28 Mar, 2024, 13:15

Autor Wątek: szynszyle i inne gatunki: psy, szynszyle i koty, świnki morskie, koszatniczki, króliki...  (Przeczytany 80626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Ja natomiast kota miałam wcześniej niż szylka ;p Obwąchiwali się....kot właził do klatki Mańka xD Potem zauważyłam, że szylek chodzi za kotem ;p I tak po tygodniu, to już spał wtulony w niego ^^ Pamiętaj, że ludzie mają prawo kogoś nie tolerować, bo po prostu go nie lubią. No tak samo jest ze zwierzakami mogą się nie polubić, ale pewnie uda Ci się ich pogodzić.

p.s; uważaj! xD Mój kot na początku polował na Mańka z wielkimi źrenicami ;p

Pozdrawiam ^^

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline janek1815

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ja jednak widzę że może być z tym problem jak by na to nie patrzeć to kot ma instynkt łowcy. Mogą się lubić jednak pewnego dnia może się to zmienić na niekorzyść szynszyli. Bałbym się pozostawić ich razem na wybiegu.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
dream* dzięki za radę,chyba tak zrobię i zobaczę jak to będzie.Co do Twoich zdięc to pamiętam jak kiedyś na nie patrzyłam i i bardzo mi się podobały  :brawo: . Chciałabym aby się zaprzyjazniły :) Ja będę obcinac kociakowi pazury,w przeciwnym wypadku Daniel (mąż kochany :)) się nie zgodzi na kociaka. Więc pazurami krzywdy nie zrobi. Może dziś wieczorem pojadę o mamy po niego...tęsknie za jego słodkim mru mruuu :)

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
napiszę zakończenie tej historyjki ....nie będę miała kotka.Niestety :( Szynszyle go nawet zaakceptowały i myślę,że byłoby dobrze,ale niestety mój mąż naprawdę szczerze nie lubi kotów i byśmy się kłócili o niego.Będę się z nim bawic jak będę u mamy. Szkoda mi bardzo.....kotek jest spokojny i nadawałby się do bloku ....ehhh tak żałuję ale trudno nie można miec wszystkiego....:(

Teraz myślę nad przygarnięciem trzeciej kuleczki....może z fermy jakieś biedactwo.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Aniu, szkoda, że mąż taki nieugięty, dziwię się, że nie wymiękł mając pare dni małego słodkiego kociaka ale trzeci szynszylek to też całkiem fajny kompromis ;-)
no i wilk syty i owca cała, nie smuć się. ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Mam pytanie. Czy jest możliwe, żeby kot zaprzyjaźnił się, albo chociaż, jakby to powiedzieć, nie traktował szylki jako obiadu? :) Czy ktoś z was ma kota i szylkę?

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2007, 17:14 wysłana przez dream* »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Dream*, ma kotkę i 2 szynszyle. Myślę, że Ci wszystko opisze sama jak upora się z chorobą Yukiego :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Ja mam 2 koty i starsza 6-letnia to się moich szyli boi, a mała 7-miesięczna często przesiaduje pod klatką, zjada siano i granulat, a czasem wkłada łapy między pręty i próbuje dotknąć myszy, na szczęście bez pazurków. Tą starszą wzięłyśmy jak miała 3 tygodnie i jako takie małe kociątko nie miała styczności z żadnymi myszami i ptakami. Ta mniejsza zamieszkała u nas w wieku 3-4 miesięcy i już wtedy miała wykształcony instynkt łowcy, szczególnie, że przez ten czas zdąrzyła nauczyć się wiele od mamy i innych kotów, z którymi przebywała. Dlatego już raczej nie da się jej oduczyć, że na szyle się "nie podnosi łapy", ale faktycznie czasem zostaje dziabnięta w łapkę i zwiewa gdzie pieprz rośnie :) Jeśli masz bojową szylkę, to jestem pewna, że poradzi sobie z kotem ;)

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
A czy myślisz, że 7 tygodniowy kot ma już instynkt? Myśle, że moje szylki raczej nie są bojowe, a raczej ciekawskie. Mówie to po obserwacji tego jak reagują na psy. Jeden mój pies zawsze się nimi interesuje i wtedy raczej uciekają. Drugi sam ucieka i wtedy one się interesują :)

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
7 tygodni to nie jest tak dużo, ale też zależy gdzie się wychowywał? Bo jeśli to taki kociak z podwórka to mógł już podpatrzyć jak mama poluje, sam pewnie nie próbował i jest też jeszcze bojaźliwy, więc moim zdaniem nie będzie atakował szyli :)

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
A czy myślisz, że 7 tygodniowy kot ma już instynkt? Myśle, że moje szylki raczej nie są bojowe, a raczej ciekawskie. Mówie to po obserwacji tego jak reagują na psy. Jeden mój pies zawsze się nimi interesuje i wtedy raczej uciekają. Drugi sam ucieka i wtedy one się interesują :)



to jest tak, że każdy kot od urodzenia ma instynkt łowiecki ;) moja kicia też ma bardzo silny. Sęk w tym jak zaklasyfikuje w domu nowe zwierze.
Albo jako nowego domownika, albo jako intruza do odłowienia.
Młode koty bawią się przecież ze soba i gryzą w kark z całych sił, problem w tym, że młode osobniki nie mają wyczucia tak jak starsze więc mogą niechcący w zabawie zrobić krzywdę.

Ja to zrobiłam tak, że przyniosłam szynszyla, dałam obwąchać rocznej kici, ta się go bała ale po oswojeniu się z przerośniętą myszą bardzo się zaprzyjaźnili, nawet spali razem. Kot ani razu nie wystawił pazurków w stosunku do moich szynszyli, po prostu, traktuje ich jako domowników i to slabszych od siebie a więc delikatniejszych i dlatego jej zabawy są bardzo delikatne {nie to co zabawy z człowiekiem} Teraz Filip trochę gania kicie, nie wiem czemu, ale kiedyś ich przyjaźn była naprawdę piękna: zdjęcie ;) teraz boi się szynszylich pyszczków bo wie, że moga ugryźć ale Yukiego dalej ślini po grzbiecie ;) jak się go przystawi tyłem do kociego pyszczka, zaś z samiczką wczoraj nawet spała przytulona liżąc jej grzbiet ;) jako, że Yuki i samiczka są mniej pedantyczni na pnkcie futerka to nawet nie uciekają ;) musze nakręcić film jak samiczka śpi z kotką bo to coś cudownego ;)

pisałam też o tym tu

na prętce nakręciłam film na którym widać kto dominuje w związku kot-szynszyla
Za to prezentuje zdjęcia: 1 , 2 , 3 ps: już widzę wątek w 'szynszyle potrzebują pomocy' 'zabierzcie samiczkę od dream* mieszka w chomiczej klatce ;) uspokajam was, że przeniosłam ją do dużej ale była tam bardzo poddenerwowana, płochliwa itp więc wróciła do tej bo tylko w tej czuje się na tyle pewnie żeby polegiwac brzuchem do góry a to teraz ważne. Przy okazji chciałam się pochwalić jaka wielka pannica się z niej zrobiła przez te dwa miesiące kiedy u mnie jest i jaka ładniusia ;) nie do poznania, prawda? ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2007, 21:59 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Jej... Wyglądają uroczo :) Też bym chciała, żeby moje zwirzaki tak się lubiły, ale zadowole się tym, że się nie pozabijają :) Dzięki Dream* za ten wyczerpujący post.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Komu jak komu Dream*, ale Tobie to chyba nikt nie zarzuci że w złej wierze trzymasz samiczkę w chomiczej klatce ;-) dla samiczki w ciąży pewnie to nawet bezpieczniejsze niż duża klatka z półkami  :???: boskie zdjęcia, cóż za zamiana miejsc ;-)

Lola, mój owczarek niemiecki "boi się" szylek, więc myślę Twój kotek też "zgubi" instynkt i będzie bardziej ciekawski jak agresywny :-)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
[OT]Ona tam gruba jest, a nie w ciąży ;D Dream ją po kryjomu tuczy i tylko kit nam wciska :p[/OT]

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline Astrid

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Franciszek
Witam, otrzymałam szynszylka jakieś 3 dni temu, dużo tu czytam jak z nim postępować i naszło mnie jedno pytanie: mam świnkę morską (ok. 3 letnią) i czy mogą być razem puszczane na wybieg po pokoju? (oczywiście jak młody się już przyzwyczai do swojego nowego miejsca zamieszkania). Pozdrawiam Was wszystkich i Waszych milusińskich.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Oczywiście możesz je razem puszczać i obserwować czy nie są w stosunku do siebie agresywne. Szynszyla jest szybka i nawet jeśli świnka będzie chciała jej coś zrobić to zdąży uskoczyć. Całkiem możliwe że po pewnym czasie zostaną przyjaciółkami  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Astrid

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Franciszek
Moja świnka jest bardzo spokojna i bardzo pokojowo nastawiona do otoczenia, nawet bała się mojej szczurzycy (która odeszła do nieba dla szczurków jakiś czas temu :( ), natomiast Franek jest dosc ciekawska kulką niewykazującą agresji,  więc mam nadzieję, że się dogadają.

IRON

  • Gość
Jak ja moja kuzynka włożyła swojego królika do klatki do szylki-Pipi to on sie dziwnie patrzył, a ona po nim skakała  :brawo: Myśle że szynszyle bardzo lubią się bawić z królikami  :D

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 10 Gru, 2007, 18:58 wysłana przez dream* »

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
To takie śmieszne? Oni się bali! Boże co ty wyprawiałeś?! A obsikiwanie przez szyle, nie jest przyjemne. To jest jej obrona. Człowieku, zastanów się co Ty w ogóle robisz?! 

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

IRON

  • Gość
Na początku obydwa zwierzaki się bali, ale potem już przyzwyczajili się do siebie i lubią się teraz bawić

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Mój szylek jest u mnie już dwa lata. Niedawno mialo miejsce wielkie wydarzenie - wprowadzil się do nas półroczny, bury, cudem uratowany kocurek. Wyleczony z kociego kataru (choroba potencjalnie śmiertelna dla młodych kotów) przeze mnie samą, co bylo dużym osiągnięciem :D. Trafił do cieplego, niedużego schowka - graciarni. Miał legowisko, miski, jedzenie i mnóstwo miłości. Po szczepieniach, odrobaczeniu i kastracji zabrałam go na pierwsze oględziny domu. Jackie Sparrow (imię po moim ulubionym bohaterze filmowym) od razu pomknął do mojego pokoju, w stronę klatki szylka. Reakcja Niuchacza na przybycie nieznajomego była piorunująca - nigdy nie widziałam tak agresywnego zachowania u szylka. Podchodzący z badawczo wysuniętym nosem kot został zaskoczony wścieklym prychaniem i piskami Niusia. Spłoszony Sparruś uciekł i tak wyglądało ich pierwsze spotkanie.

Minęło już trochę czasu i zachowanie ani jednego, ani drugiego zwierzaka nie uległo zmianie. Niuchacz nadal reaguje rzucaniem się na kratki i piskami, a kot odsuwa się i patrzy na niego z ciekawością. Kilka razy widziałam, jak łapa kota znalazła się niebezpiecznie blisko szylka. Caly czas ich  spotkania są pod moją kontrolą. Marzę o tym, żebym nie musiała już zamykać drzwi przed Jackim, który pomiaukuje i skacze na klamkę.

Bardzo proszę o pomoc, zwłaszcza tych forumowiczów, ktorzy mają koty, a jest ich wielu :D.
    Jelonka&Niuchacz&Jackie


/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2007, 20:23 wysłana przez Mysza <")))/ »

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

IRON

  • Gość
newbielink:http://iron.wrzuta.pl/film/bUC13aAm9y/szynszyl_i_krolik [nonactive]

newbielink:http://pl.youtube.com/watch?v=PJJigm3EaRU [nonactive]   

obczajcie sobie to  :D

Offline doruś

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Frożek i Krecik :)
U mnie kontakt z kotem wygląda tak: Blondyn (kot) idzie przez cały pokój ocierając się o wszystko a przy klatce z szylami robi wielki łuk i idzie dalej się trąc...dlaczego omija klatkę? Frożek ile kroć go dopadnie to wyrywa mu sierść przez kraty...Czasami Blondyn siedzi i przygląda się, czasami odwazy sie i dotyka łapką klatkę, ale reakcja Frożka jest natychmiastowa! gdyby mógł przeciągnął by kota przez kraty do środka  [kotek_pije_mleczko]
Kiedyś Frożek nawiał z mojego pokoju i poszedł sobie do pokoju brata w którym na łóżku spał kot. Bondym jak go zobaczył to szybko zeskoczy z łóżka przeskakując Frożka i czmychną z pokoju...  :lol:

Przepraszam za błędy....

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
No cóż, pozostaje mi czekać, bo odzew trochę malutki... Czy u kogoś kot i szynszyl były puszczane razem na wybieg ? ja ciągle się boję o szylka, raz próbowałam go wypuścić z kotem na rękach. Niuchacz nic sobie z tego nie robił, galopując po pokoju, a kot wyrywał mi się tak mocno, że w końcu musiałam go zabrać do innego pokoju.

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
jelonekiniuchaczek, napisz na listę dyskusyjną, tam dziewczyny mają i koty i szynszyle, które biegaja po pokoju razem i to szynszyle są górą wrazie przeganiania i bójek :wink:

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

filmy absolutnie myszowate :) i inne myszowate arcydzieła

Zaczęty przez ZieffkaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8083
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2009, 00:43
wysłana przez Zieffka
Kolby różano-kokosowe i inne, dlaczego kolby są niezdrowe

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Żywienie

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 31669
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2016, 08:35
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
Kołowrotek z animalia.pl - przeróbki, mocowania i inne patenty na dobrą zabawę dla szylek...

Zaczęty przez jelonekiniuchaczekDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 14991
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 17:15
wysłana przez gosiekpunk
parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.

Zaczęty przez beciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 38861
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 16:36
wysłana przez Nogad_21
[KOSZALIN i okolice / inne miasta] Szynszylowe panny szukają domu

Zaczęty przez Wilczy DeszczDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3049
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2018, 20:29
wysłana przez dream*
SimplePortal