hypothetical
28 Mar, 2024, 19:32

Autor Wątek: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra  (Przeczytany 237759 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #125 dnia: 11 Sie, 2005, 09:54 »
Jeżlei to drapanie sie rzeczywiscie jest nasilone (nie takie zwykłe - relaksacyjno -higieniczne) to moze być też alergia, np. pokarmowa.
Albo na siano, albo na coś nowego w otoczeiu - detergenty, pyłki, cokolwiek.

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline bodek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #126 dnia: 23 Gru, 2005, 11:24 »
Dwa dni temu do mojego stadka dołączył troszkę zaniedbany standardzik. Byłam z nim u weta ( ale nie gryzoniowego) ale do końca nie wiemy co to jest moze ktoś się zetknął z czymś takim.
Znam historię tego szylka bo obserwowałam go około 2 tygodni zanim zabrałam go z miejsca gdzie miał nie najlepsza opiekę. Więc na początku widziałam na puszczku koło noska jakieś malutkie jakby wyłysienie. Gdy o nie zapytałam usłyszałam, że pewnie otarl się o kraty. Jednak po kilku dniach wyłysienie zaczęło się zmniejszać i przez 2 tygodnie nie było widać żadnych zmian. Dwa dni temu zauważyłam , że szyluś położył jedno uszko i miał biegunkę, więc szybciutko wykorzystałam sytuację i powiedziałam, że na pewno jest chory i zabrałam go do siebie. Zanim dojechałam do domku pojechałam do weta - obejrzeliśmy skórkę. W środku w uszkach i na zewnątrz uszek oraz na łapkach maluch ma jakby bardzo wysuszony i łuszczący się naskórek.
Mój wet ( ale nie od gryzoni ) podejrzewa, że powodem może być zła dieta, która wywołała biegunkę + to, że szyluś nie kąpał się regularnie ( sądzę, że około 2 tygodni maluch nie zażywał kapieli).
Teraz mogę juz dokładniej obserwować malucha w domku tak jak zalecił weterynarz. Maluch nie styka się na razie z Chrupeczkiem ( bo nei wiemy czy to nie coś zakaźnego).
Z tego co zaobserwowałam - maluch jest energiczny, ma apetyt ( dostaje DUO Chunchila Prestige i pokrzywkę oraz sianko Zuzali) kupki są już w porządku. Codziennie też zazywa kapieli. Jednak skórka wygląda źle - tzn. nie ma żadnych miejsc zaczerwienionych, ale wygląda tak jak u człowieka jak się popaży przy opalaniu i schodzi taki naskórek złuszczony. Być moze w tej chwili po kapieli skóra zaczyna się zachowywać prawidłowo i ten wcześniej nie kąpany i zaniedbany naskórek się złuszcza.

Po świetach wybiorę się do jakiegoś weta polecanego dla gryzoni, ale przed jutrem nie wyrobię się z jazdą na drugi koniec miasta - dlatego postanowiłam zapytać tutaj. Moze ktoś z doświadczoncyh opiekunów spotkał się z czymś takim i moze mi coś poradzić.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #127 dnia: 23 Gru, 2005, 11:33 »
Hmmm - chyba jednak grzybica, ale jeśli tak - to jest do wyleczenia - tylko powinineś uważąć żeby inne się nie zaraziły. Najlepiej jak obejrzy to weterynarz.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Amusia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.amusia.blog.pl
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #128 dnia: 23 Gru, 2005, 11:33 »
biedactwo z 2 strony radze ci uwazac bo jesli to jakis grzybek to moze byc niedobrze jak go bedziesez blisko swoich trzymala...

Przepraszam za bledy stylistyczne i ortograficzne. Pozdrawiaja: szczur - PINKI, myszka - CIAPCIA, myszka - FRUZIA, chomik - PULPET
  • i oczywiście JA

Offline bodek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #129 dnia: 23 Gru, 2005, 11:46 »
Grzybka też rozważaliśmy z wetem, ale wąsy dla odmiany są ładne, a podobno ( ale zaznaczam , ze to wet nie gryzoniowy) przy grzybku i to atakującym pyszczek wąsy też by wypadały. Dodatkowo maluch kompletnie się nie drapie - bo zastanawialiśmy się nad początkiem świeżba, ale żaden świąd nie występuje.

Ja jestem mało doświadczonym opiekunem szylków - Chrupek zawitał do nas miesiąc temu i na razie byl jedynakiem ( Chrupuś rozwija się pięknie - podrósl i jest małym żarłoczkiem) - ale mam całą masę innych zwierzaków ( nie gryzoni) i duże doświadczenie w opiece nad nimi, poza tym przez kilka lat była wolontariuszem w schronisku - więc bezpieczeństwo zachowuję - szylki się nie stykają dzieli je kilka metrów a ja myję się domestosem zanim zacznę zajmować się Chrupkiem. Mają osobne klateczki, osobne miseczki, osobne poidełka i osobne naczynia kąpielowe i piaseczek. Tak, ze zarazić raczej się nie mogą - a nie mogłam malucha zostawić bez opieki tam gdzie był.

A i maluszek ma jakby urwany ogonek - tzn. widać na końcu łysą skórkę - i tak miał od początku ( tzn. od chwili kiedy zobaczyłam go pierwszy raz ze 3 tygdonei temu), ale kładłam to na karb tego, że ktoś mu musiał kiedyś ten ogonek urwać.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #130 dnia: 23 Gru, 2005, 11:49 »
Z ogonkiem może być - tak jak napisałeś. Natomiast co do wąsów - to nie zawsze jest regułą że one muszą wypadać. Zwykle grzybica właśnie rozwija się na łapkach, ogonku i w okolicach nosa oraz uszu - tam gdzie skóra jest odsłonięta ...
Skąd jesteś ? - może w spiesie weterynarzy znajdziesz kogoś z Twojej okolicy kto bardziej zna się na gryzoniach ?

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline bodek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #131 dnia: 23 Gru, 2005, 11:50 »
I zapomnialam napisać uszko dziś rano już ładnie stanęlo i nie kładzie się wcale. A maluch zajada ( nawet teraz sobie amciusia) choć Chrupuś smacznie śpi jak na dzień i szylka przystało :)

Ja jestem z Warszawy ale weci polecani są na Gocławiu a ja na Kabatach mieszkam - przy dzisiejszym dniu, korkach przedswiątecznych i koniecznmości przygotowania Wigilii nie mam jak na Gocław się wybrać bo to będzie wycieczka na pól dnia.

Zaraz po swietach i pojedziemy do odpowiedniego lekarza, na razie ograniczyłam się wizyty u swojego weta który opiekuje się wszystkimi moimi zwierzakami. I jak napisałam - nie jest pewny co to jest - umówiłam się tak, zę będę go te 5 dni obserwować to więcej będę mogła powiedzieć o objawach i zachowaniu, będzie dobrze karmiony ( bo wcześniej niejednokrotnie miał biegunkę) i będzie się kąpał. Zobaczymy jak sytuacja się rozwija a ja będę w stanei więcej lekarzowi powiedzieć z bezpośredniej i całodobowej obserwacji

Offline bodek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #132 dnia: 28 Gru, 2005, 19:44 »
Byliśmy dziś u dr Bieleckiego - to niestety grzybek, ale powalczymy i wyleczymy.
Ale leczymy już dwóch chłopaków nie jednego - bo spod kiepskiej opieki zabrałam też białasa - w ten sposób w szybki sposób stałam się szczęśliwym posiadaczem trzech szylków w trzech kolorach
Chrupuś - mój pierwszy - czarny aksamit
Grey - szary standardzik
Snieżek - białasek
 :roll:

W ten sposób moje stado gwałtownie się powiększyło
( 3 psy ( duże) 2 koty ( na szczęście niezbyt wyrośnięte), 3 szczylki i ze 100 rybek - łoooo matko normalnei mam cały łańcuch pokarnowy :P

Trzymajcie kciuki za szybki powrót do zdrowia Greya i Snieżka żeby chłopaki mogły razem szaleć - bo na razie izolacja pełna niestety.

Offline bodek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #133 dnia: 02 Sty, 2006, 12:33 »
Dziś lepsze wieści - Grey zacząl odrobinkę jeść i klateczka już na szczęście przyozdobiona kupkami.
Je mniej niż Snieżek i Chrupek ale je a to najważniejsze.

Ja cieszę się coraz bardziej z tego, ze chłopcy już tak gwałtownie nie protestują przy smarowaniu - nawet już mnie nie gryzą :) - jakoś może zrozumieli, ze ja nie dla widzimisię tak się nad nimi znęcam tylko, żeby im pomóc.

I mam jeszcze jedno pytanko - z jakiego drzewa powinnam im zrobić półeczki. Muszę zniszczyć półki w klatkach ( grzyb wwala się w drzewo niestety) i zamówić nowe i zastanawiam się z jakiego drzewa zamówić zrobienie tych półeczek, zeby chłopcy mieli wygodnie jak już wyzdrowieją.

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #134 dnia: 02 Sty, 2006, 12:50 »
w miare mozliwosci nie z iglastych bo teoretycznie sa szkodliwe dla szylek...

jesli jest taka opcja to wydaje mi sie ze debowe bylyby najlepsze, bo to drewno jest
twarde wiec poleczki Ci nie znikna po tygodniu :D poza tym zabki sie dobrze scieraja :D

jesli masz ochote/srodki zeby zamowic wiecej, to owocowe sa ffmaczne :) np jablonka czy inne 'bezpestkowe' (nie wisnie, nie brzoskwinie, nie sliwa itd). tylko wtedy musisz sie pogodzic z mysla ze beda szybko znikac :P przynajmniej u mnie by szybko sie same zjadly :D

brzoza tez sie nadaje, tez jest bardzo smakowita, ale chyba twardsza od owocowych :)

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #135 dnia: 03 Sty, 2006, 20:30 »
jesli szylaczki mają problem z grzybicą, a nawet jeśli już nie to bardzo dobrze byłoby gdybyś zakupił w aptece DAKTARIN w pudrze. To jest lek który powstrzymuje rozwój, rozprzestrzenianie się grzyba, a takrze dobry jest w zapobieganiu. dosypujesz pół buteleczki do pyłku kompielowego i gotowe. szylki same się tym pokryją w czasie kompieli piaskowej :) pozdrawiam

hakuna mata ta

Offline bodek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #136 dnia: 04 Sty, 2006, 11:49 »
szyleczki było na wizycie u dr Bieleckiego i on im ustawiał leczenie na grzybka i zgodnie z jego wskazówkami postępuje.

Natomaist wizytę nastepną mam dopiero 11.01  i w tej chwili mniej chodzi o grzybicę - bo tutaj lekarz ustalił leczenie a bardziej o brak apetytu i generalnie kiepski stan szarego najmniejszego szczylusia.

I kolejne pytanko - w zasadzie rzeczą którą najchętniej je jest sucharek - tylko nie wiem czy mogę mu go więcej dawać ?

aga19

  • Gość
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #137 dnia: 05 Sty, 2006, 15:36 »
mam podobny problem co ty!! Ok miesiąc temu zdechl moj szylek ktory mial grzybice,ale do konca nie wiadomo na co umarl,bo w moim miescie nie ma dobrego weterynarza ,ktory by sie na tym znal.Kupilam drugiego i ten tez chyba zachorowal.Robia mu sie ranki na lapkach i drapie sie caly czas.Bylam u weta ale oczywiscie nie wie co mu dac.W dodatku szylus ma zatwardzenie i w nocy tak przerazliwie piszczy ze musze wstawac i go masowac.Nie wiem juz co mam robic!!

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #138 dnia: 05 Sty, 2006, 16:01 »
Grzybice trzeba wyleczyć - preparat otrzymać powinnaś (kupic) u weterynarza lub po przepisaniu w aptece. napisz z jakiego jesteś miasta - wtedy może ktoś doradzi Ci lepszego weterynarza. Zimne łapki - raczej tym nie powinnaś się martwic.
Zajrzyj także i poczytaj na Forum w dziale PORADNIKI - ten który dotyczy zatwardzenia. Tam znajdziesz kika przydatnych porad.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2007, 14:18 wysłana przez Mysza »

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

aga19

  • Gość
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #139 dnia: 05 Sty, 2006, 16:16 »
jestem z inowrocławia.Jest tu może 4 znanych weterynarzy ale rzaden nie powiedział nic konkretnego.Boje sie że będzie się tak męczył jak poprzedni szyluś.W sklepie dawali mu różny pokarm,ja tez daje mu różny.Na zatwardzenie dawałam mu rumianek ale nie lubi,siemie lniane i herbatki dla dzieci.Ale mu nie przechodzi.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #140 dnia: 05 Sty, 2006, 16:25 »
Dowiedz się jakiego pokarmu używali w sklepie - i wróc do podawania poprzedniego jedzenia. przeczytaj poradniki, i poszukaj jednak weterynarza - grzybicę powinno się wyleczyć - bo zwykle grzybica pojawia się jeśli zwierzatko jest "osłabione" z jakiejś przyczyny. lepiej żeby jego stan ocenil weterynarz.

Mógł zarazić się ... hmm - mała szansa ale jednak - grzybica pozostaje w półeczkach na przykład. Jeśli trzymasz go w tej samej klatce co poprzedniego ? Powinnaś wyparzyć półki i całą klatkę ... ale to zanim włożyłaś tam nowego szczyla. Teraz - jeśli jest już zarażony - trzeba wyleczyć grzybicę - wyparzyć lub zmienić klatkę/półeczki.
Podam Ci poprzez PW - mail do weterynarza w Warzawie - spróbuj napisać - może coś podpowie. Ale wiesz - na odległość żaden weterynarz nie postawi diagnozy - doktor powinien obejrzeć i zbadac zwierzatko.
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2008, 22:10 wysłana przez Mysza <")))/ »

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline aguśka m

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #141 dnia: 05 Sty, 2006, 18:55 »
Trzymam go w tej samej klatce ale wyparzylam ja wrzaca woda 2 razy i dodatkowo spryskalam specjalnym srodkiem do dezynfekcji.

Offline aguśka m

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #142 dnia: 06 Sty, 2006, 17:09 »
czy ktoś wie o jakims proszku na grzybice,który dodaje sie do pyłku kąpielowego???Bo czytalam cos o tym,ale oczywiscie w moim miescie nie moge dostac nic takiego. :???:

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #143 dnia: 06 Sty, 2006, 17:14 »
Daktarin - ale to raczej "profilaktycznie" niz leczniczo. Wyleczyć grzybicę z tego co pamiętam - polecane było lekarstwo o nazwie Imaverol.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Anonymous

  • Gość
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #144 dnia: 07 Sty, 2006, 16:18 »
Może zrób to co ja   (tzn weterynarz mi kazał )
 Weż słoik  do słoika  potnij  siana  
2 łyzki cukru  do szklanki  gorącej wody . Kiedy woda będzie już letnia wlej ją do słoika  z sianem   i do ciepłego miejsa  najlepiej pod kaloryferem   . poczekaj pare godzin i daj na wieczór  i pozniej rano i wieczorem (malą strzykawką ) Podobno wytwarzają sie bakterie  które ułatwiają trawienie.. Smaruj łapki i pyszczek albo na przednie łapki to jak będzie  sie był  umyje tym buzke .. chyba

Offline Blondii

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #145 dnia: 12 Maj, 2006, 14:25 »
Hey :) Wydaje mi się że to grzybica.Radzę Ci kupić puder Daktarin kosztuje on mniej więcej 16,50 dostaniesz go w każdej aptece.Pozdrawiam

Offline Asienkha

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylosław, Myszka, Antoś i Wojtuś
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #146 dnia: 12 Maj, 2006, 14:40 »
Wiesz, moja Myszka miała po porodzie łyse  dookoła sutek całkiem sporo, myślałam że to grzybica, ale za jakiś czas malutkie włoski zaczęły tam rosnąć, więc nawet nie leczyłam jej. Nie wiem co to, może sobie skubie, bo jest jakaś zabrudzona po porodzie, a może nerwy, bo moja skubała ręcznik z nerwów. A jeżeli to grzybica to maluchy powinne mieć łyse pyszczki. Na grzybicę u mamci młodej Wet Anna Ryś poleciła mi clotrimazol-ok 3 zł, stwierdziła że leki tj fungiderm są zbyt mocne i mogą szkodzić maluchom. Życzę  żeby wszystko siie dobrze skończyło.

Offline Malcia

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Trudzia-szara
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #147 dnia: 02 Lut, 2007, 15:30 »
Nie no ja juz nie mam sily.
Wczoraj wieczorkiem puscilam moja Trudzie na wybieg.Gdy ja wzielam na rece miala strup na ogonku (tak jak by sama sobie wygryzla siersc zazem se skura) Niby nic powaznego ale ...dlaczego to zrobila?

Nie wypuscilam jej ostatnio przez 2 dni bo bylam chora (kregosłup) nie nie moglam jej ganiac  :(


Im bardziej znam ludzi,
tym bardziej kocham zwierzęta ! ! !

Claudi

  • Gość
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #148 dnia: 02 Lut, 2007, 15:35 »
Cześć!

To wygryzienie i strupek może być także zwiastunem poważnej choroby - grzybicy. Czy Twoja szylka wygryzała się wcześniej? Czy jesteś pewna, że pod futerkiem jej skóra jest wolna od podobnych strupków i bladożółtych niby krost?

Offline achajka_md

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tili i Luna
Odp: grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra
« Odpowiedź #149 dnia: 02 Lut, 2007, 15:39 »
mogła sobie wygryżc z nudów, dlatego że jej nie wypuszczałaś (nie oskarżam Cię, czasami tak się zdarza, że nie można wypuścic zwierzaczkow), ale może też to byc np. początek grzybicy, bo najczęsciej zaczyna się na głowie lub ogonku (objawy grzybicze: wypadanie fiterka, strupki), więc obserwuj to miejsce, a dla pewności to idź do weta, który (jeśli się okaże, że to grzybica) zastosuje odpowiedni środki przewciwgrzybicze....dokładnie umyj klatkę i wyparz...

 
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45011
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
sucha skóra na stopach szynszyla, jak leczyć, jak zapobiegać..?

Zaczęty przez Iza13Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5161
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2005, 13:04
wysłana przez Jelonek
wciąganie penisa w brzuch i prawdopodobnie grzybica? / czarna seria

Zaczęty przez dream*Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13070
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2012, 22:04
wysłana przez dream*
Zaczerwieniona skóra - czego może być objawem?

Zaczęty przez asa111Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1499
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2015, 11:09
wysłana przez Pańcia
Czy szynszyla może zaraźić się grzybicą od człowieka lub psa??

Zaczęty przez paulina1424Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3795
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2008, 19:17
wysłana przez coolmamcia
SimplePortal