28 Mar, 2024, 11:41

Autor Wątek: agresja szylka  (Przeczytany 1093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mietek121

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
agresja szylka
« dnia: 19 Wrz, 2011, 14:13 »
Witam  ponownie  !!!!

Pisze  bo  mam  pewien  problem  W  wakacje  przygarnęliśmy szylki   2 samce, które z sobą  były przez trzy  lata  w  jednej  klatce . Szylki  szybko  się  zaklimatyzowały  niestety  sielanka  trwała  do  tamtego  tygodnia  ,  gdyż  jeden  z  szylków  zrobił  się  z dnia na dzień  STRASZNIE  agresywny  w  stosunku  do  drugiego .  Nic  nie  uległo  zmianie  w  ich  otoczeniu  więc  zupełnie  nie  rozumie zachowania  agresora.
Od  samego  początku  Fox  musiał  mieć  wszystko  pierwszy  ale  to  zupełnie  nie przeszkadzało  Benowi.  Ale  od  kilku  dni  Fox  zaczął atakować  biednego  Bena .  Krwi  dzięki  Bogu  jeszcze  nie  ma  ale  wyrwane  futerko i owszem.  Biedny  Ben  jest tak  znerwicowany  że  teraz  gdy  Fox  tylko  zbliży  się  do  niego od  razu  szaleje  po  całej  klatce  w  ucieczce  przed  ewentualna  agresją.  Na  wybiegu  zawsze biegały  razem teraz  jeden  w  jednym  kierunku  drugi  w  przeciwnym.  Zawsze  trzymały  się  razem  na  porządku  dziennym  były  przytulańce  a  teraz  jeden  w  jednym  końcu  klatki  a  drugi  w  drugim.   Proszę  o  radę 
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz, 2011, 14:56 wysłana przez mietek121 »

Offline zizou10

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: agresja szylka
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrz, 2011, 15:16 »
byc moze jeden z nich dorasta i przechodzi burze hormonow, widocznie musza ustalic hiererchie od nowa

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: agresja szylka
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Wrz, 2011, 15:20 »
Jak długo szylki są u Ciebie? Czy szylki są od 3 lat w tej samej klatce, czy nastąpiła ostatnio jakaś zmiana? Wygląda mi to na próbę zakwestionowania ustalonej hierarchii przez zdominowanego szylka i ustalenie ponownej hierarchii stada. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że walki się niedługo zakończą, jednak musisz dokładnie obserwować ich zachowanie. Jak poleje się krew to trzeba będzie rozdzielić i zacząć ponowne łączenie po pewnym czasie.

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

Offline mietek121

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: agresja szylka
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Wrz, 2011, 15:41 »
Szylki  są  u  nas  od  sierpniaczyli  prawie  2  miesiące   . Nie  zmienialiśmy  im  klatki  aby  zaoszczędzić  dodatkowego  stresu  .  Poprzedni  właściciele  twierdzili  iż  szylki  są  od  urodzenia  razem  w  jednej  klatce.  Zadziwiający  jest fakt  iz  agresorem  jest  Fox  czyli  szylek  który  od  samego  początku  dominował  Ben  był   mu zawsze  podporządkowany.  Fox  wszystko  musiał  mieć  pierwszy a  teraz  dodatkowo  zaczął  agresywnie  zachowywać  się  w  stosunku  do  Bena  który  od  początku  był  cichy.  Niestety  nie  mam  drugiej  klatki więc  nie  mogę  ich  aktualnie  rozdzielić  .  Zastanawiam  się  co  wywołuje  agresje

Offline zizou10

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: agresja szylka
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Wrz, 2011, 15:59 »
to twoje jedyne dwa szyle? dopoki nie robia sobie krzywdy to niech beda razem, moze poobserwuj przez noc co sie dzieje, beda wymagaly teraz troche uwagi

Offline mietek121

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: agresja szylka
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Wrz, 2011, 14:41 »
to nasze jedyne  dwa szylki  Jedyne  i  pierwsze  ;)
Przez  noc  i  nad  ranem  Fox  atakuje  Bena  a  w  ciągu  dnia  śpią  przytuleni  do  siebie  jakby  nigdy  nic   :shock:
Przypuszczam  iż  problem  tkwi  w  karuzeli  którą  szylki  otrzymały  na  powitanie  w  naszym  domku  niestety  karuzelka  jest  spora  i  TYLKO  jedna.  Na  początku  biegali na  niej razem  a  teraz  Fox  nie  pozwala  Benowi  z  niej  skorzystać   :???:
Doszło  do  tego  że  jak  wypuszczamy  je  na  wybieg  to  tylko  Fox  korzysta  z  biegania  poza  klatką  a  Ben  pozostaje  w klatce  i  cieszy  się  z  mozliwości  korzystania  z  karuzeli. 

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: agresja szylka
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrz, 2011, 18:13 »
A może zabrać im ta karuzelę i zobaczyć, czy wszystko powróci do normy.

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

 

Przyjmę szylka (samiec) wiek (do roku) na terenie Łódź lub Aleksandrów Łódzki.

Zaczęty przez KiCiiaEdiegoDział kupię/adoptuję

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1580
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2015, 20:29
wysłana przez martynkka21
urlop - dylemat: zostawić szylka czy zabrać ze sobą?

Zaczęty przez kasiakasiakasiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6250
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 10:17
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
Witajcie! Dzisiaj zawita u nas nowa szylka

Zaczęty przez Dorotka0001Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 5596
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2012, 21:43
wysłana przez Basia_W
Szylka ciężko oddychająca i wątła nie je nie pije!!!!

Zaczęty przez WredzielecDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2171
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2013, 17:23
wysłana przez Mysza <")))/
Warszawa -Poznań - poszukiwany transport dla szylka

Zaczęty przez IskaDział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 909
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2011, 20:30
wysłana przez Iska
SimplePortal