hypothetical
28 Mar, 2024, 18:03

Autor Wątek: łączenie dwóch samców, pomocy :)  (Przeczytany 1845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klaudiaO15

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • ;))
łączenie dwóch samców, pomocy :)
« dnia: 02 Paź, 2012, 16:15 »
Mam juz od roku samca i ostatnio kupilam drugiego (9 msc). Trzymam je w osobnych klatkach blisko  siebie by mogly sie wachac, wpuscilam do brodzika w lazience na tak zwane "ustawienie dominacji". DO NICZEGO NIE DOSZLO. wyglada to tak  ze starszy  go zaakceptowal bo go lize i podszczypuje a mlodszy w pewnym czasie odwroci  sie i go charnie wyrywajac mu futerko. na dzien zamykam je w jednej klatce i  bacznie obserwuje i wyglada to tak  jak pisalam wczesniej ze siedza cicho dopoki mlodszy nie zajdzie go od tylu i  nie charnie go  w grzbiet.  Gdy je razem wypuszczam  to mlodszy goni starszego i  tamten bardzo  szybko ucieka a widze ze ma czasem ochote do  niego podejsc i  go powachac.  W klatce tak  samo - boi sie go i siedzi  na najwyzszej polce w obawie ze tamten znowu mu wyrwie futro. Sa razem tak  juz ze 2 tygodnie, nie wiecej.  Co mam  robic aby je do siebie skutecznie przywiazac? Czy to normalne ze starszy  po  tym jak juz go obwacha to probuje na niego  wejsc?
Pozdrawiam i  zalezy mi  na skutecznych podpowiedziach  !!   [szynszylek]
[/size][/color]
« Ostatnia zmiana: 02 Paź, 2012, 19:07 wysłana przez Mysza <")))/ »

[Kofi beżowy oraz Kodi biały.]

Polecam każdemu te kuleczki, może i przynoszą wiele trudu ale czym  byłoby łatwe życie? :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: lacznie dwoch samocow, pomocy :)
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Paź, 2012, 19:06 »
Witaj,
skoro juz wypuściłaś oba samczyki na wybieg w łazience (i panowie nadal żyją i stopień agresji jest minimalny), to zrób tak, podczas kolejnego wybiegu umyj dużą docelowa dla obojga klatkę, wypierz hamaki, domki i wszystko co tam jest. Włóż nowy piasek, sianko, żwirek itd. Nawet miski umyj coby ktoryms bardziej nie pachniały. I na koniec wpuść najpierw nowego a zaraz za nim starego domatora. Oba będą w nowym środowisku, stary zgłupieje, bo mu sie feng shui zmieni i nie będzie gonił nowego. Do przytulania na półce już tylko jeden krok, a na to najlepiej pomaga wspólna kąpiel w świeżym piachu. Poza tym zbyt długie przebywanie w osobnych klatkach obok siebie nie sprzyja zaprzyjaźnieniu sie a niekiedy potęguje agresje.
« Ostatnia zmiana: 02 Paź, 2012, 19:08 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: łączenie dwóch samców, pomocy :)
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Paź, 2012, 22:14 »
po pierwsze, sto lat z okazji urodzin :)))
Po 2gie, moje zdanie już znasz bo pisałyśmy chwilkę na facebooku :)
Ja bym je już zostawiła na stałe w jednej klatce, agresja nie jest nasilona a muszą ustalić w koncu kto rządzi by żyć później zgodnie :) Szynszyle są zwierzętami o aktywności nocnej, więc takie rzeczy ustalają właśnie nocą.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Piecho

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 251
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Odżo*, Józio*, Tutiki, Dziki*, Albinek
Odp: łączenie dwóch samców, pomocy :)
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Paź, 2012, 12:49 »
łączyłam samce kilka zarazy za każdym na szczęście bylo dobrze. Przynosiłam nowego na rękach do klatki i wpuszczałam. Moi chlopcy są bardzo wyrozumiali i nie było bójek. Do dziś zdarzają im się przepychanki, skakanie na siebie lub gonienie się ale nie ma w tym niebezpiecznej agresji. Wpuść je razem do klatki, skakanie na siebie to objaw ustalania hierarchii w stadzie, sami muszą to ustalić. Jeśli nie będą robiły sobie krzywdy to zostaw ich razem, zobaczysz że już niedługo będą spali razem przytuleni do siebie. Zyczę powodzenia :)

Odżo* i Józio* Dzikusek * tęsknię za Wami mali Przyjaciele

Offline klaudiaO15

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • ;))
Odp: łączenie dwóch samców, pomocy :)
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Paź, 2012, 16:10 »
Dziekuje za zyczenia! ;)   :cmok: :cmok: :cmok:



Bardzo  tez dziekuje za pomocne uwagi i  mysle ze juz z tyloma ludzmi(wliczajac w to was) rozmawialam ze w koncu odnioslam sukces. Po prostu powiedzialam sobie "co  ma byc to bedzie" i  zostawilam je razem  w klatce na noc wczesniej  wypuszczjac je razem na wybieg. bylam bardzo  zmeczona nauka wiec nie budzilam sie w nocy by sprawdzic ich sytuacje. rano po obudzeniu starszy  spal zawiniety w  kuleczke a na nim mial lepek polozony mlodszy a jak mnie zobaczylyl  to  sie obudzily i  zaczely sie iskac. Nie ma piekniejszego widoku od tego! ;) zwlaszcza ze sie troche z nimi nameczylam i poswiecilam mnostwo czasu na forach aby wzbogacic swoja wiedze na ich teamt. teraz wiem ze to sie oplacalo  !! [zakrecony2]

Gdy biegaja razem to sie ganiaja ale jak juz sie styknal pysczakmi to daja sobie taki jakby "dziubek". Sa tez oczywicie wspolne ogladania sobie uszy czy iskanie sobie futerka. Nawet jadza z jednej miseczki i  korzystaja ze wspolnego piasku i poidelka.  sa cudowne  :love:

musze przyznac ze nie bylo to latwe zeby ich oswoic  bo probowalam kilku sposobow z tych wymienionych ale zawsze sie balalm  i  je rodzielalam a jednak w nocy sie pogodzily na dobre. rozczula mnie widok jak  zajadaja razem sianko :) kazdemu polecam miec 2 szylki lub wiecej i  to bzdura ze samiec+samiec oznacza klopoty. musze przyznac ze tylko na poczatku a kolejny etap  to sama przyjemnosc  :love: [chinblack]

[Kofi beżowy oraz Kodi biały.]

Polecam każdemu te kuleczki, może i przynoszą wiele trudu ale czym  byłoby łatwe życie? :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: łączenie dwóch samców, pomocy :)
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Paź, 2012, 16:21 »
samczyki wręcz zwykle łączy się łatwiej bo są mniej terytorialne i mniej zaborcze niż samiczki - co jest pewnym ewenementem w świecie zwierząt bo zwykle jest odwrotnie :)))

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline klaudiaO15

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • ;))
Odp: łączenie dwóch samców, pomocy :)
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Paź, 2012, 17:38 »
No  a mam takie pytanko :) Prosze o  pomoc  !! !!

Moja szynszyla ost robi bobki takie dosyc miekkie ze jak  rano sie budze to sa one pougniatane na polce, jak  biega to  sa one dosyc duze i  smierdzace. Ma tak  zwana biegunke  >:(

Podalalam  jej  wczoraj wegiel  ale rano  bylo  to samo no i przed chwila dostala drugi wegiel. Oprocz tego ma w poidelku caly czas wode ( mineralna!!! - zwracam na to uwage bo czytalalam ze moze byc tylko  przygotowana wiec moze tu tkwi problem),  dostaje ok 2 lyzek granulatu dziennie, ciagly dostep do  czystego siana.

Co robic??? Czy  to normalne ze to sa takie duze bobki z charakterystycznym zapachem i  miekkoscia? Raczej nie bo moja druga szyla robi  je co najmniej 3 razy mniejsze i  sa twarde.

Prosze o odpowiedzi  i  pomoc  ??? ???

[Kofi beżowy oraz Kodi biały.]

Polecam każdemu te kuleczki, może i przynoszą wiele trudu ale czym  byłoby łatwe życie? :)

krecik

  • Gość
Odp: łączenie dwóch samców, pomocy :)
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Paź, 2012, 17:48 »
Tu znajdziesz odpowiedzi na pytania :-)
http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=16092.775

Offline klaudiaO15

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • ;))
Odp: łączenie dwóch samców, pomocy :)
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Paź, 2012, 17:55 »
dziekuje  [good]

[Kofi beżowy oraz Kodi biały.]

Polecam każdemu te kuleczki, może i przynoszą wiele trudu ale czym  byłoby łatwe życie? :)

 

parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.

Zaczęty przez beciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 38877
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 16:36
wysłana przez Nogad_21
Łączenie w pary, oswajanie, drugi- trzeci szynszyl.

Zaczęty przez KamilDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1507
Wyświetleń: 421065
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2023, 10:05
wysłana przez Trusku
PORADNIK - łączenie szynszyli, oswajanie zwierząt ze sobą..

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 35342
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2017, 20:28
wysłana przez Viwi
Czy pozwolić szyszkom dać sobie w papę?(łączenie udane :D)

Zaczęty przez ShappleDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2734
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2020, 22:43
wysłana przez dannydiff
Słanianie się na nogach, trzęsienie się, brak apetytu - brak biegunki. Pomocy!

Zaczęty przez Michał i LolaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 18969
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2009, 16:25
wysłana przez Dariaa
SimplePortal