hypothetical
28 Mar, 2024, 10:03

Autor Wątek: Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady  (Przeczytany 87127 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Cześć :( Za 5 dni wyjeżdżam nad morzę. Nikogo nie będzie w domu, ech...Nie wiem z kim mam zostawić szylka. Koleżanka nie chce go zatrzymać na te 2. tyg a ja się boje jej go dać. Kurde nie wiem co mam zrobić, do schroniska też go nie dam, bo się boję. Na wakacjach by zdechł. Nie zostawie go w domu na całe 2. tyg co robić? ;(

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline justynan2

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufek, Zadziorka, Tymon i Karolek (Szelma(*))
GDY MI ZDAŻA SIĘ WYJAZD NIEZASTĄPIONA W TAKIEJ SYTUACJI OKAZUJE SIE RODZINA KTÓREJ MOGĘ BEZ STRESÓW POWIEŻYÆ OPIEKĘ NAD SZYLKAMI. OCZYWIŚCIE NIE MA MOWY O PRZENOSINACH DO KOGOŚ NA PARĘ DNI BO TO TYLKO STRES DLA TYCH WRAŻLIWYCH ZWIERZATEK. ODDAJĘ WTEDY KLUCZE DO MIESZKANIA I CODZIENNIE KTOŚ PODEJDZIE I NAKARMI SZYLKI. ZAWSZE PROSZĘ ABY PRZYNAJMNIEJ RAZ NA DWA DNI ZOSTAŁY WYPUSZCZONE.

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Pfff, jedynie to moge powierzyć moim kuzynkom. Ale one wypuszczą szylki i nie będą zwracać na nie uwagi, też im to do rozumu nie dojdzie, żeone muszą mieć codziennie nowe, świeże jedzenie. Jestem skończona.

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline justynan2

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufek, Zadziorka, Tymon i Karolek (Szelma(*))
SKORO MASZ JESZCZE 5 DNI DO WYJAZDU TO MOŻE ZAPRASZAJ JE CODZIENNIE W PORZE WYPUSZCZANIA. WTEDY POKAZESZ IM WSZYSTKIE RZECZY JAKIE POWINNY ZROBIÆ W TYM CZASIE. WYSTARCZY PRZECIEŻ DWIE GODZINKI DZIENNIE. OCZYWIŚCIE NIE MOŻNA ZAPOMNIEÆ O ZREWANŻOWANIU SIE ZA DOBRĄ OPIEKE. MOŻE ZAPROSZENIE NA PIZZĘ ALBO ZAPŁATA BY ICH SKŁONIŁA DO OPIEKI????

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Cześć :( Za 5 dni wyjeżdżam nad morzę. Nikogo nie będzie w domu, ech...Nie wiem z kim mam zostawić szylka. Koleżanka nie chce go zatrzymać na te 2. tyg a ja się boje jej go dać. Kurde nie wiem co mam zrobić, do schroniska też go nie dam, bo się boję. Na wakacjach by zdechł. Nie zostawie go w domu na całe 2. tyg co robić? ;(

ja pamiętam, że moich myszy nikt nie chciał bo mysz to mysz, wiadomo jak rodzice reagują, i oddałam je do zaufanego zoologa, 3 tygodnie się nimi dobrze opiekowali i nawet nic nie chcieli w zamian, a teraz otworzyli mini hotelik dla zwierząt, za 5zł doba.
:)
albo poszukaj jakiegoś szynszylomaniaka w okolicy :) przynajmniej będziesz miała pewność, że zwierz będzie w dobrych rękch.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Następna koleżanka właśnie mi odmówiła  :(. Pięknie..ych nie wiem a w jakim mieście ten hotelik ? Szynszylomaniak, jak nawet jest w okolicy to ciekawe jak go znajde :(. A co do zoologa nie wiem czy są jakieś dobre w Jaworznie....

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
hotelik w warszawie, no ale mysle, ze w kazdym miejscu jest, zresztą jeśli znajdziesz zoologiczny w którym kochają zwierzęta to napewno Ci nie odmówią :) a szynszylomaniaka to najłatwiej znalesc chyba przez grupę dyskusyjną . ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline gosiaa13

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • mała wielka Zuzanna ;)
Sprubój znaleźć hotel dla zwierzat przez zumi.pl . moze cos sie znajdzie :D

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Niestety w mojej okolicy nie ma żadnego hotelu dla zwierząt a jak ja mam wydać ok. 100zł to dziękuje...

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
No Kochana, trzeba było mysleć o tym zanim zdecydowałaś się na kupno szyla.

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
No wiesz, nie wierzę, że szylek lub jakieś inne zwierzątko przeszkadza nam w pojechaniu na wczasy. A co do Ciebie to powiem Ci, że planowaliśmy wyjazd na wczasy a więc napewno się coś znajdzie. Tym twoim  komentarzem uraziłaś mnie i mojego szylka, że niby mialam go nie ratować.?
« Ostatnia zmiana: 22 Lip, 2007, 17:17 wysłana przez Puszkaa »

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline AB-BA

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia i Pusia
Gdy ja wyjeżdżam z rodzinką, to zostawiam je w ciemnym pokoju,
daje sporo jedzenia i picia.
Jezeli wyjezdzam na dluzej, to jesli to mozliwe - zabieram je ze soba :)
Jezeli to nie mozliwe, to daje rodzinie, lub w ostatecznosci
ide do sklepu zoologicznego i daje go na przechownie pani ktora tam sprzedaje.
Ona bierze szyle do domu, ja jej daje wszystko co im jest potrzebne, wracam
i dostaje szyle spowrotem. (one traktuja to jak hotel wyjazdowy) :)

Nie ma to jak szylka :)

Offline magaskas

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 88
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyl, Chin
Tak to się nazywa poważne podejście. Tu marudzisz, że nie masz z kim zostawić szyla a w innym wątku prosisz aby ktoś dał Ci drugiego. I myślisz, że łatwiej znajdziesz wtedy kogoś kto się nimi zajmie?

Zatrzymać nieskończoność w garści i wieczność w chwili...

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Wyobraź sobie, że już znalazłam na szczęście opiekę. Pozdrawiam Ciebie i Twojego szylka :P

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Drogie Panie, koniec kłótni i docinek, bo zamknę temat. :?

Swoją drogą każdy ma prawo się wypowiedzieć i nie należy brać wszystkiego do siebie. Nie zawsze znamy wszystkie sytuacje osobiście.

Puszko, odpowiedziałam na Twoją PW, a teraz myśl intensywnie :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline MartuskaM

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bubek i Filipek
ja przed zakupieniem moich szylkow zastanowilam sie  mam na osiedlu kolege <17lat> ktory juz kiedys sie zajmowal szynszylem znajomego wiec dalego szukac nie musze:):):)

/scaliła Mysza
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2008, 14:41 wysłana przez Mysza <")))/ »

PoOzdrO DlA WszyStkiCh SzynSzYli I Ich PoOsiaDaCzy:*:*:*

Offline marta85

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
witam,
mysle o zakupie szyszyli,  ale mam pewnien dylemat, poniewaz w kazdy weekend wyjeżdzam  (autem) i nie wiem jak maluch znosiłby takie podróze (w piatek wyjazd- w poniedziałek wieczorem powrót). prosze o pomoc bo to jest jedyna rzecz jaka powstrzymuje mnie przed zakupem zwierzaka.. :???:

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
do przewożenia możesz używać specjalnych transporterów dla szynszyli,wtedy podróż będzie dla nich bezpieczna. pytanie jednak- czy nie będzie zbyt uciążliwa? szynszyle są delikatnymi zwierzątkami,wątpię żeby na dobre wyszło im cotygodniowe kursowanie.. druga sprawa,wyjeżdżasz jak napisałaś na dłużej niż doba,jasne jest że szynszyla nie może cały ten czas siedzieć w transporterze,potrzebowałabyś drugiej klatki żeby na czas weekendu nie męczyły się w ciasnym "pudle". do tego wybieg,szynszyle powinny codziennie mieć możliwość poszalenia na wolności chociaż 1 godzinę. kąpiel w piasku mogłabyś im odpuścić.

gdybyś w tym miejscu do którego jeździsz miała drugą klatkę to jeszcze jakoś mogłoby się to udać,kąpiel w piasku mogłabyś wtedy odpuścić. wg mnie jednak mimo wszytko szkoda by było męczyć zwierzaczka.

Offline justyskal

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Żelka, Zawias (vel. Pcheła vel. Mała)
Mnie się zdarza podróżować z moimi szyszkami i w miarę dobrze znoszą podróż (choć same mi tego nie powiedzą ;-) ) i jeśli już to robię to jest to cała ceremonia: solidne opatulenie transportera i usilne starania by szyle zechciały wejść do transportera. Jeśli nie ma konieczności ich zabrania ze sobą, to zwykle pozostawiam je pod opieką współlokatorów. Natomiast jeśli już wiozę je do rodziców, to mają tam przygotowaną drugą klatkę, kulę do kąpieli i zapewnienie wybiegu codziennie po kilka godzin.
Jeśli planujesz wyjazdy co weekend to może to być kłopotliwe, z racji tego, czym jeździsz, jak daleko oraz czy jesteś w stanie zapewnić szylom odpowiednie warunki w innym miejscu. Niestety w transporterze nie wolno ich tak dlugo trzymac

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
na swieta bede jechala do rodzicow pociagiem z obydwoma szylkami. Berni juz tam jechal, i samochodem i pociagiem, w transporterku, smacznie spiac na boczku :) teraz biore tez Bianke, to bedzie jej pierwsza dalsza podroz i nie wiem jak ja zniesie. jak zminimalizowac stres? czy lepiej oba szyle wiezc w jednym, wiekszym transporterku, zeby mogly sie do siebie przytulic i czuc swoja obecnosc,, czy w dwoch oddzielnych, zeby mialy wygodnie i wieksza swobode? bede jechala wczesnym popoludniem, a wiec w porze ich snu.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
lepiej wieźć oba w jednym, beda spokojniejsze i beda spały, osobno bedą sie denerwowac bo i zmiana miejsca i ogdłosy nie takie jak w domu :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Zielonooka

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 92
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Odi,Tito[*], Didi
Moje jeżdzą we dwójke i zawsze wtulają się w siebie i spią:)

Talent to strach przed porażką.

Offline zzmoraa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Buffy <szary>
A Bafizol uwielbia wychodzic na domek (jesli jedzie w klatce) lub wylazic z transportera bo jak siedze obok to mu go otwieram :) Niucha wtedy i rusza ciekawsko wasami :D

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
 :pytam_pytam_pytam: Chcę zabrać moją kulkę ze sobą na urlpo,jadę na 2tyg na mazury.Oczywiście pojedzie autkiem i w transporterku,nie jadę na kwaterę lecz do swojego domku,więc mysle ze kulka nie będzie się bała tak bardzo zmiany miejsca ,będzie tylko z nami.Jeśli wiecie coś na temat kulek na urlopie ;D ;D ;D to bardo proszę o odpowiedz .

"Mysza <")))/" /Proszę czytaj co do ciebie piszą moderatorki lub administratorzy, nie zakładaj ciągle nowych watków o tym samym tylko "szukaj", po to jest ta opcja na górze forum.
« Ostatnia zmiana: 22 Lip, 2008, 11:14 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
zadbaj żeby nie miał za ciepło w transporterku, dobrym pomysłem jest wyjazd w godzinach rannych albo wieczornych, żeby ominąć najwyższe temperatury( o ile będzie ciepło :wink: ) a na miejscu pamiętaj żeby klatka nie stała w przeciągu ani na słońcu :)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40638
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35230
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
szynszyle białe i srebrne zachodzą w ciążę dopiero po 2 roku życia?

Zaczęty przez DissectDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 8065
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2011, 21:22
wysłana przez Dissect
Szukam doświadczonej osoby, która mogłaby połączyć moje szynszyle

Zaczęty przez kitka123Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7114
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2008, 20:04
wysłana przez kitka123
Dorosłe szynszyle w nowym domu - dziwne zachowanie - proszę o poradę

Zaczęty przez aoka30Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4713
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2010, 15:58
wysłana przez aoka30
SimplePortal