hypothetical
28 Mar, 2024, 18:36

Autor Wątek: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.  (Przeczytany 8213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Od niedawna, moje szyle strasznie dużo śpią, rano jak wstaję, (a wstaję o 5.30), teraz znowu,  po wybiegu pewnie też będą spać. :/ I otóż nie wiem czemu. Może od wełny z hamaka (?), bo trochę wyżarły. Ale tylko troszkę. Wręcz nie widać żadnych dziur, tylko jest przeczesany trochę. I po wybiegu strasznie mało jedzą,  jeden z nich wybierze tylko jeden granulacik, napije się i w kimę, spać. A jak oni się pokładają na tych półkach... A nigdy wcześniej tak nie robiły. To znaczy, ten jeden, którego mam od niecałego pół roku, po pierwszych dwóch wybiegach spał, bo oczywista oczywistość, jeśli każdy z nas by przez rok się nie ruszał z fotela, a potem na siłownię poszedł na bieżni biegać, to też by się po godzinie zmęczył.
Tylko, no właśnie, nie wiem czemu. Może coś poradzicie panie/panowie?

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lis, 2012, 17:21 »
KONIECZNIE musisz isc do weterynarza i to jak najszybciej  !!!!
Pare dni temu ktos tu juz pisal,  ze szylka umarla po zjedzeniu materialu czy welny z hamaczka.
Szylka jej nie przetrawi, zatrzymuje sie w zoladku albo w jelitach,  to powoduje wzdecie i na koniec smierc  :-( 
Hamaczek usun z z klatki i uszyj albo kup z polarka.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lis, 2012, 19:32 »
A może ta wełna jest taka dziwna w dotyku, bo one się czasami kąpią w tym hamaczku? Jak nie mają wanny. (te moje szyle...  ::)) A skąd szynszyle zaczynają wygryzać wełnę? Z brzegu i z rogów? Bo tam jest rzadsza, tzn cieńszy hamak jest w tych miejscach. I tylko na jednej krawędzi taka jest i w jednym rogu.Taka jakby ktoś przeczesał ją jakimś grzebieniem, czy szczotką. Nie wyrywając jej. I jakby się jemu tak dokładnie przyjrzeć z lupą to on ma dziurki, ale między tymi kołtunami. Ale taki on już chyba jest od nowości. ;) Hamaka już nie mają, odkąd zauważyłam to, że tak dużo śpią. A ruszają się po klatce, jak im się chce, czyli wtedy gdy wstawiam wannę, do weterynarza oczywiście pójdziemy, ale w sobotę, albo niedzielę, bo w tygodniu zwykle kończę tak, że klinika jest już zamknięta, czy może mam wetowi truć du*ę, że to nagły przypadek? A w piątek, albo w czwartek sprawdzimy jeszcze brzuszki... A hamaczek kupimy w piątek nowy. Ogólnie to rzadko w nim siedzą. czasami jak w nocy się budzę, to słyszę takie drapanie o ten hamak, albo żarcie półek, albo jjak skaczą z półki na hamak, ale to chyba tyle.
Jedzą normalnie, w nocy i w dzień. Tylko po wybiegu im się nie chce. :D
Więc ponawiam swoje pytanie: czy wie ktoś może czemu one tak długo teraz śpią? A może zbierają tłuszczyk na zimę, jak misie? :D

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lis, 2012, 21:27 »
Ja nie rozumie dlaczego Ty piszesz i prosisz o pomoc w dziale Ostry dyzur,  a teraz piszesz,  ze do wet pojedziesz moze w sobote albo w niedziele i nie chcesz wet truc d*py  ??
W takich wypadkach dzwoni sie do wet i mowi jak i co i on zadecyduje czy musisz przyjechac czy masz jeszcze czekac i obserwowac szynszyle.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lis, 2012, 22:07 »
koniecznie do veta,i to jak najszybciej!

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lis, 2012, 20:48 »
Spokojnie poproszę ...
Moim zdaniem pierwszy post to takie trochę "napiszę cokolwiek ..." a potem zaczęła się diagnoza ...
Szynszyle generalnie dużo śpią, a jeśli ktoś widuje je przez chwilę rano, a potem "po pracy czy po szkole" to z reguły one w tym czasie właśnie spią ...

Tylko właściciel który zna ich normalne zachowanie jest w stanie ocenić czy jest to NORMA czy jest to ZA DUZO i niepokojaco.
Szelek - jeśli Twoim zdaniem jest to ZA DUZO to szybko pomyśl o sprawdzeniu czy aby wszystko jest w porządku. Zrób to w taki sposób w jaki mozesz i zrób to najszybciej jak mozesz ...

Do pozostałych - poproszę nie linczujcie nikogo wirtualnie, porady udzielono, trzymajmy kciuki żeby wszystko było w porządku.

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lis, 2012, 21:31 »
To jeszcze ja się wypowiem w temacie zbytniej senności. Moje szylki tak mają, że w okresie jesienno - zimowym wyraźnie spada im aktywność i na wybiegu tylko siedzą sobie na wełnianym kocyku. Nie pomaga moje nawoływanie, przeganianie z kocyka itp., i tak dalej siedzą poza nielicznymi chwilami aktywności. Martwi mnie taka sytuacja tylko ze względu na odciski, o zmniejszoną aktywność się nie martwię, bo zawsze tak mają co roku.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lis, 2012, 22:20 »
Jeden z nich ma taki brzuszek, twardawy, dużo twardszy od mojego :( (taki jak ja swój napinam, a jestem dość szczupłą osobą), kiedy leżę i nie próbuję podnosić głowy,ale nie piszczał, gdy mu go badałam, (badałam tylko temu, który dużo, dużo więcej śpi) i robi małe suche kupki, ale nie jestem w stanie stwierdzić, który to robi te takie kupy. Od dawna nie dawałam im siana, więc to może dlatego te kupy takie są? Najpierw rozwolnienie, potem rumianek, teraz zatwardzenie. :(
Może ktoś mi powiedzieć, jakie brzuszki mają Wasze kulki, do Waszych?  ??? Bo ja już nie wiem, co robić. Jutro po szkole, zadzwonię do weta, i zapytamy się co dalej. Ile mogę im tak dać jabłuszka, jak one nigdy nie jadły? Może jakby im tak uszczypnąć ten rożek od 1/8? Wczoraj im jeszcze trochę siana dałam. Albo śliwki suszonej? Jak myślicie? :(

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lis, 2012, 23:06 »
A dlaczego nie dajesz im siana  ?? 
Jak sa male kupki to mozesz dac kawaleczek jablka  , do picia daj rumianek a twardy brzuch moze oznaczac wzdecie.
Ile Ty masz lat  ?? Pisza Ci ludzie idz do wet a Ty dalej nic nie robisz,  jak sie cos stanie to sie wreszcie ockniesz  :-\

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lis, 2012, 07:04 »
Siana nie daję bo wet nie kazał. Bo miały rozwolnienie.
Te kupki są takie bo ja wiem... 5-7 milimetrów, czy to są małe? Bo tak długo miały rozwolnienie, że ja sama już nie wiem. I ten brzuszek jest taki jakby lekko  mój napięty, jakbym chciała się podnieść. Ale o godzinie 0. To szaleją po klatce, a o godzinie 0.01, to półki obżerają
Mam 16 lat, chodzę do liceum mam full nauki, po drodze ze szkoły, żadnego weterynarza, to co mam jeszcze na drugi koniec miasta drałować pieszo? No i przepraszam, że jeszcze nie poszłam do weterynarza, ale nie mam możliwości wchodzenia na to forum co 50minut. Otóż bycie dzieckiem, mnie obowiązuje. Pierwsza sprawa, szkoła, druga, lekcje i nauka, dopiero na końcu szynszyle, tak jest u mnie w domu. Naprawdę, ostatnie lekcje to robię byle jak, żeby tylko nie musieć. I jeszcze mnie sprawdzają. Wczoraj nawet ich nie wypuściłam, bo od razu po nauce weszłam na to forum, a potem w kimę. Ja to ogólnie nie wiem... I chyba o 22.20 nie będę do weterynarza dzwonić, gdy jest w domu i może odpocząć. Zresztą mnie rano, czasami budzik nie budzi, bo jestem tak zmęczona. A czy to musi się cokolwiek stać? I niech mi tu pani złorzeczenia nie robi.

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lis, 2012, 17:23 »
Kura, zgubiłam wizytówkę, a neta w domu nie mam, bo się skrzynka zepsuła, dopiero jutro będzie pan i to naprawi. A póki co, jestem w bibliotece szkolnej, którą już powinni zamknąć, ale czekają na mnie, ale nic zadzwonię do mamy i powiem jej co i jak, i jutro z rana zajedzie, podpyta, potem do mnie zadzwoni i będziemy wiedzieli, co robić z nimi dalej. I wizytówki dwie weźmie, na zapas.

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lis, 2012, 20:27 »
Weterynarz powiedział, że nie trzeba nic im robić, skoro brykają po klatce, jak tygrys z ADHD. I że nie jedzą hamaka skoro tak szaleją. :) I że szynszyle z reguły "mają coś z misia, że w zimę tak dużo śpią." :D

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lis, 2012, 21:41 »
Siano jest podstawa jedzenia gryzoni,  ono pomaga w trawieniu. Wet Ci powiedzial napewno, zebys przerwala dawanie siana ale tylko na czas ich choroby.  Siano musi byc suche  dobrej jakosci i przechowywane w suchym miejscu.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lis, 2012, 17:53 »
Ja to wiem, ale teraz jak im dałam tego siana po trochu, to znowu zaczęło się rozwolnienie, ale nie aż takie mocne, więc jak jutro z rana dostaną rumianek, to będzie git. Tak myślę. :)

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lis, 2012, 19:08 »
a może coś z tym sianem jest nie tak? może zawilgnięte? albo zapleśniałe, przestarzałe?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lis, 2012, 20:14 »
Na 100% jest cos nie tak z tym sianem  !!!!!
Nie dawaj im  tego siana, kup inne.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Lis, 2012, 11:11 »
Dobrze, popytam tu i tam, w różnych zoologicznych i może gdzieś będą mieli. I to siano, coś mi Królikiem śmierdziało, od początku, A ja wiem, że jak króliki na siano sikają i deszcz na nie pada, to tak właśnie cuchnie. Ale co dziwne, jest suche, ale pozlepiane są zdźbła. :/

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Lis, 2012, 12:00 »
A czy mogę im zamiast tego siana, dawać do piątku, zioła uzupełniające? One też mają dużo włókna.

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lis, 2012, 15:33 »
Mozesz im dawac ziola, a siano kup w obojetnie jakim sklepie zoologicznym.

Offline Maja:P

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lis, 2012, 15:36 »
Jak naprawdę nie możesz, to daj.
Ale jak najszybciej idź do zoologa i kup. A jak nie masz czasu pojechać szybciutko autobusem raz dwa i po sprawie, to chociaż przez internet zamów  ::) .
Nie można zwalać przecież wszystkiego na naukę. Też jestem w Twoim wieku i daję radę, i to spokojnie.
Musisz sobie jakoś wszystko zaplanować.

PS A jeśli już, to nie możesz kogoś poprosić przy okazji, żeby Ci kupił sianko? Wielu ludzi ma zwierzęta i co chwilę latają do zoologów.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lis, 2012, 15:58 »
A czy mogę im zamiast tego siana, dawać do piątku, zioła uzupełniające? One też mają dużo włókna.

też mają dużo włókna ale są silnie odwadniające bo ich skład został źle dobrany...

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Lis, 2012, 19:29 »
Jak naprawdę nie możesz, to daj.
Ale jak najszybciej idź do zoologa i kup. A jak nie masz czasu pojechać szybciutko autobusem raz dwa i po sprawie, to chociaż przez internet zamów  ::) .
Nie można zwalać przecież wszystkiego na naukę. Też jestem w Twoim wieku i daję radę, i to spokojnie.
Musisz sobie jakoś wszystko zaplanować.

PS A jeśli już, to nie możesz kogoś poprosić przy okazji, żeby Ci kupił sianko? Wielu ludzi ma zwierzęta i co chwilę latają do zoologów.

Uno, przez internet nie mogę zamawiać, bo rodzice nie pozwalają mi odbierać samej przesyłek, ani ogólnie nic zamawiać, bo po, co jak tu wszystko mają. Nawet klatki mi nie chcieli większej kupić, bo ''w tej im będzie dobrze", a to mówiąc mieli na myśli taką małą klateczkę 40x50x80, z kuwetą.
Secundo, ech, jak to pięknie brzmi, "pojechać szybciutko autobusem", ale no, cóż, nie jestem w stanie, gdyż, ponieważ jestem niepełnosprawna, z 6 kroków sama przejdę, ale do przystanku sama nigdy nie dojdę. Jak widzicie nie jestem niepełnosprawna psychicznie, ale nogi mam, i ręce trochę też. Z rękoma mam lepiej, niż z nogami.
Hmmm... tylko że ja, mam jeszcze taką małą siostrunię 2 latka, i po szkole od razu muszę z nią siedzieć do 18.00, chyba że się czymś wymigam. Bo mój brat chodzi na basen, czasem mam ochotę im wszystkim powiedzieć, że czy to moja sprawa, że on musi na basen,  i że ja muszę odrobić lekcje.
PS. U mnie w klasie, niewiele znam osób, wiem, że wszyscy są leniwi na potęgę. :D Ale tak to nie wiem, jakie mają zwierzęta.

A czy mogę im zamiast tego siana, dawać do piątku, zioła uzupełniające? One też mają dużo włókna.

też mają dużo włókna ale są silnie odwadniające bo ich skład został źle dobrany...

Na szczęście codziennie sprawdzam im poidełko, i mają non stop wodę, czasami zmieniam im nawet jak długo stoi i nalewam do niego gorącej wody, żeby trochę wyparzyć. :D

A sianko kupię w piątek, kiedy będę szła na takie większe zakupy do zoologicznego, czyli po ściółkę i piasek i gałązki.

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dużo śpią. Czemu? Wcześniej tak nie robiły.
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Gru, 2012, 13:37 »
Sianko już mam, mientoffee, ale jak ono pachnie... wypiłabym z niego herbatę.  [zakrecony2] Ogólnie to jak im pierwszy raz dałam, to takie zdziwione były, że coś im tu tak pachnie, a teraz wcinają aż... Słodkie są, kiedy sobie tak jedzą to sianko. Przynajmniej nie śmierdzi im z buziek. :D

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

 
"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24133
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
pogrzebalam w necie.. czyli duzo roznych rzeczy ;)

Zaczęty przez keaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1660
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2006, 20:07
wysłana przez Paulinka_Rafała
Osowiała szynszyla, dużo śpi, mało je

Zaczęty przez agonytokyoDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1598
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2018, 22:48
wysłana przez Mysza <")))/
waga szynszyli: za dużo? za mało?

Zaczęty przez IwaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 52690
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2017, 23:49
wysłana przez Metallowa
Za dużo leku przeciwbólowego

Zaczęty przez Natalia6532Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1491
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2018, 23:52
wysłana przez Natalia6532
SimplePortal