16 Kwi, 2024, 18:34

Autor Wątek: problem z zębami trzonowymi, siekaczami, ślinienie, ślinotok, dławienie, dławi, zabieg, przycinanie zębów, piłowanie, dokarmianie...  (Przeczytany 285560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mati8888

  • Gość
Problemy po zabiegu zębów
« Odpowiedź #800 dnia: 01 Kwi, 2014, 22:02 »
Witam
mamy problem z naszym fifciem. W piątek zaczął się ślinić więc z doświadczenia wiedzieliśmy że to zęby raczej. W poniedziałek udaliśmy się do Weta na zabieg (niestety jesteśmy z Giżycka i tu nie ma wielkiego wyboru). Zabieg odbył się pod  narkozą. Po wybudzeniu był osowiały ale to raczej normalne. Pod wieczór poprawiło się i dziś rano był żwawy lecz po południu zaczął tracić siły nie chce jeść tylko trochę pije. Po zabiegu zrobiła się rana którą przemywaliśmy szałwią na patyczku. rano był suchy a teraz znów się ślini i nie ma ochoty na bieganie ani na wyjście z klatki. Oczka ma mokre a z pyszczka wydobywa się nieprzyjemny zapach straszne się martwimy i nie wiemy co robić. Do kogo się zgłosić na warmii i mazurach?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Problemy po zabiegu zębów
« Odpowiedź #801 dnia: 01 Kwi, 2014, 22:09 »
Nieprzyjemny, kwaśny zapach to najprawdopodobniej ropa. Niestety powinniście udać sie do weta znajacego sie na zajęczakach lub szylkach. Musi zajrzeć wziernikiem, oczyścić ranę, i podać antybiotyk na kilka dni. Bez tego szylek nie wyzdrowieje.

co do adresu weta, przejrzyj http://szynszyle.info/forum/index.php/board,16.0.html   i   http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,2916.0.html  Nie wiem skąd dokładnie jesteś i gdzie bezie Ci wygodniej jechać.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

mati8888

  • Gość
Odp: Problemy po zabiegu zębów
« Odpowiedź #802 dnia: 01 Kwi, 2014, 22:35 »
Zapewne wybierzemy się do Olsztyna bo widzę tam najwięcej możliwości. Martwi mnie tylko że w tak krótkim czasie tak nagłe zmiany nastąpił i obawiam się też czy to nie wina narkozy czy czegoś nie uszkodziła ale ranę miał w pyszczku i to bardzo możliwe że zrobiło się zapalenie choć przemywaliśmy często szałwią a jest już z nami 5 lat więc nie możemy pozwolić sobie na jego stratę   

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problemy po zabiegu zębów
« Odpowiedź #803 dnia: 01 Kwi, 2014, 23:46 »
Witaj mati8888.Tak jak Mysza pisała.Koniecznie jedz do dobrego weta,twój maluch ma prawdopodobnie stan ropny,musi mieć podany antybiotyk i koniecznie RTG ząbków

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Problemy po zabiegu zębów
« Odpowiedź #804 dnia: 02 Kwi, 2014, 08:59 »
Koniecznie daj znać co z Fifciem !
3mam kciuki żeby było wszystko dobrze .

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Problemy po zabiegu zębów
« Odpowiedź #805 dnia: 04 Kwi, 2014, 11:51 »
Dokładnie, czekam na info. Nie było mnie dwa dni bo się czymś zatrułam i oglądałam z bliska wnętrze miski lub sedesu, ale cały czas myślę co tam na forum.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problemy po zabiegu zębów
« Odpowiedź #806 dnia: 04 Kwi, 2014, 17:21 »
mati8888, napisz koniecznie co z szylkiem

Offline Neo P

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Spidi - Standard
Niestety u mojego Spidiego wykryto przerosty wsteczne korzeni. Obecnie jest po usunięciu 2 ząbków. Chyba powoli trzeba zacząć się żegnać, tym bardziej, że rodzice powiedzieli, że 8.04 to była ostatnia wizyta u dr Piaseckiego.

Spidi jest ze mną od 13.11.2009r.
Dnia 20.06.2014 Spidi przeszedł przez Tęczowy Most.

Offline emiQs

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • kawaler Leo i emerytowany Maniek
A może pomyśl o tym aby zrobić jakąś zbiórkę? Albo na przykład sprzedaj jakieś rzeczy na allegro? Jak rodzice zobaczą, że Ci zależy to na pewno będą dalej wspierać.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
A może pomyśl o tym aby zrobić jakąś zbiórkę? Albo na przykład sprzedaj jakieś rzeczy na allegro? Jak rodzice zobaczą, że Ci zależy to na pewno będą dalej wspierać.

myślę, że mogli byśmy coś takiego zrobić. Ale tylko Neo może ocenić na ile jego szynszyl cierpi a na ile ma realne szanse na wyzdrowienie. Jeśli jest szansa, nie warto się poddawać i emiQs ma rację. Jeśli szansy nie ma a zwierzak cierpi z powodu bólu, być może faktycznie warto się pożegnać. A kiedyś być może pomyśleć o daniu przyjęciu do siebie nowego przyjaciela.
Neo, jak Ty to widzisz?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Neo P

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Spidi - Standard
Podczas ostatniej wizyty 8.04 na badaniu RTG wyszły dość wyraźne przerosty korzeniowe wsteczne (są wyczuwalne dotykając pyszczka od dołu). Jednak p. Agnieszka powiedziała, że do póki po korekcie zębów zaczyna jeść to mają sens kolejne ew. wizyty. Akurat z tym nie ma problemu, bo na 2 dzień po korekcie miska była pusta, a dziś w nocy odgryzł wapienko (chyba wie, że mam egzaminy i nie pozawala się wyspać :D).
@emiQs
Rodzicom chodzi głównie o koszty leczenie, bo od 1.5 roku to oni w dużej mierze za nie płacą, ale ostatnia wizyta przelała czarę goryczy (z dojazdem wyszło sporo ponad 200zł).
@dream*
W sumie to  nie wiem jak to widzieć. Chciałbym spędzić z nim choć kilka chwil dłużej, ale nie za każdą cenę.
W obecnej chwili raczej nie zdecyduję się na nową szylkę, bo chciałbym iść do szkoły do Wrocławia, co ograniczy mój czas wieczorami. A to głównie ja się nim zajmuję/opiekuję.

Spidi jest ze mną od 13.11.2009r.
Dnia 20.06.2014 Spidi przeszedł przez Tęczowy Most.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: problem z zębami trzonowymi,
« Odpowiedź #811 dnia: 13 Maj, 2014, 16:24 »
Dawno mnie nie było. Trochę przeszliśmy z Bratkiem. Przez ok. 5 tygodni karmiłam go strzykawką. W tym czasie oczywiście wizyty u 2 najlepszych specjalistów naraz, różnego rodzaju lekarstwa, pod różnym kątem - antybiotyk, bo może jakieś zapalenie, różnego rodzaju przeciwbólowe łącznie z lignokainą (nie wiem czy dobrze napisałam), cała masa wzmacniaczy. I nic, dalej nie jadł. Umówiliśmy się na kolejną narkozę, a tu niespodziewanie po tej wizycie Bratek podszedł do miski i zaczął jeść. Wolno i niezgrabnie, ale jednak. Coś mu tam dr Różańska podczas oglądania pyszczka zrobiła, ale nie spodziewała się, że to pomoże. Zabieg oczywiście odwołałam.
Teraz jest to inny Bratek, dużo chudszy, nie wszystko i nie zawsze je, ale jest wesoły. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie długo żył z tymi zębami, ale będziemy walczyć.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Kochana, to nie tak. Nawet z krzyworosnacymi ząbkami szylek moze życ długo, można go nawet wyprowadzić z wady zgryzu, jak moją Tusię. Teraz najważniejsze są korekty u weta znającego sie na uzębieniu szynszyli. A później dieta bogata w siano i zioła. On musi scierać ząbki.

Nie bardzo rozumiem co znaczy powiedzenie, że doktor cos mu tam podczas zabiegu zrobiła. Powiedziała ci co tam sie działo z zębami? Czy udała że coś się udało zrobić ale sama nie wiedziała co i dlaczego?

Jeszcze raz powtórzę, żądajcie od lekarzy rzetelnych informacji. Nie coś a konkrety, ząb po prawej/lewej był przerośnięty, spiłowaliśmy go, ułamaliśmy, jest teraz ok, czekamy na efekt. Była rana, nie było rany. Może go boleć, boleć nie powinno. To są konkrety.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
@owiabiks Walcz o Bratka,nie trać nadziei.Skoro coś zaczął jeść to wszystko może iść w dobrym kierunku,a test migdałka robiłaś?ziolka,czy sianko je?miał dokładnie oglądany pyszczek?RTG bylo robione?te ząbki to coś strasznego u naszych kochanych pupili.Trzymam mocno kciuki

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: problem z zębami trzonowymi,
« Odpowiedź #814 dnia: 13 Maj, 2014, 21:00 »
Dawno mnie nie było. Trochę przeszliśmy z Bratkiem. Przez ok. 5 tygodni karmiłam go strzykawką. W tym czasie oczywiście wizyty u 2 najlepszych specjalistów naraz, różnego rodzaju lekarstwa, pod różnym kątem - antybiotyk, bo może jakieś zapalenie, różnego rodzaju przeciwbólowe łącznie z lignokainą (nie wiem czy dobrze napisałam), cała masa wzmacniaczy. I nic, dalej nie jadł. Umówiliśmy się na kolejną narkozę, a tu niespodziewanie po tej wizycie Bratek podszedł do miski i zaczął jeść. Wolno i niezgrabnie, ale jednak. Coś mu tam dr Różańska podczas oglądania pyszczka zrobiła, ale nie spodziewała się, że to pomoże. Zabieg oczywiście odwołałam.
Teraz jest to inny Bratek, dużo chudszy, nie wszystko i nie zawsze je, ale jest wesoły. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie długo żył z tymi zębami, ale będziemy walczyć.

może lidokainę? działa miejscowo przeciwbólowo.
tak, dobre sianko (takie z grubymi dość twardymi i szorstkimi źdźbłami jak np. w zuzali,   itp) swietnie sciera ząbki. Czy krócej? pewnie zależy co to za problemy, jeśli przerost korzeni to być może, jeśli koron to niekoniecznie. Biedne są te nasze szynszyle z tymi ząbkami :( Mocno trzymam kciuki za Bratka i za Ciebie żebyś była silna i nie traciła nadzieji w tej walce kochana :*

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Nadzieja umiera ostatnia , walcz o Bratka... trzymam bardzo mocno kciuki :)

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: problem z zębami trzonowymi,
« Odpowiedź #816 dnia: 14 Maj, 2014, 09:40 »
Teraz jest to inny Bratek, dużo chudszy, nie wszystko i nie zawsze je, ale jest wesoły. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie długo żył z tymi zębami, ale będziemy walczyć.

Nie można tak mówić... zwierzaki mają ogromną wolę życia i wyczuwają nastrój opiekuna. Sama miałam przypadek kiedy weterynarz stwierdziła, że mojemu maluchowi zostały "2 dni życia" i zachęcała do uśpienia go. Rzekomo nie nadawał się do operacji, która jako jedyna mogła go uratować. Tak o niego dbałam, że obeszło się bez operacji, a futrzak umarł ze starości. Mimo, że był chudziutki, jestem pewna że był szczęśliwy. Co prawda musiałam wstawać co noc żeby go podkarmiać, ale było warto. Zobaczysz, Bartek jeszcze nie raz Cię zaskoczy  :tuli:

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline GregguPL

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Brak poprawy po przycinaniu ząbków
« Odpowiedź #817 dnia: 14 Maj, 2014, 12:34 »
Witam, moja szynszyla była jakieś dwa tygodnie temu u weterynarza (śliniła się i przestała jeść), który potwierdził przerost ząbków. Obciął je i dał szynszylkowi jakiś lek przeciwbólowy. Miał być podawany szynszylowi przez 5 dni. Jednak mam wrażenie że zabieg niewiele mu pomógł, szynszyl dalej jest chudy, smutny, stuka ząbkami, mało je i mało się rusza. Co robić?   

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Brak poprawy po przycinaniu ząbków
« Odpowiedź #818 dnia: 14 Maj, 2014, 12:43 »
No wiesz tak od razu to cudów nie będzie. Moja Psota chyba dopiero 2 tygodnie po korekcie zębów zaczęła wracać do siebie i przybierać na wadze. Po zabiegu też była trochę smutna, skołowana. Do tego chudzina, połowa tego co wcześniej. Dalej gryzła kraty, zgrzytała zębami.

A czy weterynarz, u którego byłeś jest specjalistą od gryzoni czy to taki zwykły? Moim zdaniem powinieneś iść z maluchem do kontroli. Można by też pokazać szynszylka innemu weterynarzowi.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2014, 12:45 wysłana przez 5zy5zka »

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline GregguPL

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak poprawy po przycinaniu ząbków
« Odpowiedź #819 dnia: 14 Maj, 2014, 13:02 »
Szynszylka była u weta polecanego z forum. Nie wiem w jaki sposób konkretnie ją badał ale twierdził że wystarczy przyciąć. Szylek je, ale wyraźnie sprawia mu to trudność.

Offline GregguPL

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak poprawy po przycinaniu ząbków
« Odpowiedź #820 dnia: 14 Maj, 2014, 14:08 »
Miał zraniony policzek, dlatego dostał leki przeciwbólowe.  Wet mówił, żeby do kontroli przyjść za dwa miesiące.  Nie wiem czemu myślałem że to mu zaraz po obcięciu minie. Nie mam tak dokładnej wagi w domu żeby go zważyć ale na oko jest dużo mniejszy niż był, ale myślę że bardziej nie chudnie, wet stwierdził że z wagą nie ma tragedii.

krecik

  • Gość
Odp: Brak poprawy po przycinaniu ząbków
« Odpowiedź #821 dnia: 14 Maj, 2014, 14:09 »
U mnie po korekcji poprawa jest od razu - jeszcze z narkozy się nie wybudzi - a już zaczyna jeść... Generalnie jest tak, że kilka dni może być nieco gorzej - zwłaszcza, jeśli przerastające zęby poraniły pyszczek.

Jeśli zęby nie były przycinane w narkozie, jest szansa, że najdalsze zęby mogły zostać niedokładnie przycięte. Natomiast jeśli to korzenie, to może być ciężko - bez zdjęcia RTG żaden weterynarz nie dokładnie jaki jest stan zwierzaka i co można poradzić. Przy przeroście korzeni może wystąpic konieczność usunięcia zęba/ów.

Powiedz mi skąd jesteś i u jakiego weterynarza byłaś ? W kwestii zębów wet wetowi nierówny...

Offline drzazga

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak poprawy po przycinaniu ząbków
« Odpowiedź #822 dnia: 14 Maj, 2014, 14:10 »
A robił prześwietlenie. W zeszłym roku po prześwietleniu Vikowych ząbków okazało się, że miał zapalenie wszystkich ząbków oprócz siekaczy. Nie mógł jeść i pić, tak że karmiłam go i poiłam strzykawką, a w między czasie były zastrzyki, krople itp.
Na szczęście udało się Vika wyleczyć, bo był już prawie po drugiej stronie.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2014, 14:12 wysłana przez drzazga »

31 maj 2019 - dzień w którym odeszła Przecudnej Urody Dziewczyna Luka :-(((((((

6 czerwca 2019 - jedenaście miesięcy jak nie ma Gustava.
7 czerwca 2019 - było by 114 miesięcy z Gustavem.
10 czerwca 2019 - sto cztery miesiące z Vikiem.
23 czerwca 2019 - było by sześćdziesiąt dwa miesiące z Luką.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Brak poprawy po przycinaniu ząbków
« Odpowiedź #823 dnia: 14 Maj, 2014, 14:15 »
pytanie które ząbki przyciał wet? przednie czy trzonowe? Jak przyciał same przednie to problem lezy w trzonowych, jesli one przerastają to przednie są tego objawem nie przyczyną. Zapytaj weta co dokładnie przyciał.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
Odp: Brak poprawy po przycinaniu ząbków
« Odpowiedź #824 dnia: 14 Maj, 2014, 14:23 »
Wydaje mi się, że kontrola co 2 miesiące, zwłaszcza przy takim stanie zwierzaka, to stanowczo za dużo. Lepiej idź z nim jak najszybciej.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

 
Problem z "nowymi"

Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1490
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 01:19
wysłana przez M___M
Problem z kupnem karmy w małej miejscowości -> zakupy przez Internet

Zaczęty przez IlonaDział Żywienie

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5781
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 23:34
wysłana przez greatdee
Woliera na metr pięćdziesiąt i problem z półeczkami - skąd wziąć ? [Wrocław]

Zaczęty przez TanDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4685
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2010, 22:06
wysłana przez Basia_W
problem- szynszylek leży i nie reaguje, ciężko oddycha

Zaczęty przez szynszylolDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3546
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2014, 22:28
wysłana przez marcsl
Problem z Szynszylem - ospałość, praktycznie brak aktywności.

Zaczęty przez Nogad_21Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 17143
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2010, 10:27
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal