20 Kwi, 2024, 02:26

Autor Wątek: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe  (Przeczytany 135473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Cze, 2005, 09:18 »
@Anka, dzieki za odpowiedz,u mojego szyla to sie az tak nie objawia,ale rzeczywiscie wizyta u weta by sie przydala,no wiesz... tylko,ze tu (w Jasle) nie ma nikogo,kto sie zna na szylach,moge pojsc do weta po konkretne lekarstwo,ale wolalabym nie ryzykowac i dawac Szmatce lekarstwa od "naszego" weta,bo tutaj szynszyl to slowo o ktorym pewnie pol miasta jeszcze nie ma pojecia co ono oznacza :| no,.nie wiem co robic :|

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

vka

  • Gość
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Cze, 2005, 12:28 »
Niunia zadzwoń do przychodni do Mileny Wojtyś albo Ani Ryś na forum są namiary. Może Ci coś podpowiedzą. Zawsze to lepsze niż wet, który nie wie nic o szylkach.
Pozdr
Vka

kasiek21

  • Gość
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Cze, 2005, 15:21 »
poczytaj post na temat padaczki. Jest też coś na temat niedoboru i nadmiaru wapna

Offline RH3A

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Cze, 2005, 20:54 »
Mój Nunuś ma padaczkę od wielu lat. Na początku taż myśleliśmy, że to jakiś niedobór. Ale myszor dostaje odpowiednie ilości wapna i witamin, a ataki mu nie przeszły. W czasie ataku bardzo go wygina, unosi mu łebek do góry i przegina na lewą stronę. Paraliżuje mu taż tylne łapki. Ale gdy nie ma ataku czuje się dobrze, nie jest osłabiony (tylko bezpośrednio po ataku) i nie ma takich objawów jak opisujesz, tzn. skurczów czy drgawek. Więc może w przypadku Szmatki to tylko niedobór czegoś tam. Mam nadzieję, że wróci do zdrowia.

Offline Iwa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Wrz, 2005, 21:39 »
Witajcie.
Proszę o radę bo nie wiem co powinnam zrobić.
Dziś jak prawe co wieczór wypuściłam Edusia. Skakał, biegał i zachowywał sie całkiem normalnie. Wskoczył do klatki i nagle jakby mu tylne nóżki sparaliżowało i zaczął przewracać się na bok. Próbowałam go wyjąć z klatki a ten wdrapał się do rury i leżał a ja myślałam, że on umiera bo mu głowka się przewracała i oczka zamykały. Ale za chwilę mu przeszło i znów zaczął wariować. Proszę powiedzcie co to mogło być? Jakiś nerwoból? Szynszyle mają wogóle coś takiego? Jak temu zaradzić?
Dziękuję.

vka

  • Gość
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Wrz, 2005, 22:49 »
Ja niestety nie wiem, co to może być, może padaczka a może brak wapna? proponuję zadzwonić jutro do wetów polecanych na forum.
Pozdr
Vka

Offline Piterek

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fonic"Ksiezniczka"Konsta"Claudi"Jasminka"Balbinka"
    • http://www.nuh.pl
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Wrz, 2005, 23:08 »
@Iwa,  Kup  koniecznie  wapno  w  aptece  i  rozpusc  w  wodzie  i  mu  troszke  daj   (w  aptece  sa tez  zakraplacze  uzyj do podawania  wapienka)  postaraj sie tez  profilaktycznie  nalac  mu  do  wody  z  wodopoju   by mial  raz na tydzien  wapno

Na wszelki  wypadek  zadzwon  do  weta    koniecznie

Pozdrawiamy  "Fonic"  ,"Ksiezniczka +2 z trojaczkow", "Konsta" ,  "Claudi","Jasminka", "Balbinka"
Oraz ja Piterek  :P
Bardzo przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne :(

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Wrz, 2005, 21:39 »
ja tez podejrzewam ,ze skurcze sa spowodowane brakiem wapna,moja szyla miala prawie takie same objawy.

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

Offline adzmk

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 80
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Wrz, 2005, 22:41 »
Cytat: Niunia
podejrzewam ,ze skurcze sa spowodowane brakiem wapna


Jeżeli chodzi o ludzi to skurcze są spowodowane brakiem magnezu a nie wapna. Ze skurczami u szylek sie raczej nie spotkałem ale to całkiem możliwe(przecież mają ścięgna). Szczerze nie wiem co może byc przyczyną tego zachowania

Cytat: Iwa
jakby mu tylne nóżki sparaliżowało i zaczął przewracać się na bok


Cytat: Iwa
głowka się przewracała i oczka zamykały

Najlepiej spytać jakiegos dobrego weta bo nie wygląda to najciekawiej :!:

Zobacz nowe zdjęcia!

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Wrz, 2005, 07:35 »


na razie nie ma się czym martwić, ale koniecznie trzeba próbowac wyeliminowac przyczynę, bo takie ataki strasznie obciążają organizm
pozdrawiam
Grazka
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2015, 08:58 wysłana przez Noraa2 »

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Karola_1992

  • Gość
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Wrz, 2005, 16:10 »
Hej!! :)
Mój szylek też miał coś takiego i to drugi raz, za pierwszym razem myślałam że sobie wkleszczył gdzieś łapki, bo za chwilę zaczął wariować :)
Gdy zdarzyło się to drugi raz a było to wczoraj myślałam, że zdycha położył sie na boku i zamykał oczka. ciągnął nogi tylne jakby miał sparaliżowane. Pani w sklepie zoologicznym powiedziała mi że to mogą być zakwasy (tak jak ludzie mają) lub brak jakiś witamin. pozdrawiam

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Wrz, 2005, 16:19 »
To chyba jest niedobór wapna, takie ataki to cos w rodzaju padaczki  :(

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline marysia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 81
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufka(niestety już tylko w sercu) i Albercik
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Lut, 2006, 17:10 »
Jestem bardzo przestraszona, gdyż dzisiaj przedpołudniem nagle usłyszałam dziwny odgłos,po czym zobaczyłam jak Mufcia,leżaca na górnej półce klatki, nagle spada jak kamień na sciólkę ! I leży bez ruchu! Serce prawie mi stanęło!! Szybko otworzyłam klatkę i wyjęłam myszeńkę, po chwili zaczęła się ruszać i jakby wróciła do normy, jednak oczywiście pojechaliśmy do weterynarza, którego i tak mielismy w planach, gdyż w ostatnich dniach zauważyłam,jakby Mufa się śliniła, ciągle ma mokry pyszczek po bokach,do tego miękkie bobki, i ...niezbyt przyjemny zapach wydziela z pyszczka.

Wterynarz stwierdził...właściwie nie wiem, dał zastrzyk, cos na żołądek-co mamy 3 razy dziennie jej dawać. Ale mam do Was pytanie-czy kiedyś wasza szylka też tak zasłabła?? Bo to przed chwilą wydarzyło sie ponownie!!! I czy to może być od żołądka?? :cry: nie wiem co robić, boję sie o nią...

niezapominajka

  • Gość
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Lut, 2006, 17:47 »
Cytat: marysia
Jestem bardzo przestraszona, gdyż dzisiaj przedpołudniem nagle usłyszałam dziwny odgłos,po czym zobaczyłam jak Mufcia,leżaca na górnej półce klatki, nagle spada jak kamień na sciólkę ! I leży bez ruchu

Hmm... nie mam pewności ,ale może to być objaw padaczki , proszę zerknij do poradnika : newbielink:http://www.szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2948 [nonactive]
W takiej sytuacji możesz podać  profilaktycznie wapienko .
Cytat: marysia
w ostatnich dniach zauważyłam,jakby Mufa się śliniła, ciągle ma mokry pyszczek po bokach

Może to być objaw przerośniętych ząbków ,,, również zachęcam do lektury : newbielink:http://www.szynszyle.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2960 [nonactive]
Zaobserwuj czy szylek je twarde pokarmy , czy czasem nie wybiera tylko miękkich .
Proponuję udać się do weterynarza i poprosić o prześwietlenie RTG.
ps. Jeżeli u szylka potwierdzi się problem przerośniętych ząbków musisz również pamiętać ,aby wapienko podać w płynie , lub ewentualnie korzystając z okazji że będziesz u weterynarza poprosić o podanie wapna poprzez iniekcję .
pozdrowionka niezapominajka [kwiatek]

Offline marysia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 81
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufka(niestety już tylko w sercu) i Albercik
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Lut, 2006, 18:11 »
Poczytam sobie o padaczce, a co do ząbków to pani weterynarz stwierdziła że ma bardzo ładne i starte, więc to nie to
Pilnie ją obserwuję

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Mar, 2006, 19:52 »
Widziałam kiedyś świnkę morska z padaczką i miała takie same objawy jak Twoja szyszka  :(

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Mar, 2006, 21:51 »
Mój (śp) szynszylek miał padaczke, ale objawami były takie ataki że zczeło mu głowe to tyłu wykręcać  :cry: , nie jadl nie pił itp, tyle że to była padaczka spowodowana przegrzaniem  :(

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline wampi_

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dziuba
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Kwi, 2006, 22:13 »
Dziuba właśnie spadł z półki. Nie rusza się, ma otwarte oczka ale tak jakby miał sparaliżowane łapki. Zauważyłam też że ma powyrywane kłaczki na udzie. Nie było tego wcześniej!! nie było mnie 2 dni i rodzice mówili mi że jednej nocy było słychać straszny huk jakby spadł z półki i się mocno poobijał, ale sprawdziłam i było wszystko ok to bardzo żywotne stworzenie.  Nie wiem co robić :( wyciągnęlam mu wszystkie półki i gałązki żeby czasem znowu nie spadł bo zaczyna się "czołgać". Jutro postaram się trafić do lecznicy na Orła Białego w Poznaniu ale ktoś wie w jakich godzinach jest otwarta??? POMÓŻCIE !!!

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Kwi, 2006, 22:20 »
Jeśli zaczyna się pomału ruszać - i jest troche lepiej niż było to nie jest chyba bardzo źle, najpierw się nie ruszął i tylko leżał, a teraz zaczyna się czołgac, tak?
prawdopodobnie to atak padaczkowy; może byc tak, że to taka zwykła padaczka, ale może tez być tak, że to efekt braku wapna lub witaminy B - czasami przejawia się to w podobny sposób - niektóre mięsnie sztywnieją, niektóre sa jakby ściagane, szynszylek częściowo jakby traci normalny kontakt ze światem;
jeżeli dojdzie do siebie na tyle by stan ten okreslić jako w miarę normalny - spróbuj podac mu trochę wapna rozpuszczonego w wodzie - jesli nie masz żadnego ludzkiego (jesli masz musujące - musisz je odgazowac do skutku) to zeskrob nawet jego kostkę wapienną i podaj mu z woda na łyżeczce do pyszka; wazne - MUSI być swiadomy by sie nie zaksztusić bo można go tym skrzywdzić i to bardzo

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline wampi_

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dziuba
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Kwi, 2006, 22:24 »
Najpierw się słaniał, później wogóle przestał się ruszać przed chwilą już troszkę podskakiwał a teraz znowu lezy i się na nogach nie trzyma... :(
A jak mu podać to wapno żeby je wypił? On ma już ponad 8 lat ale jeszcze nigdy nie miałam z nim takich problemów  ;(
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi, 2006, 22:27 wysłana przez wampi_ »

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Kwi, 2006, 22:27 »
Jesli macie w okolicy jakiegoś weta 24h - a atak nie będzie ustępował lub będzie powracał  (czesto jest tak, ze na chwile odpuszcza a potem wraca) wexcie go do niego i poproście o zastrzyk z wapna i wit B; może o jakiś delikatny środek uspokajajacy - ale to już do decyzji weta

jesli atak będzie się pogłębiał i dojdzie do utraty przytomności i ślinotoku - połóz maluszka tak, by slina swobodnie spływała z pyszczka - by sie nią nie utopił; znaczy - delikatnie pyszczkiem w dół;

kiedy dojdzie do siebie - bedzie okropnie wyczerpany; mozecie mu podac wode z jakimś słodkiem syropkiem

potem zapewnijcie mu na stałe stały dostęp do wapna i suplementujcie karmę pyłkiem pszczelim; przez jakies 2 tygodnie podawajcie po kilka kropli wapna w płynie w syropie - takiego dla dzieci; top pomoże jeśli to braki wapna lub witamin sa temu winne; jesli to padaczka - dbajcie by nic w jego otoczeniu się nie zmieniało - ani karma, ani stresy - najlepiej prawie nic; wtedy ilosc ataków czasem można zminimalizowac;

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Kwi, 2006, 22:30 »
ps. to może potrwac cała noc, a nawet jeszcze jutro w dzień
jeśli potrwa do jutra - MUSICIE pójśC do weta JAK NAJSZYBCIEJ; to strasznie obciażajace dla organizmu - jesli się da - trzeba jak najszybciej to przerwać

nie pozwólnie mu wchodzić na półki - jeśli trzeba - zabierzecie je z klatki - ataki będa wracac (oby coraz słabsze i oby coraz rzadziej aż do ustania) - ale musicie go obronić przed nim samym - spadajac z półki mógłby zrobić sobie krzywde

jeśli będzie trwało długo - długo też (kilkanaście godzin) już po wszystkim będzie słaby i obolały

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Kwi, 2006, 22:33 »
Macie zakraplacz do oczu? wygotujcie go szybko i podajcie nim - delikatnie skraplając na dolną wargę; albo strzykawką bez igły; albo od biedy na łyżeczce;
ale powtarzam - MUSI być świadomy i 'na chodzie'
jesli nie jest - w grę wchodzi tylko zastrzyk u weta - w takim stanie (braku kontaktu i kontroli nad mięsniami)  nie wolno podawac nic do pyszczka!

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline wampi_

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dziuba
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Kwi, 2006, 22:37 »
Znowu zasłabł!!! leży w misce z piaskiem do domku wejść nie chce mocno wcisnął się w ściankę i się nie rusza oczka ma do połowy otwarte ale nie chce mu podawać teraz picia bo nie jest świadomy!!

A co do weta z tego co wiem tu żadnego nie ma !!

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Kwi, 2006, 22:39 »
Jesli nie ma weta - pilnuj go by sobie nic nie zrobił; i miejmy nadzieję, ze wyjdzie  z tego sam
macie paksudną noc przed sobą
te ataki będa się cofały i znów wracały.. tak mają
to dla nich charakterystyczne


Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

 
Narkoza vs. "padaczka"

Zaczęty przez EevDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3004
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2017, 21:26
wysłana przez Eev
Przecukrzenie organizmu, objawy (początki cukrzycy) czerwony kolor moczu!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13552
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2007, 16:39
wysłana przez Mysza <")))/
CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.

Zaczęty przez dream*Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 40184
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2015, 06:57
wysłana przez Bożena
Po jakim czasie widoczne sa pierwsze objawy zatrucia?

Zaczęty przez Elfik89Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2318
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 20:55
wysłana przez Elfik89
Biegunka-przyczyny, objawy, leczenie.

Zaczęty przez CiupelekDział Problemy zdrowotne, choroby koszatniczek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11102
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2019, 09:25
wysłana przez Logan
SimplePortal