28 Mar, 2024, 11:21

Autor Wątek: narodziny, co po narodzinach, porady  (Przeczytany 20017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Melody

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pysia i Lusia i dwa małe szkraby !!!!!
narodziny, co po narodzinach, porady
« dnia: 29 Maj, 2011, 17:14 »
Witam wszystkich,
Dnia wczorajszego spotkało mnie największe zaskoczenie w moim życiu jak do tej pory. Gdzieś około połowy lutego zabrałam do siebie ze sklepu zoologicznego dwie duże już i dorosłe szynszylki (losy ich nie były mi obce -dłuuugaaa historia)
W każdym bądź razie jeszcze nie tak dawno temu, jakoś w miesiąc po tym jak je wziełam do domku miałam problem z jedną, byłam pewna że ma cukrzycę, miała hipoglikemię, napady padaczkowe, w pewnym momencie miałam wrażenie że nie uda mi się jej uratować byliśmy w leczeniu u dr Barana z Arki jednak dopiero gdzieś po 2 miesiącach kiedy szynszylki zaczęły przybierać na wadze, robić się okrąglutkie odżywione i wybiegane zaczęły ataki zanikać tłumaczyłam to sobie zbyt długim czasem spędzonym w bardzo małym sklepie zoologicznym, zero przestrzeni itp.
Wczoraj popoludniu kiedy siedziałam w pokoju i jadłam obiad (dnia poprzedniego dziewczynki siedziały w klatce bo wróciłam na tyle późno by je wypuścić więc dostały tylko jedzonko, sianko wodę i rozrabiały dalej) zobaczyłam w klatce nagle coś takiego małego z dużą głową  :shock: :shock: :shock: aż mi widelec wypadł z ręki podbiegłam do klatki i się okazało że to jest małe szynszylątko !!!!!!!! byłam w takim szoku że nie mogłam przyjść do siebie.. zaczęłam do nich zaglądać.. okazało się że drugi malec leżał przy boku klatki, straszliwie malutki - widocznie nie miał sił i szans na przeżycie. Po pół godziny odkryłam że między szynszylicami chowa się kolejny maluch tylko że wygląda jak szary standard (główkę ma szarą no i tułów ciemnoszary prawie czarny). Ten pierwszy będzie beżowy !!!! Nie mogłam w to wszystko uwierzyć długo analizowałam o co chodzi  :???: :???: czy to na pewno dwie samiczki, ale gdzieś przeczytałam że ciąża trwa od 95 do maks 120 dni.. czyli najprawdopodobniej już wzięłam, którąś szylkę przy nadziei.. tylko którą :D Próbuję zaobserwować, która bardziej sprawuję rolę opiekunki ale obydwie się dzielą obowiązkami...
Jeśli ktoś z Was znałby linka do dobrej lektury nt. jak karmić taką mamę szynszylkową, jak zachowywać się przy maluszkach, czy można je brać na recę, jak obserwować czy są najedzone, czy jedza, czy rozdzielac dwie samiczki. na razie sciagnelam im pare półek bo wczoraj to obydwie szynszylice latały jak wściekłe po półkach a dzieciaki błądziły po dole klatki i się bałam że nimi należycie nie opiekują  [bacik]
Przepraszam wszystkich za powtarzanie tematów, ale to się nazywa dopiero WPADKA ! żebym nawet nie wiedziała która je poczęła?? Jestem totalnie zielona w temacie macierzyństwa i boję się cokolwiek zrobić żeby nie zrobić źle  [zakrecony]
Pozdrawiam wszystkie mamuśki !

Made by Melody..

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj, 2011, 18:52 »
Gratulacje :D
Schowaj natychmiast piasek na okolo 8-10 dni , , obserwuj pod ktora wchodza maluszki i pija mleko, a jak nie to wez ktoras na rece i sprawdz ktora ma duze sudki, jak lubi suszony seler to dawaj, koniecznie na przemian co drugi dzien podawaj zarodki pszenicy i pylek pszszeli, nie dawaj achinacea i pokrzywy , zabezpiecz klatke bo maluszki potrafia sie przecisnac przez oczka siatki, polki moga byc ale tylko nisko na jeden skok, bo mama szylka musi tez od maluszkow odpoczac,

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj, 2011, 22:32 »
A to ci historia, pewnie to najsłodsza niespodzianka jaką można sobie wymarzyć  :D, gratulacje.
Szynszylątka możesz brać na chwilę na ręce, jeśli wesoło brykają i nie kłócą się, znaczy, że są najedzone i jest wszystko ok. Mamusi podawaj dobry pokarm i to co Alicja pisała. Uważaj na maluchy, ponieważ potrafią się wcisnąć w najmniejszą szczelinkę, z której nie będą się potrafiły wydostać. Pisz koniecznie jak tam maluchy się mają .

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Melody

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pysia i Lusia i dwa małe szkraby !!!!!
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj, 2011, 23:42 »
Właśnie dziś robaczki miałam na rękach ! szkraby ruchliwe są bardzo. zastanawiam sie tylko czy to normalne że jak chodzą po klatce jak mamuśka wyskoczy gdzieś wyżej to się trzęsa na boki jak chodzą.. takie jak troche pijane albo jakby za ciezkie glowy miały i czasem się przewrócą. To moje pierwsze doświadczenia z takimi maluszkami..
zostawiłam szylką dwie półeczki żeby ta druga miała gdzie sobie skoczyć, miejmy nadzieje że karma która daje szylką jest ok dla mamy po ciąży bo wygląda tak chudziutko po porodzie.. 
Basia W to na awatarku maleństwo to jakiego kolorku jest? i czy dalej takie malutkie czy już coś pędrak podrósł?? :)

Made by Melody..

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj, 2011, 00:22 »
A zwazylas maluszki, (powinno sie je wazyc i jak ktorys chudszy to podkladac pod mame  ) jakie dajesz jedzenie szylkom i musisz wazyc przez pare dni mame kazdy dzien - jak jest taka chuda, ona nie moze chudnac bo nie bedzie miala mleka i sily karmic dzieci, daj tez mamie tak co trzeci dzien troszke siemia lnianego.

Offline Dissect

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Shady :)
    • O szynszylach
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj, 2011, 15:27 »
Wielkie gratulacje! Toż to miła niespodzianka musiała być :D  [-chomik-]
Wytrzymałości dla ciebie i wszystkiego dobrego dla maluszków :mrgreen:

Jeśli mądry człowiek opuszcza swoich przyjaciół, to ja już wolę zostać głupkiem. - Naruto Uzumaki.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj, 2011, 17:13 »
Gratulacje!Nie wiem czy jakby mnie los doświadczył taką niespodzianką nie padłabym trupem. :P
Kochana w kwestii maluchów ci nie pomogę ale mam małą prośbę-zrób dzidziusiom fotki  i wklej na forum.W realu  nie widziałam   malutkich kuleczek.Na fotkach są do schrupania [smoczek]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Maj, 2011, 20:29 »
Właśnie dziś robaczki miałam na rękach ! szkraby ruchliwe są bardzo. zastanawiam sie tylko czy to normalne że jak chodzą po klatce jak mamuśka wyskoczy gdzieś wyżej to się trzęsa na boki jak chodzą.. takie jak troche pijane albo jakby za ciezkie glowy miały i czasem się przewrócą. To moje pierwsze doświadczenia z takimi maluszkami..
zostawiłam szylką dwie półeczki żeby ta druga miała gdzie sobie skoczyć, miejmy nadzieje że karma która daje szylką jest ok dla mamy po ciąży bo wygląda tak chudziutko po porodzie.. 
Basia W to na awatarku maleństwo to jakiego kolorku jest? i czy dalej takie malutkie czy już coś pędrak podrósł?? :)

Trochę to niepokojące co piszesz, maluszki nie powinny chodzić "jak piane", a przewracać się na bok to już na pewno, owszem są trochę nieporadne takie młode, ale tak nie powinno to wyglądać. Czy matka je na długo zostawia ? One powinny jeść co 2 godziny, może nie ma pokarmu i będziesz je musiała czymś dokarmiać. Najlepiej jakbyś zapakowała matkę z maluchami i pokazała weterynarzowi czy jest wszystko ok.

Jeśli chodzi o moją gwiazdę z awatarka, to Buninka  ma już ponad dwa lata, jest jaśniejszego odcienia sdandardzikiem,  poza tym to moja najsłodsza, o najbardziej miękkim futerku i gracji wiewiórki, dzikiej natury kuleczka  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Melody

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pysia i Lusia i dwa małe szkraby !!!!!
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Maj, 2011, 20:56 »
witam wszytskich.Dziesija wazylam maluszki.jeden wazy 32 gramy a drugi 27gram.czy to jest odpowiednia waga dla nowonarodzonych malenstw?co ile powinnam je wazyc?sa przesliczne z ta za duza glowa i juz sie zakochalam:)

Made by Melody..

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj, 2011, 23:15 »
Ja swoich maluchów nigdy nie ważyłam, one potrafią się bardzo różnić wielkością w jednym miocie.
Zobaczysz jak będą śliczniały z każdym dniem, jak im futerko będzie rosło i one też oczywiście będą rosły w oczach, jeśli wszystko jest w porządku  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj, 2011, 23:41 »
One sa bardzo malutkie, zwracaj uwage czy oba pija mleko i jak sa takie male to musisz koniecznie dziennie wazyc i bedziesz wiedziala czy pija mleko , jak nie przybieraja na wadze albo chudna koniecznie musisz dokarmiac.

Offline Majka

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Gandalf
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Maj, 2011, 12:32 »
koniecznie zamieść jakieś zdjęcia! :) i gratulacje!  [-chomik-]

Offline Melody

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pysia i Lusia i dwa małe szkraby !!!!!
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Maj, 2011, 21:57 »
Witam,
Dzis przyszłam dopiero do domku i od razu przyszłam do maluszków..troszkę się zmartwiłam bo maluchy dziś ważna mniej niż wczoraj tzn zamiast 25 to 24 i zamiast 32 to 31 poza tym w ogóle są niezbyt ruchliwe i dalej sie tak trzesa na boki. Jak je klade na podlodze to nie chca chodzic zbytnio i nie sa jakies energiczne. Czym je moge dokarmic?? zaczelam sie bardzo martwic ;(

Made by Melody..

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Maj, 2011, 23:36 »
Trzeba dokarmiać koniecznie - http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=10808.0



I jak tam maluszki ?
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2011, 16:09 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline PusiaK

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Uzbierane migdały: 0
  • Han Solo, Książniczka Leia Organa
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Cze, 2011, 20:22 »
Są już jakieś zdjęcia maluchów :D??

Offline Melody

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pysia i Lusia i dwa małe szkraby !!!!!
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Cze, 2011, 23:11 »
Witam wszystkich serdecznie !

Przepraszam że piszę dopiero teraz ale nie mogłam coś znaleść czasu... No więc dziś byliśmy u Veta, no i maluchy są za małe :((( za mało ważą, są leciutkie i niewiadomo czy jeden z nich przeżyje.. oczywiście mam karmić maluszki regularnie co dwie godziny mlekiem skoncentrowanym z woda, z odrobinką domieszki prabiotyku (chyba tak to się mowi)
Mamusia jak się okazało nie ma już zupełnie mleczka w sutkach.. dostała 3 zastrzyku, na biegunkę, na upławy jakie ma po porodzie i antybiotyk bo Vet bała się czy nie będzie miała zapalenia macicy (ponoć pierwszym objawem jest zatrzymanie mleka), jutro też mam jej dwa zastrzyki zaaplikować oprocz tego prabiotyk do wody do picia no i obserwować...
Pojutrze z małymi i mamusią do kontroli jak się wszystskie mają.
Szylki przeszły czasowo pod opiekę mojej mamy gdyż ja pracuję i nie dam rady maluszków karmić co 2 godziny :((( więc dobrze że mam takie wyjście z tego wszystkiego

Trzymajcie mocno kciuki za moje pisklaki ! zdjęcia będę musiała zamieścić dopiero jutro bo nie mam akurat na mieszkaniu kabla do aparatu foto.. :( także fotki postaram się dorzucić już jutro.
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2011, 23:14 wysłana przez Melody »

Made by Melody..

Offline Majka

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Gandalf
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Cze, 2011, 10:18 »
Trzymam kciuki za maluszki!

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Cze, 2011, 14:56 »
Przeczytaj dokładnie o dokarmianiu i opiece. Wszystko opisałam dokładnie, gdy odchowałam moje. Trzeba pamiętać o masażu brzucha i kontroli jego twardości. Jeśli samica opiekuje się nimi, to im myje pupy,jeśli nie, to trzeba ciepłym mokrym wacikiem wytrzeć tyłki po karmieniu. Szylki same powiedzą gdy będą głodne. Najpierw co 2 godziny, a później odstęp będą wydłużać.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Melody

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pysia i Lusia i dwa małe szkraby !!!!!
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Cze, 2011, 23:51 »
Informuję iż w swoim albumie dodałam zdjęcia maluchów, tylko nie bardzo umiem się jeszcze obsługiwać albumem  :shock: muszę się dopiero nauczyć, także zapraszam do oglądania !

Made by Melody..

Offline PusiaK

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Uzbierane migdały: 0
  • Han Solo, Książniczka Leia Organa
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Cze, 2011, 12:09 »
Śliczne są :D

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Cze, 2011, 13:06 »
do dokarmiania malców polecam mleko w proszku Farmfood, na bazie mleka koziego, wystarczy odpowiednio rozcienczyc mieszanke z letnia wodą. Dokarmiac mozna od 1wszego dnia życia do ok 42 dnia :) Mleko jest dla psów, kotów, jeży innych małych ssaków w tym gryzoni i zajęczaków. zawiera prebiotyki. Dostepne w saszetkach 100g.


ok 20zł /saszetka.
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2011, 13:09 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Dissect

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Shady :)
    • O szynszylach
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Cze, 2011, 20:10 »
Cudowne <333
Trzymam mocno za nie kciuki! :mrgreen:

Jeśli mądry człowiek opuszcza swoich przyjaciół, to ja już wolę zostać głupkiem. - Naruto Uzumaki.

Offline Melody

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pysia i Lusia i dwa małe szkraby !!!!!
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Cze, 2011, 10:44 »
przeglądałam wątek dotyczący dokarmiania ale niestety nie znalazłam tego co chciałam ;/ chodzi mi dokładnie o to bo już nie pamietam co mi wet mówił jak długo maluszki powinni być karmione co 2 godziny? już mają 8 dni i właśnie nie wiem od którego czasu mogę wydłużyc te czas karmienia bo nie ukrywam że moja mama to chodzi niedospana i musi przy maluszkach siedzieć calutki czas. Od jakiego wieku szynszyli należy im wydłużyć tą przerwę? teraz bardzo często sie zdarza tak że za jednym razem jedzą cały zakraplacz jak szalone, ale już następne karmienie idzie jak po grudzie i nic nie jedzą ;/ od którego dnia szynszyle zaczynaja sie interesować stałym pokarmem ? i czy same będą wykazywały zainteresowanie czy ja mam je jakoś skłaniać do zainteresowania?

Made by Melody..

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Cze, 2011, 17:39 »
Powinny już same zaczynać interesować się pokarmem stałym. U mnie było mniej więcej tak - ile tygodni życia taki odstęp. Dawałam jeść ile same chciały. Nigdy na siłę. Czasem pierwszy (zazwyczaj Malwin, ale to już później) zjadł mało, a potem ustawiał się w kolejce jeszcze raz. Pamiętaj o kontroli brzuchów. To bardzo ważne. W razie jakiejś twardości od razu daj espumisan dla niemowląt. Postaram się znaleźć mój (a właściwie męża) wpis sprzed 3 lat.
Już mam http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=10808.msg50455#msg50455
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2011, 17:45 wysłana przez owiabiks »

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Niesamowite narodziny
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Cze, 2011, 15:20 »
Czy samiczka zajmuje się maluszkami? One podpatrują rodziców kiedy i co jedzą, zaczynają próbować stałego pokarmu po tygodniu życia.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87145
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
Kolejne narodziny u Niuni, Rąbek ma braciszka/siostrzyczkę

Zaczęty przez DeeloDział Kalendarz

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 3420
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2005, 20:44
wysłana przez Deelo
Narodziny, czyli Czoto i Niunia rodzicami :)

Zaczęty przez szynszylkoDział Kalendarz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1238
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2007, 11:21
wysłana przez AB-BA
Narodziny nowych bliźniaków Zakrętki i Węgielka

Zaczęty przez DeeloDział Kalendarz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2223
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2005, 19:47
wysłana przez Pchełka: )
Szukam szynszyla - czyli porady dla tych którzy chcą powiększyć stado

Zaczęty przez fifiDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 9824
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2009, 17:01
wysłana przez Tola
SimplePortal