28 Mar, 2024, 09:16

Autor Wątek: Szynszyla nie chce jesc  (Przeczytany 981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anett

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Szynszyla nie chce jesc
« dnia: 15 Lip, 2011, 15:51 »
Witam, jestem nowa na forum. Miesiac temu kupiłam w sklepie zoologicznym 3miesiecznego szynszyla (samiec). Mam problem, chodzi o to, że nie chce on jesc calej karmy, wybiera z niej tylko slonecznik ( z Vitapolu) i dynie i slonecznik( z Megana). Mysle ze nie moze  sie tak odzywiac, to pewnie niezdrowe, co powinnam zrobić? w zoologicznym mowia ze przesadzam i nic mu nie bedzie.. ale jakis tydzien temu bolal go brzuszek, juz mu przeszlo, ale ja dalej sie martwie.. Moze to dlatego, ze jest maly(4miesiace).. Moze kupic mu inna karme? Mam jeszcze jedno pytanko, wypuszczam mojego szylka od 19 - 20 do 22. Jednak on przez caly dzien chce wyjsc, stoi przy drzwiczkach.. Wiem, ze szynszyle tak maja, ale zastanawiam sie czy nie powinnam go moze wypuszczac na jeszcze dluzej? Bede bardzo wdzieczna za pomoc:) Pozdrawiam:)

Offline emiQs

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • kawaler Leo i emerytowany Maniek
Odp: Szynszyla nie chce jesc
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lip, 2011, 17:38 »
Po pierwsze Vitapol i Megan są to bardzo złe karmy... jest tam dużo rzeczy tłustych-> jak słonecznik. Przede wszystkim trzeba zmienić karmę! na początek aby nie było dużego szoku proponuje Versel Lega Nature, a potem już przejść na jakąś jednolitą karmę. Oszczędzanie na karmie nie jest dobrym wyjściem bo później się płaci grube pieniądze u weterynarza bo mogą np. nastąpić przewlekłe biegunki.

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Szynszyla nie chce jesc
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lip, 2011, 21:58 »
A ja bym nie dawała "wyboru" jaki daje Nature i inne mieszanki. Jeśli teraz wybiera (co jest logiczne - zjada co "smaczne"), to z nature też będzie rozwalał. I tylko się będziesz denerwować że karma droga a większość ląduje w trocinach. Ja maluchom dawałam Vitakraft Best for kids - małe kulki, i chętnie były chrupane. Zostawiaj tylko granulat i sianko - coś jeść musi, więc siano jest tu dobrym rozwiązaniem; a jak zgłodnieje, to zacznie chrupać granulat. Pilnuj tylko czy pojawiają się kupki, bo układ pokarmowy musi pracować (z sianem powinno być dobrze, bo to na pewno zje).

Polecam dział "Żywienie", gdzie znajdziesz mnóstwo informacji na temat karm.
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2011, 22:01 wysłana przez Belzebuba »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Szynszyla nie chce jesc
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lip, 2011, 22:20 »
Broń Boże nie daj się terroryzować i nie ulegaj małemu w kwestii spacerów poza klatką.Niech cię nie złamie smutny pyszczek i maślane oczka.Raz ulegniesz i przepadłaś.Wiem co piszę bo sama wyhodowałam 3 terrorystów.Duduś tak strasznie chciał przebywać poza klatką,że wymyślił sobie grę na klatkowych prętach.Mel terroryzuje mnie drąc się w niebo głosy jakby mu kto ogonek obcinał.Ustal stałe pory wybiegów i mały musi się dostosować.O rany,sama ci radzę jak wychować malucha a moje były zawsze rozpuszczone jak dziadowska torba  :D
« Ostatnia zmiana: 17 Lip, 2011, 08:19 wysłana przez Bożena »

Offline anett

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Szynszyla nie chce jesc
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lip, 2011, 22:24 »
Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi:) Bylam dzisiaj w sklepie zoologicznym, kupilam  pokarm Vitakraft vita special regular (zadnego innego nie bylo z tych polecanych firm tylko wszystkie z firmy Vitakraft, ale mialam i tak kilka do wyboru;)). Mieszam go z karma Vitapolu zeby nie byla to taka nagla zmiana. Troche wybrzydza i niechetnie go je (nadal jego przysmakiem jest slonecznik z pokarmu z Vitapolu), mam nadzieje ze sie przyzwyczaji;) Pozdrawiam:)

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7779
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6401
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9098
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 97403
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
"Dzień Szynszyla"! filmik z kulkami w roli głównej ;]

Zaczęty przez martita1991xxDział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6179
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2009, 15:42
wysłana przez cinnamon_biscuit
SimplePortal