29 Mar, 2024, 07:00

Autor Wątek: znalazłam szynszyle ale jest problem  (Przeczytany 19536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Wrz, 2013, 20:29 »
powinno sie dać zdemontować, ale powinna tez być opcja zakupu takiej samej klatki bez kraty.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Wrz, 2013, 20:35 »
powinno się dać wyciągnąć, ja miałam taką kratkę w wolierze i mogłam bez problemu się tego pozbyć

Dzięki za odpowiedź. Szynszylka trochę zjadła i schowała się, chyba śpi.

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Wrz, 2013, 20:37 »
uważaj tylko na ten kołowrotek, bo nie jest bezpieczny, tutaj trochę osób ma kołowrotki, ale innego rodzaju, w ten może się szylek zaplątać. Co do klatki to najlepiej rano zadzwonić i zapytać żeby być pewnym na 100%, dzisiejszy zakup i tak nie przyspieszy wysyłki, bo jest za późno, więc jutro na spokojnie można o wszystkie szczegóły dopytać sprzedającego.

Ok, racja:) no ten kołowrotek też powinno dać się zdemontować...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Wrz, 2013, 20:39 »
Myślałam jeszcze o takiej:

allegro.pl/super-klatka-dla-szynszyla-koszatniczki-hamak-i3482900059.html

Która lepsza??

Ta ma hamak ale nie ma tych pomostów


“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Wrz, 2013, 20:40 »
Myślałam jeszcze o takiej:

allegro.pl/super-klatka-dla-szynszyla-koszatniczki-hamak-i3482900059.html

Która lepsza??

Ta ma hamak ale nie ma tych pomostów

Hamak mogłabym w sumie sama zrobić/uszyć....

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Wrz, 2013, 20:43 »
a ja mam pytanie czy ta klatka jest potrzebna na już, bo jakbyś miała zdolnego manualnie:brata, ojca, kolegę itd. to w tej cenie lub niewiele większej mogłabyś wyczarować szylce prawdziwy apartament nawet ze starej szafy i byłby on przystosowany dla twojego szynszyla, a nie standardowy. Zajrzyj do albumu klatek na forum :)
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2013, 20:44 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Wrz, 2013, 20:45 »
a ja mam pytanie czy ta klatka jest potrzebna na już, bo jakbyś miała zdolnego manualnie:brata, ojca, kolegę itd. to w tej cenie lub niewiele większej mogłabyś wyczarować szylce prawdziwy apartament i byłby on przystosowany dla twojego szynszyla, a nie standardowy. Zajrzyj do albumu klatek na forum :)

No raczej nikt mi takiej klatki nie zrobi:D:D bo mój brat jest za granicą, tata w innym mieście a mąż nie ma czasu i odpowiednich akcesoriów ale głównie czasu:D

kołowrotek zdemontujesz na pewno, oglądnęłam jeszcze raz tą klatkę i patrząc na zdjęcie przy aukcji na górze po powiększeniu wydaje mi się, że ta kratka jest nałożona na spód. Co do porównania klatek to obie mają identyczne wymiary, ja zamiast schodków wolałabym hamaczek, bo szylki spokojnie skaczą na półki, więc są niepotrzebne

W sumie taki pomost można samemu z jakiejś deseczki zrobić w razie czego :) Zauważyłam że ta szynszylka lubi się wtulać, przykleić do rogu sofy i spać z główką zadartą do góry ale opartą o sofę...
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2013, 20:50 wysłana przez Mysza <")))/ »

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Wrz, 2013, 20:50 »
a w bazarku forumowym patrzyłaś, nikt nic ciekawego nie sprzedaje z klatek?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Wrz, 2013, 22:28 »
a w bazarku forumowym patrzyłaś, nikt nic ciekawego nie sprzedaje z klatek?
Nie patrzyłam, dopiero się zarejestrowałam tutaj:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Wrz, 2013, 00:00 »
Kasiu nie kupuj zadnych wapienek w sklepie bo to kolo wapna nie lezalo, kup ytong kamien potnij na kawaleczki wielkosci mydla daj po jednym do klatki, 5ylko ytong z Calcium jie z betonem czy cementem.
Nie zapomnij ze szylka jest gryzoniem i zabki szybko rosna, postaraj sie o galazki  moga byc z lisciamin: jablonki, wierzby , orzecha laskowego , brzozy, glogu , winogrona.
Mozesz dac swiezy listek mniszka i babki lancetowatej i szerokolistnej, ale tylko na poczatek po jednym dziennie , tylko zeby nie byly mokre. Mozesz jak masz gdzie zbierac jeszcze i suszyc na zime sama ziola takie jak  , mniszek , babke lanzetowata i szerokolistna ,pokrzywe , topinambur, lucerne, koniczyne , liscie drzew 5ych ktorych bedziesz dawac do gryzienia jak wyzej napisalam, kwiaty malvy, hibiskusa , rozy, nagietka , jezowki , rumianek caly z lodyga.

Offline M___M

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hydra [*], Eryda
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Wrz, 2013, 14:11 »
Jeśli chodzi o klatkę to jak miałem młodsze i mniejsze szynszyle to właśnie takiej używałem, więc z całą pewnością mogę powiedzieć że kratka na dole jest tylko włożona i położona na rancie kuwety, więc bez problemu można ją wyjąć. Kołowrotek również wyjmuje się bez problemu (tym bardziej że jak przyjdzie w paczce klatka ze sklepu to najprawdopodobniej kołowrotek nie będzie zawieszony tylko będzie leżał w kuwecie).

Btw. Podoba mi się ranga "Młodszy Szynszylownik", bo przynajmniej ona nie mówi mi brutalnie, że latka lecą.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Wrz, 2013, 14:20 »
Ile kosztuje wizyta z szynszylą u tego dr Barana???

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Karolajna_By

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Stefan I Edmund <3
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Wrz, 2013, 15:16 »
Co do klatki, to mam identyczną jak ta z drugiego linku (z hamakiem). : )
kratka z dołu jest wyjmowana, w sumie zastanawiałam się do czego ona służy? Kołowrotek nie jest fabrycznie doczepiony - możesz go w ogóle nie wkładać. : ) Ja go mam, ponieważ moje szylki lubią w nim siedzieć. Klatkę mam dwa lata, kuweta ma wygryzioną dziurę wielkości pięści (przez którą szyszki urządzały sobie wycieczki po domu), miseczki poleciłabym wymienić, bo pewnie też je pogryzą. : )

Moja klatka już się zużyła, a szyszki czekają na projektanta ich domku. :D

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Wrz, 2013, 17:41 »
Kasiu, zadzwoń i zapytaj, bo ja już dawno nie byłam (nie mam potrzeby na razie tfu..tfu.. ;) ). 12/658 83 65

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Wrz, 2013, 20:45 »
Kasiu, zadzwoń i zapytaj, bo ja już dawno nie byłam (nie mam potrzeby na razie tfu..tfu.. ;) ). 12/658 83 65

Niedaleko miejsca gdzie mieszkamy jest weterynarz który leczył kiedy szczurka mojego męża, dzwoniłam do niego i powiedział żeby obserwować szylke, czy je i pije czy wydala...mówił, że musi się przyzwyczaić do nowych warunków... Ale zapomniałam mu powiedzieć, że jest bardzo chuda. Chyba się do niego jutro wybiorę bo mówił żeby wpaść jeśli chcę. Póki co trochę je, trochę połazi ale głównie śpi i to mnie martwi...wręcz budzę ją żeby coś zjadła. No i trochę je ale nie jest taka żywiołowa. Chyba jutro będzie już klatka to może jakoś się w niej urządzi...Zastanawiam się nad jej niską wagą bo tak: żeby schudła to by musiała być długo na wolności a nie sądzę żeby długo przeżyła...przecież to wrażliwe zwierzątka a jeszcze jakieś koty na pewno by ją zwęszyły...natomiast gdyby była krótko na wolności to znaczy że musiała być chuda już u poprzedniego właściciela...Poza tym w niedzielę była bardziej żywiołowa...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Wrz, 2013, 22:33 »
ja bym sie jednak wybrała do weta znającego sie na szylach od podszewki. 300g to stanowczo za mało.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Wrz, 2013, 22:50 »
ja bym sie jednak wybrała do weta znającego sie na szylach od podszewki. 300g to stanowczo za mało.

Tylko, że czytałam opinie na necie o tej klinice gdzie pracuje dr Baran i opinie były mieszane, jedni mówili że super inni że tylko wyciąga kasę...i sama już nie wiem...i że koszty często nie są podawane na początku a w trakcie wychodzi do zapłaty 200 czy 300zł ;/ Więc nie zrozumcie mnie źle ale myśmy tego szynszylka przecież nie planowali, znaleźliśmy i chcemy żeby żył i był zdrowy ale tyle wydatków na raz...dlatego pytam o cenę, czy ktoś kto tam był pamięta ile zapłacił bo nie wiem czego się spodziewać...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Wrz, 2013, 23:34 »
Wiesz, ja bym pojechała i wprost zapytała weta na miejscu, czy dałoby się taniej sprawdzić szylka, bo to znajda i chcesz mu pomóc.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Wrz, 2013, 23:40 »
wiesz, sam przegląd ogólny typu osłuchanie itd. zaglądnięcie w zęby na pewno nie kosztuje tyle co np. rtg, korekta i jakiś zabieg dlatego nikt nie poda ci ceny z ręki, bo te sa zmienne. Ale jak zadzwonisz to pani na recepcji telefonicznie poinformuje cie ile zwykła wizyta kosztuje aktualnie, bo cos na pewno ustalone mają.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
!
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Wrz, 2013, 00:02 »
wiesz, sam przegląd ogólny typu osłuchanie itd. zaglądnięcie w zęby na pewno nie kosztuje tyle co np. rtg, korekta i jakiś zabieg dlatego nikt nie poda ci ceny z ręki, bo te sa zmienne. Ale jak zadzwonisz to pani na recepcji telefonicznie poinformuje cie ile zwykła wizyta kosztuje aktualnie, bo cos na pewno ustalone mają.

Dziękuję Wam za wszelkie rady! Jesteście kochani!:) jutro zobaczymy co i jak z tym weterynarzem a co do zwierzaka to powiem jeszcze tak ogólnie patrząc to widać, że ma ładną sierść i wąsy ale czasem się drapie i przeczesuje wąsy. Dziś też skubał futerko na brzuszku i okazało się że ma tam skołtunione/sklejone futro i nie wiem czy to wyciąć czy zostawić. Poza tym pyszczek ma suchy, nie ślini się, oczka ma suche błyszczące ale często je mruży i tak sobie drzemie. Kiedy się porusza robi to normalnie ale niezbyt dużo się rusza. W niedzielę był żywszy, więcej biegał, wyskakiwał na ściany, zwiedzał mieszkanie...od poniedziałku zrobił się mniej aktywny. No i to nas zmartwiło, dużo śpi no i ta waga...ale zważę ją jutro i porównam. A co do jedzenia to tak: sianko nie bardzo, zioła nie bardzo, zboża coś tam skubał. Zjadł trochę chleba suszonego, trochę jabłka, rodzynki, pestki dyni i słonecznika...wiem, że nie może jeść za dużo soczystych owoców i tych rodzynek ale dziś kilka zjadł. Jutro jak kupie to dam mu migdałka za to. Póki co widzę, że smakołyki zjada. Po prostu jest mało ruchliwy osowiały...ale może to skutek nagłej zmiany diety (na wolności jadł trawę) i nowego środowiska....nie wiadomo też gdzie był i co robił wcześniej...powiem tylko że jest bardzo łagodny. Moja ciocia miała kiedyś szynszyle i była bardzo żywiołowa, wręcz agresywna - atakowała kota i psa, ludzi też jak nie chciała żeby ją dotykać a ta jest bardzo łagodna...jak nie chce być brana na ręce to wycofuje się i wydaje dźwięki ale nawet specjalnie nie ucieka....ale wiadomo że co szynszyla to inny charakter...musi być łagodna skoro dała się złapać na ulicy...przecież normalnie to by zwiała od razu jak bym się zbliżyła a ta dała się złapać. To znaczy chciała uciec bo się odwróciła ale szybko ją capnęłam bo dała się podejść. Szynszyla mojej cioci nie pozwoliłaby się zbliżyć, pewnie już z 5 metrów by zwiewała...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Wrz, 2013, 00:07 »
masz po prostu prze kochaną, oswojoną szylke :) Kołtuny na brzuszku możesz przyciąć, ale uważaj, szyszka ma tam w futerku sutki i żebyś ich nie przycięła nożyczkami. A odstające kołtunki możesz delikatnie wyskubać, zazwyczaj to i tak martwa sfilcowana sierść. Tylko ta waga mnie martwi. Ona powinna ważyć koło 500g.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Wrz, 2013, 00:52 »
masz po prostu prze kochaną, oswojoną szylke :) Kołtuny na brzuszku możesz przyciąć, ale uważaj, szyszka ma tam w futerku sutki i żebyś ich nie przycięła nożyczkami. A odstające kołtunki możesz delikatnie wyskubać, zazwyczaj to i tak martwa sfilcowana sierść. Tylko ta waga mnie martwi. Ona powinna ważyć koło 500g.

Wiem właśnie, 500 g to standard...;( chociaż wydaje mi się że jest mniejsza niż szynszyla mojej cioci...ale ona jej nie ma już od kilku lat więc może to moje wrażenie...ale nie no myślę że jest mniejsza...na pewno nie jest taka duża jak tamta...jak mi się uda to wrzucę jakiś filmik z nią.

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Wrz, 2013, 00:58 »
i chyba to samiczka jest

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Wrz, 2013, 00:58 »
NIE WOLNO DAWAC  szylko  zboza i chleba , bo pecznieje w zoladku i dostanie wzdecia a wzdecie jest bardzo niebezpieczne dla zycia.Zboze i chleb sa syte do tego rodzynki to nie bedzie jadl sianka i ziolek
Jakie robi kupki i ile ich robi, to jest bardzo wazne, dotknij brzuszka czy juz nie ma wzdecia .
Jak sa male kupki i ich malo dawaj prosze do picia rumianek i sok z ananasa , mozesz tez dac siemie lniane i czarny kminek, tylko wszystkiego po troszku i staraj sie zeby jak najqiecej sie ruszal.
A kto powiedzial ze nie moze jest soczystych owocow ? Do wszystkiego trzeba bardzo powoli przyzwyczajac .
Widzs , ze bedzie mial u was jak paczek w masle  [good]

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 41018
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87434
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
Problem z "nowymi"

Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1477
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 01:19
wysłana przez M___M
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35347
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Oddam dwie szynszyle + woliera (samce, standard), Poznań - Komorniki

Zaczęty przez Karolajna_ByDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3600
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2015, 19:00
wysłana przez Karolajna_By
SimplePortal