hypothetical
29 Mar, 2024, 10:44

Autor Wątek: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)  (Przeczytany 41034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Lip, 2010, 03:41 »
Szylek jest teraz otępiały i naprawdę nie wie, co dla niego będzie lepsze. Dlatego nie poszedł w kierunku ciepełka.
Spróbowałbym położyć ją na tej poduszce.
Myślałem także o wacie, ale to odpada - "przypiekło" by ją :(

Edit.: Jeżeli naprawdę nie czujesz się na siłach, to nie zmuszaj się do niespania. Zrób sobie 30 minutową drzemkę, po czym napisz, jak Zosieńka :)
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 03:43 wysłana przez Nogad_21 »

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Lip, 2010, 03:47 »
Przestawiłam klatkę tak, żeby Zosia była na poduszce ale jednak nie bezpośrednio na niej tylko przez kuwetę bo nie mogę wyregulować tak żeby  nie było za ciepło a i tak myślę, że będzie lepiej niż bezpośrednio na podłodze. Teraz ja prawie nie czuję, że grzeje. Tylko, że ona odchodzi nawet od tak delikatnego ciepła

Jesteście wspaniali
myślę, że teraz ją chwilkę rozgrzeję ręką i może na moment się położę.
Wydaje mi się, że teraz Zosia się czuje ciut lepiej bo przemieszcza się po klatce. Albo tak bardzo szuka chłodu ???
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 03:52 wysłana przez aoka30 »

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Lip, 2010, 03:51 »
Przestawiłam klatkę tak, żeby Zosia była na poduszce ale jednak nie bezpośrednio na niej tylko przez kuwetę bo nie mogę wyregulować tak żeby  nie było za ciepło a i tak myślę, że będzie lepiej niż bezpośrednio na podłodze. Teraz ja prawie nie czuję, że grzeje. Tylko, że ona odchodzi nawet od tak delikatnego ciepła
Może Boi się tej poduszeczki.
Burza mózgów chyba się skończyła...
A kubuś nie interesuje się Zosią ? Może on by ją ogrzał ?

Edit. Cieszę się że są też dobre wieści :)  [bardzopolecam]
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 03:58 wysłana przez Nogad_21 »

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Lip, 2010, 03:57 »
skoro udało Ci się ustawić temperaturę prawie identyczną jak Twoja to połóż się i wstań za pół godziny sprawdzić co z szylką, na niewiele się zda Twoje siedzenie teraz jeżeli nie będziesz w stanie bezpiecznie jechać do weterynarza. postaw sobie klatkę obok łóżka i jak budzik zadzwoni to nie będziesz nawet musiała chodzić, sprawdzisz co z Zosią i na kolejne pół godziny uśniesz. jak będziesz jechać do lekarza to zapakuj jej termofor żeby nie wyziębiła się w drodze skoro długo będziesz jechać.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Lip, 2010, 04:01 »
Kubuś jest w Innej klatce :( Niestety z Tamtej bardzo trudno mi wyjąć Zosię. No a po za tym Kubuś ma ochotę więc czasami za bardzo ją męczy. Teraz znowu Zosia leży na boku i nie wiem co to jest ale aż widać przez sierść jak by jej pulsowała nóżka.

 Sama już nie wiem czy to temp. czy moje głaskanie ją pobudza z odrętwienia. Ale martwi mnie bardzo, że jak tylko lepiej się poczuje robi 2 kroki i  cała pulsuje. Pierwszy krok tak jak by jej nic nie było a przy kolejnych zaczyna się słaniać na nóżkach.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 04:07 wysłana przez aoka30 »

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Lip, 2010, 04:07 »
Naprawdę nikt nie może ci pomóc ?
Szczerze Aoka30- podziwiam cię bardzo, mało kto jest w stanie tak się poświęcić dla zwierzaka. Są nawet typy co nad drugim człowiekiem tak nie potrafią  [bacik]
A jutro ktoś niemógłby podwieźć cię do weterynarza ? Skoro malutka dostała konwulsji, to z nią jest naprawdę źle. Więc teraz odradzam ci sen :(. Jakie szczęście że się nie położyłaś. Zaciskamy zęby, wykałaczki pod oczy i staramy się wytrzymać pokusę snu.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 12:19 wysłana przez Nogad_21 »

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Lip, 2010, 04:19 »
właśnie wyczytałam na sggw że są całodobowo, może zadzwoń do nich czy znajdzie się ktoś kto was przyjmie i tam pojedź? do otwarcia Ogonka jeszcze dużo czasu a z Zosią nic lepiej, a im dłużej nie śpisz tym gorzej jeśli masz być kierowcą... albo zastanów się czy nie znajdzie się ktoś kto was zawiezie albo czy nie dasz rady jechać taksówką i wtedy siedź z Zosią albo jeśli nie masz takiej możliwości to się połóż chociaż na chwilę żebyś nie usnęła za kierownicą bo to nie pomoże Zosi a może się skończyć tragicznie

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Lip, 2010, 05:11 »
Aoka, jak tylko się pojawisz, daj znać co nowego !
Ja idę troszeczkę pospać :)
Dobrego ranka ;P

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Lip, 2010, 05:20 »
Z Zosią bez zmian. Sprawdzam co 20 min. Na SGGW nie było kogoś od szynszyli. Rozmawiałam z lekarzem.

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Lip, 2010, 09:19 »
Zosia jest teraz bardzo słabiutka, nawet nie ma siły otwierać oczków. Nie wiem jak to napisać ale poprzednio bardzo traciła temperaturę i aż cała drętwiała natmiast po ogrzaniu wracała jej energia, chciała chodzić, natomiast prowadziło to do zawrotów głowy i drżenia mięśni w związku z czym Zosia się kładła i powoli znowu zaczynała tracić temp. Teraz Zosia nie traci tem . ale i nie ma tych dziwnych przypływów energii nie zauważyłam też drżenia ani kołatania serduszka. Jest tak jak by wyciszona i bardzo, bardzo słabiutka. Za chwilę wychodzę do kliniki. Mam nadzieję, że damy radę dojechać.

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Lip, 2010, 09:38 »
Ja rownież trzymam kciuki aoka. Ale może dla bezpieczenstwa wezwij taxi?

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Lip, 2010, 10:35 »
Co z Zosią?Mocno trzymamy kciuki z za babolka.

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Lip, 2010, 14:02 »
Mówiąc, że mam nadzieję, że damy radę dojechać miałam na myśli Zosię :) Była w tak słabym stanie, że ciężko to opisać. Ale dzięki za troskę.
Właśnie wróciłyśmy z przychodni. To była prawdopodobnie sprawka jednego z leków na serduszko. Zosia miała bardzo wysokie ciśnienie. Jak dojechałyśmy do kliniki jak dla mnie to już było ok a pani doktor powiedziała, że jest bardzo wysokie. Aż nie chę myśleć jakie miała w nocy, kiedy przez sierść widać było pulsowanie. Teraz Zosia jest bardzo słabiutka doszło jeszcze do tego wzdęcie brzuszka, ale do domku wróciła juz "na własnych nogach".
Jeszcze raz dziękuję za wsparcie nocne i porady bo ja już na prawdę nie wiedziałam co robić. To była dla nas straszna noc i bez Was nie wiem co bym zrobiła.
Gorąco pozdrawiam i proszę nadal trzymajcie kciuki.

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Lip, 2010, 14:04 »
Trzymam i nie mam zamiaru puścić ! :)
Cieszę się, że razem z Aską mogliśmy pomóc.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Lip, 2010, 14:28 »
Napisz prosze czy Zosia czuje sie lepiej.
Czy wzdecie juz minelo i czy cos  dostala przeciw wzeciu. Jezeli wzdecie bedzie dalej napisz do Bozeny , ja jej wyslalam lekarstwa i miedzy innymi lek o nazwie  Dimeticon Albrecht. Ona Ci moze troche odlac i przeslac kurierem albo pociagiem.

Po operacjach czesto dostaja sie gazy do jelit i powinno sie za kazdym razem podawac cos przeciw wzdeciom, zwlaszcza po dlugich operacjach .
Ja bym Ci jeszcze proponowala skontaktowac sie telefonicznie z  Ula z forum Jaszelma(ona jest lek wet) i opowiedz jej sytuacje Zosi
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 22:04 wysłana przez Alicja Mannschack »

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Lip, 2010, 14:59 »
Dobrze, że sytuacja się wyjaśniła, bo prawdę powiedziawszy opis jej stnu w nocy nie napawał ptymizmem.
Oczywiście trzymamy kciuki i łapki nadal, czekamy na dalsze wieści - pozdrowionka od Basi i czwórki puszaków.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Lip, 2010, 21:29 »
Basiu nadal sytuacja nie napawa optymizmem.
Alicja dzięki za telefon do pani doktor bardzo miła pani. Wysłuchała, powiedziała, że lekowo jest dobrze ustawiana ale powiedziała również, że słabo to widzi.
Zosia od wczoraj nie robiła siusiu a od dziś rano nie robi kupek, i znowu jest słabsza niż dziś w południe.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Lip, 2010, 22:20 »
Kupek nie robi , bo w srodku jest wszystko spieczone, a czy cos pila ?
Moze daj jej do picia cieplego rumiaku.

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Lip, 2010, 23:22 »
Alicjo. Zosia sama raczej dziś nie piła ale dostała rano 4 ml. pokarmu ze strzykawki (więc z wodą) potem dałam jej do popicia tabletkę więc znowu ok 2-3 ml. bo piła chętnie. troszkę dziś jadła sianka ale bardzo niewiele więc od jakiś 6 godzin dostaje po trochu papki w której też jest woda no i dostawała 2 x espumisan z wodą więc razem pewnie ok 1,5 ml. może trochę mniej. Jednak po 4 jednostkach furosamidu nadal nie robiła siusiu i teraz mam jej podać 1/6 no-spy. Odnośnie kupek to po masażu brzuszka i odrobinie trilacu zrobiła z 5 małych suchutkich kupek.

Patrycjo staram się jak mogę tulić Zosieńkę jednak jak jest silniejsza to nie zawsze chce. A co do wypuszczenia luzem to nie bardzo bo mam inne zwierzaki, no i mogła by gdzieś odejść jak zasnę. Niestety nie zdążyła się jeszcze do mnie przyzwyczaić. Dlatego jak zasypiałam to kładłam poduszkę elektryczną  pod kuwetkę klatki. No i wydaje mi się, że dziś się tak strasznie nie wychładza, więc sama nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 23:24 wysłana przez aoka30 »

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Lip, 2010, 23:39 »
Jezeli Zosia jest troche chetna do jedzenia to koniecznie ja dokarmiaj to bedzie miala sile walczyc z choroba. To bardzo dzielna szynszylka.Powinna dziennie zlesc minimum 50 ml
Jezeli bys miala Critical to dawaj jej koniecznie on ma w sobie w sobie duzo witamin i mineralii.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Lip, 2010, 12:01 »
Jak sie czuje Zosia ???

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Lip, 2010, 15:51 »
Alicjo
Siedzę w pracy jak na szpilkach. Dziś rano zawiozłam ją do przychodni i mieli jej porobic badania a po pracy mam ją odebrać. Mieli zadzwonić jak coś będa wiedzieli ale nie dzwonią. Obiecali, że ją dokarmią i dadzą pić ale tam u nich jest taki kocioł, że nie wiem jak na to znajdą czas.
Zosia bardzo długo już nie robi siusiu i to mnie teraz najbardziej martwi. W przychodni powiedzieli że pęcherz nie jest bardzo duży, nie powiedzieli też, że malutki więc mam nadzieję, że nerki pracują. Jak tak długo nie robi siusiu, nawet po zastrzykach  z furosamidu, to bałam się dawać jej dużo pić bo bałam się, że jeszcze jej zaszkodzę, ale lekarz powiedział, że nie jest odwodniona. W nocy zaczęła jeść trochę sianka i zółek, chyba no-spa tak na nią podziałała. kupki wychodzą nadal bardzo suche i przy niektórych jest trochę tak jak by śluzu. Tylko kto teraz jej pomasuje brzuszek :(
Rano dałam jej trochę lacidofilu i tabletkę na poprawę perystaltyki jelit. Martwię się tylko czy ona tą tabletke na pewno połknęła. Pierwszy raz nie gryzła tabletki ale przejrzałam wszystko dookoła i nie zauważyłam żeby wypluła.
A co do dzielności mojej malutkiej to faktycznie jest niesamowita, że sobotnią noc wytrzymała. Na prawdę tego co się działo nie da rady opisać.
Sorki za ten chaotyczny potok słów, ale to nerwy.

Gdzie można zdobyć crytical?
« Ostatnia zmiana: 26 Lip, 2010, 15:53 wysłana przez aoka30 »

Nogad_21

  • Gość
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Lip, 2010, 16:07 »
Crytical Care można zdobyć u weterynarza :)
Po za tym, nie dziwię się, że tak piszesz chaotycznie ( ja się spokojnie rozszyfrowałem ;p). Ja bym chyba w psychiatryku wylądował po takiej nocy :)
« Ostatnia zmiana: 26 Lip, 2010, 16:08 wysłana przez Nogad_21 »

Offline aoka30

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 100
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Lip, 2010, 16:13 »
U mojego Weta nie ma.
nie wytrzymałam tego oczekiwania i sama do nich zadzwoniłam.
Własnie czekam na ponowne wyniki krwi i aż się boję tego telefonu bo podobno są kiepskie.
Rany miał oddzwonić za 15 minut i każda minyta jest jak godzina.
A ja już chyba jestem siwa
Dobrze, że się farbuję :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: ciemny mocz i brak łaknienia (problemy z serduszkiem i nerkami)
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Lip, 2010, 16:24 »
Bożenka chyba ogłaszała, że ma nową dostawę od Alicji, kurcze, ja mam w Warszawie pół opakowania... skąd jesteś dokładnie?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 
Brak jednego "klejnotu" :(

Zaczęty przez beciaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2856
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2004, 17:24
wysłana przez becia
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32242
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Dziwna zmiana,dojrzewanie szynszylowe?,brak apetytu,wpływ drugiego szynszyla

Zaczęty przez Gwiazdk2010Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2487
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2015, 09:29
wysłana przez Gwiazdk2010
problemy neurologiczne: powłuczenie łapkami, wyginanie grzbietu, utrata równowagi, chwilowy paraliż

Zaczęty przez Pomocy!!!Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 49790
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2010, 11:58
wysłana przez efyra
Problem z Szynszylem - ospałość, praktycznie brak aktywności.

Zaczęty przez Nogad_21Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 17084
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2010, 10:27
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal