hypothetical
19 Kwi, 2024, 18:57

Autor Wątek: zostawić go w spokoju?  (Przeczytany 952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szynek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szynek (3,5 mc od 01.09.12 )
zostawić go w spokoju?
« dnia: 13 Wrz, 2012, 19:34 »
Hej :)

Mam taki problem z moim Szynkiem.  Tzn nie wiem czy to problem  czy standardowe zachowanie :) Wypuszczajac go staram sie wszelkie sczeliny zabezpieczyc zeby mi sie nie ukrył (raz musialam w nocy odsować wszystkie meble zeby go wydobyc bo sam za cholere nie chciał wyjsc zza nich). Jednak jest jedno takie miejsce w lozku nawet jak jest zlozone, że podczas wybiegu wchodzi tam i siedzi. probowalam go raz zabrac z tamtad to tylko nakrzyczał na mnie  (brzmiało to jak taka "trąbka kaczka od roweru ). Czy to normalne że moj diabełek tak sobie tam siedzi i siedzi?? Bo raczej na wystraszonego nie wygląda..

Offline WojTuch

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gabi
Odp: zostawić go w spokoju?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrz, 2012, 20:08 »
Nie dalej jak z tydzień/dwa tygodnie temu, jedna z użytkowniczek tego forum pisała o podobnej sytuacji, aż pewnego dnia wyciągnęła szylkę właśnie z łóżka, ale była jakaś osowiała. Nie minęły chyba z 2/3 dni i szylka odeszła.

Zatem trzeba dobrze pilnować żeby nikt nie przytrzasną jej w tym łóżku.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: zostawić go w spokoju?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Wrz, 2012, 19:33 »
Szyluś wchodzi do tapczanu, bo wszystkie lubią tam przesiadywać, jeśli oczywiście mają taką okazję. Niestety nie można mu na to pozwalać bo tapczany i wersalki są BARDZO NIEBEZPIECZNE i wiem to z własnego doświadczenia. Te dźwięki, o których piszesz, wydają, kiedy się czegoś przestraszą.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zostawić go w spokoju?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrz, 2012, 23:07 »
No, ale jak mu na to nie pozwalać pani Basiu? Osobiście mam kanapę w pokoju, zapchałam ją dookoła, a Niszu i tak znajdzie wejście... Szczerze mam go już dość. Jestem młodą osobą, bo 16 lat, ale nad wyraz cierpliwą, a do niego już nie mam cierpliwości. :(

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Szynek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szynek (3,5 mc od 01.09.12 )
Odp: zostawić go w spokoju?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrz, 2012, 00:45 »
zaóważyłam , ze jak Szynka wypuszczam co drugi dzien to duużo chętniej biega niz siedzi w tej kanapie :) bo jak jest na wybiegu codziennie to siedzi i siedzi w tej kanapie. A nie da sie tego w jakikolwiek sposob zasłonic. Ukrywa sie tam teraz i to na chwile, tylko jak przestraszy jakiegoś głośniejszego dzwieku .

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: zostawić go w spokoju?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrz, 2012, 07:38 »
Cóż, mam przykre doświadczenia z wersalką i szynszylami, Pusio zostal przygnieciony przy otwieraniu jej. Wszystkie zawsze mi tam wchodziły i trzeba było bardzo uważać, aby któregoś nie przygnieść. Jeśli podnosilo się wersalkę, to one wiedziały, że będą łapane i szybko uciekaly możliwymi szelinami, takie otwieranie i zamykanie, to było najniebezpieczniejsze dla nich.
Niestety chyba jedynym wyjściem jest zmiana łóżka na inne. Ja znalazlam takie zabudowane do samej podlogi na allegro i od tamtej pory mam spokój z łobuzami  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zostawić go w spokoju?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Wrz, 2012, 16:42 »
Ja, Niszula już dwa razy tam złapałam w ręce, bo nie chciał wyjść... Całe szczęście, że na wiosnę, przeprowadzam się do pokoju brata, bo brat idzie na strych, i będę tam miała, sam materac na podłodze :D . Mam już po prostu dość ciągłego poprawiania tych kocy.

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Szynek

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szynek (3,5 mc od 01.09.12 )
Odp: zostawić go w spokoju?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Wrz, 2012, 17:49 »
no narazie w gre wymiana mebli na pewno nie wchodzi bo są niedawno wymieniane.  Będe musiała po prostu go pilnowac :)

 

urlop - dylemat: zostawić szylka czy zabrać ze sobą?

Zaczęty przez kasiakasiakasiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6280
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 10:17
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
Brać szynszylę ze sobą czy zostawić ją w domu?

Zaczęty przez DomciaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1192
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2014, 13:11
wysłana przez Neo P
SimplePortal