hypothetical
28 Mar, 2024, 21:18

Autor Wątek: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)  (Przeczytany 17280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Gru, 2013, 00:56 »
Pewności nie mam ale wet powiedział, że wygląda na chłopca:D on wypina tyłek leciutko jak go głaszczę i masuję. Jak go drapię za uchem albo po boczku albo po brzuszku to też się wygina żeby mi udostępnić to miejsce jak najlepiej. Na pewno nie opryskuje moczem tak jak robią to samiczki, przynajmniej u nas nigdy tego nie zrobił a szynszyla mojej cioci często tak robiła ;):)

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Gru, 2013, 19:05 »
Dla pewności możesz zrobić zdjęcie podwozia i wstawić, a my Ci  powiemy co masz, samiczki nie zawsze obsikują, moje robiły to tylko sporadycznie i nigdy na mnie.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Gru, 2013, 00:12 »
Jak mi się kiedyś uda to zrobię zdjęcie i wrzucę ale jakoś tak się przyzwyczaiłam do myśli że to chłopiec że ciężko by mi było się przestawić :D  Poza tym on reaguje na imię i nie możemy już mu go zmienić:D za bardzo się przyzwyczaił:D

Trochę aktualności: waga Zdrapka 380 g :) Strasznie przytył ostatnio, czuć to wyraźnie pod palcami jak się go głaszcze po grzbiecie i zadek mu się zaokrąglił:D
 [szynszylek]

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #78 dnia: 22 Gru, 2013, 02:55 »
Wtedy będzie Zdrapka po prostu zamiast Zdrapek haha : D

Tak tylko jak wołam :"Zdrapek! Zdrapek!" to tak naprawdę nie wiem co on tam słyszy. Akcent  spada na  "k" a jak będzie  "ka" to już się rozjedzie. Czytałam gdzieś, że zwierzęta nie tyle znają swoje imię co bardziej rytm, akcent, intonację i w ogóle sposób w jaki to wymawiamy:D Czytałam, że imię powinno być dwusylabowe wtedy zwierzak najlepiej je słyszy :D Ciekawa jest też skala i barwa głosu. Kiedy wołam cicho i łagodnie "Zdrapek" to on wie ze go wołam i przybiega a kiedy coś majstruje wołam głośno i zdecydowanie: "Zdrapek!" to wtedy staje na dwóch łapkach i patrzy na mnie tym wymownym wzrokiem. Jeśli tylko patrzymy na siebie to on po kilkunastu sekundach wraca do majstrowania bo widzi, że nic się nie dzieje ale jak zaczynam wstawać i iść w jego stronę to odsuwa się. Czasem sam ucieka a czasem pozwala podejść, ja wystawiam mu rękę a on na nią wchodzi i winduje go na podłogę (bo z reguły majstruje coś na półce na którą nie wolno mu wchodzić - doskonale o tym wie ale jak widzi, że nikt na niego nie zwraca uwagi to bierze się za zakazane rzeczy )

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #79 dnia: 22 Gru, 2013, 11:51 »
Sprawdzaliśmy zdjęcia na necie i Zdrapek....to chyba kobieta !!  !! On/Ona nie ma przerwy między tą wypustką a resztą. Ma to złączone!
Nie dało się zrobić zdjęć bo szylka za bardzo się wierciła...ale jak ma złączone to na pewno jest dziewczyna?

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #80 dnia: 22 Gru, 2013, 14:53 »
ale numer [taniec] zdrapek...a raczej zdrapka,jest dziewczynką [bigsmile]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #81 dnia: 22 Gru, 2013, 15:16 »
Gratulujemy dziewczynki :D

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #82 dnia: 22 Gru, 2013, 15:22 »
Zdrapulka ,ale numer  [woot]

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #83 dnia: 22 Gru, 2013, 21:24 »
no zobaczymy co z niej jeszcze wyrośnie:D na razie ona jest Zdrapkiem:D moja Zdrapek:D:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #84 dnia: 22 Gru, 2013, 21:26 »
Zdrapulka ,ale numer  [woot]

Ja mówiłam Zdrapucha nieraz i chyba jej wywróżyłam:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #85 dnia: 22 Gru, 2013, 22:33 »
Hahaha chyba padnę  [pajacyk], jednak intuicja z tą dupką mnie nie myliła, panienka Zdrapensja : ).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Gru, 2013, 00:35 »
Hahaha chyba padnę  [pajacyk], jednak intuicja z tą dupką mnie nie myliła, panienka Zdrapensja : ).
Ale podobno Puszek od mikar78 też tak wystawia tyłek do drapania ;)

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #87 dnia: 23 Gru, 2013, 09:46 »
Puszek rzeczywiście wystawia tyłek do drapania, ale on uwielbia byc drapany wszędzie, wsytawia brzuszek, podnosi łapeczki, że jeszcze tam drapcie. Wczoraj tak się nadstawiał mężowi, że ten siedział i siedział przy nim, a Puszek wcale nie miał dośc, a przy tym odpływa tak slodko, oczka przymruzone jakby to największa przyjemnośc go spotkała. Jak go drapię po dupci to zaczyna mnie iskać, ale tylko on jeden na to pozwola. Jest na pewno samcem, ponieważ widziałam go w akcji jak sam sobie robil dobrze, więc nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że to samiec.

No właśnie Zdrapek też tak robi, podnosi łapkę do góry żeby odsłonić brzuszek do drapania, nastawia łepek i mruży oczy:) uwielbia drapanie i mizianie po całym ciałku:D:D a potem też mi iska rękę:D:D:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #88 dnia: 25 Gru, 2013, 11:11 »
No proszę,ale się porobiła Zdrapek to mały babolek.  [szynszylek]  Ale niespodzianka. Całuski i wielki migdał dla pannicy od cioci Bożeny

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #89 dnia: 26 Gru, 2013, 23:36 »
Kochani przyszła do nas paczka z konkursu  :) Jutro muszę ją odebrać na poczcie:) Poza tym wróciliśmy ze świąt. Najpierw byliśmy u moich rodziców i Zdrapek dobrze to zniosła:) Nowa klatka sprawdziła się. Zdrapek była zadowolona. Jednej nocy nad ranem wypuściłam ją z klaki. Biegała po pokoju potem weszła nam do łóżka. Biegała po nas i pod kołdrą, robiła sobie tunele a na koniec położyła się koło mnie i spała! Sama! Tym razem sama się ułożyła! Wcześniej brałam ją do łóżka a teraz sama przyszła do mnie! No i tutaj dobre wieści się kończą bo potem pojechaliśmy do rodziny mojego męża. Tam za bardzo nie było możliwości i jej nie wypuszczaliśmy. Spała koło nas w klatce ale w nocy zaczęła szczekać. Nie wiedziałam co się dzieje. Głaskałam ją a Zdrapek co chwilę szczekała. Myślałam że może ją coś boli, sprawdzałam brzuszek ale był miękki. Chyba po prostu była zła albo się bała...bo chowała się w tunelu i nie spała na legowisku. Po powrocie do domu znów odzyskała dobry humor. Biegała i skakała...no ale przestraszyła mnie tym szczekaniem bo nigdy tego nie robiła.

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #90 dnia: 27 Gru, 2013, 01:19 »
To było coś jak takie zawodzenie, wycie?
Moim raz na jakiś czas zdarza się takie wycie przez sen albo jak uważają, że jest w domu za cicho ; p

Nie to było takie jakby szczekanie, krótkie, głośne, wielokrotnie powtarzające się dźwięki.
Jak w tym poniższym filmiku (puść sobie od 0:34) takie skrzeczenie, szczekanie jakby

https://www.youtube.com/watch?v=Ryhmojv_xk4

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Gru, 2013, 10:10 »
nawołuje stado. Sprzykrzyło mu się, coś usłyszał i myślał, że może są tutaj inne szylki :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Gru, 2013, 17:02 »
ja o czymś takim dokładnie mówiłam ; p
Moje tak często skrzeczą jak się nic nie dzieje i jest dla nich za cicho ; p Albo przez sen tez im się zdarza.
W każdym razie nie jest to nic niepokojącego ; )

No to całe szczęście bo już się bałam że mojemu maleństwu coś dolega:)
Odebrałam dziś paczkę z konkursu, powiem Wam że wszystko wygląda super! Wrzucę jutro zdjęcia! Ogólnie jestem w szoku że przyznali nam nagrodę bo widziałam dużo świetnych zdjęć i wiele z nich zasługiwało na nagrodę:)



“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Gru, 2013, 17:06 »
Kasiu ja zdziwiona nie jestem bo ZdrapkA :) jest tak urzekająca  :-* podbiła serca jurorów  [taniec]

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Gru, 2013, 02:19 »
Nagroda w konkursie   :D:D
Paczki są wielkie, ziółka pięknie pachną i mają ciekawy skład. Zdrapek zajadała się dziś pokrzywą, mniszkiem i innymi pysznościami:D Dodatkowo dostaliśmy gratisy:D korzeń mniszka też jej posmakował:D

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline Karolajna_By

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Stefan I Edmund <3
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #95 dnia: 13 Sty, 2014, 18:13 »
Po włączeniu filmiku ze szczekaniem, moje szynszyle automatycznie się wybudziły i zaczęły nasłuchiwać co się dzieje. : d

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #96 dnia: 15 Sty, 2014, 00:41 »
Aktualna waga Zdrapka: 402 g !! Przekroczyliśmy magiczną "4" :):D [chinblack]

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #97 dnia: 13 Lut, 2014, 22:21 »
Jak sobie radzicie z wypuszczaniem na wybieg waszych pociech latem gdy w domu są pootwierane okna i drzwi balkonowe? Już mówię o co chodzi - teraz jest zimno więc nie otwieramy drzwi balkonowych ale w lecie często balkon był otwarty po zmroku...teraz za bardzo sobie tego nie wyobrażam bo Zdrapek mogłaby wyjść na balkon i spaść...zamykać ją w oddzielnym pokoju i tam wypuszczać...hmmm...no to musielibyśmy tam z nią siedzieć bo ona jest taka oswojona dzięki temu, że cały czas z nami przebywa w pokoju - chodzi po nas, skacze, przybiega żeby się pomiziać i poobgryzać nam ręce...hmmm...zastanawiam się nad taką moskitierą ale czy ona jest zdejmowana czy jak się ją raz założy to już nie ściąga się żeby wyjść na balkon...

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #98 dnia: 13 Lut, 2014, 22:37 »
moskitiery są różne, zdejmowane i nie
przyklejane do okien i w osobnych ramach
ale każda jaką spotkałam, jest zrobiona z cienkiej siateczki którą szylek mógłby łatwo zniszczyć i sobie pójść...
jeżeli mówisz o wybiegach kontrolowanych, jak jesteś w pokoju i czuwasz nad maluchem, to pewnie moskitiera się sprawdzi
ale jak spuszczasz szylka na całą noc to dużo byś ryzykowała

Offline kasiakasiakasia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 198
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Postępy i rozwój mojego maluszka, ZDRAPKA ;)
« Odpowiedź #99 dnia: 13 Lut, 2014, 23:11 »
moskitiery są różne, zdejmowane i nie
przyklejane do okien i w osobnych ramach
ale każda jaką spotkałam, jest zrobiona z cienkiej siateczki którą szylek mógłby łatwo zniszczyć i sobie pójść...
jeżeli mówisz o wybiegach kontrolowanych, jak jesteś w pokoju i czuwasz nad maluchem, to pewnie moskitiera się sprawdzi
ale jak spuszczasz szylka na całą noc to dużo byś ryzykowała

Na całą noc nie, ale mogłabym na kilkanaście minut na przykład nie zwracać uwagi co ona robi (będąc np. w wc) :( u nas jest jeszcze taki problem na balkonie, że o ile szylka raczej by nie wyskoczyła ponad barierkę bo są dość wysokie to barierką jest taka szyba specjalna (nie wiem jak to się nazywa ale jest teraz dość popularna w nowych blokach) i ta szyba nie przylega idealnie do balkonu. Pomiędzy balkonem a szybą jest szpara przez którą szylka mogła by wypaść  :(

“The soul is the same in all living creatures although the body of each is different. ”

 

Adoptoje szynszylka samca jako towarzystwo dla mojego. Jesteśmy w krasnobrodzie

Zaczęty przez NarcissaEwansDział kupię/adoptuję

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2034
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2016, 14:33
wysłana przez NarcissaEwans
kamień następnym kumplem mojego szinsziego :D

Zaczęty przez Agusia_krzysDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1357
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2007, 19:29
wysłana przez Agusia_krzys
Szynszyla gryzie maluszka

Zaczęty przez xxxDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 982
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2015, 13:23
wysłana przez xxx
Jak oduczyć maluszka gryzienia?

Zaczęty przez ShillaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 12707
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2010, 21:53
wysłana przez robus_pl
poprawka do powitania mojego

Zaczęty przez tygrysica1984Dział Przedstaw się

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 801
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2006, 14:26
wysłana przez aneta_117
SimplePortal