28 Mar, 2024, 21:02

Autor Wątek: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY  (Przeczytany 29628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Gru, 2010, 22:54 »
uważam że to świetny pomysł, ale raczej nie ma tam miejsca na dużą klatkę  :icon_frown:

Poczekajmy może jeszcze trochę czasu, powiedzmy jeżeli do końca roku nie zgłosi się nikt, kto mógłby kulki zabrać z tej męczarni... To wtedy można będzie pomyśleć nad klatką dla nich. Ogólnie jeszcze raz brawa za świetny pomysł [polecam]
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2010, 22:56 wysłana przez julk44 »

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

Offline Szarooka

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puszek (od 23.07.2010) i Niuniuś (od 27.09.2010)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Gru, 2010, 23:03 »
Chyba sama klatka nie wystarczy  :( Jeżeli szyle się rozmnażają, a samica ukończy 5 lat to może to nie być dla niej bezpieczna sytuacja. Ktoś, kto by adoptował ta parkę będzie musiał pomyśleć też o kastracji samca, a nie sądzę, żeby właścicielka (przy takim podejściu) przyjmowała takie rozwiązanie do wiadomości.
Ogólnie kiepska sprawa, jak dla mnie jedynym wyjściem jest wykup parki i zapewnienie im godziwych warunków.... Mam nadzieję, że znajdzie się taka osoba.

Pozdrawiam
Joanna

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Gru, 2010, 10:49 »
Ja się deklaruję dać co najmniej 40 zł na te biedactwa, myślę że zbiórka to najlepszy pomysł, może udałoby się też uzbierać coś na większą klatkę, a w przerwie między świętami, a sylwestrem mogę pojechać po nie do Bełchatowa i przywieźć do Warszawy, jeżeli znalazłby się ktoś chętny, aby dać im prawdziwy dom, ja niestety nie mogę :(

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Gru, 2010, 11:26 »
Ktoś, kto by adoptował ta parkę będzie musiał pomyśleć też o kastracji samca, a nie sądzę, żeby właścicielka (przy takim podejściu) przyjmowała takie rozwiązanie do wiadomości.
Też myślałam o ewentualnej kastracji samca, właścicielka nie musi przecież o tym wiedzieć. Wtedy być może mógłby je przygarnąć Adam.

Ja się deklaruję dać co najmniej 40 zł na te biedactwa, myślę że zbiórka to najlepszy pomysł, może udałoby się też uzbierać coś na większą klatkę, a w przerwie między świętami, a sylwestrem mogę pojechać po nie do Bełchatowa i przywieźć do Warszawy, jeżeli znalazłby się ktoś chętny, aby dać im prawdziwy dom, ja niestety nie mogę :(
Dziękuję Ci bardzo za pomoc, może znajdzie się ktoś w Warszawie kto je weźmie.

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Gru, 2010, 11:42 »
Inna sprawa, że jeżeli młode to dzieci tej parki, to ta głupia baba zarabia coś na tych szynszylach i może być sytuacja, że sprzeda je za mocno przesadzoną cenę 300 zł, a na ich miejsce kupi nowe, młodsze, na kolejne rozmnażanie, więc zrobi na tym niezły interes, bo klatki przecież pewnie też nie odda,

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Gru, 2010, 11:45 »
To co mówisz to jest najczarniejszy scenariusz  :shock: Najlepiej będzie, jeżeli zadzwonię zaraz do tego sklepu i wypytam o wszystko  :???:

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Gru, 2010, 11:52 »
Ale nawet przy tym najczarniejszym scenariuszu jest szansa, żeby chociaż tym dwóm dać trochę szczęścia, nie mogę zrozumieć, jak ktoś kto prowadzi sklep zoologiczny może być tak głupi i niewrażliwy na los zwierząt, powinny być stałe, dokładne kontrole we wszystkich takich miejscach.
Ach i pozwoliłam sobie napisać w shoutboxie na drugim forum o tych szynszylach, może ktoś pomoże.
I w Warszawie jest duża klatka za 120 zł ( 100x50x80 ), czyli potrzebne byłoby uzbierać 420zł aż.
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2010, 11:56 wysłana przez Mapetka »

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Gru, 2010, 11:54 »
No więc dzwoniłam!!!!!! Raczej taniej nie sprzedadzą bo szefowa się nie zgodzi. W sklepie są od ok 2,5 roku :shock: :shock: :shock: Błagam niech je ktoś zabierze :(:(:(:( Do tego rozmnażają się :( Miały potomstwo, ale te dwa młode które mają na sprzedaż to nie są ich dzieci. Czyli wcale nie muszą liczyć na zysk z rozmnażania. I to tyle co się dowiedziałam.

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Gru, 2010, 12:05 »
Na allegro jest też taka bardzo duża klatka, nowa i to za 1 zł na razie, aukcja trwa 8 dni, dodałam do obserwowanych, może dałoby się tanio ją kupić, zobaczymy :)

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Gru, 2010, 12:20 »
Na allegro jest też taka bardzo duża klatka, nowa i to za 1 zł na razie, aukcja trwa 8 dni, dodałam do obserwowanych, może dałoby się tanio ją kupić, zobaczymy :)
A o której klatce piszesz? Mogłabyś podać link?

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Gru, 2010, 12:23 »
allegro.pl/duza-klatka-dla-szynszyla-lub-fretki-i1372403587.html

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Gru, 2010, 12:46 »
Faktycznie fajna ta klatka. Ale lepiej byłoby gdyby jednak znalazł się dla nich jakiś dom...

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

Offline mimi10

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 384
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Prosiaczek :)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Gru, 2010, 12:56 »
julk44 ma rację nawet najlepsza klatka nie zastąpi domu  :(

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Gru, 2010, 13:01 »
Myśląc realistycznie nie wiem, czy znajdzie się ktoś, kto kupi dwie dorosłe szynszyle za 300 zł plus klatkę do nich, myślę, że mało kogo byłoby na to stać finansowo, ale ta osoba byłaby aniołem! :) Zróbmy zbiórkę i znajdźmy kogoś, kto się troszkę dołoży i je weźmie. Jak patrzę na to ich zdjęcie, to wydaje mi się, że one mają gorzej niż na fermie pod względem wielkości klatki :(

Mi nie chodziło o to, żeby kupić klatkę i dać tej babce, tylko o to, żeby nowa osoba=nowy dom, dostała je razem z nową klatką, jeżeli nie będzie jej stać samej na kupno nowej klatki, może jakby byłaby do nich klatka to zachęciłoby to kogoś do wzięcia ich :)
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2010, 13:03 wysłana przez Mapetka »

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Gru, 2010, 14:07 »
Czy nie byłoby lepiej najpierw naslać jakąś inspekcję na ten sklep, skoro te szynszyle mają tak złe warunki ?
Może wtedy właścicielka zmiękłaby co do ceny, albo musiałaby im polepszyć przynajmniej warunki w sklepie. Jeśli takiej osoby się nie postraszy, to nie wiem, czy w przyszłości jakieś inne biedactwa nie znajdą się w tej klatce.
 

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Gru, 2010, 14:11 »
Basiu ale ja nie sądzę, żeby oni przejmowali się tymi zwierzętami. Skoro właścicielka twierdzi, że szynszyle już są tak jakby ich, to mogła zabrać je do domu. Może gdyby w końcu ktoś dobrał im się do dupy, to coś by się zmieniło, ale nie tylko szynszyle mają złe warunki. W klatce dla jednego królika siedzi ich chyba z 5+15 świnek morskich [bacik]

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Gru, 2010, 14:17 »
Proponowałabym najpierw zadzwonić do TOZu z okolicy i zapytać czy coś mogą w tej sprawie zrobić. Jak napisałaś, trzeba pomóc nie tylko szynszylom.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Gru, 2010, 14:22 »
Zadzwonię w poniedziałek do TOZu w Piotrkowie Trybunalskim. Ale jeżeli nawet oni zdziałają cokolwiek w tej sprawie, to nie zmieni faktu, że szylki nadal będą w sklepie.

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

Offline Mapetka

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia, Lola i Bulinka:)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Gru, 2010, 14:26 »
Super, mam nadzieję, że potraktują sprawę poważnie i coś zdziałają w kierunku polepszenia warunków dla zwierzaków. Jak szynszyle zostaną w sklepie to już nigdy nikt nie wypuści ich na wybieg :(

Offline Szarooka

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puszek (od 23.07.2010) i Niuniuś (od 27.09.2010)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Gru, 2010, 14:27 »
Julk44, z tego co pamiętam w innym temacie pisałaś o braku miejsca na większą klatkę, więc co tu mówić o drugiej. Poza tym posiadasz swojego samca więc ewentualną wykupioną parkę trzeba by trzymać w oddzielnym pomieszczeniu - jak sobie to wyobrażasz?
Nie chcę nikogo urazić, ale moje zdanie jest takie, że odebrać tą parkę (i zbierać wpłaty) powinna osoba, która będzie w stanie zapewnić im odpowiednie warunki przez kilka dni do czasu docelowej adopcji.
Basia_W, popieram pomysł - inne zwierzęta z tego sklepu również zasługują na godziwy byt.

Pozdrawiam
Joanna

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Gru, 2010, 14:30 »
szynszyle mogłabym parę dni przetrzymać w domu, ale nie mam miejsca na dużą klatkę NA STAŁE :) tak więc jest możliwość, aby pobyły u mnie parę dni, ale na pewno nie długo. 
Mogłabym tymczasowo wystawić fotel do przedpokoju, albo ławę postawić w innym miejscu, ewentualnie u mamy w pokoju (ona tam nie śpi), ale to są rozwiązania tylko na chwilę...
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2010, 14:33 wysłana przez julk44 »

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

Offline mimi10

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 384
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Prosiaczek :)
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Gru, 2010, 15:02 »
Dobrze, że znalazłaś trochę miejsca dla szylek  :D

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Gru, 2010, 15:06 »
Tak jak mówię, miejsce dla nich się znajdzie, ale potrzebna Wasza pomoc w znalezieniu nowego domu. Być może uda się też uzbierać pieniążki na tą klatkę z allegro z licytacji. Ale powtarzam bez Waszej pomocy nic się nie uda i szyle będą musiały zostać prawdopodobnie do końca życia w sklepie :(:(:(

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Gru, 2010, 15:14 »
hm, to nie lepiej pożyczyć klatkę na forum zamiast kupować?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline julk44

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 104
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kamyk
Odp: PARKA SZYNSZYLI POTRZEBUJE POMOCY
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Gru, 2010, 15:21 »
dream* nie wiem czy ktoś zdecydowałby się pożyczyć klatkę, tym bardziej, że ja jestem z małej miejscowości i trzeba byłoby ją wysyłać... Klatka z licytacji z wcześniejszego linku niestety uległa zniszczeniu, upadła na nią bańka z farbą. Napisałam jednak wiadomość, może uda się ją jakoś doprowadzić do stanu używalności i wtedy dostaniemy ją taniej.

Niestety klatka nie nadaje się do użytku, ma powyginane pręty i ukruszony jeden róg kuwety :(
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2010, 15:45 wysłana przez julk44 »

Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi, teraz śpij... Guliwer

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24145
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4319
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32183
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
Żywienie i witaminy dla szynszyli w ciąży oraz podczas karmienia maluchów...

Zaczęty przez gallardo18Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16659
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2008, 07:37
wysłana przez justyskal
Oddam 10letnią parkę szynszyli standard w dobre ręce / Poznań

Zaczęty przez marcin833Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7355
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2016, 18:18
wysłana przez dream*
SimplePortal