29 Mar, 2024, 07:35

Autor Wątek: Co sądzicie o pełnowartościowym pokarmie dla szynszyli firmy Vitapol ?  (Przeczytany 18310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline viscera

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Albert i Lucek
heheh i bardzo dobrze. zgadzam sie! bo generalnie karma jest fajna gdyby nie te wiśnie, wszystkim komu ich nie pokazywałam mówili, że to wiśnie a wyciągniecie je jak są nabite na ząbki to katorga nie tylko dla szylka.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Zdaje się Viscero, że nie pierwsza trafiłaś na ten problem z pestkami wiśni w karmie Vitapol, przeczytaj ten wątek

Napisałam takiego maila:

Witam,
mam zapytanie dotyczące Pełnowartościowej Karmy dla Szynszyli Vitapol :-)

Załączam całość posta napisanego przez użytkowniczkę Forum Szylek, którego jestem Administratorką:
-"Mianowicie mam taki problem z pełnowartościową mieszanką dla szynszyli vitapolu, zawarte są w niej suszone wiśnie, niby wszystko ok ale mój Albert miał z tym wielkie problemy, nie wiem jakim cudem, ale któregoś ranka patrze a biedaczyna ma zaklinowaną pestkę wiśni na zębach, siedziała tak mocno nabita, że mieliśmy ogromny problem jak to mu usunąć tym bardziej, że oczywiście sie nie dawał. Jakoś się udało i myślałam, że to był po prostu przypadek ale w niedługim czasie się powtórzyło. Chciałam wygrzebać te wiśnie ale ich jest tam mnóstwo, więc przestałam kupować chociaż karma smakowała niesamowicie. Zdarzyło się to komuś kiedykolwiek?"
 
Zapytaliśmy ją czy to była na pewno wiśnia i otrzymalismy odpowiedź:
-"wydaje mi sie, że to była wiśnia - mała czerwona i pestka zdecydowanie wiśniowa albo inny owoc który ma taką mała pesteczkę tam na opakowaniu w składzie jest tylko napis że w środku są owoce a nie ma jakie."
 
Nie jest to pierwszy post tego typu, gdyż przeszukałam Forum i alarmujące "pestki wiśni" w Karmie Vitapol pojawiły się już w postach w kwietniu 2006 r. Było już kilka takich przypadków w tym czasie.
 
I teraz odnośnie ww postów mam pytanie czy w skład mieszanki dla szynszyli wchodzą owoce wiśni? Lub inne pestkowce o pestkach twardych?
Ponieważ na opakowaniu pisze, skład: owoce, (ale nie jest podane jakie!).
Czy możemy poznać skład owocowy tego pokarmu? Zamieścimy go wraz z informacjami na Forum, gdzie Państwa karmie poświęcony jest osobny wątek :-)
 
Zapytanie to, uzasadniam troską o dobro naszych zwierzątek, dla których "pestki twarde" a dokładnie ich nasiona (wiśnie, śliwy, brzoskwinie itp.) są w działaniu toksyczne a przy większej ilości nawet zabójcze.
Mianowicie, pestki: jabłek, śliwek, wiśni itp. są trujące, ponieważ zawierają glikozyd amigdalinę, która w żołądku pod wpływem kwasu solnego ulega hydrolizie i uwalnia cyjanowodór. Objawy zatrucia jak cyjankiem. Jedna malutka pestka jabłka nie wywoła zatrucia, ale już wiśni może. Najbardziej toksyczne są pestki brzoskwiń.
 
Serdecznie proszę o odpowiedź i o potwierdzenie lub rozwianie Naszych wątpliwości lub modyfikację składu karmy produkowanej w przyszłości.
 
Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2008, 16:57 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline viscera

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Albert i Lucek
pięknie:]
normalnie nie spodziewałam się że wywołam aż taką reakcję:]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Viscero, ja przynajmniej zawszę wolę mieć pełny obraz sytuacji, a gdzie uderzać jak nie do producenta?
zresztą tak samo wystosowywałam pismo w przy okazji wątku z robakami w karmie Megan i otrzymałam odpowiedź iż własnie doszli do tego dzięki naszemu apelowi, ze cały sort karmy o danej dacie ważności został zarażony przez robale (możesz odszukac ten wątek w dziale Żywienie) :) takze warto pytać :D

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Dodaje nową odpowiedź, żebyście zauważyli wątek :)

Dostałam odpowiedź od Pani z Kontroli Jakości Vitapolu, przeczytajcie:

"Witam.
 
Dziękuję za wiadomości dotyczące naszego produktu. Muszę zaprzeczyć informacji, że w pokarmie dla szynszyli znajdują się owoce wiśni .
W skład mieszanki wchodzą  owoce tarniny, głogu i jarzębiny, którymi mogą odżywiać się szynszyle. Problem pestek dotyczy tarniny. Nasi dostawcy posiadają tarninę suszoną w takiej postaci jaka jest w karmie. Chcąc zlikwidować problem pestek, postaramy się o tarninę bezpestkową o ile jest to możliwe.
 
Pozdrawiam
Honorata Pańka"

Wiemy, przynajmniej co to za pestki oraz, że w składzie nie ma wiśni :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline viscera

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Albert i Lucek
no dobra w takim razie cokolwiek to było i tak krzywdziło mi szylka
miło by było jakby to usunęli
swoją drogą fajna sprawa, że w ogóle ktoś się tym zainteresował i odpowiedział zobaczymy co dalej

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Dadik jest faktycznie dobrym granulatem, ale mój szylek chowa się na mieszankach - przede wszystkim dadika, vitapolu, pellets i emotion beauty vitakraft oraz sporadycznie podaję też Karmbed - rarytas dla gryzonia poza dużą ilością pszenicy prezentuje się całkiem, całkiem  :D A czy to normalne, że szylek za nic nie zje dzikiej róży? Boję się, że zabraknie mu witaminki C... ratuję się hibiskusem.

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
suszone jabłka mają także wit c. nie sądzę by mogło dojść do niedoboru tej witaminy przy takiej diecie.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
To dobrze  :D Czasem mam wrażenie że mój szylek jest dziwny - nie je rodzynek, morelek, dzikiej róży, nie spi w hamaczku i nie ucieka z klatki  :)

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline Olimpia613

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puszek
    • Fotoblog
Vitapol może  smakuje maleństwom ,ale niestety nie jest najzdrowszy zresztą te wszystkie składniki wyglądają tak nieświeżo ( tzn. w ogóle nie wyglądają) wydaje mi się ze jest mało zróżnicowany tylko granulat (który przez moja kuleczkę nie jest lubiany) kilka ziarenek i owoc róży ^^ już naprawdę lepiej wydać kilka zł więcej i kupić np Prestige albo Vitakraft. zresztą z karmy Vitapolu często lubi coś wylecieć ^^ ( i to nie jest tylko moja opinia)

. . . , , , ; ; ; : : : M Y S I O W O Ś C I : : : ; ; ; , , , . . .

Jesteśmy tacy, bo właśnie tacy chcemy być, słuchamy rocka, tańczymy BAWIMY SIĘ ! !

Offline tygrysek

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymuś i Bianka
jak kupowałam szymka to poprosiłam o tę samą karmę, którą dostawał w sklepie; to był vitapol; owszem jadł, ale tak z niej wybierał i tyle zostawiał, że do dziś dziwię się jak on te kilka m-cy w sklepie przeżył; praktycznie mogę uznać, że w całości poszła na kompost; następna karma jaką kupiłam jt "emotion beauty" vitakraft'u; w tej też przebiera, ale 1/2 z miseczki znika co noc; czasami więcej - jak mniej przysmaczków zafunduję maluchowi; jak znajdę coś lepszego, niestety droższego - nieuniknione, to znów zmienimy dietę, ale w 100% "zjadalność" u mojego szymka jakoś nie wierzę; za to kolby różano- kokosowe w/w f-my są prawdziwym hitem! mam kłopoty z zawieszeniem, bo wyrywa z ręki! tych orzechowych nie kupuję, bo różne orzechy to u nas codzienny przysmaczek;
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2008, 12:54 wysłana przez tygrysek »

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
radze ci kup mu jakis granulat :) nie wszystkie sa takie drogie, a nie bedzie sobie wybieral, z moim bylo tak samo. a kolbe ostatnio kupilam taka dla koszatniczek, ma mniej tluszczu od niektorych granulatow :)

Offline adka1312

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bubaś
a mój maluch nie lubi granulatu, woli zwykłe karmy, ostatnio kupiłam mu karmę z firmy MEGAN ktos o tym slyszał? czy to jest dobra firma?

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=7524.0    watek o meganie, ale jesli nie chce ci sie czytac to Megan jest zły, niepolecany i ogólnie nie powinno się nim karmić szyli.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
na poczatku nigdy nie lubia granulatu, dopiero po wielu dniach sie przekonuja. ale to bylo wiele razy mowione na forum.

Offline Mała_Mi

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lenka (oddana),Myszka [*]
szczerze mówiąc nie polecam pokarmu z Vitapolu(a może to przez ten uraz :?)...Dwa razy zdarzyło mi się kupić ten pokarm,i to nie przeterminowany z molami w środku :icon_frown:...a jeszcze "uprzejma" pani ekspedientka za 1 razem nie chciała mi uwierzyć(to musiałam z tatą iść...eh),potem za 2 razem było lepiej bo Pani wymieniła mi pokarm,bez problemu;).Także jestem bardzo ostrożna co do tej firmy(kupuje jedynie sianko z ziołami;)).A teraz przeważnie pokarm biorę z innych firm:).pzdr :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
pracuję w sklepie, i pracuję przy rozpakowywaniu dostaw i układaniu ich na półkach, zawsze myślałam, że to wina sklepu w którym źle przechowują karmę - ale biorąc pod uwagę ilość moli które wylatują podczas takich dostaw zmieniłam zdanie.
Moim zdaniem w takich wypadkach najlepiej pisać do producenta i wyrażać swoje olbrzymie oburzenie. ot, animals też kiedyś zmagał się z plagą moli a teraz? teraz po skargach klientow pakuje pokarmy dodatkowo w foliowe opakowania. Może jak dostaną więcej takich skarg - też o tym pomyślą? Sklep oczywiście ma obowiązek wymienić karmę a u producenta domaga się zwrotu - ale.. ale często, nawet wymieniona karma będzie zawierać mole - zwłaszcza jak jest z tej samej dostawy. [u nas przy stoisku z vitapolem mole sobie latają pomimo intensywnego zapachu lawendy, naprawdę, ciężko z nimi walczyć, a łatwo przez taką karmę nabawić się ich w domu]

inna kwestia jest taka, że vitapol to naprawdę syfna karma.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Zgadzam się całkowicie z tym co piszesz, sama juz nie raz trafiłam na opakowanie vitapolu z loatroami :?.Juz dawno jej nie kupuję,pani w sklepie powiedziała ze gdyby się coś takiego znów stało to mam przynieść to do sklepu oni oddadzą całą partię do hurtowni, zmieniłam karmę na vitakraft i jak narazie wszystko jest oki :)

Offline szynszylek13

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Osobiście polecam WITAPOL ponieważ ta karma ma zdrowe smakołyki i znane i ma mało słonecznika a dużo tego ziarna może twojemu szynszlkowi zaszkodzić :(.W karmie na wagę są częściej nieznane ziarna i smakołyki które mojemu Czarusiowi i Zuzi nie smakują niewiem jak wam :???: 


Offline Maziak

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Vitapol, przez V ; ]
Ja używam Vitapolu, ale nie jestem jakoś specjalnie zadowolona z tej karmy, ponieważ szyszor nie rusza z niej granulatu i sporo po prostu zostaje w misce nieruszone.. Próbowałam raz z Vitakraftem i tą karmę naprawdę bardzo polecam, niestety na dłuższą metę w chwili obecnej nie jestem w stanie karmić Vitakraftem. ; ] Karmie na wagę nie ufam w ogóle, bo nie mogę sprawdzić zawartości % składników.
Szynszylek13 wystrzegaj się karmy Megan, bo to jedna z najgorszych (dla szynszyli) karm na rynku ; ]

Offline Violet

  • Hodowca
  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
Vitapol jest jedną z najgorszych karm na rynku! podobnie jak megan i dako-art ma mnóstwo tłuszczu i cukru co jest mega niezdrowe, karmiąc tym szynszyla to tak jakbyś jadł tylko fast foody i batoniki :( Moje maluchy jedzą vitakraft EB i produkty z herbal pets, wolę dać więcej kasy ( na którą sama zarabiam i jest ciężko) niż pozwolić im podupaść na zdrowiu :( według mnie to kto karmi swoje szyle takimi vitapolami to albo nie wie nic na temat szyli albo ich nie kocha.

14 glucików

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Vitapol jest jedną z najgorszych karm na rynku! podobnie jak megan i dako-art ma mnóstwo tłuszczu i cukru co jest mega niezdrowe, karmiąc tym szynszyla to tak jakbyś jadł tylko fast foody i batoniki :( Moje maluchy jedzą vitakraft EB i produkty z herbal pets, wolę dać więcej kasy ( na którą sama zarabiam i jest ciężko) niż pozwolić im podupaść na zdrowiu :( według mnie to kto karmi swoje szyle takimi vitapolami to albo nie wie nic na temat szyli albo ich nie kocha.

tak jest zgadzam sie w 100%!! ja sama dawałam VITAPOL, ale postanowiłam zadbac o zdrowie moiich myszy. TEraz wole zrobic zakupy w sklepie videozoo.pl i wiem ze moje kule maja zdrowy pokarm. Na dodatek w ostatnim VITAPOLU znalazłam robaki! wtedy na 10000% powiedziałam NIE!
Wiadomo, że on jest tańszy ale jest beznadziejny :/ Dobre karmy nie są aż takie drogie. Fakt faktem jest ich mniej, ale lepiej dać pupilowi zdrowe jedzenie, zamiast jeździc po weterynarzach i wtedy wykładać pieniadze na leczenie. Dobrze się zastanówcie co dajecie szyszkom.
tu jest strona sklepu videozoo.pl popatrzcie sobie. macie tu zioła i pokarm :) do tego dostajecie gratisy :P
http://www.sklep.videozoo.pl/index.php?cPath=3_147_148&sort=2a&page=3
z drugiej strony osoby które mają 1 szylka nie powinny na nim oszczedzać! takiemu szynszylowi karmy wystarczy na dlugo. gorzej jak ma sie 2 kule, wiadomo wiecej zjedza, ale dla osoby która chce aby myszy jadly zdrowo nie ma to wiekszego znaczenia. A jak akurat Wasze szyle zachorują? To jak myslicie? Wiecej wydacie na jedzenie czy na weterynarza?:)

Osobiście polecam WITAPOL ponieważ ta karma ma zdrowe smakołyki i znane i ma mało słonecznika a dużo tego ziarna może twojemu szynszlkowi zaszkodzić :(.W karmie na wagę są częściej nieznane ziarna i smakołyki które mojemu Czarusiowi i Zuzi nie smakują niewiem jak wam :???: 



nie wiem kto Ci powiedział ze VITAPOL jest zdrowy :? jestes w wielkim błedzie  :? poczytaj forum, koniecznie dowiesz się co jest zdrowe i co powinnas podawac swoim szyszkom.
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2010, 12:53 wysłana przez gosiekpunk »

ttomasz69

  • Gość
Ja używam VITAPOLU od 8 lat,i nie narzekam na nią [-chomik-]Więc zastanówcie się przed wypisywaniem głupot,bo już kolejny raz zauważyłem,że często wypowiadają się osoby które same nie mają żadnego doświadczenia w hodowli szylek. [pajacyk]
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2010, 16:55 wysłana przez ttomasz69 »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Więc zastanówcie się przed wypisywaniem głupot

niestety to nie są głupoty, rozumiem, że vitapol jest tani i łatwo dostępny, ale z różnych przyczyn nie jest to najlepsza karma - dużo zbóż o niskiej wartości - (bo są to zboża nie najlepszej kategorii) - mało włókna strawnego (typu celuloza) - kolorowe, sztucznie barwione "chlebki" i słonecznik to nie najlepsza dieta, zważ, że nawet na opakowaniu nie pisze "karma pełnowartościowa" - a "karma pełnoporcjowa" co oznacza, że zaspokaja potrzeby danego gatunku pod kątem kaloryki (tłuszczu, białek - choć vitapol akurat jest może aż nazbyt kaloryczny, zwłaszcza jeśli ktoś nie rozmnaża kulek - więc samiczka nie ma większego zapotrzebowania na energię) - ale niekoniecznie jest kompletny pod kątem minerałów, witamin itp. Ja odradzam, nawet jeśli kogoś nie przekonały powyższe argumenty merytoryczne to ze względu na nierzadkie mole w opakowaniach.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline anioueq

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Żeluś :)
Ja używam VITAPOLU od 8 lat,i nie narzekam na nią [-chomik-]Więc zastanówcie się przed wypisywaniem głupot,bo już kolejny raz zauważyłem,że często wypowiadają się osoby które same nie mają żadnego doświadczenia w hodowli szylek. [pajacyk]

To raczej Ty sie zastanow co piszesz.
Wystarczy ze spojrzysz na sklad tej o to karmy i na pierwszy rzut oka widac jaka ona jest "cudowna".
Zreszta nie raz ktos w tej karmie znalazl jakiegos robaka i mola.

Pozatym twierdzisz, ze wypowiadaja sie osoby ktore nie maja zadnego doswiadczenia ?
No to w sumie gratuluje bo wiele osob ma ogromne doswiadczenie i doradzaja jak moga.
A temat zywienia jest walkowany od dawna.. Wystarczy nawet wpisac w wyszukiwarce "Vitapol" a przekonasz sie jaki on jest cudowny.\


Nie ma co ukrywac ze szynszyle tanie w utrzymaniu nie sa.
Wiec jezeli ktos decyduje sie na takiego zwierzaka to decyduje sie rowniez ponosic koszta wyzywienia itd.
Fakt porownanie cenowe vitapolu i vitakraftu to jest niezla suma, ale ja np nie mam zamiaru oszczedzac na pokarmie dla zwierzaka.
Tu chodzi o zdrowie..
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2010, 18:06 wysłana przez anioueq »

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24197
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4338
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32229
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
dziwna narość na dolnych ząbkach szynszyli.. trudności z jedzeniem:( pomozcie...

Zaczęty przez marmelka1989Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1926
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 18:04
wysłana przez marmelka1989
Mieszanka ratunkowa wg. receptury Bożenki - dla szynszyli które trzeba dokarmiać

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Żywienie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 14595
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2015, 17:52
wysłana przez Bożena
SimplePortal