hypothetical
25 Kwi, 2024, 14:33

Autor Wątek: oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...  (Przeczytany 45160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Ojej jak to się stało? Napisz ku przestrodze dla nas.... Idz do weta na pewno nie zaszkodzi konsultacja.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Blizniaczka

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
tylko czy futerko z ogona odrośnie..?

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
jeśli pójdziesz do weta i on to obejrzy to się wszystkiego dowiesz. nie ważne chyba czy odrośnie, ważne żeby zwierzakowi nic nie było ;-)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Blizniaczka

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
nic mu nie jest..:))

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
a już jesteś po wizycie u weta? :-)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Blizniaczka

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
nie byłam u weta..ale przemyłam ranę.. i widać że czuje się dobrze..:)

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Bliźniaczko ja namawialabym Cie raczej na wizyte u weta  bo chyba  lepiej żeby zobaczył to specjalista ;)  Z ogonkiem tak jak i noskiem żartów nie ma :(

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
dokładnie, popieram Kasię. ja z moim Mańkiem poszłam do weta nawet z biegunką, aż lekarz się na mnie dziwnie popatrzył :> idź czym prędzej do weta, bo ogonek to poważna sprawa

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline i.n.f.i.n.i.t.y

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Przed chwilka przy karmieniu zauważyłam, że jeden z moich szylków ma mało włosków na ogonku i brzydką rankę. Zachowuje sie normalnie, futerko też wygląda normalnie, nie wiem co mogło się stać. Rankę polałam wodą utlenioną. Co jeszcze moge zrobić, czy konieczna będzie wizyta u weterynarza? Czy włoski na ogonku odrosną? Strasznie się martwie! Z góry dziekuję za odpowiedź.


/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 30 Paź, 2007, 17:31 wysłana przez dream* »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
ponoć z ogonkiem nie ma żartów i ponoć futerko tam nie odrasta - lepiej chyba wybrać się zapobiegawczo do weterynarza tym bardziej, że piszesz, iż ranka jest brzydka - niż później żałować.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

g.

  • Gość
mam pytanie, wlasnie przed chwila zauwazylam, ze moja ukochana szynszylka nie ma fura na koncu ogona, wisi tylko ostatni klebek, jest okrwawiony. Co mam zrobic? Czym moze byc to spodowdowane? aha i czy moge wymyc to miejsce sola fizjologiczna? blagam o pomoc :(

i dodam jeszcze ze widac kosc i na samym koncu ogonka wisza te wloski :(
« Ostatnia zmiana: 24 Mar, 2008, 19:47 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
na pewno dobrze byloby to zdezynfekowac, woda utleniona, rivanolem, co tam masz w domu. na pewno nikt jej nie nadepnal, nie zahaczyla o cos? kiedy pani w sklepie mowila mi ze podobno szynszyle w stresie moga odrzucic koncowke ogona i wyglada to tak jak ty opisujesz, ale nie wiem czy to prawda, niezbyt prawdopodobnie to brzmi... no i jutro do weterynarza!

g.

  • Gość
to raczej  nie wyglada na odrzucenie ogona. koncowka jest w ogole bez futerka, widac sama kosc a na koncu "na miesie" wisi futerko

gosc

  • Gość
pojechalam z Maria Antonina ( ;) ) do weterynarza i musial jej obciac ogonek, zalozyl szwy i za tydzien na zdejmowanie. Mam nadzieje ze wszystko bedzie okej

Offline mycha

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia i Chico :)
A czy weterynarz powiedział dlaczego musiał obciąć ogon? Czym to było spowodowane, jakąś chorobą, urazem?

Muff

  • Gość
powiedzial, ze to juz nie obrosnie sierscia i caly czas bedzie sie wdawala infekcja. Mowil takze, ze moze tylko to zrobic zeby poprawic jej stan zdrowia

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Weterynarz z pewnością miał rację i wiedział co robi. Bardzo dobrze że udało ci się jeszcze dzisiaj udać do weta.
Czy dużo obciął tego ogonka ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Agniesia

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 46
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylki i Kosie
Mi sie wydaje że powinien jakiś 0,5cm od ranki uciąć, jeśli wdarło się tylko zakażenie.

muff

  • Gość
ma troszke wiecej niz pol ogonka, obcial tyle bo rana byla dos dluga :(

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Ojej to rzeczywiście dość dużo, myślałam że może samą maleńką końcówkę. Trzymam kciuki żeby wszystko dobrze się skończyło bo ogonek jest bardzo wrażliwy.
Powinnaś dojść do tego w jaki sposób twój szylek robił sobie taką krzywdę i usunąć zagrożenie aby sytuacja się niepowórzyła.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
kiedy pani w sklepie mowila mi ze podobno szynszyle w stresie moga odrzucic koncowke ogona i wyglada to tak jak ty opisujesz, ale nie wiem czy to prawda, niezbyt prawdopodobnie to brzmi... no i jutro do weterynarza!

nie ma czegos takiego jak odrzucenie ogonka, czy jego końcówki, to bujda i przekłamanie! Owszem jesli przydepniesz szynszyli ogon lub czyms przytrzaśniesz to po prostu się urwie jak każda peryferyjna (odstająca) cześć ciała. "Odrzucenie ogonka" to termin (powiedzonko) wymyślone na przytuszowanie spowodowania urazu u szynszyla przez człowieka :( niestety...

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

muff

  • Gość
wlasnie nie wiem jak mogla sobie to zrobic. Rano jak mama wkladala ja do klatki wszystko bylo okej, pozniej jak do niej zagadnelam tez wszystko gralo. Pozniej patrze a jej stopien ( na ktorym zawsze sobie siedzi ) jest caly czerwnony, no i w koncu doszlam do tego ze jej leci krew z ogonka. Na poczatku myslalam ze z mordki badz lapki...

Offline Agniesia

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 46
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylki i Kosie
Też życzę szybkiego powrotu do zdrowia. :D Mam nadzieję że będziesz nas informować na bieżąco o stanie zdrowia swojego szynszylka. Zachęcam też do rejestracji na forum  :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
witaj, twój wątek został przeniesiony, ponieważ nie pasował do tematu, ponadto zapraszam do rejestracji, bedziesz mógł pisac w odpowiednich działach :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
g. na czas leczenia zrezygnuj z kąpieli pyłowych Twojego szyla. To takie standardowe postępowanie w przypadku leczenia jakichkolwiek ran.

kiedy pani w sklepie mowila mi ze podobno szynszyle w stresie moga odrzucic koncowke ogona
Być może pani pomyliła szynszyle z koszatniczką. U koszatniczek takie "odrzucenie" ogonka to dość częsty przypadek, u nich ranka samoistnie się zasklepia, ogonek zasusza i odpada. Jednak nigdy nie słyszałam o odrzuceniu ze stresu-> przeważnie jest to niewiedza lub błąd człowieka-> łapanie za ogon, przytrzaśnięcie drzwiami itp. Brawo za szybką reakcję.

 
pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...

Zaczęty przez maritkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 118045
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2015, 00:02
wysłana przez dream*
sucha skóra na stopach szynszyla, jak leczyć, jak zapobiegać..?

Zaczęty przez Iza13Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5270
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2005, 13:04
wysłana przez Jelonek
grzybica, łyse miejsca, łuszcząca się skóra

Zaczęty przez patDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 616
Wyświetleń: 238961
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2015, 20:00
wysłana przez junoo
Zaczerwieniona skóra - czego może być objawem?

Zaczęty przez asa111Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1515
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2015, 11:09
wysłana przez Pańcia
[ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14080
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:44
wysłana przez sharlott90
SimplePortal