19 Kwi, 2024, 23:18

Autor Wątek: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(  (Przeczytany 19438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Sty, 2013, 10:49 »
Mokre futerko pod ogonkiem moze być u maluszka od:
-smyrania mordką i prób usunięcia tego co mu tam przeszkadza (zalegającego kału)
-zapalenia pęcherza lub cewki, mały posikuje, myje sie i stąd mokry pyszczek , jeśli to futerko mokre utrzyma sie jeszcze ze 2 dni to zapewne wet włączy w leczenie furaginum (i teraz drżyjcie narody, moja kulka dostawała 1/2 tabletki 2x dziennie, taki maluch pewnie dostałby 1/4, o ile tak dzielona tabletka dzieli sie w dawce, bo nie wszystkie leki sie dzielą mimo łamania tabletek)

Ciekawe jak niby wet spuścił tak małemu szynszylowi gazy z jelit, jeśli przy dorosłych osobnikach jest to bardzo trudne a i przy użyciu katetera można łatwo przebić im jelita a co dopiero u takiego maluszka. Dziwne.

Pyłek pszczeli - pyłek kwiatowy, nazwy zamienne.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Sty, 2013, 11:52 »
Jestem po wizycie w gabinecie i niestety nie udało nam się uratowąć szyszuni...najlepszym wyjściem było go uśpić. Nawet nie chce mi się pisać ...ile łez wylałam , a Oliwia płacze do tej pory...szkoda gadać,ale cieszę się że nie cierpi...że nie łapie rozpaczliwie każdego oddechu. Młodemu siadły nerki i układ oddechowy...po prostu się dusił i cierpiał. Lekarz doszedł do wniosku że wszystko przez ten antybiotyk...coś było nie tak zrobione, a dalsze złe postępowanie pogorszyło jego stan. Dodam że Fionka go nie karmiła,albo sam nie chciał jeść.Teraz skupiam się na mamuśce.Kupiłam Rodi-kolan -może on ruszy te kupska ??? Fionka nie ma zatwardzenia, zachowuje się normalnie a mimo to ma kupeczki jak chomik. Dwa maluszki też wybadał dokładnie-są zdrowe :) Mam wrażenie że ten nowy wet bardziej zna się na gryzolkach niż ten poprzedni.
 Idę łyknąć Nurofen bo od płaczu głowa mi pęka :(

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Sty, 2013, 11:59 »
dorothy, wiem że ciężko będzie ci to sobie poukładać, ale lepiej dla szynszylki, że już nie męczy sie. Takie wybory zawsze sa bardzo trudne :(

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Sty, 2013, 12:13 »
Mysza...miałam 4 mioty tej samiczki...nigdy żadne z maluszków nie chorowało,nigdy nie umarło,wszystko przebiegało idealnie. Fionka sama rodziła, sama chowała ( jak miała 4 maluszki w miocie to najmniejszego dokarmiałam) Mam kontakt z osobami które zaadoptowały nasze maluszki-nie chorują , chowają się dobrze.Wszyscy rozpaczamy-nawet mój mąż który raczej nie interesuje się kulkami. Musze porozmawiać z córcią...bo się uspokoić nie może

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Sty, 2013, 13:20 »
Fionka nie chce RODI-KOLAN...nie smakuje jej :( a może Wy kochani macie jakiś sposób na bardzo maleńkie i twarde bobki ( jest ich naprawdę niewiele :()
Po długiej i łzawej rozmowie z córką jest dużo lepiej...a i ja się lepiej czuję ..choć nadal w serduchu pustka jakaś :(

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Sty, 2013, 16:54 »
dorothy, tarte świeże jabłko, lub w kawałeczkach jak szynszyl woli.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Sty, 2013, 09:53 »
Dawałam jabłuszko-nie bardzo jadła. Wczoraj zjadła 2 krople RODIKOLAN a dzisiaj w klatce zauważyłam brązowy mocz.....brunatno-brązowy !!! Czy to po tych kroplach ??? Kupki nadal minimini ! Czemu mnie to spotyka ??? Znowu coś nie tak ! Fionka jest rozdrażniona ...coś się dzieje !

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Sty, 2013, 10:57 »
Mocz czasami jest innej farby,  zalezy co ona je np po lekarstwach albo po galazkach. Ja sie zastanawiam czy czasami nie zostalo cos po porodzie,  ja wiem,  ze to kosztuje ale jqk bys mogla gdzies USG zrobic.Wez potrzyj na pardzo drobnej tarce slodkie jablko,  troszke zagrzej i daj jej strzykawka 1 ml tyle ile bedzie chciala, mozesz dac tez sok z ananasa.
Do picia dawaj rumianek albo koperek wloski. Szylka musi miec duzo wybiegu,  musi sie ruszac.
Mozesz delikatnie masowac brzuszek kilka razy dziennie.
Rodikolan musi  koniecznie dostawac.
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2013, 11:34 wysłana przez Alicja Mannschack »

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Sty, 2013, 12:40 »
Alicjo jesteś niezastąpiona !!! Czyli RODIKOLAN dawać na siłę ??? Jabłuszko zjadła...bobovity deserek wzięłam od sąsiadki i zjadła ze smakiem-z samego rana. Jest nerwowa,ale to może ja jestem przewrażliwiona po śmierci naszego Maluszka...może ja reaguję za nerwowo ??? Wymieniłam ściółkę i jest nasiąknięta ale już nie bordo...dzisiaj nie dam jej Radikolanu i będę obserwować siuśki....jeśli będą czyste dam jej rano kropelki i znowu zaobserwuję. Jeśli będą bordo to będzie znak że Radikolan farbuje mocz. Fionka nie dostawała od weta żadnych leków...tylko lakcid jej dawałam , rumianek i monthol-parafinę. Mąż mi melduje że jest piękna ( acz bardzo miękka kupka) Sprawdziłam-jest dobrej wielkości kupsztal !!!Jabłuszko odstawiamy, a ten Rodikolan ???  Ale się cieszę... pa pa zatwardzenie ! Teraz obserwuję ją dokładnie. USG u nas to 20 zł-więc myślę że nie tragedia...poczekam ...poobserwuję i jak cos to pójdę jutro do tego weta u którego byłam ostatni raz z Maluszkiem- wydał mi się najbardziej fachowy .

Spokojnej niedzieli życzę

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Sty, 2013, 13:47 »
dorothy, trzymamy kciuki aby juz wszystko szło w dobrą stronę. Jabłuszka górą!

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Sty, 2013, 14:22 »
Mysza...DZIEKUJĘ !!! Dzieki Wam przetrwałam to wszystko .... !

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Sty, 2013, 17:42 »
Wrócę jeszcze do " bordowego moczu" Fionki...właśnie wyczytałam , że może on świadczyć o cukrzycy :( czy jeśli nie zmieniałam karmy od 2 lat i kulka nie dostała nic nowego do jedzonka to czy możliwe jest że nabawiła się cukrzycy ? Byłam świadkiem jak siusiała i jestem pewna że to mocz ma zabarwiony a nie np. wydzielinę z dróg rodnych.Zadzwonię jutro do Pana doktora i zapytam czy można u nich zbadać mocz szylka. Na razie bacznie ją obserwuję...a może podać jej Furaginum ??? Też gdzieś wyczytałam że przy problemach z moczem się podaje ?

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Sty, 2013, 18:12 »
Nie kombinuj nic na wlasna reke i nie dawaj jej zadnach lekow na mocz , kolor moczu jest teraz najmniejszym problemem.

jablko dawaj dalej i Radikolan tez , bo ona nie robila pare dni kupek i musi te ktore sa jeszcze w odbycie wydalic.
bobowitow nie dawaj za duzo, bo one maja cukier i to powoduje zatwardzenie, sama mozesz zrobic taki bobowit , po prostu zetrzyj owoce na tarce i gotuj tak jak bys robila marmolade.
Pamietaj zeby szylka miala duzo ruchu i ona jest teraz smutna , bo teskni za maluszkiem ktory odszedl to moze troche potrwac ta tesknota.
Musisz sie troche uspokoic , bo szylki czuja ze jestes nerwowa i to im sie udziela. 

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Sty, 2013, 18:47 »
Alicja ...masz rację ! daję sobie na wstrzymanie ! Ale ja się tak strasznie boję że i im się coś stanie !
Podaję Rodikolan-choć tragicznie jej nie smakuje...i biorę się za robienie jabłuszka na kolacje :)

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Sty, 2013, 22:26 »
Radikolan wymieszaj z jabluszkiem i daj strzykawka, ja nie wiem ile wet kazal ci dawac , normalnie daje sie 10 kropli trzy razy dziennie ale trzymaj sie tego co Ci powiedzial wet.

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Sty, 2013, 08:48 »
Radikolan daję 3 razy po 5-7 kropelek. Fionka ma się dobrze,ale nadal mocz pomarańczowo-brązowy. Będę dzwonić o USG i badanie moczu,ale tyrknę po 10 ...bo ostatnio obudziłam Pana doktora o 9.20 :) Proszę mi powiedzieć skoro wzdęcie jest tak ciężkie do "wyleczenia" to czyli nie ma na nie dobrego lekarstwa ? Espumisan, lakcid,menthol-parafina ...one nam nie pomogły,czy z reguły pomagaja ? Czy ten Radikolan tez jest na wzdęcia dobry ? Mam okropnego pietra że reszta też będzie miała wzdęcia :(

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Sty, 2013, 10:12 »
Maluch mogl dostac wzdecia z kilku powodow ja mysle, ze przez antybiotyk ( czy wiesz jaki antybiotyk dostaly )
Wzdecia u szynszyli sa bardzo niebezpieczne,  bo one maja bardzo dlugie jelita, oczywiscie, ze sa do wyleczenia ale jak sie za pozno zacznie reagowac to jest juz za pozno, jak szylka siedzi apatycznie, ma male kupy,  bardzo malo je albo wcale nie je to jest sygnal,  ze natychmiast trzeba reagowac i szylke obmacac, wzdecie jest latwe do stwierdzenia bo szylka ma duzy napompowany brzuch  siedzi zgarbiona i samo przez sie sie rozumie,  ze jak wczesniej jadla i naraz przestaje jesc i nie robi kup  jelita sa blokowane przez pozostale tam kupy i zbieraja sie gazy i  czesto jelito sie skleja.
Bardzo denerwuje mnie jak pisza tutaj ludzie,  ze   " Moja szylka nie je juz pare dni,  co mam robic  " ja mysle ze normalnie myslacy czlowiek wie,  ze jak zwierze nie je jeden dzien to trzeba obserwowac i jak nie ma zmian to na drugi dzien jedzie sie do wet.

Jak sa tylko male kupy to dawac jablko, ananas albo sok z ananasa  albo zaopatrzyc sie u wet w Bezo- Pet  - szylki myjac sie czasami polykaja siersc i sie zaklaczaja,  do picia rumianek i koperek wloski,  dawac do jedzenia duzo siana i ziol, zadnych lakoci,  one maja cukier,  ktory powoduje zatwardzenie,  ogolnie dawac malo suszonych owocow bo maja duzo cukru.

Ja jak bede miala wiecej czasu to napisze co powinno sie miec w apteczce pierwszej pomocy dla szynszyli.

Badanie moczu u szylki wet moze wykonac przy pomocy paska dla cukrzykow.
Jak cos niezrozumiale napisalam to niech mnie inni poprawia,  bo czasami moj polski jest troche polamany  :p 

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Sty, 2013, 18:10 »
Wszystko napisałaś Alicjo bardzo jasno i dokładnie.
Tak jak mówisz daję jabłuszko i ananasa soczek-choć nie bardzo jej smakuje. Podaję krople Rodikolan więc też nie chcę przedobrzyć. Daje tylko Vitakraft dla młodych szynszyli ( mamuśka to je i małe już też podskubują ) i sianeczko.Rumianku ani koperku -nie papu. Jeśli będę widzieć że coś jest nie tak ... podam espumisan. Na razie obserwuję ! Ja nie umiem wymacać czy to najedzenie czy wzdęcie :(
P.S. Bezo-pet zamówiłam u weta-zobaczymy jaka będzie cena ? Nie kupiłam nigdzie ani zarodków pszennych ani pyłku...muszę ściągnąć z neta. Tzn mam pyłek ale fix ( jak herbata-torebki)...to chyba nie taki miał być.
Jeśli chodzi o badanie moczu to lekarz zaproponował mi badanie krwi...bo zrobi mi je na miejscu i badanie kału. Jeśli chodzi o mocz to koszt ok 50 zł...muszę kupić specjalny piasek na mocz i wysłać pocztą do Krakowa-wydaje mi się że to za długa droga.

Dobrej nocki życzę

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Sty, 2013, 21:58 »
Pyłek kwiatowy znajdziesz w markecie ( w Kauflandzie jest ), w sklepie ziołowym i ze zdrową żywnością. Najlepszy jest w postaci obnóży, tzn. nie mielony, to takie kolorowe cukiereczki dla kulinów :). Zarodki też znajdziesz w takich sklepach.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Sty, 2013, 11:12 »
Kiedy będę w Krakowie to będę szukac tych pychotek:pyłku,ziółek itp...albo ściągnę z neta :)
Dzisiejsza sytuacja wygląda tak : Fionka zła-fuka , parska, prycha i obsikuje-podejrzewam,że to przez fakt że często ją dotykam po brzuchu i łapię (baaardzo tego nie lubi) Mocz nadal ciemny-ale nie panikuję-może po rodikolanie. Wzdęcia nie ma.Kupki nadal tycie-ale są ! Maluszki maja pełne brzuchole ale raczej wzdęciem to nie jest :) Nadal daję Radikolan i obserwuję :) :) :)
Może ktoś mi skrobnie czym karmicie swoje kulki ? Jaki granulat ???

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Sty, 2013, 11:24 »
Jest cały dział o żywieniu, każdy ma swoje zdanie na temat karmy. Poczytaj opinie innych, może coś Ci podpowiedzą.
Ja osobiście podaję pelletki - Versele Laga PRO (teraz crispy pellets) - jednolite pelletki, które nie dają możliwości wybierania żarcia i celowania tym co się nie lubi w głowy (i talerze) domowników.

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Sty, 2013, 11:58 »
Bezebuba-skąd ja to znam :) Dzięki za info- zaraz zerknę do działu ŻYWIENIE :)

Offline dorothy223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Sty, 2013, 15:10 »
Pomału wszystko wraca do normy. Fionusia ma miękkie bobki dobrej wielkości...uffff...czy obecność prawidłowych kupek świadczy o braku wzdęcia ??? Czy może być wzdęcie i kupki razem ??? Nie chcę jej łapać i macać-baaaardzo tego nie lubi :( Ten ciemny mocz na 99,9% będzie przez Rodikolan...mocz czuć jakby witaminami -futerko na podwoziu również....
Jak są dobre kupsztale to dawać nadal Rodikolan ? Jabłuszko odstawiłam.
Maluszki brzusie mają miękkie i najedzone :) Mała beżowa samiczka od urodzenia cały czas wydaje z siebie jakieś ćwierkania...je-ćwierka,biega-ćwierka,usypia-ćwierka...taki typ, wygadana jak i ja :)

Miłego dzionka życzę :)

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Sty, 2013, 15:42 »
Jeżeli bobki są prawidłowe, to w brzuchu już dobrze.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: bardzo duży brzuszek u miesięcznej kulki :(
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Sty, 2013, 16:03 »
Dorothy, beżowe samiczki tak mają^^ Moja Beza to też taki gadający typ, czasami chodzi po półce i coś tam sobie popiskuje pod nosem, ma tak od małego.

Jak kupsztale wracają do normy to znaczy, że w środku również wszystko sie układa. Możesz kontynuować jeszcze rodikolan prze 1-2dni.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 
Bardzo POWIĘKSZONE JĄDRA u samca - pomocy - mieszkamy w Amsterdamie

Zaczęty przez ChinchilliumDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11684
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2015, 17:48
wysłana przez Paula_91
Nowy szynszyl jest bardzo osowiały, nie je i nie pije

Zaczęty przez Lenka132Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1407
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2020, 11:12
wysłana przez Lenka132
Bardzo ciekawy filmik z rezerwatu szynszyli w Chile :)

Zaczęty przez TrisKDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2800
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2015, 23:02
wysłana przez TrisK
odwodniona i niedożywiona szynszyla, bardzo chuda

Zaczęty przez gagatkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6751
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2009, 07:01
wysłana przez gagatka
Bardzo młody szylek w sklepie zoologicznym

Zaczęty przez madleenDział Szynszyle potrzebują pomocy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1683
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2006, 21:42
wysłana przez _SmErFeTkA_
SimplePortal