19 Kwi, 2024, 19:25

Autor Wątek: Pyłek pszczeli, pyłek kwiatowy  (Przeczytany 33858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Pyłek pszczeli, pyłek kwiatowy
« Odpowiedź #100 dnia: 13 Gru, 2010, 22:42 »
"po pierwsze to zarodek męski kwiatostanu a więc absolutnie nie nadaje się dla samiczek"

Bardzo zdziwiło mnie to stwierdzenie, przecież szynszyle jedzą non stop pyłek kwiatowy a to w sianku, czy w kwiatach ziół, dlaczego męskie zarodki miałyby być szkodliwe dla samiczek  :???:. Może samczyki nie powinny jeść kwiatostanów z żeńskimi słupkami ?
Zaintrygowała mnie ta wypowiedź, może ten ktoś posiada jąkąś konkretną wiedzę, ale na chwilę obecną nie wiem co mam o tym sądzić.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Pyłek pszczeli, pyłek kwiatowy
« Odpowiedź #101 dnia: 14 Gru, 2010, 18:32 »
niemożliwe, pyłek jest trawiony, nie może mieć po przetrawieniu wpływu na gospodarke hormonalna szynszyla^^ Pyłek przerabiany jest na miód przez pszczółki w procesie wstepnego trawienia śliną tychże owadów i ludzie tez jedza miodek i pyłek i nikomu to nie zaszkodzilo. Przypuszczenia że jest zabroniony, to tak jakby porównać, żeby kobieta była zdolna do zajścia w ciążę przez połkniecie spermy. Troche archaiczne myślenie, no nie :)
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2010, 18:34 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pyłek pszczeli, pyłek kwiatowy
« Odpowiedź #102 dnia: 14 Gru, 2010, 18:36 »
niemożliwe, pyłek jest trawiony, nie może mieć po przetrawieniu wpływu na gospodarke hormonalna szynszyla^^ to tak jakby kobieta była zdolna do zajścia w ciązę przez połkniecie spermy.

ale mogą być fitohormony :) np w soi są żeńskie fitohormony które łykają sobie kobitki po menopałzie :P niby też trawione a na gospodarkę hormonalną mają wpływ - nie mniej jednak, u facetów łykających fitohormony nie ma żadnych zmian :) ale z 2giej strony, fitohormony z piwa wpływają na odkładanie się tkanki tłuszczowej u meżczyzn w sferach typowych dla kobiet {brzuch, boczki, piersi}

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Pyłek pszczeli, pyłek kwiatowy
« Odpowiedź #103 dnia: 14 Gru, 2010, 22:48 »
spożywanie zbyt dużej ilości soi przez mężczyzn prowadzi do obniżenia ilości plemników i jakości spermy ze względu na izoflawonoidy, a co do pyłku to niestety nie wiem, jednak samo to że to zarodek męski kwiatostanu do mnie nie przemawia... jeśli coś jest szkodliwe w nadmiarze, nie oznacza to że w rozsądnych ilościach nie można tego spożywać(jak piwo czy soja, albo np. czekolada ;) )

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: Pyłek pszczeli, pyłek kwiatowy
« Odpowiedź #104 dnia: 16 Gru, 2010, 09:54 »
niemożliwe, pyłek jest trawiony, nie może mieć po przetrawieniu wpływu na gospodarke hormonalna szynszyla^^ Pyłek przerabiany jest na miód przez pszczółki w procesie wstepnego trawienia śliną tychże owadów i ludzie tez jedza miodek i pyłek i nikomu to nie zaszkodzilo. Przypuszczenia że jest zabroniony, to tak jakby porównać, żeby kobieta była zdolna do zajścia w ciążę przez połkniecie spermy. Troche archaiczne myślenie, no nie :)
Dodajmy, że na dodatek spermy nie rodzaju ludzkiego ale np delfina.   [pajacyk]

niemożliwe, pyłek jest trawiony, nie może mieć po przetrawieniu wpływu na gospodarke hormonalna szynszyla^^ to tak jakby kobieta była zdolna do zajścia w ciązę przez połkniecie spermy.

ale mogą być fitohormony :) np w soi są żeńskie fitohormony które łykają sobie kobitki po menopałzie :P niby też trawione a na gospodarkę hormonalną mają wpływ - nie mniej jednak, u facetów łykających fitohormony nie ma żadnych zmian :) ale z 2giej strony, fitohormony z piwa wpływają na odkładanie się tkanki tłuszczowej u meżczyzn w sferach typowych dla kobiet {brzuch, boczki, piersi}
Serio z tym piwem? Załamany jestem.  :icon_frown:
Ale pić będę. Na klacie mi się przyda.


spożywanie zbyt dużej ilości soi przez mężczyzn prowadzi do obniżenia ilości plemników i jakości spermy ze względu na izoflawonoidy, a co do pyłku to niestety nie wiem, jednak samo to że to zarodek męski kwiatostanu do mnie nie przemawia... jeśli coś jest szkodliwe w nadmiarze, nie oznacza to że w rozsądnych ilościach nie można tego spożywać(jak piwo czy soja, albo np. czekolada ;) )

Nic tylko wcinać mięso i serki. :D
Swoją drogą zauważyłem, że sporo kobiet z forum doskonale zna kwestię zależności ilości nasienia od jedzenia. Bardziej niż my sami. Co w zasadzie nie wiem czy mnie cieszy czy smuci. Podejście macie zdrowe do życia uważam.  [polecam]


/Robus_pl edytuj :)
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2010, 18:10 wysłana przez Mysza <")))/ »

Robus

Offline nermul

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pyłek pszczeli, pyłek kwiatowy
« Odpowiedź #105 dnia: 19 Lut, 2011, 16:40 »
witam mam pytanie.
zakupiłem pyłek kwiatowy ale w takiej formie jak na tym zdięciu http://www.pasieka-lapinski.pl/produkty_inne.html
czy taki pyłek jest dobry? i jak i w jakiej formie go podawać?

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Pyłek pszczeli, pyłek kwiatowy
« Odpowiedź #106 dnia: 19 Lut, 2011, 22:10 »
 Ja daje 2 razy w tygodniu i 2 razy w tygodniu zarodki pszenicy.
Wysypuje na reke i tak zjadaja .

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Pyłek pszczeli, pyłek kwiatowy
« Odpowiedź #107 dnia: 20 Lut, 2011, 19:04 »
ja podaje codziennie/co dwa dni, na wybiegach jako smakołyk z ręki a więc nie za dużo, dosłownie szczyptę na łepka :)

PS: proszę, nie dublujmy tematów, bo to później dodatkowa robota dla moderatorów :(

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline nermul

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pyłek pszczeli, pyłek kwiatowy
« Odpowiedź #108 dnia: 20 Lut, 2011, 19:11 »
strasznie przepraszam...nie zauważyłem tego...
/nie szkodzi :) ale warto szukać w wyszukiwarce :) lepiej się bowiem dopisać do istniejącego tematu niż zakładać nowy. *
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2011, 19:13 wysłana przez dream* »

 

Ogród Kwiatowy Szynszyli

Zaczęty przez dream*Dział recenzje: pokarmy i przysmaki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3309
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2009, 18:12
wysłana przez anetka
Gdzie można kupić : siemię lniane,zarodki pszenne, pyłek pszczeli?

Zaczęty przez Olcik :)Dział Żywienie

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10327
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 23:38
wysłana przez Olcik :)
Zarodki pszenne, pyłek pszczeli, siemię lniane, roboran H

Zaczęty przez najednejzplazDział Żywienie

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2585
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2016, 23:36
wysłana przez najednejzplaz
SimplePortal