hypothetical
29 Mar, 2024, 10:49

Autor Wątek: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)  (Przeczytany 17281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Lis, 2013, 09:58 »
Ja myślę, że nie masz się czym przejmować, skoro przybiera na wadze, jest wesołym brykajacym szylkiem i nic mu nie dolega, to wszystko ok. Może być z tych mniejszych szyleczków, u mnie każdy z czwórki ma inną budowę i gabaryty, więc nie można dokładnie powiedzieć ile twój szyluś powinien ważyć, oczywiście jeszcze będzie rósł bo jest młody.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Lis, 2013, 21:02 »
Ja myślę, że nie masz się czym przejmować, skoro przybiera na wadze, jest wesołym brykajacym szylkiem i nic mu nie dolega, to wszystko ok. Może być z tych mniejszych szyleczków, u mnie każdy z czwórki ma inną budowę i gabaryty, więc nie można dokładnie powiedzieć ile twój szyluś powinien ważyć, oczywiście jeszcze będzie rósł bo jest młody.

Dzięki za otuchę! A do ilu miesięcy rosną szynszyle?:D Oj wesoły to on jest! A jaki urwis, za wszelką cenę próbuje wejść do pokoju gdzie go nie wpuszczamy i wyżarł nam drzwi od spodu chcąc tam wejść;/

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Lis, 2013, 21:49 »
Do roku z górką mogą spokojnie rosnąć, właściwie Ciri była najokazalsza juz miałą 2 lata.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Lis, 2013, 13:46 »
Zważyłam przed chwilą Zdrapka i waży 341 g, czyli 10 g przytył w tydzień?? Chyba się po prostu najadł :D :D Suszę mu i daję liście mniszka lekarskiego, babki i stokrotek i uwielbia to wcinać! Do tego suszę mu jabłuszko, banana i marchewkę - też lubi :) Ostatnio nabył nowej umiejętności - umie sobie sam otworzyć klatkę co nas nie cieszy bo musimy ją teraz dodatkowo zabezpieczając, żeby nam nie zwiewał. Gdy tylko wołam "Zdrapek!" to zaraz do mnie przybiega (bo myśl, że jedzonko), jak klęknę na podłodze od razu wskakuje mi na kolana (bo myśli, że jedzonko), jak tylko widzi że coś trzymam w ręce i siadam na sofie to od razu do mnie przybiega  (bo myśli, że jedzonko), jak położę sobie kanapkę na ławie to od razu podchodzi do niej i wącha  - wiadomo dlaczego:) Łatwo go nauczyć wszelkich sztuczek za jedzonko! Umie już wskoczyć na rękę albo ramię żeby dostać jedzonko:) Lubi się wspinać po suszarce do prania tylko takiej niższej - siada na tych cienkich pręcikach i próbuje utrzymać równowagę ogonem! Poza tym ma dziwny fetysz - uwielbia stopy mojego męża - wchodzi na nie i w nich kopie łapkami, podgryza je:) Najdziwniejsze że robi to samo z moją głową i twarzą - lubi kopać łapkami w moich włosach i gryzie mnie po włosach. Głaskanie i całuski - tu też wielki postęp - jak nie jest rozbrykany tylko sobie spokojne siedzi to daje się całować, miziać nosem, głaskać:) Pozwala nawet całą dłonią głaskać się od głowy do ogona (kiedyś na to się nie godził)! Pozwala też głaskać się po ogonie a nawet wziąć na ręce chociaż za tym nie przepada ale nie ucieka jak kiedyś. Próbujemy uczyć go że branie na ręce wiąże się z jedzonkiem żeby to polubił:D
Muszę przyznać że szylki to strasznie dziwne zwierzęta - tak z charakteru to bym powiedziała że skrzyżowania psa i i kota:) Czasem zachowania Zdrapka są typowe jak u psa a czasem zachowuje się bardziej jak kot! Jedno jest pewne - to są bardzo inteligentne zwierzątka i mają własną osobowość!
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2013, 13:52 wysłana przez kasiakasiakasia »

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Lis, 2013, 23:42 »
Gratuluję mądrego myszorka, w tym wieku rozpracować drzwiczki, to już coś :). Zostaliście jego stadem, ale polecam dokupienie kolegi szynszylowego do przytulania w nocy.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Lis, 2013, 14:28 »
Gratuluję mądrego myszorka, w tym wieku rozpracować drzwiczki, to już coś :). Zostaliście jego stadem, ale polecam dokupienie kolegi szynszylowego do przytulania w nocy.

A jak będzie miał braciszka to nadal będzie kontaktowy? Czy nas będzie ignorował? Myśleliśmy nad zaadoptowaniu mu towarzysza w przyszłości ;)

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Lis, 2013, 16:04 »
Jak będzie miał braciszka, to będą 2 tajfuny w domu, zamiast jednego ^^

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Lis, 2013, 00:29 »
Muszę Wam opowiedzieć o niesamowitych pieszczotkach ze Zdrapkiem! Jak mi się uda kiedyś nagrać filmik to Wam pokażę. Otóż kiedy Zdrapek stoi tak jak surykatka to pozwala się miziać po brzuchu!!! Jeżdżę mu nosem po brzuchu i chucham mu leciutko w futerko. On mruży oczy i przekrzywia łepek no to jeżdżę mu nosem od brzuszka po pyszczek, całuje mu przednie łapki i pyszczek!!!:) Rany jaki on cudowny!!! Niestety straszny urwis z niego! Dziś mój mąż przygotował sobie taką sportową torbę do spakowania rzeczy na siatkówkę a więc Zdrapek właził do niej i wyskakiwał a my jak dwa głupki cieszyliśmy się że ma zwierzak zabawę. Jednak jak mąż tam zajrzał do tej torby to się okazało że mu w 3 miejscach nasikał ;):P

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Lis, 2013, 20:54 »
Haha, zaznaczył teren, że to teraz jego torba  [pajacyk].
Chuchanie robi cuda, trochę ciepełka i łobuzy wymiekają :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Lis, 2013, 21:04 »
Zdrapek dziś wskoczył przez przypadek mojemu mężowi do miski z zupą!!! Na szczęście nie była gorąca więc się nie poparzył ale łapki upaprane!! Heh....co za bestia! [-chomik-]

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Lis, 2013, 21:07 »
Muszę Wam opowiedzieć o niesamowitych pieszczotkach ze Zdrapkiem! Jak mi się uda kiedyś nagrać filmik to Wam pokażę. Otóż kiedy Zdrapek stoi tak jak surykatka to pozwala się miziać po brzuchu!!! Jeżdżę mu nosem po brzuchu i chucham mu leciutko w futerko. On mruży oczy i przekrzywia łepek no to jeżdżę mu nosem od brzuszka po pyszczek, całuje mu przednie łapki i pyszczek!!!:) Rany jaki on cudowny!!! Niestety straszny urwis z niego! Dziś mój mąż przygotował sobie taką sportową torbę do spakowania rzeczy na siatkówkę a więc Zdrapek właził do niej i wyskakiwał a my jak dwa głupki cieszyliśmy się że ma zwierzak zabawę. Jednak jak mąż tam zajrzał do tej torby to się okazało że mu w 3 miejscach nasikał ;):P

faktycznie niespotykany miziak :))))
A co do pytania o kolege: moim zdaniem szylki żyjące w stadzie są jeszcze bardziej kontaktowe i otwarte :)))
I to nie jest tak, że jeśli ma kolegę to już nie będzie chciał Twoich pieszczot - też jesteś częścią jego stada, a szynszyle bardzo potrzebują podtrzymywania relacji ze wszystkimi jego członkami :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #61 dnia: 27 Lis, 2013, 00:50 »
Muszę Wam opowiedzieć o niesamowitych pieszczotkach ze Zdrapkiem! Jak mi się uda kiedyś nagrać filmik to Wam pokażę. Otóż kiedy Zdrapek stoi tak jak surykatka to pozwala się miziać po brzuchu!!! Jeżdżę mu nosem po brzuchu i chucham mu leciutko w futerko. On mruży oczy i przekrzywia łepek no to jeżdżę mu nosem od brzuszka po pyszczek, całuje mu przednie łapki i pyszczek!!!:) Rany jaki on cudowny!!! Niestety straszny urwis z niego! Dziś mój mąż przygotował sobie taką sportową torbę do spakowania rzeczy na siatkówkę a więc Zdrapek właził do niej i wyskakiwał a my jak dwa głupki cieszyliśmy się że ma zwierzak zabawę. Jednak jak mąż tam zajrzał do tej torby to się okazało że mu w 3 miejscach nasikał ;):P

faktycznie niespotykany miziak :))))
A co do pytania o kolege: moim zdaniem szylki żyjące w stadzie są jeszcze bardziej kontaktowe i otwarte :)))
I to nie jest tak, że jeśli ma kolegę to już nie będzie chciał Twoich pieszczot - też jesteś częścią jego stada, a szynszyle bardzo potrzebują podtrzymywania relacji ze wszystkimi jego członkami :)

No to byłoby fajnie gdyby nadal nas lubił:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #62 dnia: 27 Lis, 2013, 09:36 »
Zdrapus jest niesamowity :D czekam na filmik   [bounce]

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Gru, 2013, 00:42 »
Hej mam kilka filmików. Niestety nie mam filmu z mizianiem bo jak nagrałam to się okazało że nic nie widać ;/ Mam za do głaskanie i całowanie:)

całowanie szynszyli


SAM 4983


całusy dla szynszyli :)


karmienie szynszyli na podłodze
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2013, 01:24 wysłana przez kasiakasiakasia »

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Gru, 2013, 14:25 »
Szynszyla je bananka ;)

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #65 dnia: 14 Gru, 2013, 11:05 »
Powiedzcie mi ile ten maluszek ma , bo juz zglupialam  ??
Kasiu jaka karme dajesz ??

Byłam w sklepie w którym kupiłam Zdrapka i był inny gość, jakiś starszy i pytałam go o wiek szynszyli które mają w sklepie bo mój Zdrapek to jest podobnej wielkości tych ze sklepu (no może troszkę większy). Sprzedawca powiedział, że one mają 2 mc!!! ???
Mówię, że ja tu we wrześniu kupiłam szynszyle i inny gość powiedział, mi że on ma 4 miesiące?? No a tamten starszy mówi, że to niemożliwe bo oni zawsze około 2 miesięczne przywożą...No to mój Zdrapuś mógł być jeszcze mniejszy ;/ Teraz ma pewnie z 4-5 miesięcy dopiero... Obecnie waży już 375 g!!!! A i ten sprzedawca powiedział, że te szylki są mniejsze bo oni je biorą od c hodowcy który sprzedaje je tylko do sklepów, że nie hoduje ich na skóry i że te na skóry są dużo większe...uważacie że to prawda?? te na skóry są większe??


“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #66 dnia: 14 Gru, 2013, 17:29 »
Wagowo to jest wielkości moich jak miały 3 miesiące. Wszystkie moje kulki jak miały ok 4,5 miesiąca, to już ponad 400 g ważyły ; D

A co do wieku szylek ze sklepów zoologicznych- mi mówiła babka w jednym ze sklepów, że fermy im przywożą malce w wieku 6 TYGODNI.

6 tygodni?? takie maleństwa?? To może i mój Zdrapuś miał miesiąc czy jakoś tal ;/

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #67 dnia: 14 Gru, 2013, 18:26 »
Mam 1 sklepowce, 1 fermowca, 1 adopcyjną ale młodą i miałam 3 adopcyjne z domów, których waga przekraczała 750g. Wiec to nie prawda. Natomiast prawdą jest że szynszyle mieszkające w małych klatkach w duzej ilości, nie rosną. Otoczenie ogranicza wzrost, tak jak rybki w małym akwarium nie urosną a w dużym mogą mieć monstrualne rozmiary. Natomiast druga prawda to taka, że szynszyle dobrze karmione ważą ok 750g, wiec niech wam nikt kitu nie wciska że waga 400g dorosłego szynszyla to szczyt marzeń.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #68 dnia: 14 Gru, 2013, 18:37 »
Ja nigdy nie mówiłam jaka waga jest szczytem marzeń, jaka jest odpowiednia, a jaka nie- prawda jest taka, że ludzie jedni też ważą więcej, a inni mniej i

Wiem Metallowa. Nie pisałam o Tobie. Po prostu spotkałam się z takimi opiniami.
Ja tam kocham większe szylki. Tyle futra do miętolenia ^^

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #69 dnia: 14 Gru, 2013, 22:50 »
Ale wiecie, jak tak porównam: Beza 735g, Tusia 650g (ostatnio schudła), i Bunia 480g, to Buniaczek wydaje mi się zagłodzona jak na te swoje 14 miechów ^^ Sorry za off topa.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Gru, 2013, 16:35 »
Zgadzam się z tym, że nie można określić prawidłowej wagi dorosłego osobnika. Widzę to po moich, różnych w budowie szylek. Pusio największą wagę jaką osiągnął to ok. 500g, jest malutki i nie wygląda na chudzielca. Chciałam ostatnio podtuczyć szylki bo Bunia wydawała mi się za chuda, w efekcie z to Pusi zrobił się naprawdę grubas o wadze 720g i wydaje mi się, że dla niej wyższa waga byłaby już niewskazana. Bunia niestety za wiele nie przybrała, to typ sportowy :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Gru, 2013, 02:45 »
no to dobrze że szylki bywają różne :) Może po prostu mój Zdrapek jest z tych mniejszych bo jak go kupowałam to on był średni, był jeden większy i jeden mniejszy od niego:) Ważne że waga idzie systematycznie w górę. Wygrzebaliśmy się z grzyba i teraz możemy spokojnie rosnąć:D Aktualna waga z piątku: 375 g!!! A i mam dla Was wiadomość Zdrapuś wygrał nagrodę w konkursie:

WYNIKI KONKURSU z okazji DNIA BEZ FUTRA:

nagroda za najwięcej lajków - PUSIA
nagroda za najlepsze zdjęcie (najlepszą pozę ;)) - ZDRAPEK
nagroda za najlepszy komentarz Pani PATRYCJA B.

Z innych nowości - Zdrapek uwielbia masaż....tyłka! Raz mu pomasowałam grzbiet nad ogonem i tak mu się spodobało, że teraz jak go głaszcze to się sam tyłkiem ustawia i wypina go tak lekko do góry żeby go głaskać:D Nieziemski widok!! A i dziś spaliśmy sobie razem z pół godzinki w łóżku, ja i Zdrapuś :) Najpierw biegał pod kołdrą ale w końcu położył się na boku i spał!! Cudowny widok!!

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #72 dnia: 16 Gru, 2013, 09:56 »
Gratulacje :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #73 dnia: 16 Gru, 2013, 10:47 »
Sunia przed choroba wazyla 780 g , teraz 550  i jak by wazyla 500 gram jak byla zdrowa  to juz by dawno nie zyla a tak ten  " stary rozbojnik " jeszcze potrafi pogonic Kanibali ( chodz z dnia na dzien niknie juz w oczach) .

Tutaj sie zgadzam ze lepiej wiecej niech waza niz za malo. To prawda ze wagi sa rozne ale anoreksja i otylosc to juz nie dobrze jezeli mamy porownywac do ludzi...

Wygrał Zdrapus  [viva] [viva] [viva] [taniec] on jest niepowtarzalny :)

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Gru, 2013, 19:32 »
Kasiu jesteś w 100% pewna że masz Zdrapka a nie Zdrapusię, to wypinanie tyłeczka w górę kojarzy mi się tylko z samiczkami w rujce :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

Adoptoje szynszylka samca jako towarzystwo dla mojego. Jesteśmy w krasnobrodzie

Zaczęty przez NarcissaEwansDział kupię/adoptuję

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2037
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2016, 14:33
wysłana przez NarcissaEwans
kamień następnym kumplem mojego szinsziego :D

Zaczęty przez Agusia_krzysDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1357
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2007, 19:29
wysłana przez Agusia_krzys
Szynszyla gryzie maluszka

Zaczęty przez xxxDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 982
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2015, 13:23
wysłana przez xxx
Jak oduczyć maluszka gryzienia?

Zaczęty przez ShillaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 12707
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2010, 21:53
wysłana przez robus_pl
poprawka do powitania mojego

Zaczęty przez tygrysica1984Dział Przedstaw się

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 801
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2006, 14:26
wysłana przez aneta_117
SimplePortal