hypothetical
24 Kwi, 2024, 23:17

Autor Wątek: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe  (Przeczytany 135533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #75 dnia: 12 Maj, 2006, 21:06 »
Współczuję Ci bardzo :( Co gorsze, przeraża myśl, że tak niewielu weterynarzy zasługuje na swój tytuł... :/ Bądź przy Mufce, to najlepsze co teraz możesz zrobić, bądź dzielna, 3mam kciuki za Ciebie !

KaRoLc!a ;)

Offline Bond

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #76 dnia: 12 Maj, 2006, 22:09 »
chciałbym ci pomóc ale niepotrafię bardzo ci współczuję w naszym kraju wetów (duzo) ale jak coś potrzeba to niema nikogo
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2006, 10:57 wysłana przez Andreas »

Offline Jagna

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #77 dnia: 12 Maj, 2006, 23:12 »
Marysiu tak mi przykro!!! Az nie wiem co powiedzieć. Jeszcze nie tak dawno czekałyśmy na maluszki, mysląc, ze jest w ciąży tak jak Sissi. Trzymaj się Kochana i bądź dzielna! Najważniejsze, że z nią jesteś i ją kochasz! Ona na pewno to czuje.

Stracony jest każdy dzień przeżyty bez uśmiechu - a szylki pomagają się uśmiechać

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Maj, 2006, 00:05 »
Brak mi słów ,by powiedzieć jak mi przykro :(.Tak długo walczyłaś i nikt nie jest w stanie jej pomóc-wyć się chce po prostu :cry:
Trzymaj się dzielnie i bądź przy Mufce-tyle wycierpiała-biedna myszeczka :!!: ,a i ty razem z nią :!!: :smut: [:(] [przytule]
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2006, 00:09 wysłana przez Fiolka »

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Maj, 2006, 09:53 »
Pamiętam Pchełek(tyle że on miał ataki padaczki, wyginało go co jakiś czas) dostał od weterynarza zastrzyk przeciwdrgawkowy i wapienko w zastrzyku... prócz tego mały nie mógł nic jeść i miał raz wstrzyknieta kroplówkę, a drugi raz został u weterynarza na kilka godzin i miał podłączona kroplówkę i lekarz go obserwował. nie wiem czy ta wiadomośc pomoże bo chyba mufka nie ma tego samego co śp. pchelek :(

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline gosiak

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 97
  • Uzbierane migdały: 0
  • Misia
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #80 dnia: 13 Maj, 2006, 11:40 »
wiem że to przykre co powiem, może jednak lepiej ulżyć szylce niż ma cierpieć ona i ty... ja miałam podobną sytację z chomikiem, kilka lat temu dostałam od kolegi chomiczka - Dyzia, żył ok 3 lat i pewnego dnia przyszłam do domu a Dyzio leżał wykręcony, głowa w lewo a tułów w prawo, miał zacisk pysia i nawet pić nie dał rady, pobiegłam szybko do weta. On dał zastrzyk tzw. nowe życie, ale niestety nic mu nie pomogło. miał porażenie układu nerwowego (ze starości podobno), nie dał rady nic zjeść, nie dał rady chodzić, leżał na boczku jednym i nie ruszał sie nawet, wodę wlewałam mu z poidełka i widziałm jak bardzo cierpi, chciał otworzyć pysia i nie dał rady, z dnia na dzień było coraz gorzej, ropa z pysia.... i postanowiłam zanieść go do weta i mu ulżyć bo doszłam do wniosku że cierpi on i ja :(. a teraz mam moja kochaną Pysię i znowu jest radość.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2006, 11:42 wysłana przez gosiak »

Ludzie używają słów tylko po to, by ukryć myśli...

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #81 dnia: 13 Maj, 2006, 19:50 »
Naprawdę bardzo mi przykro :( ...trzymaj się cieplutko...I wygłaskaj kuleczke ode mnie :(

vka

  • Gość
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #82 dnia: 15 Maj, 2006, 11:35 »
Szkoda,że nie pojechałaś z Mufcią do Zielonej do Dr Ani, tak jak radziłam.
Pozdr
Vka

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #83 dnia: 16 Maj, 2006, 15:38 »
Strasznie mi przykro. Jak to czytałam to aż łzy same się do oczu cisnęły, tak bardzo mi żal biednej Mufci. Ja miałam wiele zwierząt i wiem co to znaczy "chcieć zostać z nim do końca", zawsze miałam wyrzuty sumienia gdy moje zwierzątko umarło w nocy albo podczas mojej nieobecności. Mojej siostry chomiczek właśnie umarł w jej ramionach, to już było dawno, z 10 lat temu, ale dalej to pamiętam jak ją (Misię chomika) uspokajała i przytulała, zwierzątku było ciepło i się uspokoiło. Pewnie wiedziało, że to koniec, ale było bezpieczne. Jeśli zdecydowałaś się zostać z Mufką do końca to Tobie będzie lżej, a jej tym bardziej.

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline marysia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 81
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mufka(niestety już tylko w sercu) i Albercik
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #84 dnia: 21 Maj, 2006, 14:31 »
Mufcia zmarła dzisiaj...wiecej napisałam w kalendarzu. :(

Offline szylos_pm

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bunia :]
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #85 dnia: 26 Maj, 2006, 19:38 »
to na  prawde przykre :( ze tez zynszyle nie moga zyc bez stressu chorób itp :?
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2006, 19:40 wysłana przez szylos_pm »

szylas 4 everrrr

xxxx

  • Gość
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Maj, 2006, 13:00 »
kiedy to czytałam  zrobiło mi sie bardzo smutno ... bo wiem co to znaczy kiedy odchodzi twój przyjaciel .... moja rodzyneczka tez odeszla....a mnie wtedy przy niej nie było    ....       bardzo mi przykro

Offline arro

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Franciszek - od października 2006 :)
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #87 dnia: 13 Cze, 2006, 19:54 »
Każdemu jest żal, ale najlepszym rozwiązaniem byłoby wcześniejsze uśpienie pupila żęby się nie męczył...  :(

alkastop1986

  • Gość
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #88 dnia: 16 Sie, 2006, 16:41 »
Błagam pomóżcie mi!!!
Dziś mój niespełna 5 miesięczny szynszylek leżał z wyciągniętymi <sztywnymi> nóżkami i strasznie piszczał!!!
niewiele mysląc wyciagnelam go i zaczelam masowac brzuszek, troszke pomoglo ale nie porusza sie sprawnie i ma niedowłam. Co to moze byc jak mu pomoc?!

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #89 dnia: 16 Sie, 2006, 21:25 »
idz do weterynarza. wydaje mi sie ze to moga byc objawy przegrzania, dawalas mu cos do chlodzenia? moze ktos inny sie wypowie, ale do weterynarza powinnas pojsc i tak

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #90 dnia: 17 Sie, 2006, 00:05 »
A jeśli to nie przegrzanie, to może coś zjadł... nie ma co się radzić- koniecznie idź do weterynarza, bo na odległość nie da się pomoc. A poko co nie dawaj mu jesc, tylko picie! I szybciutko biegnij do weterynarza! Daj znać co i jak.

Offline jodus

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Trusiek, Sucharek, Frędzel
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #91 dnia: 17 Sie, 2006, 22:43 »
Uważam że to zatrucie .... przypomnij sobie co dawałeś mu jeść ...
ja też miałam taki przypadek ... moja szylka też CHYBA się zatruła (siano było nie dobre-złapała je wilgoć) i dostała paraliżu ...
Weterynarz powinien to sprawdzić niezwłocznie !!

Claudi

  • Gość
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #92 dnia: 18 Sie, 2006, 18:20 »
Jeśli zwierzatko zachowuje się tak, jakby miało problemy z błędnikiem, zatacza się, łapią go skurcze i drgawki, to może to być brak wapnia w iorganiźmie albo padaczka.

Czym prędzej do weta!!!

I napisz koniecznie jak się historia skończyła!

alkastop1986

  • Gość
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #93 dnia: 22 Sie, 2006, 22:31 »
Już wszystko wporządku ;)
To chyba było naprawdę zatrucie bądź kolka, nie byłam u weta bo niestety nikt w moim miescie nie ma doświadczenia z takimi zwierzętami :s_placz:
Jednak rozmasowałam mu brzuszek (miał strasznie twardy) podałam jagody i podziałało :b2:
Mała teraz skacze po półeczkach jak nigdy :s_jump:

Dziękuje za porady i serdecznie pozdrawiam :)

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #94 dnia: 08 Wrz, 2006, 11:55 »
W takim razie pamiętaj, aby zawsze u szylka w klatce była kostka wapienna (żeby nie miał niedoboru wapnia). A jeśli masz pieniążki (18zł) to polecam podawać profilaktycznie: (pozwolę sobie skopiować ze strony http://www.gryzonie.kankan.pl/szynszyla.htm )   PRO - DIGEST- jest rozpuszczalnym w wodzie preparatem regulującym florę bakteryjną w jelitach, przeznaczonym dla gryzoni, stymulującym stabilny rozwój flory bakteryjnej. Pro – digest zawiera „pro-biotyki”; naturalne cukry stymulujące rozwój korzystnej flory bakteryjnej (bifido-bakterii, laktobacyli), hamując równocześnie rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych. Korzystne działanie tego szczególnego cukru polega na fakcie, że sacharydy te mogą służyć jako pokarm jedynie dla korzystnych bakterii a nie dla chorobotwórczych bakterii. Te „pro-biotyki” zapobiegają również zagnieżdżaniu się na ściankach jelit bakterii chorobotwórczych (E. coli, salmonelli). Gdy nie mogą się one zagnieździć, to są wydalane z odchodami zanim wyrządzą jakąkolwiek szkodę.

Dawkowanie:

- w celu zachowania doskonałej funkcji jelit: 2 do 3 płaskich miarek rozpuścić w 100ml czystej wody do picia – 1 raz w tygodniu

- podczas rekonwalescencji po chorobie: 3 do 4 płaskie miarki rozpuścić w 100ml czystej wody do picia – codziennie przez tydzień

- w zaburzeniach trawiennych: 3 do 4 płaskie miarki rozpuścić w 100ml czystej wody do picia – codziennie przez tydzień

- młode króliki: podczas usamodzielniania - 3 do 4 płaskie miarki rozpuścić w 100ml czystej wody do picia – codziennie

Przechowywać w chłodnym miejscu i chronić przed światłem

Skład: inulina, frocto-oligo-sacharydy

Moje piły chętnie i byłam bardzo zadowolona z tego preparatu.

Offline sienka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • algis&Kiko i 3samiczki w serduszku:(
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #95 dnia: 25 Lut, 2007, 11:28 »
mam problem! dzisiaj rano zauazylam ze moje malenstwo troszke ciaganie lapki za soba... jest osowialy nie chce jesc i tylko spi... niewiem co to moze byc...  :???: :???: :???: :???:

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2007, 11:53 wysłana przez dream* »

Offline Szynszylka_94

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Samuraj i Simba. ( Kubuś tylko w mojej pamięci...)
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #96 dnia: 25 Lut, 2007, 18:45 »
Szybko do weta ! Moze chwyta go paraliz nózek ! To bardzo niebezpieczne dla zdrowia szylka !!! Czy zaobserwowalas cos jeszcze ?

Offline sienka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • algis&Kiko i 3samiczki w serduszku:(
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #97 dnia: 26 Lut, 2007, 16:16 »
juz sie na szczescie poprawilo... lezal caly dzien przytulony boczkiem do swojej zony i juz jest normalnie..zaczyna jesc i ruszac sie, ale i tak pojade do weta zeby nie powtorzylo sie juz nic takiego... wiem ze jego ojciec mial problemy z nozkami... to moze byc genetyczne?

/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2007, 15:06 wysłana przez Mysza »

Offline Kacperd

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Uzbierane migdały: 0
  • Albert , Zuza i Ziutek, Kobiełka
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #98 dnia: 12 Mar, 2007, 19:56 »
Witam
Mam ogromny problem z jednym z moich szylek. Kilka dni temu Albert nagle na wybiegu dostał dziwnych konwulsji. Zaczął sie wić, dostał jakby paraliżu tylnych łapek. Napierw ciągnął je zasobą, uparcie poruszając się na przednich, potem zaczął nimi wierzgać na wszystkie strony. Trwało to kilka minut poczym minęło. Tego wieczoru zdarzyło się to jeszcze dwa razy. Do dzisiaj już się nie powtórzyło.
Kiedyś dawno, jakieś dwa lata temu też miał taki atak, również  mu przeszło samoistnie, ale najpierw wpadł nam w skrzynie od tapczanu i myśleliśmy, że zrobił sobie coś w środku.
Rozmawiałam dzisiaj z panią z kliniki dla zwierząt w Lesznie. Wprawdzie przyznała, że nie zna się na szylach, ale po opisanych obiawach podejrzewała atak padaczkowy?
Słyszałam że padaczka zdarza się u niektórych zwierząt np. psów, ale czy u szyli też może wystąpić?
Jeśli tak, jak można zwierzaczkowi pomóc?
Poratujcie nas :(

Byle sensu za grosik, a zrymuje się cosik

[link usunięty, patrz regulamin forum!]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe
« Odpowiedź #99 dnia: 12 Mar, 2007, 20:33 »
Wiesz to moze być jedynie paraliż tylnych lapek. Był tu już taki przypadek i można z tym jedynie do weta.
Padaczka: szylek wykręca się na boki, na wszystkie strony.sztywne łapki (!), może trwać nawet 30 minut po czym mija. Szylek może się też pokładac, może mu ściągać pyszczek i wargi w jedna stronę lub łapki wykręcać.
Jeśli trwa około 30 minut trzeba pędzic do weta na zastrzyk przeciwko temu stanowi, inaczej samo nie przejdzie i może skonczyć się tragicznie!
Atak moze przejść na kilka chwil i znów powrócić, trzeba szylka bacznie obserwować przez dłuższy czas.


* Podczas takiego ataku padaczki, najlepiej trzymać szylka, aby nie zrobił sobie krzywdy. Nie kłaść na półce, a nawet zdjąć go jeśli tam jest. Jeśli się ślini trzeba ułożyć go na pochyłości (np. zwinięty koc) głową w dół, aby ślina swobodnie wypływała i się nią nie udusił. Podczas ataku szylek nie przełyka śliny. Oczywiście cały czas go pilnujemy, żeby nie spadł. Nie podawać nic do picia!!! Bo może się zachłysnąć.

Po ataku: jak już szylek zachowuje sie normalnie, podać z pipetki wody z soczkiem albo słodkiej herbaty na wzmocnienie.

***Leczenie: podawanie odrobiny wapna dla dzieci i witamin z grupy B. najłatwiej podawać pyłek pszczeli (obnóża pyłkowe -> cena ok.10zł w sklepie z miodem lub tesco, carrefour w sklepikach tematycznych lub na małych standach przed główna halą).
No i konsultacje z weterynarzem, któy oceni stan szylka i poda odpowiednie witaminy w zastzryku.


* Dopisuje jeszcze notatkę, która być może pomoże potrzebującym zlokalizować źródłó witaminy B1, B6 i E potrzebnej szylkom z padaczką. Zawarte są one w "Zarodkach Pszennych Stabilizowanych" i producent podaje iż jest to jej pierwszorzędne źródło. Cena opakowania od 120g - 200g, to od 1.60 zł - 3.00 zł
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2007, 16:27 wysłana przez Mysza »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 
Narkoza vs. "padaczka"

Zaczęty przez EevDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3010
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2017, 21:26
wysłana przez Eev
Przecukrzenie organizmu, objawy (początki cukrzycy) czerwony kolor moczu!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13577
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2007, 16:39
wysłana przez Mysza <")))/
CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.

Zaczęty przez dream*Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 40227
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2015, 06:57
wysłana przez Bożena
Po jakim czasie widoczne sa pierwsze objawy zatrucia?

Zaczęty przez Elfik89Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2341
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 20:55
wysłana przez Elfik89
Biegunka-przyczyny, objawy, leczenie.

Zaczęty przez CiupelekDział Problemy zdrowotne, choroby koszatniczek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11233
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2019, 09:25
wysłana przez Logan
SimplePortal