28 Mar, 2024, 16:15

Autor Wątek: szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce  (Przeczytany 35279 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
W moim odczuciu kolnierze i klatka fermowa ...jestem na nie. Rajtek ze swoja natura bedzie bardzo smutny..a jak przestanie jesc...z nerwow???

Kastracja...no gdyby to dalo gwarancje powodzenia...a jak nie? ( gdzybys sie zdecydowala a kastracja nie pomoze to ja jakos na lato bede szukac wykastrowanego samczyka dla jednej z moich dziewczynek, chyba Aroni)

Oddanie w dobre rece ...ale czy tam nie powtorzy sie ta sama sytuacja?

On po sytuacji z Horacym i teraz Pedro musi miec bardzo silna dominacje w sobie. Mysle ze zawsze bedzie chcial byc gora.

Chyba Ci nie pomoglam.....

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
przez fermową klatkę mam na myśli tylko jej budowę z tym tunelem. Nie jej wielkość która jest za mała by w niej trzymać szyle ani nie półki z siatki i kraty nad kuwetą, to akurat mi się nie mieści w głowie, ale ten kołnierz to chyba dość duży dyskomfort i tak..

sprawa jest niestety ciężka, bo sytuacja może się powtórzyć w innym domu, kastracja może nie przynieść efektów... ale póki nie spróbuję to się nie dowiem. To niestety jest najgorsze i rodzi pytanie gdzie jest granica ryzyka której nie warto przekraczać? Ja nie umiem w tej chwili na to odpowiedzieć, mam mętlik w głowie.
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2014, 12:38 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Dream nie myslam o typowo fermowej klatce tylko wlasnie jak piszesz o tunelu. Moze skontaktuj sie z Marta i uzgodnijcie co dalej z tym bandyta :).

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Dream nie myslam o typowo fermowej klatce tylko wlasnie jak piszesz o tunelu. Moze skontaktuj sie z Marta i uzgodnijcie co dalej z tym bandyta :).


pewnie tak bede musiala zrobic jesli zawiedzie plan b

narazie zastosowałam brutalną autorską metodę która nie wiem jakie efekty przyniesie długofalowo ale narazie zdziałała cud :)
wpierw pół godziny trzymałam rajtuza brzuchem do góry a pedra na rajtuzie monitorując by Rajtuz nie mógł ugryźć Pedra , a próbował przy każdej okazji. Utrzymanie Rajtuza brzuchem do góry i Pedra na nim było możliwe tylko dzięki temu, że zwierzęta mi ufają i są oswojone. Kolejne 30 min trzymałam pedra na grzbiecie Rajtuza w pozycji dominacyjnej Pedra...
tak jak na filmiku: http://instagram.com/p/jl_iPFm56X/

Później na owłosionej cześci Pedra sprawdziłam czy Rajtuz dalej go atakuje przy każdej sposobności, przystawiając jego pyszczek. Kiedy okazało się, że nie, obu wymemłanych łapami wstawiłam do piasku i obaj zaczeli się kąpać.

racjonalne przesłanki które skłoniły mnie do tego by obmyślić tak okrutną metodę były takie:
Rajtuz jako dominant musiał zobaczyć, że Pedro mu nie zagraża i zaufać mu, przez odsłonięcie przed nim najwrażliwszej części ciała:  brzucha i genitaliów..
Następnie musiał poczuć, że to Pedro ma nad nim władzę mimo, że nei u zywa agresji, stąd trzymanie pedra na plecach Rajtuza.
Wspólna kąpiel miała scementować zaufanie i pokazać jak panowie reagują na siebie w sytuacji bezpośredniej bliskości i gdy nikt ich nie trzyma.

efekty tej metody są takie, że Rajtuz narazie nie przejawia agresji, Pedro już nie jetst tak przerażony obecnoscią Rajtuza w klatce. Póki co mam spokoj. Zobaczymy jak długo...
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2014, 14:51 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
ja też mam nadzieje, że tak się nie stanie. I też boje się, że to chwilowy spokoj. Rajtuz zburzyl moje zaufanie i wiem, że jest bombą zegarową która w każdej chwili może odpalić i może dojść do tragedii :(

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Hmm, ja bym mu ten kołnierz dla Rajtuza, na kilka dni żeby nie mógł dziabać, a jak dalej mu nie przejdzie to ciachnąć mu co trzeba.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Adrianna P

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 10
  • Uzbierane migdały: 0
Jakiś rok temu kupiłam samczyka, który do tej pory żył sam. Ostatnio rodzice przygarneli jednego maluszka ma 4 miesiące ki kupili ładną dużą klatkę. Dodam, że ten drugi samczyk też jest dla mnie więc muszę je do siebie przyzwyczaić. Wczoraj przyjechałam ze swoim Chillkiem i na początku jak ich powoli oswajaliśmy wszystko było w porządku dopiero później Chill zaczął ganiać za Nero i podgryzać mu futerko.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
@Adrianna P, poczytaj proszę wątki o oswajaniu i łączeniu :) Musicie po prostu przez to przejść, jak wszyscy chcący mieć co najmniej dwa szynszyle.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40764
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87218
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7945
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
Sprzedam szynszyle samiczka standard czarny samczyk kompletne wyposażenie

Zaczęty przez piechotkaDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1961
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2015, 21:28
wysłana przez angel09
Szukam doświadczonej osoby, która mogłaby połączyć moje szynszyle

Zaczęty przez kitka123Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7120
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2008, 20:04
wysłana przez kitka123
SimplePortal