hypothetical
28 Mar, 2024, 19:51

Autor Wątek: kichanie, katar, wydzielina z noska, przeziębienie, zapalenie płuc...  (Przeczytany 91288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
Mojej Szylce od kilku dni zdarza się kichnąć, dokładnie kichnięcie brzmi jak kichnięcie niemowlaczka(takie wysokim głosem). Czy to jest normalne u szynszyli, czy może się przeziębiła.U drugiego Szynszylka nie zauważyłam nigdy żeby wydawał taki odgłos. Poza tym kichnięciem to Myszka nie ma żadnych innych objawów przeziębiena. Kupki są ok, je bardzo dobrze, no i jest ruchliwa. Czy mam ją jakoś z tego leczyć?
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2007, 22:06 wysłana przez Mysza »

kuba12

  • Gość
:) Bardzo ciekawe. Mój szylek ani razu nie kichnął. Niewiem co powiedzą vetki ale to chyba normalne przeziębienie

vka

  • Gość
Mój Gizmo jak był przeziębiony to kichał i wycierał łapką nosek. Odkąd jest zdrowy to chyba jeden raz słyszałam jak kicha. Myślę, że częste kichanie to może byc początek przeziębienia. Obserwuj kulkę, jak tylko zrobi sie bardziej ospała to idż do weta, bo przy takim kruchym organiźmie trzeba szybko reagować.
pozdr
vka

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
a jak było leczone to przeziębienie Gizma?co wet na to przepisał, i jeszcze jedno pytanie, jakie były jeszcze objawy oprucz kichania, i jak wygladalo to "ospanie" Gizmusia, bo się boje, że nie zauważę pogorszenia sie samopoczucia Myszki.

niezapominajka

  • Gość
Asienkho powodów  kichania może być kilka , proponuję przeczytać poradnik na ten temat , znajdziesz tam również kilka sposobów na radzenie sobie z tym problemem
newbielink:http://szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2950 [nonactive]

ps. Asienkho jeżeli w poradniku znajdziesz informacje ,które pokrywają  się z objawami u Twojego szylka proszę napisz o tym .

pozdrowionka  [kwiatek]

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
przeczytałam poradnik i nie zauważyłam żadnej wydzieliny z noska Myszki zaraz ją złapię(jak mi sie uda) i poopserwuję dokładniej, Jak cos zauważe napewno napisze. Mysle ze to kichanie moze być od tego że dosypalam do piasku DAKTARIN p/grzybicy. Albo naprawde sie przeziebila, bo niedawno byliśmy u weta, i dlugo nam to zajęło. Dam znać jak coś się zmieni w jej zdrowiu.

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
moze szylce przeszkadzaja perfumy -
KUBA 12 okropne zdjecie wstawiles - a wlasciwie rysunek - proponuje to wywalic

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline bonitka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Uzbierane migdały: 0
Moze to wcale nie sa kichniecia a raczej czkawka?;) Jezeli nie ma zadnej wydzieliny to mysle ze wszystko jest w porzadku i nie masz co sie martwic

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
Ewa, może masz rację co do tych perfum, czesto wszyscy się perfumują w tym miejscu gdzie Mysia śpi. A co do czkawki, to może żeczywiście to czkawka, bo właśnie obejrzałam jej nosik i nie ma na nim nic podejrzanego, i raczej nie było. Postaram się unikać zapachów przy Maluszkach. Dziękuję za pomoc :)

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
a czy szylki tak poprostu ocieraja nosek lapka?Bo Szmatka bardzo czesto tak robi  :???:

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

niezapominajka

  • Gość
Cytat: Niunia @ Wto 25 Sty, 2005 21:57
a czy szylki tak poprostu ocieraja nosek lapka?Bo Szmatka bardzo czesto tak robi  :???:


Niunio oczywiście że sobie czasami ocierają nosek i wąsiki naciągają i nie ma w tym nic złego  :D  przecież muszę zadbać o higienę  :wink: Jeżeli nie jest to połączone z innymi  niepokojącymi objawami to wszystko jest w porządku . Oczywiście bardzo dobrze ,że zwracasz uwagę na to co się dzieje z Twoim szylkiem  :D

pozdrowionka  [kwiatek]

vka

  • Gość
Asienkho ospałość która wskazywała na przeziębienie,to  w wersji mojego Gizmusia  było spanie  w klateczce pomimo, że była otwarta lub na ulubionej półce. Brak ochoty do psot, zabawy,skakania na parapet, kaloryferr, stół itp. oraz katar i kichanie. Myślę, że gdyby Twoja kulka była przeziębiona to szybko byś zauważyła różnicę w jej zachowaniu. Co do lekarstw to niestety Gizmo musiał dostawać zastrzyki przez 5 dni ( jeśli dobrze pamiętam) oraz witaminki do wody, dla wzmocnienia organizmu.
Pozrd
vka

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Pusiaczek i Puniaczek tez wycieraja lapkami noski - tak sobie fajnie futerko na noskach poprawiaja - jesli nie ma wydzieliny z noska to nie ma co sie martwic - no mozna oczywiscie szylkowi buziaka dac - czulosci nigdy nie za wiele - a kochane zwierzatko mniej choruje

życie jest piękne - dalej tak uważam

Agula

  • Gość
Od dwóch dni posiadamy w domu 4-o miesięczną szynszylkę. Jest to nasz pierwszy kontakt z tym zwierzątkiem i niewiele o nim wiemy. Szynszylka kicha, ma zimne łapki i cały czas siedzi w jednym miejscu. Czy to mogą być oznaki choroby, czy raczej powodem jest zmiana jej dotychczasowego otoczenia. Bardzo proszę o pomoc.

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
Witam! to, że Szynszylek ma zimne łapki, to nie oznacze choroby, moje Szylki też mają zimne łapki od zawsze.Siedzi w jednym miejscu dlatego pewnie, że się boi, gdyż jest w nowym otoczeniu, i nikogo jeszcze nie zna. Najlepiej by się czuła gdybyś jej zrobiła jakąś kryjówkę np z pudełka, posiedziałaby tam, oswoiłaby się z otoczeniem i potem sama by wychodziła pobrykać. A to, że kicha to sama nie wiem dlaczego. Może się przeziębiła po drodze do swojego nowego domku. obserwuj maluszka, kupki, to czy je i czy nie zachowuje sie podejrzanie.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Przyczyn kichania moze być kilka,
katar, uczulenie na nowy składnik w otoczeniu ... i wiele innych.
Na poczatek poczytajcie TUTAJ
i spróbujcie ustalić najbardziej prawdopodobna przyczynę.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

vka

  • Gość
Agula, poobserwuj maluszka, być może to, że siedzi w jednym miejscu to dlatego, że jeszcze się nie przyzwyczaiła ale może to być też objaw choroby, szczegóolnie w połączeniu z kichaniem. Mój Gizmo tak miał jak sie przeziębił, potem jeszcze wycierał sobie łapką nosek bo miał katar. Jesli zauważysz takie objawy( kichanie, osowiałość być może jeszcze katar) to pędź do weta ( spis polecanych znajdziesz na forum). Jeśli mało wiesz o szylkach to poczytaj forum, dla mnie to była i nadal jest skarbnica wiedzy o tych kochanych stworkach.
pozdr
vka

Anonymous

  • Gość
Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i rady. Obserwuję maleństwo i chyba to jest jednak katar. Pewnie wizyta u weta nas nie minie. Jeszcze raz wilgachne dzieki. Pozdrawiam

vka

  • Gość
Jeśli to przeziębienie to idź jak najszybciej do weta, bo to malutkie zwierzątka i nie radzą sobie z choróbskiem tak jak człowiek. Jak mój łobuz był przeziębiony to wet powiedział, że szybka reakcja ( tj. podanie leków) jest b. ważna bo te zwierzaczki są bardzo delikatne i próba przeczekania ( tak jak to bywa czasem u ludzi) bywa tragiczna w skutkach.
pozdr
vka

Anonymous

  • Gość
Jestem bardzo mile zaskoczona szybkością reakcji i życzliwością panującą u Was. Dziś po przyjściu z pracy udamy się z maleństwem do weta. Niestety na Waszej liście lecznic nie ma nic z mojej okolicy. Pochodzę z Sosnowca. Może Ktoś potrafi polecici mi dobrego weta z S-ca, Dąbrowy Górniczej ewentualnie Będzina??? Pozdrawiam Wszystkich

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Niestety nie mamy "sprawdzonego" kontaktu w Twoich okolicach, jeśli udasz się do weterynarza - najpierw przygotuj się "teoretycznie" i jeśli choćby w najmniejszym stopniu wyczujesz że weterynarz nie bardzo ma doświadczenie z tymi zwierzątkami - nie wahaj się mu o tym powiedzieć ... dobry specjalista nie powinien traktować sprawy ambicjonalnie tylko powinien umieć przyznac się do zbyt małej wiedzy. Jeśli natomiast pomoc udzielona bedzie fachowo i bedziesz pewna że weterynarz jest godny polecenia - daj nam o tym znać. Natychmiast dodamy ten namiar i kontakt do naszego spisu - z pewnoscia przyda się kolejnym pacjentom. Trzymamy kciuki za Twojego szylka.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Anonymous

  • Gość
Dziękuję Andreas za odpowiedź. Jeśli tylko trafimy do godnego polecenia weta, na pewno podzielę się z Wami adresem. Czuję się Waszą dłużniczką. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i cenne wskazówki.

niezapominajka

  • Gość
Cytuj
Pochodzę z Sosnowca. Może Ktoś potrafi polecici mi dobrego weta z S-ca, Dąbrowy Górniczej ewentualnie Będzina??? Pozdrawiam Wszystkich


Witaj Agulo
 Podaję Tobie dwa adresy wetów o ktorych słyszałam dobre opinie :

Sosnowiec -Środula
 "ABACUS" na ulicy Matejki 35
290-86-09
Pn-Pt 9.00-20.00
So 9.00-15.00
Nd 10.00-13.00
_____________
Klinika Malych Zwierzat
Dr Wet. Molicki
Dąbrowa Górnicza
ul. Majakowskiego 27
tel. 264 - 12 - 07
_________________


pozdrowionka  [kwiatek]

Anonymous

  • Gość
Dziękuję Niezapominajko. Dzwoniłam już wcześniej do kliniki w Dąbrowie, niestety nie będzie dziś dostępna pani doktor, która zajmuje się szynszylkami  :( . Sprawdzę jeszcze ten drugi adres. Pozdrawiam i i bardzo, bardzo
dziękuję

Offline Nemesis

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gizmo
W Sosnowcu jest ferma szynszyli pod nadzorem weterynaryjnym. Byc moze wlascicielka poleci jakiegos weterynarza. Oto meil: atdepta@wp.pl

 
ropomacicze, infekcja pociążowa, nieurodzone maleństwo, wydzielanie białej mazi, wydzielina - wyciek z dróg rodnych...

Zaczęty przez madzik24Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 60546
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2016, 21:45
wysłana przez Noraa2
zalane płuca, powiększona wątroba, zapalenie pęcherza POMOCY :(

Zaczęty przez marekpDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16477
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2009, 12:26
wysłana przez Mysza <")))/
Małe kupki i wydzielina przy oczku

Zaczęty przez GabiLDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1908
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2016, 17:40
wysłana przez marcsl
zapalenie ucha, ropa, nieprzyjemny zapach

Zaczęty przez MyszeczkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6919
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2005, 14:29
wysłana przez xenarthra
Ostre zapalenie worka osierdziowego

Zaczęty przez KatrinDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 839
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2007, 11:40
wysłana przez Julia
SimplePortal