28 Mar, 2024, 16:19

Autor Wątek: Wata  (Przeczytany 1909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kocham.Cie

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 56
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Synuś
Wata
« dnia: 22 Gru, 2011, 21:06 »
Poszukałam troche lecz nic nie znalazłam na ten temat, jak coś prosze mnie przenieść. Czytałam gdzieś że szynszylom można dawać do klatki wate, że siew niej bawią, na niej śpią? Nie zaszkodzi im w żaden sposób? Jest to bezpieczne ?
_______________________________
Dziękuje & Pozdrawiam + Wesołych Świąt :D  [tree]

Claudi

  • Gość
Odp: Wata
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Gru, 2011, 21:47 »
Witaj!

Lepiej nie próbuj. Wata jest włóknista, i choć być może nie zaszkodzi jako pokarm, to łatwo może - przez swoją konsystencję - zaczopować przewód pokarmowy, który i szynszyli jest szczególnie delikatny. Moje szylki jadły skrawki (niewielkie!) ligniny czy zwykłego papieru; waty im nigdy nie dawałem.

Offline Kocham.Cie

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 56
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Synuś
Odp: Wata
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Gru, 2011, 22:32 »
Mhm, Bardzo dziękuje za odpowiedz! Czyli nie dawać! A szynyszla by to jadła?? Nawet jeśli... ?

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Wata
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Gru, 2011, 12:29 »
No niestety te głupolki zjadają najdziwniejsze rzeczy, najbardziej dziwi mnie zamiłowanie do zjadania gąbki, jeśli się na takową napatoczą, nie przepuszczą okazji. U mnie całe lata paskudy nie zjadały żadnych materiałów, ale kiedyś któryś spróbował chodnika w przedpokoju i teraz wszystkie nie przepuszczą okazji aby sobie co nieco uszczknąć z niego za każdym razem. Przewracają rogi chodnika na druga stronę i dawaj obgryzać podbicie wykonane z jakiejś gąbki czy gumy, chodnik jest już w opłakanym stanie  :(.
Tak więc, waty również nie polecam bo mogłoby się to źle skończyć. Nie wiem kto mógłby dawać taką watę szynszylom, wiem natomiast, że z waty chomiki lubią sobie robić gniazdka.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Kocham.Cie

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 56
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Synuś
Odp: Wata
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Gru, 2011, 13:29 »
Hahaha :D Wiedziałam że lubią wszystko jeść ale nie spodziewałam sie że silikon albo watę ! hihiii. A co do Chomików to czytałam właśnie że szynszyle jak i chomiki lubią watę...

 

SimplePortal