ale napisałam, że może taką poduszkę podłożyć pod kuwetę jest cienka i plastikowa więc powinno dogrzać, co myślicie na ten temat i odnośnie wieku, chciałam powiedzieć Nogat, że masz dużo większe doświadczenie niż ja bo ja mam szylki dopiero niecałe 3 tygodnie
Cieszę się, że mi ufacie.
A wracając do poduszeczki...
Zależy, czy masz regulację. Jeżeli nie masz, to chyba tylko i wyłącznie pod kuwetę... ale to chyba nie wypali jeśli masz plastikową. Jeśli metal jestem za !
A jeśli masz regulację połóż w konkretnym miejscu w klatce. Następnie połóż szylkę NIE CAŁĄ na poduszeczce tylko tak by 2/3 szynszyli na niej było ( rozumiesz o co mi chodzi ?).
Proszę także o nowe niusy o Zosi :)
I nie martw się, myślę że dotrwasz z szylką do rana, by jechać z nią do weterynarza.  :tuli: Pamiętaj o tym, by być dobrej myśli. Wtedy wszystko naprawdę jest prostsze.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Lip, 2010, 03:30 »
przykro mi że nie masz wsparcia w trudnych dla Ciebie i Zosi chwilach, ale ja od początku trzymam za Zosię kciuki więc chociaż wirtualnie Was wspieram. Sprawdź temperaturę poduszki, ustaw sobie budzik i się połóż żebyś dała radę cało i zdrowo dojechać z Zosią do lekarza rano. jeśli jesteś w stanie to ustaw sobie zegarek na pół godziny i sprawdzaj po takim czasie co z Zosią, czy się nie przegrzewa i ogólnie jak się zachowuje, w ten sposób możesz przespać do rana a przynajmniej będziesz sprawdzać co te 30 minut co ze zwierzakiem

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Lip, 2010, 03:36 »
już tylko 7 godzin do otwarcia kliniki :) Jak biorę Zosię na ręce i trochę się rozgrzeje to nawet zaczyna się lekko ruszać ale jak poleży chwilę w klatce to jest jak drętwa. Co do poduszeczki to mam regulację ale na najchłodniejszym jest trochę cieplejsze niż moja ręka a jak podłożyłam pod kuwetę to na razie jest prawie temp. mojej ręki ale Zosia i tak przeszła na miejsce gdzie poduszka nie ma zasięgu. Więc już nie wiem co dla niej lepsze???

 
Brak jednego "klejnotu" :(

Zaczęty przez beciaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2854
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2004, 17:24
wysłana przez becia
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32231
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Dziwna zmiana,dojrzewanie szynszylowe?,brak apetytu,wpływ drugiego szynszyla

Zaczęty przez Gwiazdk2010Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2484
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2015, 09:29
wysłana przez Gwiazdk2010
problemy neurologiczne: powłuczenie łapkami, wyginanie grzbietu, utrata równowagi, chwilowy paraliż

Zaczęty przez Pomocy!!!Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 49790
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2010, 11:58
wysłana przez efyra
Problem z Szynszylem - ospałość, praktycznie brak aktywności.

Zaczęty przez Nogad_21Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 17084
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2010, 10:27
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal