29 Mar, 2024, 07:48

Autor Wątek: dziwne zachowanie - reakcja na zmiany (?)  (Przeczytany 2547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Esme

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
dziwne zachowanie - reakcja na zmiany (?)
« dnia: 16 Cze, 2013, 19:43 »
Ostatnio mój Szyszak nieco "zwariował". Zawsze był wylewny w uczuciach, ale w ciągu ostatnich dni jest wręcz natrętny. Bardzo lubi siedzieć na stopach, obłapiać je przednimi łapkami i od czasu do czasu lekko podgryzać i skubać. Jednak w ostatnie dni nie można się go pozbyć - bez przerwy przesiaduje mi na stopach. Nawet, jak chodzę po pokoju, to biega za mną, i skacze mi na stopy, czasem się boję, że go rozdepnę. Zauważyłam też, że zostawia więcej bobków (choć akurat nie dzisiaj, dzisiaj ta sprawa jest w normie). Czy może to być reakcja na zmianę w domu? Mianowicie - od wtorku mój mąż jest w szpitalu. A Szyszak bardzo lubi mojego męża. Czy takie zachowanie może być przejawem niepokoju, że coś jest nie tak? Albo nawet tęsknoty? Czy można mu jakoś pomóc? A może to przejaw czegoś bardziej niepokojącego? Albo zaczął wariować ze wzrostem temperatury? Dodam, że zwierzak ma ok. 1,5 roku. Proszę o rady :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: dziwne zachowanie - reakcja na zmiany (?)
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Cze, 2013, 22:08 »
tęskni i szuka pocieszenia na twojej stopie :) Lubi cię. Musisz dotrwać do powrotu męża.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Esme

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: dziwne zachowanie - reakcja na zmiany (?)
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Cze, 2013, 07:40 »
Mąż wkrótce wraca (może nawet dziś ;)), więc jakoś z Szyszakiem dotrwamy :D Mam nadzieję, że się wtedy nieco uspokoi  ::)
O koledze do tulenia myślałam, ale mam trochę wątpliwości - czy się polubią, czy on nas polubi, no i czy będzie lubił podróże, jak nasz obecny zwierzak, bo często z Szyszem jeździmy samochodem, a on to bardzo lubi :)

Offline Esme

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 4
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: dziwne zachowanie - reakcja na zmiany (?)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Cze, 2013, 13:40 »
Mąż wrócił do domu, więc wieczorem zobaczymy, jak zwierzaczek będzie się zachowywał i dam znać :)
Czy na forum znajdę wątek z radami, jak dobrać kolegę dla posiadanego już szynszylka? Chciałabym wiedzieć, na co zwrócić uwagę :) Bo myślę nad kupnem od dłuższego czasu, ale ciągle mam obawy. Zwłaszcza, że mój Szysz jest dość "wyjątkowy" - niezwykle ufny, bezpośredni, nie boi się nowych miejsc, ludzi ani zwierząt. A wiem, że nie wszystkie szylki takie są. Nasz ma klatkę w dużym pokoju, gdzie najczęściej przebywamy, są bodźce świetlne, dźwiękowe, my się kręcimy. No chyba, że jak weźmiemy szylka od malutkiego (tak jak obecnego - miał ok 4 miesiące), to się przyzwyczai? Poza tym nasz jest przyzwyczajony do podróżowania, a też nie wszystkie to lubią. Mógłby to później być kłopot. Hmmm, sama nie wiem, muszę porządnie sprawę przemyśleć ;)

krecik

  • Gość
Odp: dziwne zachowanie - reakcja na zmiany (?)
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Cze, 2013, 17:00 »
Szynszyle to zwierzaki stadne i dobrze jeśli maja towarzystwo swojego gatunku, że tak powiem ;-) z łączeniem różnie bywa - ale często się udaje - popatrz, często pojawiają się ogłoszenia, że ktoś chce oddać zwierzaka - najlepiej znajdź takiego w podobnym wieku, albo faktycznie całkiem małego tylko starszy ociężały już szyl może nie bardzo lubić małego i szalonego ;-)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: dziwne zachowanie - reakcja na zmiany (?)
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Cze, 2013, 19:20 »
Esme, ja Ci powiem jak podróżują moje szynszyle. Jak jedna jedzie to po 15 minutach zasypia a jak jadą dwie to zasypiają po 5ciu minutach. I tyle z podróży^^ Budzą sie u celu rozespane "co już pora wstawać?" Także to naprawdę nie robi im różnicy.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4338
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
Stan Ciężki - Dziwne oslabienie /biegunka/ ropienie oczek

Zaczęty przez AmusiaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3400
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2007, 22:09
wysłana przez kea
Ciekawe,śmieszne,dziwne zdjęcia szylek znalezione w necie ;)

Zaczęty przez _SmErFeTkA_Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4665
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2006, 12:13
wysłana przez Szynszylka_94
dziwne dźwięki wydawane przez 14-letniego samca

Zaczęty przez MikarinDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2590
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2016, 17:28
wysłana przez Mysza <")))/
Temat pod rozwagę, dziwne ogłoszenia adopcji...

Zaczęty przez rodzynek1989Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 4402
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2009, 15:24
wysłana przez Idka
SimplePortal