hypothetical
19 Kwi, 2024, 02:14

Autor Wątek: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?  (Przeczytany 13944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EMMA

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Mam pytanie, za dwa miesiące chce kupić samiczke dla mojego kawalera :D . Więc się zastanawiam czy jak będzie maluszek, to niezachce im sie następnego? i tak w kłóko. Czy ja będe mogła trzymać je cały czas razem? :?:  :?:  bo myśle że jedna ciąża mi odpowiada ale czy moge sobie pozwolić na następną ciąże mojej przyszłej samiczki to nie wiem. Więc prosze o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz, 2007, 13:40 wysłana przez Mysza »

Pozdrawiam ;)

[kwiatek] [kwiatek] [slonko] [kwiatek] [kwiatek]

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sie, 2004, 20:49 »
na pewno sie im zachce jak to nazwalas NASTEPNE  Jezwli nie bedziesz chciala mlodych to musisz je trzymac oddzielnie lub wykastrowac ale jaki sens trzymac oddzielnie kastracja tez nie jest bardzo bezpieczna ... a nie wolalabys kupic mu kolegi?

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline EMMA

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sie, 2004, 21:43 »
Moja rodzinka chce małego więc raczej samiczka. Ale jak urodzi np jednego to może sie okazać że nastepne jest w drodze? tak szybko, czy chce im sie co jakiś czas?

Pozdrawiam ;)

[kwiatek] [kwiatek] [slonko] [kwiatek] [kwiatek]

Claudi

  • Gość
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sie, 2004, 23:58 »
Po porodzie samczyka należy odseparować od samiczki, ponieważ jej drogi rodne pozostaja otwarte przez około 10 dni i w tym czasie może łatwo dojść do zapłodnienia. Moja Lady tak miała, a były w klatce razem tylko przez jeden wieczór. Więc jeśli nie chcesz mieć od razu kolejnych maluszków...

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sie, 2004, 11:40 »
Cytuj
Moja rodzinka chce małego

Przepraszam ale to brzmi bardzo egoistycznie... mozna sobie chciec malego, a pomyslal ktos o biednej samiczce, ktora miala by rodzic co 3-4 miesiace, wyczerpana nie odchowawszy obecnych mlodych musilaby zajmowac sie nastepnymi, takie porody pewnie szybko doprowadzilyby do calkowitego wycieczenie samicy.
Idzmy dalej, chce malego, jedynak u naszych szynszyli (najczesciej z fermy) to rzadkosc! Szynszyle na fermach maja rodzic najwiecej czyli 4-5 mlodych co czesto prowadzi do braku mleka dla wszystkich i maluchy trzeba dokarmiac co 2 godziny w nocy tez.
Dalej, nawet jesli odzielimy szynszyle od razu po porodzie to pozniej (po rui poporodowej odstep miedzy nastepna ruja jest dluzszy) i tak szynszyle beda kopulowac i beda miec kolejne mlode, a wtedy co z nimi wszystkimi bedziesz robic??
"chce małego" mysle ze zdanie nie na miejscu, proponuje przemyslec i- w jakikolwiek sposob na ciebie tu nie naskakuje, po prostu twoja decyzja z mojego punktu widzenia wyglada na bardzo niedojrzala - bardziej spontaniczna, kierowana wygladem malego szynszylka, a tak nie mozna to przeciez nie maszyny do rodzenia dzieci, to zywe stworzenia.

Offline EMMA

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sie, 2004, 16:28 »
Ja nie chce samiczki do rodzenia dzieci cały czas! tylko chce JEDNĄ ciąże z młodymi. Będą w osobnej klatce i mam komu dać małe ale ja planuje sobie je zostawić i hodować dla przyjemności. Więc nie wiem co w tym dziwnego ale ja już wiem co będzie z nimi po prostu będą w osobnej klatce. Więc nie wiem czemu ma być biedna ta samiczka:/ i to nie będzie "maszyna do robienia dzieci"!

Pozdrawiam ;)

[kwiatek] [kwiatek] [slonko] [kwiatek] [kwiatek]

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sie, 2004, 21:18 »
Tak wiec przepraszam ale to naprawde dziwnie zabrzmialo :/
W poscie wyzej chociaz za mily nie byl opisalam ci jak to jest.
A co do kastracji- bylo wiele szylkow ktore pomyslne przeszly ten zabieg, ale moj Farmerek nie przezyl :(
Jesli zostawisz sobie male to jesli urodzi sie conajmniej parka to mozesz je podzilelic na dziewuszki i chlopczykow (zeby nie bylo watpliwosci, tatus z synkiem i mamusia z cora).
I chociaz chcesz miec maluszki jeden raz- tak sie przeciez nie da, rozwiazania to tak jak napisalam rozdzielenie na plci, albo kastracja/sterylizacja, przy czym kastracja jest to latwiejszy zabieg bo nawet nie dochodzi do otwarcia jamy brzusznej, trwa krocej od sterylki i podobno jest bezpieczniejszy- ale u mnie sie to nie sprawdzilo.

Offline EMMA

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sie, 2004, 22:19 »
No ja właśnie planuje podzielić tak żeby matka z córką a tatuś ze synkiem:] Ale o kastracji nie myślałam, ale myśle że nie, bo boje sie że ta cała kastracja może się zakończyć tak jak z twoim szynszylkiem :( niechce ryzykować :|

Pozdrawiam ;)

[kwiatek] [kwiatek] [slonko] [kwiatek] [kwiatek]

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sie, 2004, 12:59 »
A jesli urodzi sie jeden maluch to dokupisz jeszcze jedego szylka aby ktorys z rodzicow nie byl sam??

Offline EMMA

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Wrz, 2004, 21:05 »
Nie wiem, jeszcze sie nie zastanawiałam, najpierw zobaczymy co będzie w miocie, ale myśle że tak:]

Pozdrawiam ;)

[kwiatek] [kwiatek] [slonko] [kwiatek] [kwiatek]

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Wrz, 2004, 19:34 »
Mam pytanie bo w zoologu mi mówili że jeśli do mojego samca dokupie samice do samiec w stosunku do mnie może stać sie agresywny. Czy to prawda? Albo też mi mówili mi że jak bede miała dwóch samców to sie pozagryzają. Prosze o szybką odpowiedź. :D

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline becia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Wrz, 2004, 13:56 »
To nieprawda. Samce mogą stać się najlepszymi kumplami, a i samczyk nie będzie miał powodu, żeby być agresywnym wobec ciebie. Ja już nie wierzę w to, co mówią w zoologicznych, bo najczęściej są to czyste kłamstwa. Na przykład: poszłam do sklepu zoologicznego kupić myszkę, i powiedziano mi: "samiczki myszek będą się gryzły, lepiej mieć 2 samczyki". W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Albo: mój tata poszedł kupić chomika: sprzedawca: "to jest chomik campbell'a" - a tak naprawdę chomik był dżungarski  :?

/scalone przez Mysza
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz, 2007, 13:40 wysłana przez Mysza »

Pozdrowionka! :)

Offline mad

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kulinek & Guana
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lip, 2006, 16:39 »
czesc! od ok dwóch miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką szynszylowego chłopczyka. jednak dużo pracuję i mój szylek może czuć się samotnmy, bo często zdarza się tak, że do domu wracam dopiero ok 20. zawsze staram się go rano puścić na bieganie na ok 1-2 godziny i jak wracam do dmu to od razu otwieram klatkę i do ok 24 smyk sobie buszuje.
ostatnio pomyślałam, że dokupię mu kolegę, chciałam koleżankę, ale nie wiem czy to dobry pomysł, bo pewnie z czasem pojawiły by się małe, a to już dla mnie za duży problem, a nie chce kaleczyć zwierzątka kastrowaniem itp. i tu pojawia się moje pytanie: czy ciężko jest zaprzyjaźnić dwa samczyki ?

Offline norah18

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dzikuska, Fido i maluszek :)
    • Szylki ;)
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lip, 2006, 17:54 »
Pomysł z drugą szylką myślę, że jest trafiony, pod warunkiem, że będą to jednak chłopczyki. Sama mówisz, że masz dużo pracy, a szylki w ciąży i w ogóle potrzebują dużo opieki i pielęgnacji, poza tym jeszcze komplikacje, przemęczenie itp. No i potem jeszcze problemy z oddaniem małych. Jednym słowem, nie jest to łatwa sprawa, a kastracja samczyka to uciążliwa sprawa zarówno dla samczyka jak i dla właściciela (wizyty u weta, koszty zabiegu, ryzyko nie wybudzenia się z narkozy itp.).
Trudno powiedzieć, czy łatwo jest oswoić dwa samczyki, dużo zależy od wieku i osobowości szylka. I tak jednak przez pierwsze dni będą musiały być w osobnych klatkach. Poczytaj na forum o oswajaniu, pisaliśmy już o tym kilkakrotnie.

Okrucieństwo jest najbardziej naturalną przywarą tępoty umysłu. H.W.N.

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lip, 2006, 11:23 »
Ja mam 3 samczyki i nie miałam trudności z oswojeniem, jednak najgorzej jest jak juz sie ma dwa samczyki i "dodaje" sie jeszcze jednego ;) ale to ciebie niedotyczy :) Ja jak łączyłam Pchełka i Duszka to już po niecałym tygodniu były razem. Oczywiście na[oczątku jak kupisz nowego szylka to zostaw go w osobnej klatce i na osobnych wybiegach tak ok 3 dni, potem widzenia przez pręty, potem wspólny wybieg, jesli widzisz że szylki sie iskają(przynajmniej ja tak mierzyłam oswajanie ;) ) to możesz je dac do jednej klatki, ale caly czas pilnuj i wrazie czego roździel, na wybiegu nie reaguj żywiołowo, jesli sie gryzą to poczekaj chwile niech ustalą hierarchie, może to wyglądac dośc brutalnie ale dopóki "krew sie nie leje" nie rozdzielaj, futro może się sypać ;) napoczątku szylki pewnie bedą się omijac i byc w dwóch róznych kątach naraz ale po pewnym czasie wrogośc ustąpi ciekawości ;) jesli oswajanie nie przebiega tak kolorowo jest kilka sposobów takich bardziej brytalnych i przymuszających, ale bąźmy dobrej mysli że ci sie uda łatwo. Pozdrawiam

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline mad

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kulinek & Guana
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lip, 2006, 12:07 »
dzięki za odpowiedź, trochę się boję, ale zaryzykuję.
teraz mam malucha, który ma niecałe 5 miesięcy (szaraczek)m chce kupić mu bezowego kolegę.
poczytałam trochę forum i naprawdę musze przyznać że jestn to skarbnica wiedzy o szylkach :)

Offline Thorin_7

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 16
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Sie, 2006, 01:30 »
jezlei mozesz to nie puszczj szyla rano powinnien wtedy spac a wieczorem 4 godzinki to naprawde duzo:)

Offline jodus

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Trusiek, Sucharek, Frędzel
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Sie, 2006, 13:46 »
Ja mam 3 samczyki i nie miałam trudności z oswojeniem, jednak najgorzej jest jak juz sie ma dwa samczyki i "dodaje" sie jeszcze jednego ;)


Smerfetka a wyobraź sobie sytuacje kiedy ma się jedną szylke a dołączyły do niej dwa :P:P:P to dopiero odlot  :hehe:
ale z oswajaniem nie miałam takiego problemu ...wystarczyło 10 dni zeby kulki leżały w klatce wrtulone w siebie :D (najpiękniejszy widok dla właściciela  :s_happy:)

MAD ja radze dokupic szylka w podobnym wieku ...łatwiej się oswoją ze sobą a nie będzie że jeden z nich ma przewage .... i najlepiej samczyka


Jodus

Offline Koko

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Koko i Killer
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Sie, 2007, 19:14 »
Od trzech miesięcy jestem w posiadaniu siedmiomiesięcznego szynszyla( samiec). Zastanawiam się nad kupnem drugiego potworka, też tej samej płci. Czy to jest dobry pomysł? Czy nie będą oni walczyć ze sobą?

Offline Szynszylusia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bobi i Stich || Pimpuś [*]
    • '. We love animals! .'
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Sie, 2007, 19:23 »
Gdy je dobrze oswoisz to nie będą walczyć. Czasami wystarczy doba czasami dwie chociaż czasem na pewno będzie jakaś bójka choć nie jestem pewna. Ale tak pisało w książce.

'. I ♥ animals! .'

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline ntomek

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna[*]
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Sie, 2007, 21:03 »
Właśnie mojej szynszylce kupiłem nową klatkę o wymiarach 100x54x81 cm.Jest bardzo duża jak dla jednego szynszyla i zastanawiam sie nad kupnem drugiego szynszyla tylko mam problem czy sie polubią,bo chciałem kupić jak coś to następna samiczkę i nie wiem co zrobić,poproszę o odpowiedzi:)


/scalony przez dream*
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2007, 22:06 wysłana przez dream* »

<b>"We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie.Czasem pływa w głębokim oceanie,a czasem robi pierwszy krok w chmurach."</b>

Offline Koko

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Koko i Killer
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Wrz, 2007, 16:51 »
Właśnie kupiłam drugiego szynszyla, czarnego(samca). Gdy razem są w klatce, Koko( pierwszy, szary szynszyl) ciągle go ******. Czy to z czasem  mu przejdzie? :???:

Offline seikatsu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Uzbierane migdały: 0
  • Zenobiusz, Ziutek [*], Kazik, Marian
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Wrz, 2007, 17:06 »
U mnie też tak było i na szczęście minęło. Ale miałam taką noc, że je rozdzieliłam ,bo jeden ledwie zipał po takim traktowaniu...czy wsadziłaś je od razu do klatki razem ?

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: Parka: mieszana, a może tylko samczyki lub samiczki?
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Wrz, 2007, 17:18 »
Z czasem napewno przejdzie a teraz  Koko musi sobie poużywać  :? Jaka jest różnica wieku między Twoimi szylami?
A w wolnych chwilach poczytaj sobie forum i tematy o oswajaniu szyli :)

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

 

Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6680
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Nasza forumowa koleżanka zenia_a ma dzisiaj urodzinki może złozymy jej życzenia?

Zaczęty przez mecinekDział Kalendarz

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1841
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2007, 19:49
wysłana przez Andreas
Zakupy przed przeprowadzką szylków - może ktoś doradzi...

Zaczęty przez myszagiDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1974
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2006, 18:22
wysłana przez szyszunka
szynszylek po scięciu zębów nadal nie moze jeść- Co robić??

Zaczęty przez WeronikaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10657
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2009, 18:10
wysłana przez Adam.W
Było o włosach to może teraz PIERCING i TATOO?

Zaczęty przez greatdeeDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 11671
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2010, 09:29
wysłana przez efyra
SimplePortal