28 Mar, 2024, 12:48

Autor Wątek: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)  (Przeczytany 17278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #100 dnia: 13 Lut, 2014, 23:26 »
hmm no ja Rajtka mam od wczoraj, więc jakiegoś mega doświadczenia z szylami nie mam, ale jak biega na wybiegu i muszę do wc czy do kuchni to biorę go na ramie i idzie ze mną :)
zawsze na ten czas wyjścia zwyczajnie możesz zamknąć okno ;)
a będąc na wybiegu z szylką zobaczysz czy ciekawi ją okno czy nie

a co do szpary na balkonie, hmmm można jakimiś deseczkami ją obudować, choć lepiej, żeby szylek na balkon nie wychodził

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #101 dnia: 14 Lut, 2014, 01:51 »
hmm no ja Rajtka mam od wczoraj, więc jakiegoś mega doświadczenia z szylami nie mam, ale jak biega na wybiegu i muszę do wc czy do kuchni to biorę go na ramie i idzie ze mną :)
zawsze na ten czas wyjścia zwyczajnie możesz zamknąć okno ;)
a będąc na wybiegu z szylką zobaczysz czy ciekawi ją okno czy nie

a co do szpary na balkonie, hmmm można jakimiś deseczkami ją obudować, choć lepiej, żeby szylek na balkon nie wychodził

Mam nadzieję że nasza szylka nigdy nie przedostanie się na balkon ale wolę dmuchać na zimne...bo rożnie z tym bywa...
Co do balkonu mniej więcej tak wygląda ta szpara tylko jest moim zdaniem straszniejsza u nas bo ta szpara jest u nas w poziomie a nie w pionie więc nawet dziecko mogłoby tam nogą wpaść jak podejdzie do barierki :D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #102 dnia: 14 Lut, 2014, 07:20 »
A może sprawdziłaby się taka specjalna mata osłonowa na balkon? :D

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #103 dnia: 14 Lut, 2014, 23:45 »
Znajdź różnicę :)


“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Lut, 2014, 10:30 »
ja bym kupiła matę bambusową lub wiklinę, są takie niewysokie płotki do 40cm z metra, albo np 1m wysokości i przecięła wzdłuż na 3 części po 33cm wysokości (juz masz wtedy 3 pasy po 3 metry lub 5 metrów, zależnie od długości rolki) i zamontowała od podłogi do tej szpary, drucikami lub opaskami zaciskowymi. Zawsze to bezpieczniej jak szyl wyleci na balkon to nie wypadnie, a i w głowie mniej strasznych myśli. A wiklina jest bardzo ładna sama w sobie.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #105 dnia: 15 Lut, 2014, 12:42 »
Mysza to świetny pomysł  [super]

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #106 dnia: 20 Lut, 2014, 13:57 »
Ze szparą na balkonie coś będziemy komponować - dzięki za pomysły:)

A teraz pytanie z innej beczki - czy uważacie, że jak jest tylko jedna szynszyla to ona jest bardzo samotna i nieszczęśliwa? wiem, że jak są dwie to lepiej ale się zastanawiam czy faktycznie jest to duży problem dla szylki? My ze Zdrapkiem spędzamy dużo czasu, wypuszczamy ją wieczorkiem i łazi po mieszkaniu kilka godzin(przeważnie między 17 a 2 w nocy), głaszczemy ją drapiemy, robimy jej norki z koca i ona się w nich bawi - wbiega tam, wybiega, skacze po nas. Łazi krok w krok za nami jak tylko się udajemy do łazienki albo innego pokoju - bo tam jej normalnie nie wpuszczamy...ale czasem myślę, że to za mało...zwłaszcza jak siedzi sama na kanapie i nas obserwuje albo jak leży w klatce w dzień taka cichutka i zamyślona?...wiem, że szylki lubią spać jedna na drugiej - wczoraj głaskałam Zdrapka i potem drapałam pod brzuchem i zostawiłam rękę zaciśniętą pod jej brzuchem to ona leżała na tej mojej ręce cały czas....boję się że jej może brakować towarzysza do przytulania...ale boję się też drugiej szylki bo z jedną już jest spory problem bo trzeba uważać żeby nie niszczyła czegoś a teraz przeprowadzamy się do nowego mieszkania i boję się że może nam je zniszczyć a wszystko będzie nowe...no i odkurzać bobki po wybiegu trzeba...no więc sama nie wiem czy bym dała rade z dwiema takimi...staram się dawać mojej szylce dużo swobody i czułości - nie więzić jej w klatce. Moje podejście jest takie, że jak coś jest w naturze wolne i biega bo otwartej przestrzeni to krzywdą jest dla niego życie w klatce nawet jeśli zna je takim od urodzenia. Dlatego uważam, że Zdrapek nie jest więźniem w klatce i ma prawo biegać i żyć swobodnie. W dzień ją oczywiście zamykam jak mnie nie ma w domu albo jak śpi to i tak nie wychodzi z klatki. Kiedyś wypuściliśmy ją rano ale wróciło po kilku minutach do klatki i spała - więc tutaj nie widzę problemu:) ale wieczorkiem - szaleje ile tylko chce i nie ma ograniczeń czasowych - po prostu jak idę spać a ostatnio jest to tak około 2-4 w nocy to ją już zamykam bo i tak kima pod kocem w norce przeważnie:) Dlatego jak pomyślę o dwóch szylkach - podwójnych zniszczeniach, podwójnych bobkach i poczwórnych oczach jakie potrzebuję do czuwania żeby nic sobie nie zrobiły na wybiegu...to się zastanawiam...z drugiej strony może przebywanie we dwójkę w klatce z krótszymi wybiegami byłoby też komfortowym rozwiązaniem dla szylek ??:)

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #107 dnia: 20 Lut, 2014, 23:58 »
Jak dla mnie różnica w bobkach i zniszczeniach między jedną, a dwoma kulkami jest niewielka ; D A człowiek nie jest w stanie jednak zastąpić kulce drugiego szylka, bo jakby nie patrzeć są razem 24 na dobę, śpią przytulone itd-widok cudowny ; )

no ten widok do mnie przemawia:) musimy to więc przemyśleć:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Karolajna_By

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Stefan I Edmund <3
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #108 dnia: 23 Mar, 2014, 12:47 »
Bobków i tak zawsze będzie dużo, czy to przy jednym czy przy dwóch : ) U mnie w przerażającym tempie 'znika' jedzenie dla kulek, no i wiadomo, że częściej zmienia się ściółkę. : )
Plusem jest to, że mogę teraz podrzucić kulki na kilka dni do rodziców i wiem, że nie 'umrą' z tęsknoty i nudy, bo mają siebie. : )
Polecam Ci towarzyszkę dla Zdrapki. <3 Nie było nic piękniejszego od widoku ciekawskiego Stefana, który spoglądał na małego Edka o odwrotnie. U mnie nie było żadnego problemu z łączeniem i już tego samego dnia razem spali. : )

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #109 dnia: 01 Cze, 2014, 18:19 »
Witajcie, dawno nie pisałam. Dziś piszę bo byliśmy ze Zdrapkiem u weterynarza. Od wczoraj strasznie się drapała, po całym futerku, uszach, pyszczku i ogonku, trzepała uszami...wet zbadał i ogólnie wszystko ok tylko jak zajrzał do uszu okazało się, że ma całkiem zdrapane. Bidulka drapała się do krwi:( nie wiem dlaczego bo żadnego nowego jedzonka jej nie dawałam żeby miała się pojawić jakaś alergia. Dostała bidulka maść do uszu i zastrzyk z antybiotykiem przeciwzapalny i przeciwświądowy...teraz faktycznie mniej się drapie... ale smutna jakaś :(

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #110 dnia: 01 Cze, 2014, 20:24 »
Świerzb czy grzybica?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #111 dnia: 01 Cze, 2014, 20:29 »
smutna pewnie po zastrzyku, zwykle tak jest.

A jakiego podłoża używasz? zauważyłam po klientach u mnie w sklepie, że w trocinach znów panuje plaga wszołów.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #112 dnia: 01 Cze, 2014, 21:15 »
wet powiedział, że raczej podejrzewa jakąś alergie, podłoże miała z tych samych opakowań co zawsze więc gdyby to była kwestia podłoża to by już wcześniej coś było bo zawsze kupujemy duże worki (żwirek i trocinki) ale co do podłoża to może kwestia tego że zbyt długo miała nie zmienione, nie pamiętam ile dokładnie ale trochę się nam zapomniało...ale już kilka razy też zapomnieliśmy i nie było żadnych problemów...no ale nie wiem...może tym razem coś...inna kwestia to jeszcze się zastanawiam bo psikałam na balkonie kwiatki takim preparatem na mszyce i się zastanawiam czy mi gdzieś coś nie osiadło na włosach albo ubraniu (ręce myłam) a potem jeśli głaskałam Zdrapka to czy coś się tam do niej nie dostało...? ale starałam się uważać, myłam ręce, miałam rękawiczki foliowe...no ale nie wiem... to raczej mało prawdopodobne...albo...wiecie może od piasku w sensie że za dużo się kąpała ostatnio...bo Zdrapek uwielbia piasek...

Ale widzę, że teraz lepiej, mniej się drapie, właściwie to od czasu do czasu tylko. Troszkę biega, je a to najważniejsze...ale smutna jest, to widać bo wąsiki opuszczone
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2014, 21:18 wysłana przez kasiakasiakasia »

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #113 dnia: 01 Cze, 2014, 21:34 »
a jaki piasek używasz?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #114 dnia: 01 Cze, 2014, 22:28 »
a jaki piasek używasz?

piasek jest versele laga więc powinien być dobry

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #115 dnia: 01 Cze, 2014, 22:31 »
a jaki piasek używasz?

piasek jest versele laga więc powinien być dobry

raczej nie jego wina, moje mają właśnie piasek VL stale w klatce a nie drapią się.
Weź ją może na ręce i dmuchnij w futerko i zobacz czy nie ma czerwonych bądź czarnych kropeczek, to mogłyby być wszoły. Niestety naprawdę jest ich teraz plaga w trocinach.
Zresztą, w taki upał trociny z drzew iglastych mocniej wydzielają fenole i inne substancje lotne które lubią alergizować więc najlepiej z nich zrezygnować.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #116 dnia: 01 Cze, 2014, 22:55 »
a jaki piasek używasz?

piasek jest versele laga więc powinien być dobry

raczej nie jego wina, moje mają właśnie piasek VL stale w klatce a nie drapią się.
Weź ją może na ręce i dmuchnij w futerko i zobacz czy nie ma czerwonych bądź czarnych kropeczek, to mogłyby być wszoły. Niestety naprawdę jest ich teraz plaga w trocinach.
Zresztą, w taki upał trociny z drzew iglastych mocniej wydzielają fenole i inne substancje lotne które lubią alergizować więc najlepiej z nich zrezygnować.

No właśnie lekarz oglądał Zdrapka, futerko też, ja też patrzyłam i ma czyściutkie. My mieszamy trociny ze żwirkiem ale więcej żwirku. W sumie dziwne że tak nagle...martwię się:(

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #117 dnia: 02 Cze, 2014, 11:23 »
Niestety Zdrapek nadal się drapie:(:( Martwię się...może to jednak ten świerzb? Ale wet ją oglądał i nic nie powiedział...tzn. nic nie wypatrzył chyba bo mówi że niby wszystko ok tylko uszka do krwi zdrapane w środku :( dał tam maść, dał zastrzyk a ona dalej się drapie:( To znaczy potrafi przez jakiś czas leżeć spokojnie ale potem znów:( we wtorek kazał zadzwonić więc jak się do wtorku nie poprawi to pewnie czeka nas kolejna wizyta ;( Biedna:( strasznie mi jej żal  :(

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #118 dnia: 05 Cze, 2014, 13:33 »
Zdrapek już lepiej się czuje:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #119 dnia: 05 Cze, 2014, 15:14 »
to bardzo dobre wiadomości :)
właśnie wiadomo co jej było ?
 

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #120 dnia: 20 Paź, 2014, 01:04 »
no właśnie nie wiadomo, wet powiedział że coś ją uczuliło, różnie to bywa:( może klatka bo to w sumie lato się zaczęło...no ciężko powiedzieć:P A w ogóle to Zdrapek ma nowy zwyczaj - siada obok mnie na poręczy krzesła przy kompie i siedzi tak tyłem do mnie ale się dotykamy:D chyba to lubi:D czasem też wskakuje mi na ramie i siedzi mi na ramieniu ale zwykle po paru minutach złazi na poręcz i siedzi obok:D a dziś zgubiła wibrysa :D ale ostre i sztywne to jest wow:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #121 dnia: 29 Paź, 2014, 12:08 »
Zdrapek znów odwiedziła pana doktora bo tym razem zrobiła sobie dziurę na pyszczku. Wlazła gdzieś w nocy z soboty na niedziele (prawdopodobnie stało się to jak weszła za kaloryfer) i przecięła sobie nad wargą po jednej stronie. Na szczęście już się ładnie to goi i ma po prostu strupek ale warga jej spuchła:( Zdrapek nic sobie z tego nie robi oczywiście dalej szaleje i chyba nic ją nie boli. A w ogóle to ja to skaleczenie odkryłam w niedzielę a ona w nocy jak ją zamknęliśmy do klatki w sobotę zaczęła nawoływać - tymi swoimi okrzykami  a ja nie wiedziałam co się jej dzieje czemu tak robi:( Jak tylko mnie widziała to tak robiła:( mówiłam do niej głaskałam ale była strasznie wystraszona (myślałam że to przez kuzynka który spał wtedy u nas ale teraz myślę, że to z powodu tego skaleczenia). Na szczęście już jest ok, warga ładnie się zmniejsza a rana zarosła strupkiem. Wet tylko obejrzał i nic nie podawał z leków. Oczywiście sprawdzał czy ząbki całe:D ale całe i ja wiedziałam, że muszą być ok bo Zdrapek je normalnie;D a waży obecnie 480 g i chyba już do 500 raczej nie dobije bo jest mała a że na wybiegu często i długo przebywa to dużo chyba spala z tego co je...przemianę materii chyba też ma niezłą bo bobków zawsze pełno... [banan] [banan] [banan]
« Ostatnia zmiana: 29 Paź, 2014, 12:18 wysłana przez kasiakasiakasia »

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #122 dnia: 29 Paź, 2014, 17:23 »
Bardzo się cieszę :) Świetna wiadomość

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #123 dnia: 01 Lis, 2014, 11:55 »
Zdrapka wracaj szybko do zdrowia....do wesela sie zagoi :D

A swoja droga jak to jest ,ze one tak same sobie krzywdę zrobia..no zaskocza ,wymysla ciagle cos nowego...ciezko nadazyc..

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

 

Adoptoje szynszylka samca jako towarzystwo dla mojego. Jesteśmy w krasnobrodzie

Zaczęty przez NarcissaEwansDział kupię/adoptuję

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2033
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2016, 14:33
wysłana przez NarcissaEwans
kamień następnym kumplem mojego szinsziego :D

Zaczęty przez Agusia_krzysDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1356
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2007, 19:29
wysłana przez Agusia_krzys
Szynszyla gryzie maluszka

Zaczęty przez xxxDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 982
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2015, 13:23
wysłana przez xxx
Jak oduczyć maluszka gryzienia?

Zaczęty przez ShillaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 12707
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2010, 21:53
wysłana przez robus_pl
poprawka do powitania mojego

Zaczęty przez tygrysica1984Dział Przedstaw się

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 801
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2006, 14:26
wysłana przez aneta_117
SimplePortal