hypothetical
18 Kwi, 2024, 15:02

Autor Wątek: Zdjęcia rasowych zwierzątek  (Przeczytany 3172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chinook

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • McGyver
Zdjęcia rasowych zwierzątek
« dnia: 22 Sie, 2010, 17:23 »
Witam kochani, zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy mają w domu jakieś rasowe zwierzątko. Może to być pies, kot,królik, świnka morska, chomik , oczywiście SZYNSZYLE przede wszystkim. Ja dysponuję tylko standardem i czarnym aksamitem więc wszystkie inne mile widziane. A chodzi o to,że należę do Nyskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt i redaguję na stronie internetowej  www.ntoz.nysa.pl    kilka ketagorii,między innymi "Rasy zwierząt" gdzie chcę pisać o rasach różnych zwierząt wykorzystując zdjęcia tych osób,które się zgodzą aby zdjęcie jego pupila zostało wykorzystane w moim artykule. W necie jest sporo zdjęć ale chodzi o prawa autorskie, czasami trudno dotrzeć do autora zdjęcia a i czasu trzeba na to poświęcić trochę, a ja tego czasu raczej mam niewiele. Więc jeżeli ktoś chciałby mnie wspomóc to proszę o zdjęcia na elzjur@gmail.com z podanie nazwy rasy, imienia i wieku zwierzątka oraz miasta ,z którego pochodzi właściciel  . Jeżeli ktoś nie chce podawać tych danych, to oczywiście nie musi. Chciałamm tylko aby ci, którzy będą czytać artykuł wiedzieli jak się zwierzak nazywa,gdzie mieszka i ile ma lat. Chętnych do współpracy serdecznie zapraszam i z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Chinook

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrz, 2010, 07:58 »
Witaj
Mam do Ciebie pytanie - rasowy znaczy z rodowodem???  :???:
Mój mąż miał kiedyś rodowodowego Akita Inu, pieskowi się zdechło jakieś dwa lata temu, mam mnóstwo jego zdjęć, mogę zapytać czy się zgodzą, ale jest to piesek już nieżyjący. Zwierzaków zawsze miałam mnóstwo ale nigdy nie były to rodowodowe, chociaż dla mnie były wyjątkowe i żaden rodowód tego nie przebije. :)

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrz, 2010, 22:27 »
myślę, że rasowy niekoniecznie równa sie rodowodowy. Co ma rasa do wykazu drzewa genealogicznego? Rodowód jest po prostu oficjanym dokumentem, ale nie posiadanie rodowodu nie wykreśla psa z jego rasy, może tylko skreślac jego prawa jako reproduktora wg FCI i tyle. Rasa to zbiór cech widocznych na pierwszy rzut oka, pozwalających określić gatunek i cechy osobnicze.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrz, 2010, 12:20 »
zwierzę rasowe=rodowodowe.
Co ma rasa do drzewa genealogicznego? Wszystko. Jeśli zwierzę jest rasowe, to ma rasowych przodków, a skoro ma rasowych przodków to samo ono ma rodowód. Nie istnieje coś takiego jak (np) pies rasowy bez rodowodu, jest to mylne przeświadczenie i naiwność ludzka. Mógł mieć "rasowych" rodziców, ale dziadków już nie, więc sam też nie jest rasowy - w jego zachowaniu, zdrowiu, itd może nie być żadnych cech danej rasy. Na przykład labrador z dziadkami kundlami może nie być przyjazny i rodzinny, a bullterier z dziadkami kundlami może być przyjazny i milutki i nie wykazywać żadnych zachować agresywnych, terytorialnych itd. To są tylko przykłady i mówię tylko o genach, nie uwzględniając wychowania.

Z tego co wiem, jak się kupuje rasowego psa i chce się go tylko dla siebie ot tak - nie planuje się rozmnażania to nie wykupuje się rodowodu jakiegoś specjalnego, ale hodowca ma obowiązek pokazać nam rodowód rodziców tego psa (jeśli jest rasowy).


Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrz, 2010, 12:31 »
to prawda - poza tym mając psa z rodowodem należysz do związku kynologicznego - (jakoś tak to się pisze). Choć nie jest to obowiązkowe, bo wiąże się najczęściej z dużymi kosztami. Nawet szczepionki są droższe bo są specjalne.

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrz, 2010, 12:45 »
ja jeszcze tylko dodam że absolutnie nic nie mam do nierasowych zwierząt ;) bo mogło to zabrzmieć i9naczej w poprzednim poście.
Jeżeli ludziom nie zależy na charakterze psa (to znaczy na jego wrodzonych predyspozycjach do określonych zachowań) a jedynie na jego wyglądzie to spokojnie mogą kupić sobie takiego Yorka za 300 zł i będą zadowoleni ;)
każdego psa można "ułożyć", jednak niektóre rzeczy pozostają niezmienne -  malamuta nie zmusimy do leżenia na kanapie cały dzień ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2010, 12:47 wysłana przez efyra »

Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrz, 2010, 22:00 »
każdego psa można "ułożyć", jednak niektóre rzeczy pozostają niezmienne -  malamuta nie zmusimy do leżenia na kanapie cały dzień ;)

hehe, to na pewno, poza tym zmuś do tego Yorka...to dopiero indywiduum chodzące ;p

Pisząc posta o rodowodzie/rasowym psie miałam dokładnie na myśli to samo co wy. Może po prostu źle to ujełam, ale chodziło mi własnie o przykład ze ktoś może miec rasowego psa w domu, ale bez rodowodu, ponieważ chciał go mieć dlatego że jest psem, który mu się podoba itd. a nie dla jego "papierka"

BTW, specjalne droższe szczepionki dla rodowodowych zwierząt? To już chyba działanie czysto marketingowe i żerowanie na niewiedzy bądź naiwności hodowców, bo skład podejrzewam ten sam, co w większości szczepionek :/ Miałam psa rodowodowego po linii dogów arlekinów z kanady i hiszpanii, związek kynologiczny, nie był mi do niczego potrzebny, pies chowany był na mięsku gotowanym, codziennie 2 kurczaki, wątroba bydlęca, kilka serc, ważył 92kg wolny od dysplazji, szczepiony na wszystko jak każdy pies, ale nigdy nie zaproponowano nam super-extra szczepionki ze wzgl. na rodowód...
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2010, 22:04 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrz, 2010, 22:16 »
mój foksterier krótkowłosy o imieniu Apis [imię z miotu na "A"] pochodzi z hodowli "Askiras", zajmującej się hodowlą i układaniem psów myśliwskich [sam hodowca jest myśliwym, stąd ten świetny pomysł :)]. Pies jest po czempionach:
matka A'my Lady Kelecsky Poklad [czeska czempionka odkupiona w ciąży od hodowcy czeskiego bodajże]
ojciec Grus ze Silfova Dolu
Pies jest rasowy, jednak nie ma rodowodu-urodził się bodajże 5 w miocie, a pierwsze 4 dostały "papier".
Minusem "czempionskich genów" było odkrycie obustronnej dysplazji u psiaka 6 miesięcy, który ważył 5kg... ledwo go się uratowało. nawet na sggw mówili, że nie warto, bo rehabilitacji nie wytrzyma tak młode zwierzę w fazie wzrostu. ale się uparliśmy, zrządzeniem losu znalazł się świetny chirurg-ortopeda i pies jak nowy prawie :)
niedługo wkleję foty :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Wrz, 2010, 22:28 »
Akita Inu moich teściów - rodowodowy przez pierwsze kilka lat zycia 0- chyba 3 lata miał wszystko co trzeba - związek był, wystawa - chyba dwie zaliczył. jak mąż szedł na szczepienie przeciwko wściekliźnie - Dohiro dostawał specjalną, nie taka jak wszystkie inne psy, kiedyś były darmowe - tylko taka za 80 zł na tamte czasy. Nie wspomnę o składce na związek i paru jeszcze innych opłatach.
po tych kilku latach teście zrezygnowali z tego przywileju, dochodząc do wniosku że hodowli nie będą zakładać a psa maja bo chcą.
Nie zapłacili kolejnej składki i psiaka leczyli normalnie.
Moim zdaniem takie coś jak przynależność do związku czy rodowody to nie są dla ludzi którzy mają psiaki dla siebie. To ktoś kto chce hodować rasowe psy, stworzyć linię rodowodową czy brać udział czynny w wystawach i konkursach, powinien się na taki "dodatkowy" wydatek zdecydować. Choć pewnie znajda się osoby które będą twierdziły inaczej.
Ja tam wole kundelki, mieszańce i najlepiej znajdy. Są najwierniejsze, najukochańsze.

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Wrz, 2010, 15:32 »
nie zgadzam się z tym że są najwierniejsze i najukochańsze, bo uważam, że wszystkie psy są sobie równe ;)
jeśli chodzi o kundelki to trzeba uważać, bo nie wiadomo czy np nie pochodzą z chowu wsobnego, kogo (jakie rasy, jakie domieszki ras) mają w genach i nie wiadomo jaki taki pies ma charakter (tzn no predyspozycje takie wrodzone, bo charakter to mu trochę sami ukształtujemy ;) )
Moja ciocia wzięła ze schroniska "wilczurkę" pomieszaną. Fajny był psiak, bardzo przymilny, tylko że nagle coś jej dobiło i atakowała wszystkich słabszych od niej (kobiety, dzieci, mniejsze od siebie psy). Tylko facetów nie ruszała i dalej się do nich łasiła. Były to ataki łagodne, obyło się bez ran wymagających szycia czy w ogóle chirurgicznej interwencji, pies kilka razy dostawał nową szansę, ale w końcu został oddany z powrotem do schroniska.

Być może to przez jej przeszłość, ale być może przez geny. Dlatego właśnie na te znajdy trzeba uważać, bo nie wiadomo jakie tajemnice w sobie kryją.

Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Wrz, 2010, 09:56 »
efyra - i masz do tego prawo. Ale ja i tak wole kundelki.
Właśnie dlatego że większość ludzi tak myśli, że to "kundel" przecież.
A to tez pies.

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Wrz, 2010, 16:28 »
ja mam w domu 3 kundle róznej wielkości, 2 ze schronu jedna przyplątała sie sama i została :) Kochane są.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Black_Queen

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Igor (Misiek) & Miecio (Maluszek)
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Paź, 2010, 18:22 »
Rasowy nie zawsze oznacza z rodowodem. Owszem piesek/suczka mogą mieć rodziców championów, wystawowych i z rodowodem, a szczeniak od nich jest na najlepszej drodze do różnych wystaw. Ale żeby piesek/suczka był 100% rodowodowy trzeba zapłacić ileś tam złotych za papierek i wpis pieska/suczki do jakiejś księgi.

Tak w ogóle to mam 2 sznaucerki miniaturki umaszczenia pieprz i sól :)
Starsza kosztowała 1 000 zł, ale jakoś obniżyła nam do 900 zł to było 7 lat temu. I ma rodziców championów :)
A młodsza to córeczka starszej. Jej rodzeństwo sprzedawane było po 350 zł :)

Czyli piesek/suczka rasowa = wysoka cena za jej/jego kupno  [sika]

~ Bliskim mów, gdyby pytali, że chwilowo zmieniałam adres, że w niebie leczę duszę z silnego przedawkowania rzeczywistości ~

Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Paź, 2010, 10:26 »
tak ale jak kupujesz rasowego szczeniaka to masz do wglądu rodowód rodziców - jesli nie istnieje takowy lub hodowca nie chce pokazać=szczeniak nie rasowy ;)

nie trzeba wykupywać rodowodu, po co to komu, jak się nie chce rozmnażac albo ciągać po wystawach.

Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Paź, 2010, 10:31 »
ja mam kundla pospolitego :) (typu: burka łańcuchowa) a i tak wszyscy pytają co to za rasa :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline szyszy

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pimpek
Odp: Zdjęcia rasowych zwierzątek
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lis, 2010, 21:44 »
Od soboty mieszka ze mną szczeniak rasy sznaucer miniaturowy o imieniu Kleks. Jego ojciec jest z rodowodem, matka jednak nie. Nie podobają mi się psy sznaucere wystawowe,  (tzn. wygolone, z zostawioną brodą i łapami, a tym bardziej z przyciętymi ogonami i uszami), więc u Kleksa stawiam na naturalność. Wolę kudłate. I wyluzowane.
Nie mam zastrzeżeń do żadnych zwierząt, jakbym miała jakiegoś kundla kochałabym go tak samo.

szyszy

 

Ciekawe,śmieszne,dziwne zdjęcia szylek znalezione w necie ;)

Zaczęty przez _SmErFeTkA_Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4677
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2006, 12:13
wysłana przez Szynszylka_94
Jaki wiek i jaka płeć - zerknijcie na zdjęcia

Zaczęty przez SzuDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 4609
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2009, 15:27
wysłana przez Koffi
Początki z szynszylką z fermy....i zdjecia naszych pociech

Zaczęty przez TiGrADział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1642
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2005, 21:40
wysłana przez _SmErFeTkA_
prośba o zdjęcia klatek i innych akcesoriów

Zaczęty przez dream*Dział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4411
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2014, 12:47
wysłana przez matti4411
Nowe zdjęcia Bezy,Misi i Szarika :)

Zaczęty przez sandrroDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 2697
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2014, 21:06
wysłana przez KarolinaGliwice
SimplePortal