hypothetical
28 Mar, 2024, 11:36

Autor Wątek: znalazłam szynszyle ale jest problem  (Przeczytany 19531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Wrz, 2013, 01:16 »
kiedy siedzi w takiej typowej pozycji to jej długość od pyszczka do końca tułowia (bez ogona) wynosi około 20 cm -23 cm a ile u Was??

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Wrz, 2013, 01:20 »
NIE WOLNO DAWAC  szylko  zboza i chleba , bo pecznieje w zoladku i dostanie wzdecia a wzdecie jest bardzo niebezpieczne dla zycia.Zboze i chleb sa syte do tego rodzynki to nie bedzie jadl sianka i ziolek
Jakie robi kupki i ile ich robi, to jest bardzo wazne, dotknij brzuszka czy juz nie ma wzdecia .
Jak sa male kupki i ich malo dawaj prosze do picia rumianek i sok z ananasa , mozesz tez dac siemie lniane i czarny kminek, tylko wszystkiego po troszku i staraj sie zeby jak najqiecej sie ruszal.
A kto powiedzial ze nie moze jest soczystych owocow ? Do wszystkiego trzeba bardzo powoli przyzwyczajac .
Widzs , ze bedzie mial u was jak paczek w masle  [good]

Ale zboże było w karmie dla szynszyli....

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Wrz, 2013, 01:23 »
NIE WOLNO DAWAC  szylko  zboza i chleba , bo pecznieje w zoladku i dostanie wzdecia a wzdecie jest bardzo niebezpieczne dla zycia.Zboze i chleb sa syte do tego rodzynki to nie bedzie jadl sianka i ziolek
Jakie robi kupki i ile ich robi, to jest bardzo wazne, dotknij brzuszka czy juz nie ma wzdecia .
Jak sa male kupki i ich malo dawaj prosze do picia rumianek i sok z ananasa , mozesz tez dac siemie lniane i czarny kminek, tylko wszystkiego po troszku i staraj sie zeby jak najqiecej sie ruszal.
A kto powiedzial ze nie moze jest soczystych owocow ? Do wszystkiego trzeba bardzo powoli przyzwyczajac .
Widzs , ze bedzie mial u was jak paczek w masle  [good]

Ale zboże było w karmie dla szynszyli....

A soczyste owoce mogą powodować biegunkę...no każdy mówi już inaczej...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Wrz, 2013, 01:39 »
Właśnie pałaszuje sianko:):):) a zboża i tak nie je tylko smakołyki:D no i teraz sianko!! Oby przybierał na wadze. Brzuszek ma miękki raczej a bobki robi, nie jakoś bardzo dużo ale robi, zobaczymy co będzie się po tych rodzynkach działo :)

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #54 dnia: 05 Wrz, 2013, 07:00 »
Kasiu co znaczy jakies robi ? Napisz prosze jak one wygladaja , bo to napra2de wazne , po kupkach widqc jak szylka sie czuje i czy jest zdrowa .
Wiesz rzeczy slodkie i tluste takie jak rodzynki , duzo suszonych owocow , zboze , kukurydza , , kartofel chips sa dla szylek bardzo szkodliwe dlatego ze one maja bardzo czula watrobe , dlugie jelito 5akie jak krowa ( tylko ze krowa duza a szylka mala ) i to wszystko bardzo czesto powoduje zatkanie jelita i wzdecia .
Juz duzo, za duzo szylek odeszlo przez nieodpowiednie zywienie bo wlasciciele mowili ze " On tak prosil i nie umialam/em odmowic i to przeciez bylo tylko kilka rodzynek albo pare ziarek kukurydzy "
Ja nie nie pisze tego po to zeby Cie krytykowac , tylko po to zeby twoja szylka zyla  dlugo i byla zdrowa..
Tym bardziej , ze nie wiadomo co to biedactwo przeszlo , nic sie  nie martw jak zglodnieje to zje siano i ziola a siano i ziola sa podstawa zywienia wszystkich gryzoni.
Jak ma na imie ta szczesciara ?

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Wrz, 2013, 12:06 »
Kasiu co znaczy jakies robi ? Napisz prosze jak one wygladaja , bo to napra2de wazne , po kupkach widqc jak szylka sie czuje i czy jest zdrowa .
Wiesz rzeczy slodkie i tluste takie jak rodzynki , duzo suszonych owocow , zboze , kukurydza , , kartofel chips sa dla szylek bardzo szkodliwe dlatego ze one maja bardzo czula watrobe , dlugie jelito 5akie jak krowa ( tylko ze krowa duza a szylka mala ) i to wszystko bardzo czesto powoduje zatkanie jelita i wzdecia .
Juz duzo, za duzo szylek odeszlo przez nieodpowiednie zywienie bo wlasciciele mowili ze " On tak prosil i nie umialam/em odmowic i to przeciez bylo tylko kilka rodzynek albo pare ziarek kukurydzy "
Ja nie nie pisze tego po to zeby Cie krytykowac , tylko po to zeby twoja szylka zyla  dlugo i byla zdrowa..
Tym bardziej , ze nie wiadomo co to biedactwo przeszlo , nic sie  nie martw jak zglodnieje to zje siano i ziola a siano i ziola sa podstawa zywienia wszystkich gryzoni.
Jak ma na imie ta szczesciara ?


Podobno kształt i wiekość różni się u samic i samców. Nie jestem pewna ale to jest chyba samiczka. Tak wyglądają bobki:




“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Wrz, 2013, 12:08 »
A jeśli chodzi o imię to mój mąż się uparł i woła do niej Wacuś, a jak powiedziałam że dziewczynka to zmienił na Wazelinka

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Wrz, 2013, 12:26 »
"spieczone", szyszka ma zatwardzenie. Trzeba jej więcej sianka, na rozpulchnienie kału.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Wrz, 2013, 13:16 »
"spieczone", szyszka ma zatwardzenie. Trzeba jej więcej sianka, na rozpulchnienie kału.

Właśnie je sianko, zje trochę i zasypia jak coś do niej powiem to się budzi znowu skubie i za chwile zasypia... zaraz wrzucę filmik z nią.
A mogę jej dać trawy zielonej? mogłabym iść do pobliskiego lasku tam są łąki i coś jej zerwać???  Ona jak ją złapałam to skubała trawę przy drodze a u nas dostała karmę, możliwe że to zbyt nagła zmiana żywienia?

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Oznaczone jako najlepsza odpowiedź przez dnia 04 Lut, 2016, 05:16

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Wrz, 2013, 13:31 »
  • Usuń najlepszą odpowiedź
  • To jest ta szylka

    Wybaczcie ten bałagan na podłodze ale to dzieło szylki: piasek, sianko i wiórki :)


    “The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

    Alicja Mannschack

    • Gość
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #60 dnia: 05 Wrz, 2013, 15:43 »
    Przecudowna  [viva] 
    Co ona ma kolo chyba prawego oczka , zwracaj uwage czy czesto sie drapie i poogladaj ja dobrze czy nie ma lysych plackow i ona za czesto robi cos lapka kolo buzi , moze to tylko na filmie ale obserwuj prosze .
    Nie wiem czy bylo pisane zsrodki pszenicy i pylek pszczeli kupic.
    Trawy nie dawaj ale mozesz listek mleczyka dac, jablonki , wierzby , orzecha laskowego , stokrotki .rumianek
    Tylko prosze najpierw po jednym listku dawac .
    Daj jablka kawalek to kupki powinny byc lepsze .

    Offline Anna83

    • ~Mówiący Do Ludzi~
    • **
    • Wiadomości: 1725
    • Uzbierane migdały: 10
    • Płeć: Kobieta
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #61 dnia: 05 Wrz, 2013, 15:45 »
    Droga Kasiu gratuluje cudownej kuleczki.

    Kasiu mam prosbe czy mozesz nam opowiedziesz ze szczegolami jak ja znalazlas? Czy bardzo uciekala? Bo widzisz dla nas to sytuacja jak z horroru ze pfuuuu pfuuu ucieknie nam kulka przez nasza nieuwage do ogrodu.

    Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



    Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

    Spijcie skarby ..śnijcie

    Offline Mysza <")))/

    • DUCH SZYNSZYLA
    • Administrator
    • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
    • *****
    • Wiadomości: 7781
    • Uzbierane migdały: 48
    • Płeć: Kobieta
    • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #62 dnia: 05 Wrz, 2013, 15:47 »
    ja mam jeszcze pytanie, bo nie widzę za dobrze na filmiku. Czy jej bardzo łzawią oczka? Siedzi w dość ciemnym miejscu i wydaje się jakby miała mokre futro od oczu aż do noska.

    Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

    Offline kasiakasiakasia

    • ~Rządzący Kąpielą~
    • ***
    • Wiadomości: 198
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #63 dnia: 05 Wrz, 2013, 15:52 »
    ja mam jeszcze pytanie, bo nie widzę za dobrze na filmiku. Czy jej bardzo łzawią oczka? Siedzi w dość ciemnym miejscu i wydaje się jakby miała mokre futro od oczu aż do noska.

    Nie w ogóle, ma suche w okół oczu i pyszczka, to co widać na filmiku to są cienie. Gdyby miała mokre futerko to na pewno bym zauważyła.

    “The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

    Offline kasiakasiakasia

    • ~Rządzący Kąpielą~
    • ***
    • Wiadomości: 198
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #64 dnia: 05 Wrz, 2013, 16:55 »
    Przyszła klatka. Na początku była zainteresowana nowym domkiem ale potem już nie. Nie chce za bardzo wskakiwać na półkę chociaż ma nisko. Jak była wyżej to w ogóle nie dawała rady. Myślicie że przez zatwardzenie jest taka osowiała? Zjadła trochę jabłka co mnie cieszy.

    Tu są zdjęcia ale niezbyt wyraźne. Oświetlenie było kiepskie a nie chciałam jej strzelać lampą po oczach żeby jej nie stresować:)


    “The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

    Offline kasiakasiakasia

    • ~Rządzący Kąpielą~
    • ***
    • Wiadomości: 198
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #65 dnia: 05 Wrz, 2013, 17:28 »
    Droga Kasiu gratuluje cudownej kuleczki.

    Kasiu mam prosbe czy mozesz nam opowiedziesz ze szczegolami jak ja znalazlas? Czy bardzo uciekala? Bo widzisz dla nas to sytuacja jak z horroru ze pfuuuu pfuuu ucieknie nam kulka przez nasza nieuwage do ogrodu.


    Biegam wieczorami taką mało uczęszczaną przez samochody i ludzi drogą. Niedaleko jest lasek, łąki i dopiero nieco dalej już ruchliwe skrzyżowanie i domy. Biegłam więc sobie jedną stroną ulicy a po drugiej stronie jakaś kobieta (widać że przechodzień bo szła z zakupami) coś zauważyła, ja ją minęłam i biegłam dalej ale się obejrzałam i widziałam, że robi zdjęcia jakiemuś zwierzaczkowi, nie wiedziałam co to jest bo byłam już trochę oddalona i było ciemno - myślałam, że to jakiś polny gryzoń. Z krzaków wyszedł też wielki rudy kot i to zwierzątko przebiegło na drugą stronę ulicy jak zobaczyło tego kota... Ja pobiegłam dalej ale za chwile zawróciłam i to zwierzątko dalej tam było a kobiety i kota już nie. Dziwaczna sytuacja, prawda?? Podchodzę bliżej i widzę, że to szynszyla skubie sobie trawkę przy chodniku....Wyobrażacie sobie moje zdziwienie?? Poznałam od razu, że to szynszyla bo jak już pisałam moja ciocia miała kiedyś szynszyle i dobrze kojarzyłam to zwierzątko bo nieraz miałam z nim kontakt. Ta kobieta pewnie nie miała pojęcia co to za zwierzak i nie przypuszczała że jest domowy. Ja gdybym spotkała jakiegoś myszoskoczka czy koszatniczkę też bym nie wiedziała i nie miała pewności czy to domowe czy jednak dzikie...ale szynszyle no to od razu rozpoznałam. No i podeszłam do niej, nie uciekała, zaczęłam wabić ją takim cmokaniem jak na filmiku i wyciągnęłam do niej rękę i się nią zainteresowała. Więc spróbowałam ją złapać i wtedy ona próbowała uciec obróciła się tyłem ale ją złapałam w ostatniej chwili. Myślę, że by nie uciekła daleko ale mógłby być problem żeby złapać ją na otwartej przestrzeni...zwłaszcza że tam po obydwu stronach jezdni krzaki, trawa do wysokości kolan i pola....Bałam się czy nie jest jakaś chora, czy mnie nie pogryzie, ale nie, nic nie robiła. Zdjęłam bluzę i ją trochę okryłam żeby łatwiej było ją utrzymać gdyby próbowała uciec, wystawiała łepek ale nie uciekała jakoś specjalnie. No i potem szybko poszłam do domu. Myślę, że to jakieś zrządzenie losu. Bo jakby ta babka przy drodze nie zwróciła mojej uwagi to nawet bym nie zauważyła zwierzaka...potem że jednak wróciłam na to miejsce po kilku minutach....no a potem że udało się ją złapać...albo jakaś bardzo oswojona albo taka spokojna (może jednak chora?) ale widać że nie boi się ludzi, je z ręki i podchodzi do wyciągniętej dłoni...Rozumiem że można zgubić szynszyle, że gdzieś przepadnie...ale żeby znaleźć szynszyle? No to jest naprawdę dziwny przypadek...że tak akurat się na nią natknęłam....

    “The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

    Offline Anna83

    • ~Mówiący Do Ludzi~
    • **
    • Wiadomości: 1725
    • Uzbierane migdały: 10
    • Płeć: Kobieta
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #66 dnia: 05 Wrz, 2013, 17:44 »
    Kasiu jak to dobrze ze tak wyszlo..bardzo sie ciesze ze tak wpadlyscie na siebie w szczesliwym zbiegu okoliczności :) ...aby tylko nie byla chora i zdrowo się chowa Szczesciara  [dance2] 

    Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



    Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

    Spijcie skarby ..śnijcie

    Alicja Mannschack

    • Gość
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #67 dnia: 05 Wrz, 2013, 17:49 »
    Wez lyzeszke kminku zalej  szklanka goraca woda , chwile zagotuj, odstaw na 15 min pod przykryciem i tak mu dawaj do picia , jak masz strzykawke 1ml to nia bokiem mozesz dac pomalu do picia , a moze sam bedzie pil.
    Mnie martwia te male kupki. Oczywiscie rumianek i miete tez mozesz dawac do picia,

    Offline Basia_W

    • DOBRA DUSZA FORUM
    • ~Przewodnik Stada~
    • ****
    • Wiadomości: 3784
    • Uzbierane migdały: 3
    • Płeć: Kobieta
    • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #68 dnia: 05 Wrz, 2013, 19:53 »
    Szkoda, że na filmiku nie ma jak biega, bo na tym wydaje mi się jakaś za mało ruchliwa, może coś jej dolegać.
    Kupki oczywiście nieprawidłowe, jak dziewczyny pisały, więc daj jej tego siemienia w ziarenkach i rumianku.
    Na prawdę polecam wizytę u fachowca.

    reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

    Offline Mysza <")))/

    • DUCH SZYNSZYLA
    • Administrator
    • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
    • *****
    • Wiadomości: 7781
    • Uzbierane migdały: 48
    • Płeć: Kobieta
    • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #69 dnia: 05 Wrz, 2013, 19:55 »
    Kasiu, uratowałaś jej tak naprawdę życie. Gdybyś nie zawróciła, została by prawdopodobnie zjedzona przez dzikie psy lub koty, potrącona przez samochód lub po prostu nie przeżyłaby zimy. Ocaliłaś ja jednym słowem w ostatniej chwili :)

    Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

    Offline kasiakasiakasia

    • ~Rządzący Kąpielą~
    • ***
    • Wiadomości: 198
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #70 dnia: 05 Wrz, 2013, 21:52 »
    Jutro pojedziemy do weterynarza. Dziś bardzo ospała jest, ciągle drzemie. Musi być źle...nie powinna być taka ospała. Dziś bobków było mało co mnie bardzo martwi...szkoda by było gdyby miałaby nie przeżyć skoro ją uratowałam...:( Zjadła trochę jabłka, siemienia lnianego, napiła się soku z ananasa, zarodków coś tam liznęła ale niewiele, spróbuje jeszcze z tym rumiankiem albo kminkiem - co lepiej??? Pomacałam ją po pleckach - sama skóra i kości...no i futerko...ale brzuszka nie ma raczej twardego, powiedziałabym że normalny... Trzymajcie za nią kciuki bo ja już się poryczałam, że kiepsko z nią...

    “The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

    Offline Lorelai

    • ~Młodszy Szynszylownik~
    • *
    • Wiadomości: 39
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #71 dnia: 05 Wrz, 2013, 22:04 »
    Będzie dobrze, tyle przeżyła złego, to w Twoich rękach powinna szybko wydobrzeć. Widzę, że dbasz o nią jak tylko możesz, będę trzymać kciuki :)
    Pozdrawiam

    Offline Mysza <")))/

    • DUCH SZYNSZYLA
    • Administrator
    • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
    • *****
    • Wiadomości: 7781
    • Uzbierane migdały: 48
    • Płeć: Kobieta
    • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #72 dnia: 05 Wrz, 2013, 23:03 »
    będzie dobrze Kasiu. Rano zapewne dostanie rozwolnienia^^ Suszona śliwka także pomaga regulować trawienie. 1/4 takiej śliwki dziennie przez kilka dni też powinna dać radę.

    Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

    Offline Karolajna_By

    • ~Szynszyli Zwiadowca~
    • **
    • Wiadomości: 72
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Stefan I Edmund <3
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #73 dnia: 05 Wrz, 2013, 23:16 »
    Widzę. Kasiu, że mamy podobne sposoby na przywoływanie szynszyli. : ) Też 'cmokam' i zwracają na mnie uwagę. : ) U mnie działa też szeleszczenie woreczkiem foliowym - kojarzy się im z przysmakami (rodzynkami, dynią, orzeszkami). : )
    No i gratuluję, że udało Ci się ją złapać na otwartej przestrzeni. : ) Ile to ja czasami muszę się nachodzić za moimi...: )

    Offline kasiakasiakasia

    • ~Rządzący Kąpielą~
    • ***
    • Wiadomości: 198
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    Odp: znalazłam szynszyle ale jest problem
    « Odpowiedź #74 dnia: 06 Wrz, 2013, 01:23 »
    Dzięki za wsparcie i wszelką pomoc! Widzę że coś teraz skubie w klatce ale jest tak mało ruchliwa... ospała...

    “The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

     

    Jak do "końca" oswoić szynszyle?

    Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

    Odpowiedzi: 26
    Wyświetleń: 40668
    Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
    wysłana przez jutkaa
    Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

    Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

    Odpowiedzi: 217
    Wyświetleń: 87152
    Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
    wysłana przez Kety
    Problem z "nowymi"

    Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

    Odpowiedzi: 1
    Wyświetleń: 1468
    Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 01:19
    wysłana przez M___M
    szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

    Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

    Odpowiedzi: 32
    Wyświetleń: 35242
    Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
    wysłana przez Mysza <")))/
    Oddam dwie szynszyle + woliera (samce, standard), Poznań - Komorniki

    Zaczęty przez Karolajna_ByDział sprzedam/oddam szynszylę

    Odpowiedzi: 0
    Wyświetleń: 3584
    Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2015, 19:00
    wysłana przez Karolajna_By
    SimplePortal