hypothetical
28 Mar, 2024, 22:45

Autor Wątek: odgłosy, dźwięki: szczekanie, piszczenie (strach, niepokój, samotność)  (Przeczytany 125487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamil

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
Witam wszystkich i prosze o pomoc. Od jakiegos czasu moj starszy szynszyl dzre sie prawie przez cala noc nie dajac spac. Na poczatku gdy tylko raz sie odezwal wystarczylo, ze go podrapalem za uszkiem, chwile do niego pogadalem i byl spokoj do rana. Teraz nie pomaga juz nic, ani przemowy, ani drapanie, wypuszczanie. Zachowuje sie jak w jakims letargu i wydaje krzyki jak zepsuta pompka do roweru. Myslalem na poczatku, ze jest moze chory, ale rano zachowuje sie normalnie. Nie wiem co moze byc przyczyna takiego zachowania. Moj mlodszy nigdy tak sie nie zachowuje. Moze ktos z Was bedziej wiedzial jaka jest przyczyna i jak na to zaradzic. Pozdrawiam

Offline Nemesis

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gizmo
Mozliwe, ze jest zestresowany. Moj tez kiedys tak robil przez pol nocy. Rano zadzwonilam do pani od ktorej kupilam szynszylka i powiedziala mi ze stresowal sie w nocy chlopak i szukal mojego towarzystwa. Moze w przypadku twojego szynszylak jest podobnie.

Offline Kamil

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
Tylko czym moze sie stresowac. W mieszkaniu w nocy jest cisza, nikt nie lazi, w klatce nie jest sam , bo z drugim szylkiem. Dzieje sie tak juz od ponad tygodnia i nic nie pomaga. Co noc ten sam koncert, a ja nie moge spac. :(

Offline Nemesis

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gizmo
No to naprawde wspolczuje. Moj od tygodnia wygrywa koncert na pretach z klatki i juz 2 noc spal w kuchni wiec wiem co znaczy nieprzespana noc. Moze ktos inny da jakas rade, ja tylko mowie to co bylo u mnie i jakie dostalam tego wytlumaczenie.

Offline MaRtA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 924
  • Uzbierane migdały: 0
A może to przez ból :?:

Pozdrawiam razem z moim zoo ; )
psem, kotem, królikiem, myszoskoczkiem oraz z kanarkiem!

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
Mój Gacuś tez tak robił.Mial taki okres ze wydzieral sie w nocy w niebogłosy,a po jakis 2 tygodniach przestał.Nie wiem co było tego przyczyną,ale dokładnie znam ten dżwiek,trudno go do czegoś porownac.Szylek wtedy zachowuje sie jakby był zahipnotyzowany,patrzy w dal,jak przelecisz ręką przed oczkami to nie reaguje,siedzi nieruchomo w jednym miejscu.Nie wiem co to znaczy,moze faktycznie nawołuje inne szylki albo je przed czyms ostrzega....nie wiem.
Ale pociesze Cie ze juz dawno tego nie robił,2 tygodnie pokrzyczał i koniec.cisza.
(Ja go na noc wynosiłam do kuchni i zamykałam drzwi,dało sie wytrzymac)
Trzymaj sie  :)

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Takie odglosu oznaczaja ze szylek jest przestraszony lub zestresowany, tez to przerabialam z moimi :) I tez czasem bylo tak ze nic nie pomagalo, az w koncu wpadlam na pomysl zeby przeniesc klatke w inne miejsce ale w tym samym pomieszczeniu, moze poprostu jakis ksztalt kojazyl sie szylce z jakim zagrozeniem i za wszelka cana probowala nas ostrzec.

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
moj tak robil jak zabrałam mu pluszaka teraz ma pluszaka i mu sie to nie zdarza

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline MaRtA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 924
  • Uzbierane migdały: 0
Biedak :( nie mogl zasnąć bez przytulanki ;)

Pozdrawiam razem z moim zoo ; )
psem, kotem, królikiem, myszoskoczkiem oraz z kanarkiem!

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Czasami mój szynszyl wydaje dziwne dzwięki. Tak jakby plakal lub narzekał na mnie. Prosze pomóżcie moze i wasz szynszyl tez wydaje takie dzwięki.  :cry:

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2009, 21:50 wysłana przez dream* »

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline Agusia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Uzbierane migdały: 0
Wita :D Ja mam samca i samiczke,oboje wydają różne dżwięki.Samiczka tak jakby szczekała a samiec jakby nawoływał rozpaczliwie.Coś mi się wydaje że masz samczyka :) jest teraz okres godowy u szynszylek i może woła samiczke  :lol:

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Musisz cos wiecej napisac, czy so to ktotkie dzwieki czy dlugie, czy przypominaja "szczekanie" czy jakby trabienie?? Opisz to.

Offline Aibea

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Uzbierane migdały: 0
mój szynszylek tez wydaj różne dziwne dzwieki ale jak juz do niego podejde do jest zadowolony,moze poprostu poswiecaj mu wiece czasu,baw sie z nim dlugo ,az sie zmeczy najlepiej wieczorem i rano wtedy bedzie zmeczony i nie bedzie tak ,,piszczec'' :lol:

laska-tomasz Bajer z ,,chłopaki nie płaczą'' jest boski

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
Każdy szynszyl często wydaje różne dźwięki, ale jak mówiła milka opisz je bardziej

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Szczeka najcześciej w nocy i wtedy dziwnie popłakuje.  :(

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline Magge

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Uzbierane migdały: 0
Nasze popiskuja, poszczekuja itp, do siebie popiskuja, Pepper - samiec czesto glosno poszczekuje, jak sie im cos nie podoba to swiszcza glosno. Musisz dokladnie zaobserwowac w jakiej sytuacji gada i moze bedziesz w stanie stwierdzic o co mu chodzi

Magge oraz |Chilli|,  Pepper, Treya, Nihilous, Sion, Furya i Gaya a takze |Bartuś, Zuzia, Kubuś i Majka|, Tuptus, Gwiazdeczka, Rafik i Miluś
gg:160418

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
Cytuj

Szczeka najcześciej w nocy i wtedy dziwnie popłakuje.

moj tez czasami

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline Gaciorek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.alloszczur.olpw.com
A moja taka jakby melodyjke robi, albo krótkie szczeknięcia. wtedy wystarczy do niej podejść, posiedziec chwilkę, podrapać za uszkiem, pod bródką, albo dac jakis smakołyk. wtedy najczęściej kończy koncertowanie ^^

Gato i Pusia po$draFiają ^^

Offline emlcia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Uzbierane migdały: 0
  • Tusia + dwa nowe maluszki + jeden ślepy
Już w nocy nie szczeka tylko czasami w dzień.

Nędzny jest świat bez szylek i uczuć.

Offline Sugar Honey Ice

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
Honey zdarza sie czasem nawet w srodku nocy zaczac szczekac, lub w ciagu dnia kiedy siedzi w klatce, cisza cisza i nagle szczekanie - nie wiem co to znaczy...  :?  a Sugar szczekala na mnie do tej pory tylko raz jak musialam ja sila wyciagnac spod lozka - mialam wrazenie ze krzyczy "ty jedzo, nie waz sie tak wiecej zrobic!"   :roll:

A kiedy już Bóg stworzył świat rzekł do zwierząt: "Rozdzielcie sie... Na prawo niech idą mądre, na lewo piękne", to pewna jestem, że na środku oprócz żaby... pozostała też Szynszyla

Offline pat

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1444
  • Uzbierane migdały: 1
    • http://zwierzaki1.w.interia.pl/
Cytat: Sugar Honey Ice
Honey zdarza sie czasem nawet w srodku nocy zaczac szczekac, lub w ciagu dnia kiedy siedzi w klatce, cisza cisza i nagle szczekanie - nie wiem co to znaczy...  :?  a Sugar szczekala na mnie do tej pory tylko raz jak musialam ja sila wyciagnac spod lozka - mialam wrazenie ze krzyczy "ty jedzo, nie waz sie tak wiecej zrobic!"   :roll:


mojemu tez

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami ale nie lekcewazy ich pomocy. PRZECIWNIE pokłada w nich wielkie nadzieje.
Charles  Baudelaire

Offline polak_12

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
moj szyl tesz popiskuje coś jak iiiiiiiiii   iiiiiiiiiiii   iiiiii iiii albo szczeka  i w nocy musze z nim chwilke pogadać np. o polityce po rozmowie idzie spać  :D  :wink:

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
;)mpja Czikatu tez czasami pogaduje sobie;)...czasami szczeka...interpretuje to jako sygnal ze cos sie nie tak dzieje:(...jak jet zla to wtedy poszczekuje..natomiast dzwieki ktore przypomonaja mi gruchanie:)odnosze do zaczepki aby znia pobyc :wink: pobawic sie [owca_na_skakance] ...zdarzylo sie sie piszczala,jkby wolala"halo czy ktos mnie slyszy..jest mi nie fajnie.."zdarzylo sie to jak byla ze mna na wyjezdzie i niesamowite ale pomyslalam sobie(warto tu podkreslic ze spalam;))zaczelam jej odpowiadac;) :D az w koncu sie obudzilam i zorientowalam sie ze jest jej zimno:(wtedy zabralam ja do lozka i spala ze mna:).............

pozdrowionka madzia&czikatu

light my candle;)

Offline dudus3000

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
czesc jeste adas. Mam moja szylke 3 lata. Wszystko jest ok , jest energiczna i woogole. Ale zawsze mi tak dziwnie w nocy piszczy i to pare razy. Wydaje te odglosy tak glosno ze mnie zarazbudzi i nie moge zasna. Dlczego to robi??
 :???:

Offline Niunia

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Eliza i Nunuś
moze sie bac czegos,powinienes wstac do niego w nocy,przytulic,cos powiedziec :) mojej kolezanki szynszyl placze jak mu brakuje pokarmu,no ,a poza tym to jezeli szylek jest sam to nie dziw mu sie,w nocy jest najbardziej aktywny i nie ma z kim pobrykac,pobawic sie w klatce-moze zastanowisz sie nad jakims przyjacielem/przyjaciolka :) Napewno twoj szylek bedzie o wiele bardziej szczesliwy,zadowolony no i nie bedziem mu sie nudzilo w nocy,przemysl to  :wink:

[hehe_jezyk] Sylwunia [hehe_jezyk]

 

Warczenie na drugiego szynszyla. Szczekanie z powodu drugiego szynszyla.

Zaczęty przez SzelekDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2734
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2012, 12:26
wysłana przez Szelek
stres, szczekanie, wypadanie - wygryzanie sierści, awitaminoza...

Zaczęty przez LunaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 40619
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2016, 22:54
wysłana przez Tomek92
Dziwne odgłosy, apatycznosc, potrzesywanie

Zaczęty przez GosiaaaakDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1655
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2022, 09:04
wysłana przez Gosiaaaak
dziwne odgłosy i napady paniki

Zaczęty przez adiacm22Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1561
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2017, 13:58
wysłana przez Melphomene
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4323
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal