hypothetical
28 Mar, 2024, 20:43

Autor Wątek: porażenie, poparzenie prądem...  (Przeczytany 65849 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Paź, 2010, 09:57 »
Ktoś na forum tutaj mi tłumaczył że szyle u siebie w domu (klatce) czując się bezpieczne zawsze pokazują jak naprawdę się czują - bo nie są zagrożone - tak jak w wypadku wizyty u weta czy podróży - gdzie wykazywał nadmierną aktywność spowodowaną stresem. Dlatego tak ważne jest jak dopiero teraz po powrocie będzie się zachowywał w klatce - dlatego proszę obserwuj go dokładnie bo to pierwsze i czasami najlepsze źródło informacji o stanie naszego szynszyla.
Ja bym poszła za radą dream* i szukała zaraz weta który jest w stanie podać ten lek...

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Paź, 2010, 10:01 »
A więc kabelod zasilacza do głosnikow o wyjsciu 12v został mocno pogryziony ale od strony gniazdka o wejsciu 230v ani troche nietknięty.
Hm, wydaje mi się, że w takim razie nie powino byc mocnego porażenia przy napięciu 12 v, przynajmniej dla człowieka. W sumie szczylki to delikatne swtorki, ale żeby az opalić nosek i ząbki ;( trochę to dziwne
Tak czy siak, wodę bym podawała, żeby szylek się nie odwodnił.
Bidulek mały, trzymam za Was mocno kciuki

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Paź, 2010, 10:03 »
ale dlaczego prąd 12v wyrządził aż tyle krzywdy? Mysza powiedzia że jak jej szyl poraziło to tylko jej wasy odpadły i futro sie zjeżyło ( a prąd był 12v ) Czy mam mu kupic w sklepie gerberki ? Bo bede teraz w groszku i mogłbym mu je podac w strzykawce.
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2010, 10:05 wysłana przez ruperto »

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Paź, 2010, 10:31 »
Być może miało tu wpływ wilgotke futerko szylka.

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Paź, 2010, 10:41 »
wrociłem ze sklepu z gerberem ( jabłko marchew ). Czy mam zrobic taka rozdrobnioną mieszanke i podac Kiwiemu w strzykawce?
Byc może miało tu wpływ wilgotke futerko szylka.
Mysle że raczej nie bo kula obsiusiała sie raczej po porażeniu w wyniku stresu ogromnego przeciążenia itp.

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #80 dnia: 27 Paź, 2010, 14:29 »
tak jak dream pisała - na pewno trzeba szybko podać przeciwwstrząsowe - weterynarz kumaty powinien wiedzieć. trzeba tez czasu może na początek jak to robiły dziewczyny ze swoimi szylkami obserwuj ale nie za długo - jak szybko nie zacznie podskubywać to zmielone przez strzykawkę podawaj - patrz na bobki, Szylek na pewno potrzebuje spokoju i ciepła żeby do siebie dojść. 12V tez może swoje zrobić. A musiało go nieźle trzepnąć. Może tez miał dłużej w pyszczku i dlatego się obsiusiał. Prąd podziałał dłużej - nie dziw się że był w drugim końcu pokoju, pewnie po tej sytuacji dal nogi tak szybko jak tylko mógł z daleka od kabla. Poza tym ruperto - myślałam że ty masz pozabezpieczane kable. ?
nauczka dla Nas wszystkich  z tego jest jedna nawet szylkowi który nie wykazuje zainteresowania na wybiegu kablami nie wolno pozostawić kabli w zasięgu pyszczka.
Powodzenia, trzymam kciuki za maluszka.

te gerberki, pyłek, jabłuszko na początku spróbuj mu podsuwać takie normalne żeby próbował gryźć jak będzie odpychał to zmiel i strzykawka do pycholka. On musi jeść, bo zaburzy układ pokarmowy zacznie słabnąc i chudnąc a teraz musi mieć silny organizm.

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Paź, 2010, 14:55 »
To normalne, że nawet bardzo chory szynszyl zachowuje się ''normalnie" u weta. Ja nie mam doświadczenia z porażeniem, ale mam doświadczenie z chorymi szylami i wiem, że nieraz weterynarz nie widział problemu (nawet kiedyś pies z atakiem duszności ozdrowiał mi na czas wizyty w klinice). Na twoim miejscu zadzwoniłabym do kliniki na Stefczyka lub na Głęboką, ktoś kompetentny powinien się znaleźć i was przyjąć.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #82 dnia: 27 Paź, 2010, 15:12 »
Dziekuje wszystkim bardzo za troske i szybkie odpowiedzi.
Kamstach jak pisałem one uciekły mi w nocy z klatki akurat wtedy kiedy spałem. Zawsze ale to zawsze gdy wypuszczam szyle kable są odłączone i pod nadzorem. Sprobuje mu dac zmielone strzykawce zioła takie ktore uzupełnią witaminy ( roża, hibiskus ) gerbera oraz karme VL pro. Już pare godzin leże z Kiwim ktory jest opatulony w reczniku by było mu cieplej. Już nie jest taki oszołomiony. Zdarzyło mu sie obudzic i wtedy chciał zwiac z łożka. A kilkanascie cm od kabla było sporo wąsow.

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #83 dnia: 27 Paź, 2010, 15:24 »
Spróbuj może go karmić z ręki suszonymi ziółkami. Nie wiem jak Twoje szylki, ale moje na widok strzykawki wieja w kąt i podanie im czego kolwiek jest na pewno dla nich bardzo stresujące . Edek jak miał problemy z jezeniem po narkozie na strzykawkę nie chciał patrzeć, ale udawało mi się nakłaniac go do jedzenia trzymając go na kolanach i podtykając mu rózne smakowite ziółka pod pyszczek. Podaj może Kiwiemu pyłek i zarodki, na to nawet największe niejadki dają się namówić ;)
Oczywiście jak to nie przyniesie rezultatów, to trzeba będzie sobie pomaga strzykawką. Ale może uda Ci się tego uniknąć

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #84 dnia: 27 Paź, 2010, 15:29 »
Naprawdę dziekuje wszystkim z całego serca za pomoc. Kiwi własnie bardzo chcetnie zjadł gerberka za strzykawki. A jak zgrzytał zabkami. Bardzo mu zasmakował. Ide zrobic tą mieszankę.

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Paź, 2010, 21:54 »
Eh.. te gryzonie... że tez muszą wcinać wszystko co im pod pychol podleci...
Ruperto - ja bym go karmiła i z ręki i ze strzykawki, wydaje mi sie ze najgorsze ma juz za sobą, choć jak wiemy szynszylki sa bardzo delikatne.
Pamiętaj żeby dość dużo pił, Słyszałam że szylkom chorym lepiej "wchodzi" smakowa woda np:. sok  z ananasa.
Może ktoś kto wie więcej niz ja napisze czy tak mozna.

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Paź, 2010, 23:00 »
Kiwi zjadł około 1 i  poł pipetetki ( poj. 6ml ). Sam dosyc chętnie wcinał. Było to sproszkowana karma, witaminy dla zwierząt futerkowych Robosan ( ale mała dawka ) oraz gerber. Niestety mały cały czas jest tak jakby w półśnie. Wogole sie nie rusza. Chyba najtrudniejsza bedzie noc   :? :icon_frown:

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #87 dnia: 27 Paź, 2010, 23:12 »
Niestety taki stan jest niepokojący, szkoda że wet nie pomógł. Jedna moja paskuda też przegryzła kabel od lampki, ale nie była w takim stanie jaki opisujesz, miała spalone wąsy i przyczerniałe ząbki. Pyszczek bolał ją jakiś tydzień i też nie chciała jeść, ale po tygodniu wszystko wróciło do normy i nic jej nie dolegało. Trzymam kciuki z biednego Kiwaczka, aby i jemu udało się z tego wyjść.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Paź, 2010, 07:14 »
a mały ciągle spi. Jakis taki bez sił jest. :icon_frown: I co mam teraz robic?
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2010, 07:16 wysłana przez ruperto »

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Paź, 2010, 07:19 »
delikatnie obudż, spróbuj podac coś do jedzonka picie.
Wyczytałam też że nie powinieneś dawać mu gryźć pokarmu bo pewnie pyszczek i ząbki go mocno bolą po tym porażeniu. Mam nadzieje że cię to pocieszy ale napisali tez że pierwsze 24 godziny są krytyczne. Później powinno być powolutku lepiej.
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2010, 07:29 wysłana przez kamstach »

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Paź, 2010, 14:40 »
Niestety jest gorzej. Kiwi gdy sie goweżmie zachowuje sie jak by był z galarety. Na nic nie reaguje. Nie wiem jak to nazwac ale nie miał zwinietego siusiaka. By troche spuchniety. Wydaje sie byc cały bez sił. Nie rusza sie, ma zamkniete oczy. Pomocy!!!

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Paź, 2010, 14:47 »
Oh
Nie wiem co Ci radzić. Dzwoń może do Ogonka w Warszawie. Może polecą jak się zachowywac w Twojej sytuacji i jak można pomóc Kiwiemu.
Trzymam za Was mocno kciuki i jestem pełna nadzieji na poprawę. Kiwi przezył porażenie a to duży sukces. Odczuwa teraz jego skutki, ale trzeba wierzyć, że jego organizm przetrzyma najgorsze dla niego chwile.
Może owiń go ręcznikiem, żeby nie tracił ciepłoty ciała
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2010, 14:51 wysłana przez yoostynka »

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Paź, 2010, 14:52 »
dziekuje Yoostynka. Siedzi pod kołdrą. Nie wiem jak to bedzie. Zadzwonie do ogonka. A jaki jest do nich numer i z kim najlepiej rozmawiac?

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #93 dnia: 28 Paź, 2010, 14:56 »
www.ogonek.waw.pl
Wklejam cały link do nich. Najlepiej byłoby rozmawiać z dr Mileną, ale nie codziennie ma dyżury.
Z tego co czytałam kilka wpisów wyżej, takie zwiotczenie ciała szynszyla to objaw porażenia , bo niestety oprócz serca obrywa również układ nerwowy. Takie objawy powinny stopniowo po prau dniach ustępować, więc mam nadzieję że i Kiwi sobie z tym poradzi.
Pisz co mówili w ogonku i jak sobie dajecie radę.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Paź, 2010, 16:33 »
Z takiego stanu nie wyjdzie sam. Nie wiem gdzie byłeś u weta ale większość nie umie leczyć gryzoni. Jesteś z Lublina, to jedź na Stefczyka, nie ma na co czekać. Tylko zapytaj najpierw kto z lekarzy się na tym zna. Musisz szukać pomocy.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Paź, 2010, 16:44 »
Dokładniej jestem z Puław. Dzwoniłem do ogonka i dowiedziałem się tyle że trzeba pojechać do weta specjalisty który zrobi wszystkie potrzebne badania i sprawdzi stan szylka. A objawy mogą się pojawić dopiero po kilku dniach. A niestety nawet w Lublinie nie ma dobrego lekarza - specjalisty od szylaków i innych gryzoni :icon_frown: :icon_frown:

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Paź, 2010, 16:47 »
ruperto wydaje mi sie ze tak jak ci dream pisała - szylek musi jak najszybciej dostac cos przeciwwstrząsowego i przeciw obrzekowego. to chyba potrafi kazdy lekarz.
napisz do niej może poda ci nazwe i dawkowanie, zadzwoń do swojego weta i mozesz spróbowac spytac czy ma i czy mu poda w takiej dawce a nie innej i moze sie na szybko uda coś pomóc.
Może spróbuj tez dzwoniąc do specjalisty np z wrocka czy Wawki zapytac lub porozmawiac czy lekarze by byli w stanie kogos polecić ze znajomych - czasem sie znają, wtedy szybki telefon w gabinecie do tego lekarza rozmowa dwóch fachowców i moze sie uda.
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2010, 16:49 wysłana przez kamstach »

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #97 dnia: 28 Paź, 2010, 17:18 »
Dokładniej jestem z Puław. Dzwoniłem do ogonka i dowiedziałem się tyle że trzeba pojechać do weta specjalisty który zrobi wszystkie potrzebne badania i sprawdzi stan szylka. A objawy mogą się pojawić dopiero po kilku dniach. A niestety nawet w Lublinie nie ma dobrego lekarza - specjalisty od szylaków i innych gryzoni :icon_frown: :icon_frown:

no cóż, w sytuacji kiedy umiera Ci zwierzak to tak naprawdę nie ważne do jakiego lekarza pojedziesz - nie zrobisz nic, odejdzie, trafisz na konowała - też odejdzie. Ale jest chociaż szansa, że trafisz na lekarza kompetentnego. Podanie sterydu (np deksametazon) np z środkiem przeciwzapalnym (antybiotykiem) o działaniu przeciwbólowym (np. metacam) to naprawdę nie jest jakaś olbrzymia filozofia której nie podołałby lekarz po studiach i z dyplomem, nawet jeśli nigdy na oczy nie widział na żywo szynszyli. Poza tym też ważne jest osłuchanie szylki bo często po porażeniu prądem zbiera się płyn w płucach... o powiększonych i przekrwionych organach wew już nie wspomnę bo po to własnie pisałam wczoraj o podaniu sterydu p obrzękowego i p wstrząsowego (to akurat jeden steryd :) jeden mało bolesny zastrzyk który podaje się standardowo w takich sytuacjach przynajmniej wg mojej wiedzy i rozmów z lekarzami.)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Paź, 2010, 18:14 »
Dokładniej jestem z Puław. Dzwoniłem do ogonka i dowiedziałem się tyle że trzeba pojechać do weta specjalisty który zrobi wszystkie potrzebne badania i sprawdzi stan szylka. A objawy mog± się pojawić dopiero po kilku dniach. A niestety nawet w Lublinie nie ma dobrego lekarza - specjalisty od szylaków i innych gryzoni :icon_frown: :icon_frown:

To prawda, że nie zawsze moje szynszyle zostały wyleczone, ale z trzech poważnych dolegliwości udało się wyleczyć przy pomocy lubelskich lekarzy. Nawet nasz domowy wet. osiedlowy, który nie ma specjalistycznego sprzętu wie dość dużo o leczeniu szynszyli i przede wszystkim ufa mi, bo mówi, że mam dobrą intuicję.
Jeżeli udasz się do weterynarza, który choć trochę zna się na gryzoniach i nie ma niskiego poczucia własnej wartości , to nie zlekceważy Cię jeżeli zobaczy, że wiesz o czym mówisz.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: porażenie, poparzenie prądem...
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Paź, 2010, 18:31 »
Chyba pojechał, nawrzeszczałam  na niego zeby śmigał i nie ma go.

Zakręcona Szynszylomaniaczka

 
poparzenie pyszczka

Zaczęty przez JoannaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1402
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2008, 08:31
wysłana przez Joanna
Porażenie prądem, brak czucia w łapkach i ogonku

Zaczęty przez BolimDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2007
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2019, 19:22
wysłana przez Mysza <")))/
PORAŻENIE PRĄDEM PROSZE O POMOC

Zaczęty przez damianoitalianoDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1105
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2018, 02:19
wysłana przez Fanative
Porażenie prądem koszatniczki

Zaczęty przez KondiDział Problemy zdrowotne, choroby koszatniczek

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7380
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2018, 11:38
wysłana przez dream*
SimplePortal