28 Mar, 2024, 16:28

Autor Wątek: Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady  (Przeczytany 87219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Caro z Zoonaturze na dziale gryzon mamy alladino ferplastu po 53 zł :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Ale to jest maleńkie :icon_frown: Jutro sobie cały asortyment zoonatury przejrzę, bo dzisiaj nie byliśmy w stanie dotrzeć na zakopiankę :? ale szczerze mówiąc wątpię, że znajdę coś na dziale dla gryzoni. Maluchy będą musiały spędzić w transporterze co najmniej 5 dni także muszę skupić się na ich wygodzie, a nie swojej ;)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
są te mniejszei i te większe, ale dla dwóch kulek to ci już polecam Atlas20 dla kotów z metalową kratką, mam 2 lata i sprawuje sie świetnie, po małej przeróbce w domu, nawet miske da sie w środku zawiesić (patrz album) i kulkę z sianem na podróż. Woże w nim moje 4 pannice średnio co 2 tygodnie do domu na weekendy, wystarcza im. w domku docelowym maj kolejna klatkę oczywiscie, fretę wielkąąą :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
są te mniejszei i te większe, ale dla dwóch kulek to ci już polecam Atlas20 dla kotów z metalową kratką, mam 2 lata i sprawuje sie świetnie, po małej przeróbce w domu, nawet miske da sie w środku zawiesić (patrz album) i kulkę z sianem na podróż. Woże w nim moje 4 pannice średnio co 2 tygodnie do domu na weekendy, wystarcza im. w domku docelowym maj kolejna klatkę oczywiscie, fretę wielkąąą :)
Ja drugą klatkę zafunduję młodym dopiero latem :icon_frown: Teraz potrzebujemy transportera, który pomieści w sobie karuzelę i pozwoli kulkom na względnie komfortowe funkcjonowanie, czyli kuweta musi mieć wymiary minimum 43x43cm. Zaraz jedziemy zrobić ostateczny zwiad, a w przyszłym tygodniu też będziemy kombinować nad montowaniem sprzętów wewnątrz klatki ;)
Ale dzięki za rekomendację, jak nie będziemy już potrzebować takiej krowy do transportu to poważnie pomyślimy nad atlasem :) Owijałaś go czymś dodatkowo czy odstępy między prętami są wystarczająco małe, żeby utrzymać szylki w środku?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
odstępy są spoko, ja tylko owijam w koc cały transporter przy przenoszeniu przez zimne pole w drodze do i z samochodu względnie na początku jazdy kiedy jest w autku zimno, potem odkrywam im przód i sobie siedzą, a własciwie śpią.
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2009, 13:40 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Wytrzyma. Nie będzie to komfortowa sytuacja, ale do przeżycia. A rodzicom trzeba zostawić "instrukcję obsługi" na kartce.








scaliła Basia_W
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2009, 18:09 wysłana przez Basia_W »

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline szylka98

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Na wakacje niemieliśmy nigdzie jechać ale teraz okazało się że pojedziemy gdzieś na tydzień a ja niewiem co zrobić z szylkiem
-kupić transporterek i wziązć go ze sobą?
-Bo go chyba nie zostawie w domu samego :???: :(
Prosze o szybką odpowiedz

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Nie można zostawić zwierzątka na tydzień bez jakiejkolwiek opieki : przegrzanie, brak wody, możliwość wypadku itd.
Najlepszą opcją byłaby osoba dochodząca codziennie do mieszkania, w którym byłby zostawiony szylek, albo oddanie pod opiekę komuś na ten okres.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
napisz skąd jesteś to może ktoś pomoże.

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
To że  Ty zadajesz pytanie tutaj to jestem w stanie zrozumieć ...
A co sądzą o tym wyjeździe twoi rodzice ?
czy oni planują zostawić zwierzątko na tydzień samo w domu, bez opieki ??

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
kupić transporter lub ewentualnie jeśli jedziecie samochodem to jechać z klatką. ostatecznie poprosić babcię/sąsiadkę/koleżankę o opiekę z dokładnym opisaniem jak postępować ze zwierzakiem.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline mimi10

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 384
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Prosiaczek :)
moja szynszyla odbyła krótką podróż (ok 15 min) ale ani trochę się nie stresowała. Zależy też gdzie mieszkasz i ile tam się jedzie?

Offline anioueq

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Żeluś :)
Na wakacje niemieliśmy nigdzie jechać ale teraz okazało się że pojedziemy gdzieś na tydzień a ja niewiem co zrobić z szylkiem
-kupić transporterek i wziązć go ze sobą?
-Bo go chyba nie zostawie w domu samego :???: :(
Prosze o szybką odpowiedz

Sadze, ze najlepszym rozwiazaniem bedzie poproszenie kogos z rodziny, znajomych by zajeli sie zwierzakiem.
Ja szczerze mowiac nie byla bym za wozeniem gdzie kolwiek zwierzaka w takie upaly.
Do tego dochodzi stres itd.

moja szynszyla odbyła krótką podróż (ok 15 min) ale ani trochę się nie stresowała. Zależy też gdzie mieszkasz i ile tam się jedzie?
Wiesz 15 min podroz to nic w porownaniu do wyjazdu na kilka dni.. Sama zmiana otoczenia stresuje zwierzaka.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
w tego tygodniowych upałach nie polecam wsiadać do samochodu z szynszylem o ile nie macie pewności ze na miejscu znajdzie sie chłodne miejsce, wiatrak i klimatyzacja w samochodzie działa. Po prosty ugotowanie sie biedaka murowane! Mnie czeka wizyta u wet i też czekam jak zrobi sie chłodniej, bo nie mam klimy :( Radze, nie brac zwierzaka, tylko zostawic pod opieką kogos zorientowanego, w klatce poukładac płaskie kamienie lub kafle podłogowe żeby mógł sie cghłodzić, pozasłaniac okna i włączyc mu wiatrak na dzień. No i o zmianie świeżej wody pamiętac!

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline PusiaK

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Uzbierane migdały: 0
  • Han Solo, Książniczka Leia Organa
Zbliża się wszystkich świętych i muszę przewieść kulkę na 3 dni do siebie ze stancji. nie jest daleko bo ok 60 km ale niestety nie mam samochodu i muszę jechać pociągiem, do dworca mam jakieś 10 min piechotą. Jak zabezpieczyć kulkę przed chłodem. Czy może lepiej zostawić ją na 3 dni samą w mieszkaniu? ostatnio niepełne 2 dni była i sobie futerko wygryzł...

Co do zabezpieczenia przed chłodem myślałem o podłożeniu pod transporter termoforu z ciepłą wodą i owinięciu go dodatkowo jakimś kocykiem. O klatkę się nie martwię bo jest składana:)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Twoja kuleczka źle znosi samotność, wiec lepiej zabierz ją ze sobą. Nie jest to aż tak długa podróż, a 10 min piechotą, to też nie problem. Zrób tak jak napisałaś, czyli termoforek i kocyk  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Neo P

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Spidi - Standard
Ja z szylką byłem nad morzem i na nartach latem bez żadnego ocieplenia, tylko jak niosłem ją w transporterze w nocy to trochę zakryłem kocykie otwory. A w zimie to musisz zakryć większość otworków aby szynszylka nie zmarzła. Lepiej zabrać ze sobą szyle bo w domu może jej doskwierać samotność oraz brak wybiegu. Uważam że to dobry pomysł.

Spidi jest ze mną od 13.11.2009r.
Dnia 20.06.2014 Spidi przeszedł przez Tęczowy Most.

Offline efyra

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
ja też bym doradzała zabranie maleństwa ze sobą :) będzie podróżnikiem ;)

Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Offline PusiaK

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Uzbierane migdały: 0
  • Han Solo, Książniczka Leia Organa
szynszyl bardzo dobrze zniósł podróż, był trochę nerwowy na początku ale szybko mu przeszło :) Przy okazji zrobiłem zdjęcia klatki więc wstawiam do odpowiedniego działu :)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
No to super.Czeka was jeszcze chyba droga powrotna.Jak przyszło mi jeździć z kulkami do weta zimą, to transporter opatulałam polarem i wkładałam do  torby z biedronką  :) .A do środka transporterka polar i termofor.Śmiesznie musiałam wyglądać jak szłam z plecaczkiem i dwoma siatami  z biedronkami.Pewno  ludzie myśleli że wykupiłam pół Biedronki. :D

Offline mimi10

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 384
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Prosiaczek :)
Ja wiozłam autem szynszyla i nie wydawał się przestraszony. Był wtedy w transporterze.

Offline Szylka0506

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 116
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Franio i Benio
Hej kochani forumowicze jak to jest u was z weekendowymi wyjazdami za miasto??? Zabieracie je ze soba , czy może zostawiacie same, albo pod czyjąś opieką???????
Bo mi jutro szykuje sie długi zeekend i nie wiem co mam zrobic z tymi fantami:)
Gdy kupowałam swoich dwóch maluchów, to właścicielka powiedziała mi ze zostawia je czasami same na ok 2 dni, nie dłużej. Sypie im jedzonko do pełna, napełnia poidło i wraca za dwa dni.
Szczerze to nie wyobrażam sobie zostawiac ich samych. wydaje mi się ze potrzebna im jest nasza obecnośc i opieka.
Zdarzyło mi sie ze kiedys zabrałam je ze sobą na weekend jak jechaliśmy do rodziców mojego narzeczonego. Trache chyba się bały tej drogi, ale póżniej wiedziałam ze niczego im nie brak bo miałam je obok siebie.
Czasem gdy zostawiałam je z rodzicami i bracmi to po powrocie mówili mi że w nocy wydawały dziwne odgłosy jakby płakały wiec myślałam ze cos im się sniło. A moze tęskniły i wiedziały ze mnie nie ma :(
 [-chomik-] [-chomik-]

Moje kochane kuleczki
     Franio i Benio

Offline Gabryella

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Crossroads
ja swoich staram się brać, chyba że jadę na jedną noc to żeby ich nie stresować niepotrzebnie sypie pełno jedzenia, 3 poidełka, 10 razy wszystko sprawdzam i zostawiam z bólem, ale według mnie tak jest lepiej dla nich. Podróż jest czasem męcząca i stresująca... Gdy jadę na dwa i więcej dni to zawsze zabieram. Ja jestem w sytuacji, że nie mam ich z kim zostawić, ale jakbym miała to bym pewnie zostawiała...

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
szylki można powiedzmy na dobę z zapasem karmy, siana i wody zostawić. ale na pewno nie na kilka dni :(

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Szylka0506

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 116
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Franio i Benio
Tylko ze jak mam je zostawiac na tak długo to az mi sie serce kraje, nawet jak zostaną z kimś. Wiem ze będa sie nimi opiekowac ale to nie będzie to samo. Myślę ze jak je wezmę i trochę się pomecza przez tą drogę to im to wynagrodzę na miejscu i nie bedą na mnie złe ze musiały tak daleko jechac.  Myślę ze wtedy i ja i one będziemy spokojni.
 :)

Moje kochane kuleczki
     Franio i Benio

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40767
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35280
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
szynszyle białe i srebrne zachodzą w ciążę dopiero po 2 roku życia?

Zaczęty przez DissectDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 8066
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2011, 21:22
wysłana przez Dissect
Szukam doświadczonej osoby, która mogłaby połączyć moje szynszyle

Zaczęty przez kitka123Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7120
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2008, 20:04
wysłana przez kitka123
Dorosłe szynszyle w nowym domu - dziwne zachowanie - proszę o poradę

Zaczęty przez aoka30Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4716
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2010, 15:58
wysłana przez aoka30
SimplePortal