hypothetical
29 Mar, 2024, 08:44

Autor Wątek: znalazłam szynszyle ale jest problem  (Przeczytany 19537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lorelai

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #75 dnia: 06 Wrz, 2013, 01:39 »
Słuchaj, nie wiadomo w jakich okolicznościach opuściła swój poprzedni dom, jak długo była na "wolności", teraz znów jest w nowym miejscu - chyba najlepszym jakie mogło jej się przytrafić - tylko że ona o tym nie wie. Na pewno jest to dla niej ogromny stres. Wizyta u weta na pewno nie zaszkodzi, ale ja mam nadzieję, że wszystko będzie ok, że wystarczy jej kilka dni na zaaklimatyzowanie się

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Wrz, 2013, 10:20 »
Kasiu, jak zwierzątko tak mało wazy to możesz ja mimo tego że je, dokarmiać papkamie z Herbi Care. to taki proszek do rozrabiania z woda lub gerberkiem. Jest dedykowany dla gryzoni w złym stanie z mała waga lub niejedzacych. Kupisz saszetki u wetów lub w sklepach zoo koszt od 9-15zł szt. Lub opakowanie 200g. koszt 56-74zl.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #77 dnia: 06 Wrz, 2013, 12:26 »
gdzieś kiedyś wypatrzyłam w internetowym, ale nie pamiętam gdzie.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #78 dnia: 06 Wrz, 2013, 12:37 »
Za 2 godziny będziemy u dr Barana. Zobaczymy co powie...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Lorelai

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Wrz, 2013, 12:57 »
Powodzenia! Daj szybko znać, co powiedział, trzymam kciuki :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #80 dnia: 06 Wrz, 2013, 15:46 »
i co słychać z małą?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Wrz, 2013, 16:07 »
Nie było dr Barana ale mam przyjść w poniedziałek żeby sprawdził pyszczek. Natomiast pani która ją zbadała powiedziała, że brzuszek ma miękki, nie ma wzdęcia. Osłuch też dobry. Ogólnie jest bardzo wychudzona. Dostała Catosal, Vit-c i meloxidyl czyli tak: przeciwzapalnie i przeciwbólowo i wzmacniająco czyli witaminy. Do domu mam jej dawać jeszcze meloxidyl i karmę herbi care plus. Lekarka powiedziała, że nie wiadomo czy jej chudość wynika z niejedzenia czy np. jest stara już i ma jakieś inne choroby. No ale zobaczymy co powie dr Baran jak zajrzy do pyszczka i jeszcze ją zobaczy...nawet jak ją wiozłam to była ożywiona w pojemniku...ale po zastrzyku widać że się zmęczyła i już sobie leżała...bidulka...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #82 dnia: 06 Wrz, 2013, 18:42 »
wzdęcia nie ma, ona ma zaparcie patrząc na kupki. Może to nagła zmiana diety. Szkoda ze dr Barana nie było. Nikt inny nie ma tam specjalizacji na gryzonie. Trzeba było sie umówić specjalnie od niego. Ale dobrze ze dostala catosal. Szylka nie wygląda na starą. Wygląda mi na 3-5lat.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #83 dnia: 06 Wrz, 2013, 18:56 »
wzdęcia nie ma, ona ma zaparcie patrząc na kupki. Może to nagła zmiana diety. Szkoda ze dr Barana nie było. Nikt inny nie ma tam specjalizacji na gryzonie. Trzeba było sie umówić specjalnie od niego. Ale dobrze ze dostala catosal. Szylka nie wygląda na starą. Wygląda mi na 3-5lat.

Nie było go dzisiaj

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #84 dnia: 07 Wrz, 2013, 13:34 »
Z szynszylką bardzo źle. Rano ledwo się ruszała, miała niedowład tylnych łapek. Zawieźliśmy ją do tej kliniki, lekarka powiedziała, że ma tylko 35 stopni temp ciała a to źle wróży. Zostawili ją tam, podpięli do kroplówki ale raczej ma znikome szanse...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #85 dnia: 07 Wrz, 2013, 14:09 »
No i odeszła, właśnie dostałam telefon. Mówili że jeszcze próbowali ją reanimować ale się nie udało...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Lorelai

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #86 dnia: 07 Wrz, 2013, 14:13 »
Tak mi przykro... :(

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Wrz, 2013, 14:21 »
Bardzo mi przykro  ; (

Dlatego kazdemu mowie , jak jest zatwardzenie , szylka siedzi cicha , skulona i na boku , malo biega i nie pomagaja domowe sposoby to powinno sie NATYCHMIAST  isc do wet.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Wrz, 2013, 16:24 »
Bardzo mi przykro  ; (

Dlatego kazdemu mowie , jak jest zatwardzenie , szylka siedzi cicha , skulona i na boku , malo biega i nie pomagaja domowe sposoby to powinno sie NATYCHMIAST  isc do wet.

Nie wiem czy to było przyczyną bo ona była bardzo wychudzona. Nic o niej nie było wiadomo...mówiłam lekarce jak z nią byłam że robi mało bobków ale ona też mało jadła więc i mało robiła. Kazała podawać herbatę rumiankową no to podawałam.

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Wrz, 2013, 17:04 »
Ciężko powiedzieć co z nią było. Pierwszego dnia wydawała się żywsza ale nie była jakaś bardzo rozbrykana bo jak już mówiłam ciężko złapać szynszylę na otwartej przestrzeni a ona dała się podjeść i złapać. Możliwe że na wolności jadła tylko trawę a u nas dostała marchewkę, jabłko i karmę i może to jej zaszkodziło...ale robiliśmy co mogliśmy: siano, herbata rumiankowa, sok z ananasa...a po tej wizycie u weterynarza i zastrzyku była nieco żywsza wieczorem a dzisiaj już rano było bardzo źle...sparaliżowane łapki które ciągnęła za sobą. Nie wiem czy leki mogły jej zaszkodzić? Szynszylka wcześniej miała już problem z wyskakiwaniem na półkę w klatce chociaż była najniżej jak się dało przy samej kuwecie. Myślicie że to wina zaparcia że ona nie potrafiła wskoczyć?? Nie wiem czy to co u nas zjadła jej zaszkodziło ale daliśmy jej to co się daje szynszylom więc...cóż...trudno to ocieniać...a poza tym była wychudzona, nie wiadomo w jakim wieku...może jej coś zaszkodziło a że organizm był osłabiony i wychudzony to szybko się poddał. A może coś wcześniej z nią był nie tak....Robiliśmy co mogliśmy na naszą wiedzę i możliwości czasowe i finansowe...Łączne wydatki razem z klatką to jakieś 350-400zł...bo dla nas życie zwierzaka nie jest mniej warte tylko dlatego ze to zwierzak...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #90 dnia: 07 Wrz, 2013, 17:10 »
no po prostu, nie wierzę  :cry: A miało być już tak dobrze, nowy dom, wspaniała opiekunka.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #91 dnia: 07 Wrz, 2013, 18:05 »
Strasznie mi przykro Kasia  :icon_frown: z taką ciekawością czytałem twój temat.Normalnie nie mogę w to uwierzyć  :( Podarowałaś temu maluchowi wspaniałą opiekę i wielką miłość

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #92 dnia: 07 Wrz, 2013, 19:48 »
Dziękuję Wam za współczucie, wszelkie rady i pomoc. Jest mi naprawdę ciężko, ja bardzo przeżywam takie rzeczy...ale mój mąż mówi, że też mu przykro, on bardzo lubi zwierzęta, sam miał psa, szczury i chomiki. Powiedział, że skoro mamy już klatkę dla szynszyli to żebyśmy kupili jakiegoś malucha bo bardzo mu się spodobało...więc może rozejrzę się za jakąś szynszylką....

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #93 dnia: 07 Wrz, 2013, 19:53 »
Kasiu bardzo mi przykro....nie wiem co napisac....

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #94 dnia: 07 Wrz, 2013, 20:22 »
Kasiu, nie kupujcie. Adoptujcie, nawet na forum są ogłoszenia: ktoś chce oddać/odsprzedać.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #95 dnia: 08 Wrz, 2013, 08:42 »
Kasiu , nie masz co sobie robic wyrzutow sumienia , to wet powinien byl inaczej zareagowac , szylek powinien natychmiast dostac witaminy cos na wzmocnienie , przeciw zatwardzeniu itd.
A jezeli chodzi o adoptowanie szylka, zastanow sie nad dwoma szylkami tej samej plci. Szylki sa stadnymi  zwierzatkami i my nigdy nie zastapimy im przyjaciela.
Nie ma nic piekniejszego jak widziec jak szylki przytulaja sie do siebie, razem biegaja , razem psoca itd.

Claudi

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #96 dnia: 08 Wrz, 2013, 21:30 »
Witaj Kasiu!

Bardzo mi przykro, że tak się skończyło, ale z moich doświadczeń wynika, że często nie mammy bladego pojęcia, co maluchom dolega. Znając rodzaj ludzki widzę to jeszcze inaczej: być może ktoś pozbył się szylki tylko dlatego, że powiedziano mu, iż będzie wymagała drogiego leczenia... Miałem sam kilkakrotnie takie przypadki, jeden z nich z pewnym draniem, który przekazał mi szylkę twierdząc, że to z powodu nowo narodzonego dziecka. W rzeczywistości leczył ją u jakiegoś "specjalisty" antybiotykami, tak, że miała trzy ropnie na grzbiecie, a jelita stanęły na skutek tychże antybiotyków...

Gdybyś chciała zaadoptować jakieś szylki, mam do adopcji parkę dwóch samczyków (bracia) lub całą trójkę samczyków. Są też single.
Gdyby coś dzwoń do mnie na 783-130-018.

Pozdrawiam -
Claudi

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #97 dnia: 08 Wrz, 2013, 22:14 »
Hej, dzięki za wsparcie. Mąż uparł się żeby mieć już szylka no i kupiliśmy żeby klatka nie świeciła pustkami. Trochę za późno dowiedzieliśmy się o tej adopcji ale w sumie i tak tylko z Krakowa i okolic byłaby możliwość zabrania zwierzaka. Ale chyba dobrze, że kupiliśmy tego malca bo on ma jakieś dziwne uszko trochę i musimy z nim iść do lekarza żeby to zobaczył. My to mamy chyba szczęście do takich biedaków. Brzeg uszka jest taki jakby odrobinę zabliźniony, czysty ale nie wiem co to jest, drugie jest normalne. A tak to wszystko z nim ok, dużo je zwłaszcza sianka. Kupiłam mu karmę  Versele Laga Chinchilla Complete ale nie chce jej jeść, pomieszałam z tą zwykłą z Animals i wybiera tylko tę z Animals. Także dałam mu tylko troszkę żeby właśnie nie wybierał. On w sklepie miał jakąś taką z tymi normalnymi rożnymi składnikami oddzielnie, widziałam że miał też kukurydze w misce...nie wiem czy można mu tak zmienić karmę czy mu kupić Versele Laga Chinchilla Nature i pomieszać? Ale widzę, że tylko sianko go interesuje, je go dużo. Bobki ma normalne i teraz widzę dopiero ogromną różnicę w bobkach. Tamta bidulka miała od początku zupełnie inne, małe cienkie i suche...nie zdawałam sobie sprawy bo nie wiedziałam jakie powinny być :( W ogolę w dotyku jest taki tłuściutki a tamta...same kosteczki:( A i powiedzcie mi czy to normalne, że on ma taki okrągły brzuszek? Jak naciskam to nie jest raczej twardy ale taki no...okrągły własnie. A i waży właśnie jakieś 270 g a ma podobno 4,5 miesiąca - tak powiedział sprzedawca. Czy to dobra waga? W dotyku wydaje się tłuściutki, na grzbiecie też.

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #98 dnia: 08 Wrz, 2013, 22:24 »
A i biega jak torpeda! Klatka mu się podoba, dużo skacze po półkach bo w sklepie miał małe terrarium. Otworzyliśmy mu klatkę żeby sobie wyszedł no to się zaczęło, wyłazi i włazi i tak w kółko, testuje gdzie doskoczy z drzwiczek. Trochę się boi ale daje się pomiziać po brzuszku i pyszczku.

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #99 dnia: 08 Wrz, 2013, 23:22 »
Waży troszkę mało, ale to młody szylek, ma czas nadrobić. Je dużo sianka, stąd okrągły brzuszek sianko sie długo trawi. Ale to dobrze, moje od jakiegoś czasu siana niet ;/ I to mnie martwi. Bo sianko mam swoje ogrodowe suszone.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 41059
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87460
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
Problem z "nowymi"

Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1477
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 01:19
wysłana przez M___M
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35361
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
Oddam dwie szynszyle + woliera (samce, standard), Poznań - Komorniki

Zaczęty przez Karolajna_ByDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3602
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2015, 19:00
wysłana przez Karolajna_By
SimplePortal