25 Kwi, 2024, 13:34

Autor Wątek: znalazłam szynszyle ale jest problem  (Przeczytany 19608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Claudi

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #100 dnia: 08 Wrz, 2013, 23:44 »
Jeśli kupiłaś granulat - ma prawo nie lubić. Ja swoim kupuję Nature i też wybierają tylko to, co chcą, a na granulat spoglądają niezwykle rzadko.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #101 dnia: 09 Wrz, 2013, 00:44 »
Jeśli kupiłaś granulat - ma prawo nie lubić. Ja swoim kupuję Nature i też wybierają tylko to, co chcą, a na granulat spoglądają niezwykle rzadko.
To dokupić mu Nature czy czekać aż się skusi na granulat? Bo podobno granulat najlepszy...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #102 dnia: 09 Wrz, 2013, 00:47 »
Waży troszkę mało, ale to młody szylek, ma czas nadrobić. Je dużo sianka, stąd okrągły brzuszek sianko sie długo trawi. Ale to dobrze, moje od jakiegoś czasu siana niet ;/ I to mnie martwi. Bo sianko mam swoje ogrodowe suszone.

Tylko że w dotyku wydaje się tłuściutki, zupełne przeciwieństwo Znajdki a ważą prawie tak samo...


“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #103 dnia: 09 Wrz, 2013, 01:58 »
Witaj Kasiu!

Bardzo mi przykro, że tak się skończyło, ale z moich doświadczeń wynika, że często nie mammy bladego pojęcia, co maluchom dolega. Znając rodzaj ludzki widzę to jeszcze inaczej: być może ktoś pozbył się szylki tylko dlatego, że powiedziano mu, iż będzie wymagała drogiego leczenia... Miałem sam kilkakrotnie takie przypadki, jeden z nich z pewnym draniem, który przekazał mi szylkę twierdząc, że to z powodu nowo narodzonego dziecka. W rzeczywistości leczył ją u jakiegoś "specjalisty" antybiotykami, tak, że miała trzy ropnie na grzbiecie, a jelita stanęły na skutek tychże antybiotyków...

Gdybyś chciała zaadoptować jakieś szylki, mam do adopcji parkę dwóch samczyków (bracia) lub całą trójkę samczyków. Są też single.
Gdyby coś dzwoń do mnie na 783-130-018.

Pozdrawiam -
Claudi


Co do adopcji to może później byśmy jakiegoś jeszcze wzieli żeby ten nasz nie był samotny...tylko wtedy nie da się ich oswoić??

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #104 dnia: 09 Wrz, 2013, 11:05 »
w 95% przypadków łączenia, da się połączyć kulki. Tylko niektóre osobniki są niezwykle agresywne. Z panami jest zazwyczaj łatwiej. Wasz szylek to on czy ona?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Karolajna_By

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Stefan I Edmund <3
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #105 dnia: 09 Wrz, 2013, 13:21 »
Ja swoich chłopców łączyłam po roku od zakupu Stefana. Myślałam, że będą problemy, że Stefan będzie zazdrosny o Mundka, nie zaakceptuje go w 'swojej klatce' - bo po roku mógł stwierdzić, że to jego terytorium - ale Stef ma dobre serduszko i od razu polubił się z młodszym. : ) Już tego samego dnia wieczorem razem spały - chociaż w dzień na siebie pokrzykiwały i się ganiały. : )

Cudowne stworzonka. Liczę, że druga kulka łatwo zaprzyjaźni się z Twoją pierwszą. Jedna szynszyla nie jest w stanie pokazać i nauczyć tyle, co dwie. : )
Sama zastanawiam się nad przygarnięciem trzeciego chłopczyka, ale to może za jakiś czas, gdy stworzę im odpowiednią klatkę.

Pozdrawiam : )

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #106 dnia: 09 Wrz, 2013, 15:53 »
w 95% przypadków łączenia, da się połączyć kulki. Tylko niektóre osobniki są niezwykle agresywne. Z panami jest zazwyczaj łatwiej. Wasz szylek to on czy ona?

Ja mam podobno chłopca,  sprzedawca jak sprawdzał to powiedział że no na chłopca mu to wygląda.
A czy jak są dwa to da się je oswoić czy będą tylko zainteresowane sobą?

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #107 dnia: 09 Wrz, 2013, 18:17 »
Tak wygląda uszko. Co to może być??

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Claudi

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #108 dnia: 09 Wrz, 2013, 18:30 »
Kiedyś miałem szylka Fistaszka, który miał podobne uszy. Wziąłem trochę waty, parafinę i.... zdjąłem z jego uszu koszmarną warstwę brudu. Spróbuj nasączyć watkę parafiną i potrzeć DELIKATNIE uszko. Być może zaczną odchodzić z niego warstwy brudu.

Co do jedzenia. Kup mu torbę Nature i zobacz, czy będzie jadł lepiej. Jeśli tak - warto go przesadzić na nowy pokarm.

Zasada jest prosta: LEPSZY POKARM = MNIEJ KASY NA LECZENIA.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #109 dnia: 09 Wrz, 2013, 18:32 »
Kiedyś miałem szylka Fistaszka, który miał podobne uszy. Wziąłem trochę waty, parafinę i.... zdjąłem z jego uszu koszmarną warstwę brudu. Spróbuj nasączyć watkę parafiną i potrzeć DELIKATNIE uszko. Być może zaczną odchodzić z niego warstwy brudu.

Co do jedzenia. Kup mu torbę Nature i zobacz, czy będzie jadł lepiej. Jeśli tak - warto go przesadzić na nowy pokarm.

Zasada jest prosta: LEPSZY POKARM = MNIEJ KASY NA LECZENIA.

ale ono jest takie jakby postrzępione na brzegu, wygląda bardziej jak zabliźnione niż brudne....

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Claudi

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #110 dnia: 09 Wrz, 2013, 18:34 »
Już odpowiedziałem w kolejnym wątku, że to zapewne efekt podgryzanek. Z tym nie zrobisz już nic. Przy gryzących się szczylka uszy są często atakowane i nawet mocno podziurawione.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #111 dnia: 09 Wrz, 2013, 19:29 »
Jeśli nie jesteś pewna co do płci szylka, to możesz zrobić zdjęcie podwozia i wstawić, lepiej się upewnić czy sprzedawca przypadkiem nie sprzedał Ci zbyt młodej samiczki w ciąży, to tak odnośnie tego okrągłego brzuszka, takie przypadki nie są rzadkością.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #112 dnia: 09 Wrz, 2013, 19:40 »
Ja mam podobno chłopca,  sprzedawca jak sprawdzał to powiedział, że no na chłopca mu to wygląda.

Tak, tak. Wg sprzedawcy w sklepie moja Dantusia była chłopcem, okazała sie dziewczynką. Teraz już potrafię rozróżniać płeć, ale kiedyś też byłam "zielona"

Łączyłam ze sobą już 5 x szynszyle, zawsze dołączałam babole: 1+1, 2+1, 3+1, 3+1. Zawsze mi się połączyły. Więc w sumie mogę powiedzieć, że albo potrafię połączyć szynszyle, trwa to oczywiście dłużej lub krócej (drastyczne metody trwają krócej - coś jak z rwaniem zęba... ;p), albo mam po prostu szczęście.


Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #113 dnia: 10 Wrz, 2013, 01:06 »
Co myślicie  tych produktach  Vitapolu??

1) VITOPOL VitaHerbal UCZTA DLA SZYNSZYLI 150g Skład: Przetwory zbożowe, śruta lniana, marchew, głóg, kokos chips, granulat z owsa, śruta poekstrakcyjna słonecznikowa, drożdże pastewne, fosforan jednowapniowy, kreda pastewna.

2) VITAPOL VitaHerbal ŁĄKA KWIATOWA DLA SZYNSZYLI 30g Skład: kwiat hibiskusa, kwiat nagietka, szyszka chmielu, płatki róży, kwiat rumianku,
 płatki słonecznika, malwa.

3) Vitapol ziołowy bukiet z morwą dla gryzoni i królików 60g Skład: liście morwy, liście mniszka lekarskiego, jałowiec czerwony, czerwona porzeczka, ziele mięty, kwiat rumianku, kwiat aksamitki wyniosłej.
Opakowanie: 60g

Ten 3) mam - mogę dawać to mojemu maluszkowi? (Ma na imię Zdrapek)

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #114 dnia: 10 Wrz, 2013, 08:39 »
Ta Uczta tzn te pierwsze nie , za duzo zboza , reszta jak najbardziej i ziola pokupuj z Zuzali np.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #115 dnia: 10 Wrz, 2013, 10:44 »
Ta Uczta tzn te pierwsze nie , za duzo zboza , reszta jak najbardziej i ziola pokupuj z Zuzali np.

Ok, dzięki. No właśnie widziałam w sklepach tylko z vitapolu

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #116 dnia: 10 Wrz, 2013, 22:29 »
Mój maluszek przytył 18 g :) je dużo sianka, dziś też trochę karmy bo zakupiłam mu Versele - Laga Nature :)

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #117 dnia: 10 Wrz, 2013, 22:30 »
Kasiu ja zamawiam z fajnej stronki http://www.swiatkarm.pl/, taniej, szybko, bo na drugi dzień mam w domu i jest sporo jedzonka.


Dzięki:)

Powiedzcie ile godzin dziennie powinien być na wybiegu??
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2013, 10:00 wysłana przez Mysza <")))/ »

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #118 dnia: 11 Wrz, 2013, 09:58 »
Minimum to jakieś 2 h, im dłużej tym większa radość dla szylka. Maluchy potrzebują się wyszaleć.





P.S. Kasiu nie piszemy swoich postów jeden po drugim, jak chcesz coś dopisać, to jest u góry opcja "modyfikuj".

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #119 dnia: 11 Wrz, 2013, 14:02 »
Na wybiegu jest kilka godzin. Czasem dwa razy dziennie - po południu i w nocy. Tak około 18-19 otwieramy mu klatkę, zasłaniamy niebezpieczne kąty i czekamy aż wyjdzie. Czasem sam wychodzi a czasem trzeba go wyjąć. Przeważnie około północy albo czasem nawet później (1-2 w nocy) zamykamy go już. Bardzo lubi się wdrapywać :) Wczoraj urządził sobie zabawę: rundka po mieszkaniu i myk do klatki i tak chyba z dziesięć razy....Potem skakał i łaził po moim mężu który leżał na kanapie:) Chyba już się trochę oswoił bo daje się głaskać:) Odkąd go zakupiliśmy czyli od niedzieli przytył 18 g w 3 dni...i raczej nic mu się w brzuszku nie zatrzymuje bo bobków pełno więc to chyba realny przyrost masy!

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #120 dnia: 11 Wrz, 2013, 14:38 »
a jak ucho?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #121 dnia: 11 Wrz, 2013, 14:54 »
a jak ucho?

No właśnie na razie szukam tej parafiny, czy to wygląda tak jak na zdjęciu i gdzie to mogę znaleźć??


“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #122 dnia: 11 Wrz, 2013, 18:44 »
Tak, może być taka. Występuje pod nazwą ciekłą lub kosmetyczna, dostępne w aptece.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #123 dnia: 14 Wrz, 2013, 18:41 »
Przetarłam małemu uszko tą parafiną i nie było brudne w zasadzie ale teraz ma normalny kolor jak to drugie. Na zdjęciu jak widać było takie szare z łuszczącą się skórą a teraz tego nie ma - wygląda normalnie tylko ten brzeg ma taki chropowaty i pogrubiony. Natomiast pojawił się inny problem - wydrapał sobie trochę futerka koło pyszczka i przebija różowa skóra. W ogóle coś często się drapie mam wrażenie, myślicie, że to jakaś alergia?? Mam jeszcze pytanie do tych ziółek z Zuzali - jakie dokładnie można dawać szylkowi? Co polecacie?

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #124 dnia: 14 Wrz, 2013, 21:00 »
a moze to jednak stan grzybiczny i przeniósł sobie z uszu na pyszczek? Skóra szynszyla jest raczej szarawa, kiedy jest zdrowa. Chyba że masz białaska lub beza, one maja rożowawą.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 43399
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 89342
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
Problem z "nowymi"

Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1526
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 01:19
wysłana przez M___M
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 36145
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Oddam dwie szynszyle + woliera (samce, standard), Poznań - Komorniki

Zaczęty przez Karolajna_ByDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3973
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2015, 19:00
wysłana przez Karolajna_By
SimplePortal