hypothetical
28 Mar, 2024, 13:51

Autor Wątek: Szynszyla siedząca w rogu klatki, nie reagująca praktycznie na nic.  (Przeczytany 10787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ten wątek posiada wiadomość oznaczoną jako najlepsza odpowiedź. Aby ją zobaczyć kliknij tutaj.

QuiZr

  • Gość
Witam, Dziś jak zazwyczaj zamknąłem wszystkie dojścia do zakamarków w pokoju, puściłem szynszyle (samca i samiczkę) i usnąłem na łóżku, właśnie się obudziłem, chciałem z powrotem schować szynszyle do klatki, Fionę znalazłem od razu a Czesia szukałem po całym domu, dopiero przed chwilą (jakieś 30 min) zorientowałem się że szynszyla siedzi praktycznie nieruchoma w rogu klatki, nie reaguje praktycznie na nic, normalnie ganiał po klatce jak by miał adhd a teraz nie chce się ruszyć. Czy ktoś z was wie co to może być, czy po prostu zmęczył się? Mam szynszylę dopiero od 2ch miesięcy i nie za bardzo znam jeszcze ich obyczajów.

QuiZr

  • Gość
Położyłem go na łóżku, jest zimny, ciężko oddycha, chyba to jego koniec, może się ktoś wypowiedzieć?  :(

Alicja Mannschack

  • Gość
Czy ma czerwone uszy , jaka tem masz w ppkoju ?
Jak jest zimny to wsadz go pod koszule i nos na sobie lekko masujac
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2013, 22:15 wysłana przez Alicja Mannschack »

QuiZr

  • Gość
Uszy ma normalne, temp w pokoju... Pokojowa, nie jest gorąco ani zimno, nie mam termometru.

Alicja Mannschack

  • Gość
Jaki ma brzuch , czy robi kupki

QuiZr

  • Gość
Brzuch miękki, normalny raczej, kupki prawdopodobnie robił - 2 szynszyle w klatce, trudno stwierdzić, przynajmniej od 10 minut nie robił, leży na łóżku, nieruchomy, tylko oddycha jakby szybciej.

Alicja Mannschack

  • Gość
Teraz jest bardzo wazne zeby sie ogrzal , mozesz recznik zagrzac w mikroweli i go owinac i jak mozesz to szybko do wet , w lozku nie jest cieplo , przytul go do swojego ciala

QuiZr

  • Gość
Właśnie dostał ataku padaczki, ubieram się i jadę do weta, prawdopodobnie to już jego koniec, wet. newbielink:http://lecznica-dla-zwierzat-lodz.firmy.zumi.pl/ [nonactive] powiedział że to wada neurologiczna i nic się z tym nie zrobi.

QuiZr

  • Gość
Zostawiam syna, będzie ewentualnie relacjonował. Szynszyla zaczęła się dziwnie zwijać, ale to padaczka raczej nie była. W każdym bądź razie raczej jest po nim :(

Alicja Mannschack

  • Gość
Ja mam szylke z padaczka i ma juz 5 lat i ma sie dobrze.Pisz prosze co z szylkiem
A dziwne zwijanie sie moze byc oznaka ze go cos bardzo boli i ma skurcze  mogl tez sie uderzyc albo z czegos spasc.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2013, 22:36 wysłana przez Alicja Mannschack »

QuiZr

  • Gość
Widocznie musiała się rozbić o klatkę, i jakieś wstrząśnienie mózgu, czy coś. Nie ruszał się w ogóle, gdy normalnie miał adhd. Pod koniec zaczął się zwijać, piszczeć i znowu się przestał ruszać. Mam nadzieję że szynszyla przynajmniej nie będzie już cierpieć, bo gdyby to było uszkodzenie kręgosłupa musi go to bardzo boleć :(

Alicja Mannschack

  • Gość
To koniecznie do wet  !!

QuiZr

  • Gość
Do weta jest w drodze, to jakieś pół godziny drogi, a ja tutaj siedzę, piszę to co mi mama napiszę.. Czy druga szynszyla nie będzie miała czegoś w stylu szoku po tym, że straciła Czesia? Czesio raczej tego nie przeżyje...

Alicja Mannschack

  • Gość
Nic nie wiadomo, cuda sie zdarzaja , nie wiadomo co mu jest.
Jezeli szylka straci przyjaciela trzeba sie nia zajac, do klatki wklada sie jakas pluszowa maskotke zeby sie mial do kogos przytulic.Szylki potrafia bardzo tesknic.

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez dnia 21 Lut, 2016, 12:58

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
mam nadzieje ze jednak z tego wyjdzie, sa leki przeciw padaczkowe, w diecie musi byc duzo wapnia i wit C.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

QuiZr

  • Gość
Ale skoro się nie ruszał i nagle tych skurczów dostał, no to chyba to nie padaczka, chociaż ja się nie znam, tak jak pisałem.

Alicja Mannschack

  • Gość
My nie jestesmy wet , niestety trudno jest cos powiedziec na odleglosc, przyczyn moze byc wiecej.
Jak rodzice przyjada to proponuje sie na Forum zarejestrowac .
Trzymam bardzo mocno kciuki zeby sie udalo.

Offline QuiZr

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Szynszyla niestety padła w drodze do weta :( http://imageshack.us/a/img585/1038/zdjcie0057mi.jpg Ostatnia fotka która mi została :c No nic, dzięki za pomoc, temat do zamknięcia [ * ]
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2013, 23:23 wysłana przez QuiZr »

Alicja Mannschack

  • Gość
Bardzo mi przykro  ......
Zajmijcie sie teraz tym ktory zostal i jak najszybciej postarajcie sie o przyjaciela tej samej plci to szybciej zapomni.

 
Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7795
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6417
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 97412
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9108
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"Dzień Szynszyla"! filmik z kulkami w roli głównej ;]

Zaczęty przez martita1991xxDział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6181
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2009, 15:42
wysłana przez cinnamon_biscuit
SimplePortal