28 Mar, 2024, 22:55

Autor Wątek: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra  (Przeczytany 237771 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
Po kupnie mojego szynszyla jakieś 2 tygodnie puźniej okazła sie ze ona ma grzybice ;( wyleczyąłm go a teraz dam wam porade!

Jeśli wasz szynszyl łysieje gdziekolweik najczęściej zaczyna sie od łapek jesli te miejsca są zaczerwienione czasami pokryte białym nalotem to napewno grzybica!!! Musiie pomóc szynszylowi. Zwierzątko chore często sie drabioe i przezto rosprzestrzenia chorobe na ciało. Należy chore miejsca smarować maścią PIMAFUCORT do nabycia w aptece bez recepty mojemu szynszylowi bardzo pomogło a był bardzo łysy. Jednak radze dotykać szynszyla w rękawica ja tego nei robiłam i ja sama miałam grzybice na ręce. Jeśli chcecie cos ejsze wiedziec anpiszcie nr gg 1551191

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sie, 2003, 21:09 »
Ja bym raczej polecala Imaverol, do kupienia tylko u weta. A pozatym jesli szylek ma grzyba to nie ma co samemu tego leczyc, tylko udac sie do weta bo sa rozne masci na grzyba jedna o silniejszym dzialaniu inna o slabszym itp. wiec nie ma co sie zabawiac w doktora tylko szybko udac sie do weta :)
Ja tez mialam grzyba od mojej Dianki, bo ona czesto mi siedzi na lewym ramieniu i jak miala grzyba to tez siedziala i potem mialam grzyba na policzku, straszna sprawa :/

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sie, 2003, 11:23 »
Zareagowalam normalnie ;;) Nigdzie nie napisalas ze udalas sie do weta.
A pozatym zdaniem "Należy chore miejsca smarować maścią PIMAFUCORT do nabycia w aptece bez recepty" sugerujesz ze trzeba samrowac wlasnie ta mascia, a przeciez nie u wszystkich szylek to skutkuje i nie doswiadczeni wlasciciele szylek moga pomyslec ze wlasnie ta mascia nalezy smarowac.
I wcale nie twierdze ze bawisz sie w doktora ;;) Ciesze sie ze udzielasz sie na forum :)

Offline Rysa

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Gru, 2003, 21:50 »
Witam wszystkich  :!:
pierwszy post, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz :P
Mam problem z moją szynszylą i gorąco proszę Was o pomoc-nie wiem co jej może być...Otóż mój maluch ma przerzedzoną spodnią część ogonka (dodam,że włoś jest o wiele krótszy na jego całej długości-chodzi mi o jego spód) a sam stworek często się drapie i gryzie. Nie zauważyłam łysienia, białego nalotu ani zaczerwienienia więć czy to może być grzyb ?Co prawda byłam u weterynarza ponieważ szynszyl miał przytrzaśnięty ogonek (takiego biedaka kupiłam) i zwróciłam weterynarzowi uwage na sierść ale on nie stwierdził zmian skórnych...Błagam pomóżcie  :wink:

Pozdrowienia dla wszystkich !!!
 # --# --# --# --# --->  :-)   <# --# --# --# --# ----

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Gru, 2003, 16:49 »
Luna szylke musisz dobrze opatulic zanim z nia wydziesz, zeby sie czasem nie przeziebila albo nie dostala zapalenia pluc!!! Ja zawsze robie tak, ze biore taka mala klatke dla krolika cala wyscielam 2 kocami i takim kozuchem, ze wiatr w ogole tam nie dociera, a miejsca zostaje tak malo, ze ledwo moze sie ruszac.

Offline Rysa

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Gru, 2003, 17:08 »
chmmm...jeszcze nie byłam ale rozmawiałam z osobą, która hoduje szynszyle i niby wszystko okey a ogonek powinien sie zregenerować. Możliwe, że ogonek jest jaki jest bo kupiłam szylka z przytrzaśniętym ogonkiem i miał go smarowanego jakimś płynem i ta końcówka przytrzaśnięta (ok. 0,5 cm) odpadła...powinno być dobrze . Ale jakby sie dzialo coś alarmującego to:   tatuś# --->samochód-# -->i do weta   :lol:

Pozdrowienia dla wszystkich !!!
 # --# --# --# --# --->  :-)   <# --# --# --# --# ----

Offline Rysa

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Gru, 2003, 17:16 »
Może ja się nie znam, ale zdaje mi się, że szylki pasożytów nie mogą  mieć (gdzieś czytałam, że za gęste futerko) ale możliwe np. iż w pomieszczeniu jest za wysoka temperatura albo piasek do kąpieli nie taki ? Wiecie - ze mnie żaden "znawca", bo szylkę mam od miesiąca i mam z nią podobny problem ale wszystko na dobrej drodze ;-)  Luna !- życzenia zdrowia i oswojenia dla szylki i Ciebie  :!:

Pozdrowienia dla wszystkich !!!
 # --# --# --# --# --->  :-)   <# --# --# --# --# ----

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Gru, 2003, 22:20 »
gdzies słyszałam ze szylki często zapadaja na choroby skórne,grzybica nie jest u nich rzadkościa.Lepiej zapobiegac wiec niez leczyc.Raz po raz do kąpielowego piaseczku dodac puder przeciw grzybiczy,taki dla sportowcow do stop.  :D

Offline Rysa

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Gru, 2003, 15:32 »
hej...o tym pudrze to nie słyszałam...trzeba by sie w niego zaopatrzyć - ile tego sie dodaje do piasku ?

Pozdrowienia dla wszystkich !!!
 # --# --# --# --# --->  :-)   <# --# --# --# --# ----

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Gru, 2003, 15:44 »
No pewnie ze trzymamy. Powiedz wetowi zeby zrobil badanie na grzyba, bo nie zawsze musi byc zaczerwienienie i luszczaca skora. Moze to byc tez na tle psychicznym, moja Dianka tez sie sama okalecza.

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Gru, 2003, 15:56 »
Mozna go kupic w aptece nazywa sie DAKTARIN tylko pamietaj ze w pudrze zeby mozna bylo dosypac do piachu :) Ale z tym tez nie nalezy przesadzac to w koncu strasznie pyli a szylki nie powinny tego wdychac gdyz to znow zle dziala na uklad oddechowy, mysle ze raz na miesiac wystarczy i nie duzo tego pudru.

Offline Rysa

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Gru, 2003, 20:21 »
JESTEM !!!
Więć tak:
zapakowałam malca, wzięłam kierowce-# -->tatuś   i do weta. O dziwo okazało się, że to całkiem dobry wet, posiadający sporą wiedzę na temat zwierząt futerkowych a nawet szylków. Niestety mój stworek ma grzyba   , ale najprawdopodobniej przez to, że tamten wet dał zły antybiotyk negatywnie działający na wątrobę. Popsikał grzbiet jakimś specyfikiem i dał kropelki "dopyszczne"   2 kropelki raz dziennie (chyba na tą wątrobę-jeszcze nie wiem jak sobie poradze z ich podaniem...). Za dwa dni jade ponownie. Wszystko na dobrej drodze .... Juuuuuuupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii     
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz, 2007, 12:10 wysłana przez Mysza »

Pozdrowienia dla wszystkich !!!
 # --# --# --# --# --->  :-)   <# --# --# --# --# ----

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Gru, 2003, 14:35 »
Szczescie w nieszczesciu to to ze to tylko grzyb :) Masz szczescie ze szylek sie nie okalecza ;;) Co do kropelek to najlepiej podawac pipetka, moza to kupic w aptece pod nazwa zakraplacza do oczu. Tylko pamietaj zeby nie za szybko bo szylek moze sie zaksztusic.

Offline Rysa

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Gru, 2003, 21:46 »
Dzięki Pat. A co do kropelek :
Cytuj

Co do kropelek to najlepiej podawac pipetka

te krople mają specjalną końcówke, że można od razu z buteleczki-po prostu nie wiedziałam czy po dobroci weźmie (jakby mu nie smakowało to trzeba by bylo zabrać na rece a wiadomo...)ale na szczęście pije...chyba nawet mu smakują...heheh całe szczęście  :!:

Pozdrowienia dla wszystkich !!!
 # --# --# --# --# --->  :-)   <# --# --# --# --# ----

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Gru, 2003, 17:08 »
Rysa mozesz mi podac nazwe tych kropelek???

Offline Rysa

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Gru, 2003, 21:31 »
Więc kropelki to Wita-Vet. a co do szylka byłam wczoraj u weta. Znowu opsikał go czymś do zasuszenia grzyba i kazał dawać jakiś preparat z cynkiem i wit. A.Jade ponownie za tydzień...

Pozdrowienia dla wszystkich !!!
 # --# --# --# --# --->  :-)   <# --# --# --# --# ----

Emi8

  • Gość
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Sty, 2004, 18:57 »
Pimafukort to bardzo dobra maść na różnego rodzaju grzyby. Jest polecana przez wielu lekarzy i dermatologów i ginekologów...i przez wetów też.
Jest silna i szybko leczy. Więc nie widzę problemu.

Offline AgaJ

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Mar, 2004, 16:30 »
Witam wszystkich obecnych lub nie. Mam dwa szynszylki, od prawie tygodnia :D . Musze przyznac że zafascynowały mnie i pokochałam je od pierwszej chwili. Maja pół roczku i kupiłam je przez allegro. Zauważyłam ostatnio że samczyk ma mały ubytek futerka przy nosku, kpod wąsikami (wielkości pouszka małego palca). Zaniepokoił mnie ten fakt i chciałabym wiedzieć co to jest i jak to leczyć. Znajomy weterynarz do którego dzwoniłam mówił że to objaw stresu związanego ze zmiana otoczenia lub grzybica. jestem zmartwiona i nie wiem czym leczyc maluszka. prosze was bardzo o podpowiedź. Z góry dziękuję

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Mar, 2004, 16:55 »
Tak wiec jak powiedzial wet moze to byc grzybica, objaw stresu... moze i tez ale szylki najczesciej "puszczaja" futro gdy sie za nie zlapie a one sie bardzo zestresuja a nie wyobrazam sobie zeby ktos go zlapal tam za tak ktorka siersc.
Pozatym grzybica najczesciej zaczyna sie od pyszczka.
Mozemy powiedziec czym leczyc ale i tak bediesz musiala isc wykupic to do weta, bardzo polecanym srodkiem jest np. Imaverol (kupic mozna tylko u weta), mozna tez leczyc plynem Lugola, ale u mioch szynszyl wogle nie pomogl i jeszce zabarwil wszystko na zolto, a pozatym jest potrzebna recepta.
A tak wogle to serdecznie witam na forum :)

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Mar, 2004, 14:52 »
Mozna kupic zwykly Daktarin w pudrze (jest to preparat dla ludzi) i dosypywac, a ile kosztuje to dokladnie nie pamietam ale cos ok. 16-20 zl chyba.
A czy jestes pewna ze to grzybica??

Offline AgaJ

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Mar, 2004, 17:15 »
dziękuję za szybka odpowiedź. Na 100% jest to grzybica, która w dodatku powstała na tle nerwowym bo szynszylki mam od dwóch tygodni, a kupiłam je na allegro. Mają pół roczku, jest to rodzeństwo....i właśnie oba się po mnie wspinają.  :D
potrzebuja trochę czsu zeby  sie oswoić. Są niesamowicie sympatyczne. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.
agajuziuk@go2.pl

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Mar, 2004, 18:40 »
Aga co do pudru przeciwgrzybicznego to jesli jest stosowany samodzielnie u szynszyli to jest malo skuteczny chyba ze grzybica jest bardzo slabiutka, jak wyglada skora?? Czy sa jakies zaczerwieniena strupki albo luszczaca skora, czy tylko lyse placki??
Gratuluje zdobycia zaufania szylek, ale uwazaj bo grzybica mozesz sie zarazic!!!! Ja kiedys zarazilam sie od mojej Dianki!! Najlepiej zawsze "po szylkach" myj rece i czesto dezynfekuj pomieszczenia gdzie biegaja (mycie podlogi, kredensow, jesli po nich biegaja).
Cytuj

dziękuję za szybka odpowiedź

Nie ma za co, po to tu jestesmy aby sobie pomagac ;;)

Offline madlen

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 151
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.madlen-r.blog.pl
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Mar, 2004, 18:52 »
blagam pomozcie.wlasnie zauwazylam ze mojemu szylkowi brakuje czesci futerka u nasady ogonka,ale na pyszczku wszystko ok.na pewno pojde do weta,ale powiedzcie płoszę ile to moze kosztowac (jesli to grzybica)  :(  :(  :(

be yourself...be wild...
            ;)

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Mar, 2004, 20:37 »
wizyta z 20 zł i masc z 15-20

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Mar, 2004, 12:59 »
Zalezy jak wet sobie policzy, u mnie np wizyta 10 zl, a np Imaverol do leczenia to 10 zl za 5 ml.

 
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45012
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
sucha skóra na stopach szynszyla, jak leczyć, jak zapobiegać..?

Zaczęty przez Iza13Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5163
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2005, 13:04
wysłana przez Jelonek
wciąganie penisa w brzuch i prawdopodobnie grzybica? / czarna seria

Zaczęty przez dream*Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13070
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2012, 22:04
wysłana przez dream*
Zaczerwieniona skóra - czego może być objawem?

Zaczęty przez asa111Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1499
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2015, 11:09
wysłana przez Pańcia
Czy szynszyla może zaraźić się grzybicą od człowieka lub psa??

Zaczęty przez paulina1424Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3795
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2008, 19:17
wysłana przez coolmamcia
SimplePortal