o szynszylach > Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

klatka: jaką wybrać, którą kupić, czym się kierować + opinie

(1/58) > >>

Madziara:
mam jedna szylke...moja( a raczej jej klatka;)ma pol metra wysokosci,30 cm szerokosci i pol metra dlugosci.....odnosze czasami wrazenie ze jest jakos mala :? czy na pewno takie wymiary sa odpowiednie?czy z czasem nie trzeba bedzie zmienic Czikatu klatki na "wiekszy model"? :roll: poza tym zastanawiam sie czy dobrze robie przykrywajac zwirek przwie calkowicie siankiem...zauwazylam ze Czikatu w niektorych miejscach je sobie odrzuca ..kopie jak piesek..zostawiajac sam zwirek :???: chcialabym zapewnic jej takze jakies zabawki ale odnosze wrazenie ze nie ma miejsca..moze mam za duza donice na piasek :???:
generalnie chcialabym zapewnic szylce jak najlepsze warunki : :lol: co zatem powinno sie znajdowac by choc w malym stopniu szylka mogla czuc sie"szczesliwa"?
Madzia & Czikatu :oops:

monia_m:
Ja mam klatke 36x56x56. Do tego sa tam dwie poleczki. Mojemu Szynkiemu taka klatka w zupelnosci odpowiada. Ja jako sciolke uzywam granulowanych trocin zmieszanych z wiorkami. granulat jest chlonny i nie smierdzi. moj szyl caly czas ma otwarta klatke - wiec jak cche w niej posiedziec to siedzi a jak nie to nie :) i dlatego wlasnie pojemnik z piaskiem mam obok klatki. jest to dla mojego stwora bardzo komfortowe rozwiazanie bo ma duzo mniejsca w kaltce i kapie sie jak ma na to ochote. a czasem tez kopie w tych trocinach tak jakby to byl piasek. moj szyl ma tez jakies galazki, wapienko no i jego ulubione zairenka i suszki. i musze przyznac ze jest naprawde szczesliwy. do szczescia mu brakuje pewnie jeszcze jednego szyla ale to dopiero za jakis czas... :)
Pozdrawiam z Szynkim

Madziara:
co do wielkosci klatki to przekonalam sie ze wystarczy by nie byla po prostu za mala w takim sensie zeby szylka miala chocby przyzwoita przestrzen...jednak co innego ostatnio zaprzata moja glowe ,mianowicie jej zawartosc,wyposarzenie...
szylka bedzie na pewno szczesliwsza kiedy znajdzie w swojej klatce jakies zabawki...tego typu jak hamaczek lub kolowrotek,....niestety ja jeszcze nie wyczarowalam mojej czikatu takich specyfikow :cry: ale jestem na najlepszej drodze....
przekonalam sie o tym ze to zapewne istotne poniewaz wtey jest szansa ze nasz szylek nie bedzie sie nudzil:)
pozdrawiam madzia&czikatu

Demona:
witam...
Jestem tutaj pierwszy raz i zauwazylam watek o wymiarach klatki. Ja mam mozliwosc kupienia taka klatke o wymiarach  56x42x37cm. Chce kupic mlodego szynszyla, ale nie wiem, czy taka klatka wystarczy? Bo nie stac mnie na wydatek 130zl na terrarium, ktore ma pienterko... Czy ewentualnie moze byc takie terrarium, ze kuweta jest polaczona z taka nakrywka przezroczysta, ktora na wierzchu ma kratke -  czyli otwarcie?

Madziara:
Witam :D mysle ze bez obawy taka klatka wystarczy :wink:jaka by nie byla to uwazam ze i tak nic nie zastapi szylce wolnosci :oops: zatem jak by nie bylo nie szczedz jej "zabaw"poza klatka :mrgreen:
pozdrawiam goraco madzia&czikatu

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej