28 Mar, 2024, 14:54

Autor Wątek: Wybieg dla szynszyla co 2 dni - wystarczająco?  (Przeczytany 1436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hawiros

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Wybieg dla szynszyla co 2 dni - wystarczająco?
« dnia: 18 Lip, 2013, 23:53 »
Witam wszystkich forumowiczów, kilka dni temu adoptowałęm samca szynszyla, podjąłem dość szybką decyzje żeby go przygarnąć, jednak teraz zorientowałem sie w temacie że szynszyle potrzebują conajmniej godziny dziennie, ja mogę zapewnić mojemu tyle czasu co dwa dni, czasem trzy (jeśli wypadnie weekend). Zaopatrzyłbym go w dużą klatkę na 1m wys. i 1m długości, wraz z karuzelą, hamakiem, gryzakiem i różnymi kombinacjami półeczek. Oczywiście codziennie zapewniając mu świeża porcje jedzenia. Tylko sęk w tym właśnie że nie jestem w stanie poświęcić się codziennie a jedynie co drugi dzień, wychodzi więc że szylek biegałby 4x/tyg, czasem 3x. Z czasem planuje dokupić mu kompana tej samej płci. Czy jeżeli zapewnie mu dobre warunki w klatce, z czasem również i towarzysza, nie odbije się to na jego zachowaniu, nie będzie się męczył? Pytam gdyż nie chce brać zwierzątka na dłuższą mete, a niechce żeby wpadł w depresje i ewentualnie zwróce go właścicielowi. Prosze o konkretne odpowiedzi gdyż na innym forum takowej nie otrzymałem.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybieg dla szynszyla co 2 dni - wystarczająco?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lip, 2013, 00:29 »
hej, klatka 1m na 1m jest ok...cieszy mnie ze tak rozsądnie podchodzisz do tematu. Najlepiej aby biegał codziennie,ale moim zdaniem co drugi nie jest tragicznie. Szynszyle maja wrażliwy układ trawienny i ruch jest im bardzo potrzebny do prawidłowego trawienia. Karuzela taki talerz jest świetnym rozwiązaniem uzupełniającym . Ogromnie mnie cieszy ze myślisz nad kolega dla niego. jak bedzie mial towarzysza nie wpadnie w depresje :). poczytaj na forum dział łaczenie szynszyl. Powodzenia trzymam kciuki  [-chomik-]

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7800
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6423
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9112
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 97417
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
Moja szynszyla nie mało je i mało pije jest też wystraszona boje się!

Zaczęty przez Zard1Dział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2620
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 22:46
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal