hypothetical
19 Kwi, 2024, 18:19

Autor Wątek: znalazłam szynszyle ale jest problem  (Przeczytany 19592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #125 dnia: 15 Wrz, 2013, 00:30 »
Chyba masz racje bo pamiętam, że jak kupowałam mojego to w sklepie był drugi który miał coś podobnego na nosku. A teraz mojemu zrobiło się na boku pyszczka. Może się od tamtego zaraził. Wygląda podobnie jak na tym zdjęciu tylko u mojego jest póki co o wiele mniejsze i po boku...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #126 dnia: 15 Wrz, 2013, 01:11 »
Dla mnie to wyglada na grzybice, idz jak najszybciej do wet i jezeli sie okaze ze tak to idz do tego sklepu zeby tamta szylke leczono, nie leczona grzybica przenosi sie na organy a to juz powazna sprawa.
Na grzybice Imaverol 1 do 50 rozrobic i wacikiem smarowac chore miejsce co trzeci dzien, nie dodawaj zadnych srodkow przeciwgrzybicznych do pisku bo one sa mocne i szkodza na wytrobe.
Kup prosze glinke zielona albo brazowa i dodawaj do piasku pol na pol i olejek z czarnego kminku po jednej, dwie krople do picia, strzykawka 1ml.
Olejek wzmacnia organizm i pomaga w wyleczeniu.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #127 dnia: 15 Wrz, 2013, 19:58 »
grzybol.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #128 dnia: 17 Wrz, 2013, 15:07 »
Byliśmy u doktora Barana. Maluch ma grzyba. Dostał lek i mam nim smarować pyszczek i ucho. Jednak to na uchu to też grzyb. Sprawdzał pod taką specjalną lampą uv i świeciło na zielono! No ale poza tym wszystko z nim ok, w ciągu 2-4 tyg powinno mu się poprawić. Powiedział, że nie jest chudy, że nie ma za niskiej wagi. Powiedział też że to jeszcze dziecko:):))  [chinblack]

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #129 dnia: 19 Wrz, 2013, 16:34 »
tak mi właśnie te oba miejsca na grzybicę wyglądały.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #130 dnia: 20 Wrz, 2013, 01:37 »
Dziś dwa razy kiedy szalał na wybiegu zaczepił nóżką o klatkę :( mam nadzieję, że sobie jej nie uszkodził...
Poza tym czekamy na legowisko i tunel więc póki co Zdrapek dostał poduszeczkę polarową i uwielbia na niej spać:)

 [szynszylek]

Kto by pomyślał że te zwierzątka tak lubią spać na mięciutkim :love:
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz, 2013, 01:42 wysłana przez kasiakasiakasia »

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #131 dnia: 20 Wrz, 2013, 08:10 »
No proszę jaki królewicz  :) .

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #132 dnia: 20 Wrz, 2013, 09:59 »
Zdrapek! Cudne imię :) Oj, tak polarki szynszyle lubią najbardziej. Swojego czasu na allegro można było kupić hamaki kwadratowe, trójkątne i tunele, szyte przez pewną dziewczynę. Śliczne i wytrzymałe te rzeczy robiła. Nie wiem czy nadal są w sprzedaży, ale moim tunel polarkowy wiszący i hamaczek służą do dziś.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #133 dnia: 20 Wrz, 2013, 10:02 »
Spiaca kulka w hamaczku ...bezcenne  [viva]

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem !
« Odpowiedź #134 dnia: 20 Wrz, 2013, 12:53 »
Widziałam jak spał dzisiaj brzuszkiem do góry ale nie udało mi się zrobić zdjecia za to udało mi sie jak spał z wiszącymi nóżkami:D
Jak widzicie pyszczek ma zaróżowiony ale był niedawno smarowany lekarstwem i ma tam jeszcze mogre futerko więc wygląda gorzej a jak wyschnie to ma chyba już mniej
[taniec]
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2013, 13:31 wysłana przez kasiakasiakasia »

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #135 dnia: 20 Wrz, 2013, 13:33 »
Dla mnie to wyglada na grzybice, idz jak najszybciej do wet i jezeli sie okaze ze tak to idz do tego sklepu zeby tamta szylke leczono, nie leczona grzybica przenosi sie na organy a to juz powazna sprawa.
Na grzybice Imaverol 1 do 50 rozrobic i wacikiem smarowac chore miejsce co trzeci dzien, nie dodawaj zadnych srodkow przeciwgrzybicznych do pisku bo one sa mocne i szkodza na wytrobe.
Kup prosze glinke zielona albo brazowa i dodawaj do piasku pol na pol i olejek z czarnego kminku po jednej, dwie krople do picia, strzykawka 1ml.
Olejek wzmacnia organizm i pomaga w wyleczeniu.

Mi doktor Baran kazał smarować mu codziennie a nie co 3 dzień i nic nie mówił o tym olejku ani glince....
Daje mu trochę zarodków pszennych, ile on może tego dziennie zjeść??
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz, 2013, 13:40 wysłana przez kasiakasiakasia »

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #136 dnia: 20 Wrz, 2013, 13:36 »
Imaverol wysusza grzybka, dlatego niektórzy radzą smarować co 2 dni np. Ale jak kazał dr tak rób, być może jest to związane z zaawansowanym stanem np. na uchu. Będziesz musiała także posprzątać i wyparzyć klatkę, wyprać polarek.

Glinka to raczej środek zapobiegający, niż leczący. Myślę, ze można ja stosować już po kuracji. Teraz skup się na leczeniu.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #137 dnia: 20 Wrz, 2013, 13:39 »
Zdrapek! Cudne imię :) Oj, tak polarki szynszyle lubią najbardziej. Swojego czasu na allegro można było kupić hamaki kwadratowe, trójkątne i tunele, szyte przez pewną dziewczynę. Śliczne i wytrzymałe te rzeczy robiła. Nie wiem czy nadal są w sprzedaży, ale moim tunel polarkowy wiszący i hamaczek służą do dziś.

Ja zamówiłam na allegro z tej aukcji:

allegro.pl/show_item.php?item=3547904688

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #138 dnia: 20 Wrz, 2013, 18:22 »
Naturalnie ze glinka leczy , daje sie psom i kotom do jedzenia, tylko ludzie o tym nie wiedza.
Moi wet tez o glince i olejku z czarnego kminku nie wiedzieli ze sie daje zwierzetom jak sa chore.
O tym wiedza ludzie ktorzy interesuja sie medycyna ludowa , zielarska czy jak to sie tam nazywa.

Np mase ludzi daje gryzoniom granulat , bo mysla ze to najzdrowsze, prosze tylko przeczytac z czego jest robiony granulat i ile zawiera zwiazkow wloknistych ktore potrzebna sa gryzoniom .
Hodowcy daja granulat , siano i wode bo to najtansze i bez peoblemowe, tylko ktora szylka dozyje u hodowcy przynajmniej 10 lat  ?

Prosze sobie przeczytac o wlasciwosci glinki leczniczej i olejku z czarnego kminku  to na pewno niektorzy z was zmienia zdanie.
Imaverol nie tylko wysusza skore ale tez szkodzi na watrobe, powinnas dawac duzo ziol do jedzenia  oczywiscie mieszanych  takich jak ; topinambur, ostropest, liscie borowek, koperek wloski, rumianek, liscie orzechow laskowych ,melise, melise cytrynowa ,rozmaryn, kwiaty nagietka,kolendra , kminek, pokrzywa, mlecz, babka . To sa ziola ktore pomagaja w wyleczeniu grzybicy

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #139 dnia: 20 Wrz, 2013, 19:09 »
no, i przy Ali nawet encyklopedia wymięka :D

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Karolajna_By

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Stefan I Edmund <3
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #140 dnia: 20 Wrz, 2013, 20:56 »
Jejuu, jak cudownie wygląda na tej poduszce ; )

Sama ją szyłaś, czy zamówiona? Jeżeli sama, to czym wypchana? ; >

Też się zastanawiałam nad czymś podobnym, ale boję się, że moje nocne gryzonie ją pogryzą... ; / Czy jest się czego bać? Czy tak będą ją uwielbiać, że nie zrobią jej krzywdy? : )

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #141 dnia: 21 Wrz, 2013, 00:18 »
Jejuu, jak cudownie wygląda na tej poduszce ; )

Sama ją szyłaś, czy zamówiona? Jeżeli sama, to czym wypchana? ; >

Też się zastanawiałam nad czymś podobnym, ale boję się, że moje nocne gryzonie ją pogryzą... ; / Czy jest się czego bać? Czy tak będą ją uwielbiać, że nie zrobią jej krzywdy? : )

Nie szyłam jej ani nie zamawiałam, akurat miałam taką malutką bo kiedyś dostałam:) z zewnątrz jest polar a w środku watolina :) na razie jej nie gryzie ani nic z nią nie robi:) tzn. śpi na niej:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline fujitsa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Filip, Majka, Słoneczkol
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #142 dnia: 24 Wrz, 2013, 15:33 »
Sliczna ta szylka. Wydaje mi sie że jest młodziutka tak wygląda ze zdjęć. Moja Majka ma prawie 5 lat i wazy 369 gram i weterynarz powiedział, ze to prawidłowa waga. Myślę, że ona może mieć z 4 lata. Nie wiadomo czym była karmiona. Warto tu na forum poczytać czym można karmić szylki i dawać jej może coś jej zasmakuje i będzie miała swoje ulubione smakołyki. Ja szyn szyle mam od 12 lat i cały czas się czegoś nowego uczę i doczytuję, teraz są bardziej popularne niż kiedyś i wiedza na ich temat większa. Może za jakiś czas nawet pomyślisz o towarzyszu aby nie była sama :) w każdym razie powodzenia i czytaj bo ich świat jest ogromny a wiedza coraz większa :) ps. co do karm czasami przez internet w sklepach internetowych można kupić ciekawe karmy: moje uwielbiają suszone gałązki oraz suszony prasowany groszek...

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #143 dnia: 26 Wrz, 2013, 12:25 »
Sliczna ta szylka. Wydaje mi sie że jest młodziutka tak wygląda ze zdjęć. Moja Majka ma prawie 5 lat i wazy 369 gram i weterynarz powiedział, ze to prawidłowa waga. Myślę, że ona może mieć z 4 lata. Nie wiadomo czym była karmiona. Warto tu na forum poczytać czym można karmić szylki i dawać jej może coś jej zasmakuje i będzie miała swoje ulubione smakołyki. Ja szyn szyle mam od 12 lat i cały czas się czegoś nowego uczę i doczytuję, teraz są bardziej popularne niż kiedyś i wiedza na ich temat większa. Może za jakiś czas nawet pomyślisz o towarzyszu aby nie była sama :) w każdym razie powodzenia i czytaj bo ich świat jest ogromny a wiedza coraz większa :) ps. co do karm czasami przez internet w sklepach internetowych można kupić ciekawe karmy: moje uwielbiają suszone gałązki oraz suszony prasowany groszek...

Teraz mam inną szalkę. Tamta znaleziona nie przeżyła

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 42154
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 88378
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
Problem z "nowymi"

Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1503
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 01:19
wysłana przez M___M
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35771
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Oddam dwie szynszyle + woliera (samce, standard), Poznań - Komorniki

Zaczęty przez Karolajna_ByDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3784
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2015, 19:00
wysłana przez Karolajna_By
SimplePortal