hypothetical
28 Mar, 2024, 10:06

Autor Wątek: Biegunka - wet podejrzewa epidemię  (Przeczytany 4157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Biegunka - wet podejrzewa epidemię
« dnia: 11 Paź, 2011, 22:24 »
mam 5 szyszek: Aspazję (1 klatka), Pinkusia (2 klatka), Józkę, Franię Staszka (3 klatka, Stach jest kastratem).
Miesiąc temu Aspazja dostała biegunki. Węgiel nie pomógł, skończyło się antybiotykiem. Tydzień temu Aspazja i Frania miały miękkie bobki. Aspazja - zrozumiałe, miała leczony zraniony nos i antybiotyk miejscowo, więc zlizywanie leku mogło zaszkodzić, ale Franka..? Dwa dni pojenia Smectą dały rezultat - myszy miały spokój. Przedwczoraj zauważyłam miękkie bobki u Pinkusia... Dostał węgiel, ale nie pomogło. Dziś wyciągnęłam Smectę i jak poszłam po mysz do klatki - to okazał się, że ze zwierza się leje jakby miał totalne rozwolnienie. Zabrałam mu półki, zabrałam karmę, zostawiłam na wodzie i sianie, zadzwoniłam do pani weterynarz - kazała poić mysz Smectą i podać probiotyk. Na razie gryzoń się wścieka, bo ma dwukondygnacyjną klatkę i do jutra siedzi na samych papierowych ręcznikach w mniejszej nadstawce.
Dałam o 21 Smectę, o 22 Smectę, po 1,5 ml, bo więcej nie chciał wypić (mysz ma 9 lat, mam go od roku i jest totalnie nieprzyzwyczajony do brania na ręce). Za godzinę dam probiotyk. Co jeszcze mogę zrobić? Wizyta u weta jutro na 15:00...

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Biegunka - wet podejrzewa epidemię
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Paź, 2011, 22:57 »
Tu poradnik - klik

Wszystko co rozsądne przychodzi mi do głowy, już robisz. Smecta, probiotyk ok, wyeliminowane jedzenie - zostaw tylko świeże (!) siano, żeby nie jadł z podłoża przypadkiem, woda - dopajaj, sporo jej traci przy TAKIEJ biegunce. W poradniku (ja nie musiałam stosować) radzą Forumowicze, że ta woda może być z rumiankiem.
Pilnuj małego, i do weta... Nie jestem fanką biegania po lekarzach i miękkie bobki leczę dietą siankową, ale przy takich objawach nie ma opcji.

Niestety "epidemia" jest bardzo prawdopodobna, szorowanie, wyparzanie itd raczej Cię nie ominie.

Trzymam kciuki, dawaj znać co z nim i co na to wszystko lekarz, każda wskazówka jest cenna dla innych...

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Biegunka - wet podejrzewa epidemię
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Paź, 2011, 07:21 »
O 23 dałam probiotyk i ku mojemu zdziwieniu mysz zjadła całość niemal z patyczkiem i szukała więcej. Wstałam rano - klatka czysta. Mysz od wczoraj nie ma półek (zabrane do wyparzenia), jako podkład ma trociny i kilka papierowych ręczników, które już raz wymieniałam. Oznak biegunki brak, ale i tak pójdziemy do weta, o 15:00 zaczynają się wizyty, więc popołudniu będę wiedzieć co i jak.

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline agusia9

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Biegunka - wet podejrzewa epidemię
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Paź, 2011, 14:28 »
u mnie było podobnie...niestety nie ma u mnie w okolicy żadnego kompetentnego weterynarza...ale jeden , taki zaufany wet od psów poradził podanie Nifuroksazytu...podawałam po kilka kropelek co 6 godzin...kiedy potrzebowały leku to chętnie wypijały zawiesinę...jednak jak po biegunce nie było śladu to juz nie chciały...a poza tym zadzwoniłam do zaufanej pani która zajmuje sie szynszylami od ponad 30 lat...poradziła zeby dawać w takich przypadkach to co małym dzieciom... pomogło

http://www.garnek.pl/szyle
zapraszam zdjęcia dodaje w miarę wolnego czasu

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Biegunka - wet podejrzewa epidemię
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Paź, 2011, 15:45 »
Zaszkodziły pestkowce i nasiona. Teraz wszystkim myszom z karmy mam wybierać pestki dyni, słonecznika etc., w ogóle zakaz jedzenia tego typu przez kolejne dwa tygodnie. Siano, woda, granulat, probiotyk. Na szczęście obeszło się bez antybiotyku.
Wizyta kontrolna w piątek. Trochę kamień spadł mi z serca, ale i tak... biedne myszy. Tak się kończy właśnie przebieranie w karmie, jak to określiła pani wet, a ja musiałam nie dopilnować na czas.

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Biegunka - wet podejrzewa epidemię
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Paź, 2011, 19:19 »
Karma z pestkami itd, obstawiam jakiś Megan? Przejdź na granulat i nie wracaj do tego. Odradzam stosowanie karm tego typu na zawsze, nie tylko na dwa tygodnie.

Offline Mikarin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 109
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • moje uszytki i takie tam...
Odp: Biegunka - wet podejrzewa epidemię
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Paź, 2011, 20:50 »
Był Megan na pół z VL Nature. Poza tym myszy na spacerze zawsze ze mną wyjadają jakieś moje ciążowe pestki - zawsze wcinam jakiś słonecznik, siemię lniane, pestki dyni, sezam... Musiał się Pinki dobrać do kanapek jak nie zauważyłam i nieszczęście gotowe :( powybierałam już im pestki, bo karm raczej nie rozdzielę.

Aspazja i Frania plus syn plus mąż. Co daje łącznie 3 dzieci, w porywach do 4. O matko....
Stasiu, czarna duszyczko, kicaj sobie tam, gdzie ci dobrze (2009 - 20.11.2016)
Pinkulku, wojownicy walczą do końca i odchodzą w chwale. Śpij, kochanie, śpij... (2002 - 20.06.2017)
Józiaczku, Biala Małpo, tak nagle i niespodziewanie żyłaś, i tak też odeszłaś (2009 - 5~7.08.2017)

 
Stan Ciężki - Dziwne oslabienie /biegunka/ ropienie oczek

Zaczęty przez AmusiaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3397
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2007, 22:09
wysłana przez kea
biegunka, rzadkie, luźne, miękkie kupki, rozwolnienie.

Zaczęty przez JUSTYSIADział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 978
Wyświetleń: 252995
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2017, 22:35
wysłana przez Mysza <")))/
Biegunka u maluszków po dokarmianiu, matka ma mało pokarmu

Zaczęty przez agusia200189Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4061
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2008, 16:00
wysłana przez agusia200189
Nagla ostra biegunka i smierc

Zaczęty przez poziomka9Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2193
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2015, 05:09
wysłana przez poziomka9
Biegunka-przyczyny, objawy, leczenie.

Zaczęty przez CiupelekDział Problemy zdrowotne, choroby koszatniczek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10864
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2019, 09:25
wysłana przez Logan
SimplePortal