hypothetical
16 Kwi, 2024, 22:31

Autor Wątek: Połknięta wełna z Hamaka Zolux  (Przeczytany 3179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frejj

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« dnia: 14 Paź, 2012, 20:06 »
Witam
 Mój szynszyl jest w bardzo kiepskim stanie. Okazało się, że hamak, który mu jakiś czas temu kupiłam (specjalny dla szynszyl!) był z niejadalnego dla nich materiału. Nie zdawałam sobie sprawy, że leżąc w nim zjadał ją co jakiś czas. :( Byłam wczoraj u weta, dzisiaj miał prześwietlenie... Wełny jest całkiem sporo, wypełnia jego brzuszek i nagromadziły się gazy. Biedaczek męczy się, a wet nie był w stanie nic zrobić. Wstrzyknął mu lekarstwa, glukozę. Mnie polecił trzymanie go w ciepłym miejscu, masowanie brzuszka. Wstrzyknęłam mu wg polecenia do pyszczka krople espumisanu i trochę parafiny.
nie wiem jak moge mu jeszcze pomóc by to wydalił :( Każda rada bedzie dla mnie ważna
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2012, 23:34 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline frejj

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Połknięta wełna
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Paź, 2012, 20:55 »
Właśnie zdechł... :(
Dlatego NIE POLECAM tych cholernych hamaków:
allegro.pl/hamak-zolux-szczura-szynszyli-koszatniczki-fretki-i2694015426.html?source=oo
i każdych w tym stylu.
Pilnowałam aby miał w klatce bezpiecznie, nie pomyślałam, że jakiś idiotka stworzy dla zwierzaka coś, co może mu zaszkodzić. Jeśli macie podobne, sprawdźcie czy Wasz zwierzak na pewno jest zdrowy i nie skubie tego materiału. :(

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Połknięta wełna
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Paź, 2012, 23:34 »
Bardzo mi przykro frejj, że Twoje zwierzątko odeszło. Straszne jest to, że ta niby wełna jest sztuczna, dlatego nie strawialna.


Swojego czasu na forum polecane były hamaki z polaru, dlatego że cięzko sie strzępi i nie wyciagaja sie z niego pojedyncze niteczki, które mogły by być zjedzone. Widać nie każdy producent sprawdza czy hamak jest trwały -.- szkoda że potem nasze zwierzątka płaca za to życiem.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Paź, 2012, 07:10 »
Strasznie mi przykro, też nigdy bym nie pomyślała, że produkt przeznaczony dla zwierząt i będący na rynku od tylu lat może być tak niebezpieczny. 3maj się... dziękujemy za przestrogę, przykro, że ta historia tak smutno się skończyła, jestem naprawdę w szoku bo ufałam tym produktom.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Piecho

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 251
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Odżo*, Józio*, Tutiki, Dziki*, Albinek
Odp: Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Paź, 2012, 10:32 »
bardzo mi przykro z powodu Twojej kuleczki :( dziękujemy za ostrzeżenie, kolejna rzecz o której musimy myśleć my a nie producenci :/

Odżo* i Józio* Dzikusek * tęsknię za Wami mali Przyjaciele

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Paź, 2012, 13:26 »
Po przeczytaniu tego tematu zastanawiam się również nad bezpieczeństwem hamaka Trixie: http://animalia.pl/produkt,22568,trixie-nylonowy-hamak-duzy-dla-szczura-i-fretki-30-x-30-cm.html On też jest sztuczny i potencjalnie niebezpieczny chyba. Ktoś ma jakieś przemyślenia na jego temat?

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Paź, 2012, 14:29 »
M___M, pytanie czy twoja szylka go podskubuje czy zupełnie nie interesuje sie nim? Ja mam to szczęście, że moje tylko w jednym miejscu rozdarły materiał polaru a tak to sie nim zupełnie nie interesują, wszak to do leżenia służy i grzania ogona a nie jedzenia.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Paź, 2012, 18:46 »
Moje też mają taki hamak i chyba nic nie wyskubały, bo wisi już tydzień, i nic nie widać, ani po nim, ani po nich. :D

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline WojTuch

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gabi
Odp: Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Paź, 2012, 23:02 »
Współczuję!

Ja osobiście kupiłem taki hamak:

allegro.pl/hamak-kw-fretka-fretki-do-3-hamakow-tunel-gratis-i2621875814.html

Jest fajny z polaru, futrzak z wielką chęcią na nim leży, ale jest jedyny minus, to te gumowe wstawki-ozdobniki. W momencie jak tylko hamak wsadziłem, zaczął je obgryzać, więc musiałem całość zedrzeć. Ale tak ogólnie to OK.

Offline Natka1

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Duszek
Odp: Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Paź, 2012, 23:20 »
Bardzo  Ci współczuję  :(

Dusio ... miał 2 lata  3 miesiące i 16 dni (*)

Offline frejj

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Paź, 2012, 00:30 »
Właśnie ten brązowy hamak z firmy Trixie miałam... Dokładnie ten... Miał go od jakichś 2 miesięcy. Nic się nie działo, wszystko ok... To było tak nagle, przestał jeść, pić, słabł z godziny na godzinę. Myślałam, że to ząbki, choć miał tylko roczek... Te dwa dni wszystko zmieniły i muszę się jeszcze z tym pogodzić... :( Nie ryzykujcie, wyrzućcie je. Żałuję, że się nie domyśliłam. Żałuję, że w ogóle go kupiłam. Jeszcze dwa dni temu wydawało się, że będzie dobrze, skakał i jadł... a widok jego słabego ciałka walczącego o życie wciąż mam w głowie. Tęsknię za nim potwornie i nie mogę sobie wybaczyć tego błędu...

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Paź, 2012, 00:44 »
nie możesz się obwiniać. takie sytuacje ciezko przewidzieć, zwłaszcza kiedy producent wypuszczając produkt o konkretnym przeznaczeniu ręczy jego bezpieczeństwem. A może adoptujesz inną kuleczkę?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: Połknięta wełna z Hamaka Zolux
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Paź, 2012, 19:03 »
M___M, pytanie czy twoja szylka go podskubuje czy zupełnie nie interesuje sie nim? Ja mam to szczęście, że moje tylko w jednym miejscu rozdarły materiał polaru a tak to sie nim zupełnie nie interesują, wszak to do leżenia służy i grzania ogona a nie jedzenia.
Mysza, hamak wisi już ponad pół roku i jeszcze jest cały. Przez ten czas tylko raz widziałem jak był skubany przez chwilę w zeszłym tygodniu, ale po przeczytaniu tego tematu poważnie się zastanawiam nad jego bezpieczeństwem.

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

 
Piasek zolux czy Rody Sand?

Zaczęty przez borubarDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 2943
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2015, 13:28
wysłana przez sanderkaa
Patent na mocowanie hamaka.

Zaczęty przez Black7Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1251
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2017, 13:50
wysłana przez Black7
SimplePortal