28 Mar, 2024, 12:28

Autor Wątek: Prezentacja mieszkanka  (Przeczytany 1589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Prezentacja mieszkanka
« dnia: 30 Sie, 2010, 21:43 »
Karolina pragnie zaprezentować apartament ;) w imieniu swoim i Darwina, który na filmiku nie jest obecny - był to czas odosobnienia dla szylek, gdyż Darwin był po kastracji, dodatkowo trzeba było wyleczyć jego ropień po tejże.



Teraz w klatce jest jeszcze karuzela szynszylowa. Karolina jej nie lubi, natomiast Darwin biega po niej całe noce, dosłownie.
Może komuś się to do czegoś przyda, ktoś podpatrzy jakiś pomysł lub sam będzie miał uwagi/sugestie ;)

Chcieliśmy wsadzić do tej klatki jak najwięcej "mebelków" i zabawek, kolejne nowe pomysły są zawsze mile widziane :)


Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Nogad_21

  • Gość
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sie, 2010, 22:06 »
Ja bym nie powiedział, że to klatka szynszyla - powiedziałbym, że to małpi gaj !!  [pajacyk]
Super deseczka, ta na łańcuchach :D. Ta grafika jest rozbrajająca :)
Mam pytanie ? Szylki sikają tylko do tego konta, gdzie jest granulat ? Bo ja zawsze sypalem granulat do calej kuwety. Ta metoda sie sprawdza ?


Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sie, 2010, 22:41 »
Tak, kulki siusiają tylko do narożnej kuwety. Kupki sa wszędzie, ale one są suche i wystarczy pozamiatać albo wciągnąć odkurzaczem.

Nie było żadnego problemu, żeby maluchy korzystały z kuwety. Pierwszego dnia wyłożyliśmy całą klatkę gazetą żeby zobaczyć, w który kąt będą sikać. Potem właśnie w ten kąt dostały kuwetę;)

Podejrzewam jednak, że i bez tego wykładania gazetą by zadziałało. Jakoś zwierzaki wolą siusiać tam, gdzie wsiąka, tak to sobie tłumaczę, więc gdy reszta klatki pozostaje "goła" to siusiają do kuwety.

Muszę przyznać, że jak bardzo nabroją w nocy i na przykład rozniosą siano z paśnika po klatce to zdarza się na dole osiusiane siano. "Zdarza się" to takie określenie na wyrost bo było tak chyba dwa razy ;)

Polecam ten sposób na szynszylowy wychodek, oszczędza czas (sprzątanie) i wydatki, bo zużywa się mniej żwirku za jednym razem.
No w każdym razie my jesteśmy strasznie zadowoleni.


Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Nogad_21

  • Gość
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sie, 2010, 22:42 »
Gdzie można zakupić taką kuwetke ?

Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sie, 2010, 22:58 »
wiesz co, ja akurat trafiłam w zoologicznym normalnie, ale często nie ma. Kosztowała kilkanaście złotych.
Możesz kupić w internecie, jeśli zamówisz coś jeszcze - na przykład zapas jedzenia, czy cokolwiek, to będzie Ci się opłacał zakup :) Ze swojej strony mogę polecić ten oto sklep ze względu na ceny, bo są dość niskie w porównaniu z innymi (ale czasem naprawdę każą długo czekać na przesyłkę, w regulaminie mają napisane, że wysyłka w ciągu 14 dni od daty zaksięgowania pieniędzy u nich na koncie).

http://lewzoo.pl/
a tu masz kuwetki:
http://lewzoo.pl/Ferplast_kuweta_narozna_dla_gryzoni_krolikow_i_fretek-571.html   ta jest droga, może dlatego że firmy ferplast.
Ja mam tą: http://lewzoo.pl/TRIXIE_Kuweta_narozna_35x21cm-998.html i sprawdza się świetnie, jest stabilna, nie smakuje moim kulkom, ani królikowi - bo ma taką samą ;)

Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Nogad_21

  • Gość
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sie, 2010, 23:01 »
Dziekuje ci bardzo za odpowiedzi ! :)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Sie, 2010, 09:29 »
No no, ta klateczka to po prostu willa szynszylowa [bardzopolecam].
Chyba nic jej nie brakuje, a jeśli koniecznie chciałabyś jeszcze coś wstawić, to może giętką rurę na spód ?
Deseczka wypalana - cudo  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline maDZIARKA:)

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lilo :) i Nana :)
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sie, 2010, 09:48 »
A nie jest im smutno, że nie mają się w czym zakopać (mój Lilo lubi przed zaśnięciem wkopywać się trochę w trociny dlatego pytam..)?

Pomysły na wyposażenie klatki świetne! :)

"Zawsze celuj w Księżyc, nawet jeśli nie trafisz, to i tak będziesz już między najjaśniejszymi gwiazdami.."

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sie, 2010, 10:38 »
[ot] maDZIARKO! Szczerze odradzam używania trocin! kilku bardzo cenionych lekarzy weterynarii na tym forum już stwierdziło, że bardzo łatwo rozwijają się w trocinach szkodniki szynszylowe-grzyby, bakterie! jeśli szylek tarza się w nich, to może coś złapać :( poza tym one bardzo często mocno pachną olejkami co jest szkodliwe dla myszek :( żwirki typu pinio są dużo zdrowsze, nie wylatują tak z klatki. jedyny minus, to że trzeba kontrolować jak piętki myszek wyglądają od chodzenia po nim-raz na 3 dni alantan wmasować prowizorycznie i będą jak pupcia niemowlaczka :) [/ot]

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sie, 2010, 11:03 »
kopią sobie co kilka dni w piachu, chyba im to wystarcza, nie wykazują poza tym chęci kopania :P
gorzej z królikiem :roll: ale tez sobie radzimy, coś tam do przekopania zawsze dostanie.

Trocin nie lubię, pylą się, poza tym słyszałam, że mogą przyczynić się do zapalenia spojówek. Uważam, że nie są nam potrzebne.
Na wybiegu można by kulom dać pudełko ze ścinkami papierów, żeby pokopały, ale Karolina zaraz to wszystko zje, papier to dla niej największy przysmak  :?

no nie wiem, nie wiem, może coś się pomyśli. Zawsze warto dogadzać tym draniom :)

Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Offline maDZIARKA:)

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lilo :) i Nana :)
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Wrz, 2010, 08:32 »
Rozumiem : co szynszyl to inne zwyczaje :)

"Zawsze celuj w Księżyc, nawet jeśli nie trafisz, to i tak będziesz już między najjaśniejszymi gwiazdami.."

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Wrz, 2010, 11:11 »
Ja też wykorzystałem takie rozwiązanie z kuwetą jak efyra. na samym spodzie klatki mam jedną kuwete a w połowie wysokości klatki - drugą. Rozwiązanie się sprawdza choć na początku gdy szynszyle dostały nową klatkę obsiusiały cały spód klatki oraz pare półek. Ale teraz już się to nie zdarza. Wieć polecam ci takie rozwiązanie Nogad :)

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Wrz, 2010, 11:57 »
Madziarka - oj tak, każdy jest niepowtarzalny, to im trzeba przyznać:)

Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Offline Blizniak2

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Paź, 2010, 10:48 »
U nas Drago ma wysypane trociny i dodatkowo ma toaletę ( http://zoo-sklep.pl/index.php?p18907,trixie-toaleta-narozna-do-klatki-xl-45x21x29cm-tx-62552 ) i tam żwirek. Wcześniej zasikane było wszystko, ale teraz siuśki są jedynie w kuwecie.

Offline moni140

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • dziewiątka wyjątkowych szyli :*
Odp: Prezentacja mieszkanka
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Paź, 2010, 15:01 »
Domeczek super!!!! Od patrze od Ciebie kilka pomysłów i je zastosuje. Moje szyle będą wniebowzięte!

 

SimplePortal